Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.10.2014, 10:04   #1
Cipher14
Banned
 
Član od: 9.10.2014.
Poruke: 22
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 19 puta na 12 poruka
Određen forumom O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

http://www.polygon.com/2014/10/16/69...ring-innocents

Hatred Reveal Trailer


Manje ili više, postal rip off. Polljski razvojni tim Destructive Creations najavljuje za 2015 ovaj izometrijski genocid simulator.

Epic Games ne povlače licencu, ali zahtevaju da se povuče Unreal logo što pre, distanciraju se odmah.

Naravno da u doba školskih pucačina i random nasilja, ovakav publicitet za kompaniju nije dobar. To razumem.

Razumem i kako gejming zajednicu vide neupućeni (ne moraju da budu upućeni, shvatam). Pa ovako, manje više to je ono što se misli da mi radimo. Mi smo serijske ubice ala Brejvik i fantaziramo o tome da krenemo postal stilom, al kao nemamo ****.

Nema veze što je prosečan gejmer ima preko 30 godina, radi, ima porodicu i nasilje ga ne interesuje 2%.

Ono što je meni ipak neshvatljivo smo mi sami navodno zgroženi. Jerbo je ok da u triple A naslovu tipa GTA 5 (igra drži ginisov rekord po zaradi) rokate civile i policiju, to je ono, crni humor, haha. Goofing around. Jel?

Bilo koja army pucačina? General ti rekao, rokaj kineze, japance, ruse... Nuklearke, bombe.. Ma ok je to, viša sila, naredjenje odozgo.

Neki lik jednostavno, does it because he wants to, tell it like it is?

OMG, repulsive. Odvratno, šta hoće ovi, kako se usuđuju. Pa to liči na ubistvo.

Oh well.

Igra samo po sebi deluje kao da će da dosadi brzo. Art style je interesantan. Ubistva, pa very graphic. Vidi se da Destructive Creations idu na šok efekat.
Opet kažem, ni sama igra nije nešto bitna. Zato je i nisam stavio u akcioni segment.
Reakcije su mi.. poražavajuće.
Cipher14 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Cipher14 na korisnoj poruci:
r0nIn (18.10.2014), Sh0m1 (17.10.2014)
Stara 17.10.2014, 11:30   #2
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Odgledao trailer i svidja mi se. Kvalitetan masakr. Anders Breivik (vizionar) bi bio ponosan. Jedva cekam da igram. Taman se ja tako osecam kada me na poslu neko nagazi, bez nekog razloga a je ne mogu da ga ispresavijam jer mi je nadredjeni a treba mi posao zbog kesa. (zena + dete + graficka)

Citao sam komentare i kako se vecina zgrazava i to mi je sve smesno. Onaj ko ne shvata da je to samo igra kakva god da je nek je zaobidje. Ne bih da komentarisem sta mislim o njima je bih nekog uvredio. Ograniceni idioti sto bi rekao moderator. "Oversensitive snowflakes" da citiram lika sa youtube-a. Da je glavni baja neki lik kome su pobili porodicu i da on krece u osvetu da ubija velike i zle kriminalce bilo bi ok. Podseca me na Ryse. I tamo ima kasapljenja na sve strane. Nadam se da ce biti i ovde.

Mislim da cu kupiti original samo da podrzim developer-e.

Poslednja ispravka: Dzigi (17.10.2014 u 11:39)
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 11:49   #3
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Ne znam da li je komentar pre mog ozbiljan.

