Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Opisi, recenzije i testovi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Opisi, recenzije i testovi Ovde šaljite sopstvene opise, recenzije i testove hardvera. Neka ono što ste poslali bude vaše autorsko delo - nemojte kopirati tuđe tekstove sa drugih sajtova i časopisa.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.5.2014, 19:03   #1
Rockstar
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.5.2008.
Lokacija: Панчево
Poruke: 4.422
Zahvalnice: 746
Zahvaljeno 1.425 puta na 1.082 poruka
Određen forumom Deepcool Rockman

Након дугог чекања, пристигли Zalman Fanmate 2 је био DOA, а далека је Америка. Но, истог дана успео сам коначно да пронађем приступачан фан-контролер на огласима - за 1000 динара (и то са шест месеци гаранције!) пазарио сам ову одличну ствар.

Слике су са Интернета:









Иако је намена уређаја јасна, има неколико лепих опција - засебан CPU FAN port (где никада не можете у потпуности зауставити вентилатор - из сигурносних разлога) као и опцију ИСКЉУЧИВАЊА нервирајућег светла (које је још осетљиво на звук па трепери у зависности од говора или цупкања ноге у близини). Наравно, ако не прикључите CPU кулер на овај уређај, имате укупно три прикључка за вентилаторе, што је можда мало, али ово је тек најбазичнији уређај у понуди а ради баш оно што треба - убија "буку" а температуре су тек 2-3 степена више.

Уређај је израђен од метала (или нечег што личи на метал) и генерално не одаје утисак нечег тако јефтиног (оригинална цена је 1890 динара из Окторбра 2012.), стандарних, 3.5 инчних је димензија (а готово сва кућишта још увек имају места предвиђена и за њих) и генерално је веома згодна опција, штета што је понуда ових уређаја код нас веома "мршава" (али зато јако скупа) јер при гледању филмова можете комотно оставити само један вентилатор на минималној брзини, биће сасвим довољно.

Ја сам уопште ушао у ову причу јер релативно ново напајање (из профила) веома ефикасно купи сву топлоту из кућишта и избацује напоље, загревајући се веома фино. Како ми се не купују нова сваке 2-3 година, убацих вентилаторе (са префиксом "silent") а онда је бука дефинитивно проблем. Овако, ето, сада имате потенциометре којима све то регулишете (при гејминг сесији, наравно, отпањите исте што некима може да буде кул) као и нови геџет који можете да преносите из рачунара у рачунар (под условом да остане исправан, овако нешто је увек веома згодно и лако се уклапа у било које кућиште).
Rockstar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com