U svakom slučaju, te Postal igre su koliko znam bile dosta kontraverzne kada su se pojavile. Danas bi naravno bilo daleko, daleko gore, igračko novinarstvo i zajednica pate od žešće SJW/political correctness infekcije. Pogledati na primer paljbu koja je osuta po Kojimi i MGS V zbog dizajna ženskih likova (koji nije ništa drugačiji nego u prethodnim igrama, ali pre samo par godina međ igračkim medijima se tome uopšte nije pridavala pažnja). Ili kada je "novinarka" sa USGamer-a poredila Lords of Shadow 2 i Rapelay (!) zbog jedne scene. Samo primeri koliko su se stvari promenila za samo par godina...
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 12:09   #4
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Izgleda da u svakom od nas postoji manijak, ja ne znam ni za jednog klinca ili starijeg igrača da nije gazio po pešacima u GTA i dizao iste u vazduh, na youtube tih klipova na tone. Sad mislim da to zavisi kako na to gledaš: kao čovečuljke, botove na ekranu, pa ti zabavno da ih gledaš kako lete, ili je to mnogo...drugačije.
Kako sam stariji, više gledam da pazim na nedužne žrtve, i nekako mi je cool da igram non-lethal, ako mi igra dozvoljava Ne znam da li bi ovo bila igra za mene, ali ne kažem da je ne bih probao.
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Marko Radonjic na korisnoj poruci:
Asmodeus (17.10.2014), sale94 (17.10.2014)
Stara 17.10.2014, 13:28   #5
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Citat:
James Vega kaže: Pregled poruke
Ne znam da li je komentar pre mog ozbiljan.
Nesto da, nesto ne.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 14:05   #6
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Citat:
Marko Radonjic kaže: Pregled poruke
Izgleda da u svakom od nas postoji manijak, ja ne znam ni za jednog klinca ili starijeg igrača da nije gazio po pešacima u GTA i dizao iste u vazduh, na youtube tih klipova na tone. Sad mislim da to zavisi kako na to gledaš: kao čovečuljke, botove na ekranu, pa ti zabavno da ih gledaš kako lete, ili je to mnogo...drugačije.
Kako sam stariji, više gledam da pazim na nedužne žrtve, i nekako mi je cool da igram non-lethal, ako mi igra dozvoljava Ne znam da li bi ovo bila igra za mene, ali ne kažem da je ne bih probao.
This!
Nasilje u GTA (bar u ranijim verzijama u kojima je i grafika bila manje realna) sam uvek dozivljavao na neozbiljan nacin, ali kako je vreme prolazilo (GTA IV) izbegavao sam da ubijam neduzne civile, cak i u najvecim jurnjavama.
Sa druge strane ovo je genocide simulator, koji se trudi da prikaze sto eksplicitnije scene egzekucija, ne znam, ceo ton igre je u tom smeru, nasilje je ovde samo sebi svrha, za razliku od GTA gde cini jedan od propratnih elemenata igre.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Asmodeus na korisnoj poruci:
Rainman (17.10.2014)
Stara 17.10.2014, 14:08   #7
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Ja obozavam macke pse da ne moze vise ma obozavam vecinu zivotinja izuzev zmija zaba i nekih ljugavih gmizavaca. Prebio bih nekog (il barem se postarao da ostavi zivotinju) da vidim da muci mace na ulici non stop konstantno il ne daj boze da ga baca u kantu.

Al opet u recimo postal 2 sam koristio ljudske glave kao fudbalsku loptu i vrsio onu *radnju* po njima.


A macku nabadao kao prigusivac, dokle god neko nije labilan toliko u glavi i razgranicava postal i ovo nece mu biti nista. Kao i tonu drugih igara sa slicnim forama Darkness 2 , prototype, awp.

To je ljudima opravdanje za sve lose, games evil gamers evil droga moze al ovo ne.

Poslednja ispravka: sale94 (17.10.2014 u 14:19)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 14:11   #8
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.376
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 11.004 puta na 7.046 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Pfff... amateri!

Chiller
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Nikola16789 (17.10.2014), sale94 (17.10.2014), Sh0m1 (17.10.2014)
Stara 17.10.2014, 14:30   #9
Stenmark
Banned
 
Član od: 13.4.2014.
Lokacija: Gora Crna
Poruke: 2.033
Zahvalnice: 389
Zahvaljeno 1.009 puta na 514 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Vidim opravdavaju GTA u komentarima,kao igra ima humora,kao nisi prisiljen da ubijas NPCeve a j*beno 99.99% ljudi je otislo na civilian killing spree u igri.
Kada je izlazio watch dogs,gde je igrac u ulozi nekog heroja, ogroman,ali ogroman broj ljudi je pitalo da li moze da puca u civile.

Digla se frka jer igra ne opravdava klanje NPCeva na neki nacin.Da je glavni lik marinac i da ide protiv horde terorista onda bi bilo ok.

Citat:
"These days, when a lot of games are heading to be polite, colorful, politically correct, and trying to be some kind of higher art, rather than just an entertainment – we wanted to create something against trends. Something different, something that could give the player a pure, gaming pleasure"

"Yes, we really plan to release this game publicly and for PC only. We're too small [a] team to develop it on any other platform at the moment. We really wish to release [a] digital version through Steam and GoG, but actually we have no idea if they will let us to do this, because of all the sh**storm the game is delivering. We really would like to find a publisher for retail version also, but it might be hard for the same reason," said a studio representative in an interview with Gamespot.

Poslednja ispravka: Stenmark (17.10.2014 u 14:41)
Stenmark je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Stenmark na korisnoj poruci:
Cipher14 (17.10.2014)
Stara 17.10.2014, 15:02   #10
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Ne pricamo mi ovde o tome da ce igranje ove igre da izazove nekoga da se naoruza i pobije gomilu ljudi. Nego, ne vidim zasto bih gubio vreme na ovu igru, koja za svrhu ima samo zadovoljavanje sadistickih poriva.
A slazem se za ove komentare vezane za shitstorm koje igra izaziva, danasnji gejming novinari smatraju da da imaju svako pravo da urede pejzaz gejminga prema svom vidjenju.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 15:20   #11
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Citat:
Asmodeus kaže: Pregled poruke
Ne pricamo mi ovde o tome da ce igranje ove igre da izazove nekoga da se naoruza i pobije gomilu ljudi. Nego, ne vidim zasto bih gubio vreme na ovu igru, koja za svrhu ima samo zadovoljavanje sadistickih poriva.
Pa sve igre su (kvalitetno) gubljenje vremena. Meni uopste ne predstavlja problem to nasilje, cak mi je interesantno. Naravno da je necu da se poistovetim sa tim likom i pobijem 100 ljudi jer je zabavno. Kakvih sve filmova ima igre su jos dobre.

Da li je neko igrao ovo?

http://en.wikipedia.org/wiki/RapeLay
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 15:38   #12
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Na stranu tematika, meni ovo izgleda fenomenalno! Grafika, animacija, fizika.. Za mene koji volim izometrijske igre, ovo je praznik za oci (eh, kada bi neki CRPG izgledao ovako). Bas zato, sto izgleda isuvise dobro za jednu kontraverznu igru, cija je sudbina po svemu sudeci neizvesna, mislim da je u pitanju neki stunt, a vidim po yt komentarima da nisam jedini. Nadam se da gresim, jer koliko god ovo bilo nasilno, treba ucutkati ****** dusebriznike koji se svim snagama trude da 'pripitome' video igre..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
r0nIn (18.10.2014)
Stara 17.10.2014, 16:11   #13
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke
Bas zato, sto izgleda isuvise dobro za jednu kontraverznu igru, cija je sudbina po svemu sudeci neizvesna, mislim da je u pitanju neki stunt, a vidim po yt komentarima da nisam jedini.
Mnogi su već skrenuli pažnju na to, ovo sa produkcijske strane izgleda "malčice" predobro za ono za šta se predstavlja.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 16:13   #14
Dreamfall
Banned
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Above the Abyss
Poruke: 1.879
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 910 puta na 523 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Meni ovo lici na monotono kliktanje po ekranu uz neku finishing move animaciju,nikakva motivacija da se igra. Vise mislim da se islo na neki WTF efekat koji bi doneo malo publiciteta igri, kao prosecan izometrijski RPG/clickfest, tesko da bi neko obratio paznju na njega. Ukratko attention whore, a od njih nikada nisam video nista dobro. Naravno ako se nekom svidi igra neka je odigra,nemam nista ni protiv toga da ovakva igra bude pustena u prodaju, taman da ima za svakoga po nesto.
Dreamfall je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dreamfall na korisnoj poruci:
Rainman (17.10.2014)
Stara 17.10.2014, 16:52   #15
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

hahhah, koji trash od ideje

"i just fucking hate this world" rece on dziberskim glasom, obucen u crni mantil, repetirajuci 28 oruzja koja nosi sa sobom i zabacivsi dugu masnu crnu kosu.... Materijal za instant bacanje pegle.

Mogu da udjem u ozbiljnu diskusiju koliko je ovo poremeceno i nepotrebno (i zasto je Trevor Phillips ubedljivo najgori GLAVNI protagonista u GTA serijalu).

Ukratko, za ljude (uglavnom decu) koji vole da gaze pesake i ubijaju civile u sandboxu open world igara - perfektno. Za bilo koga drugog, smejurija.

Poslednja ispravka: Rainman (17.10.2014 u 17:00)
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 16:57   #16
Asmodeus
Starosedelac
 
Član od: 30.5.2007.
Lokacija: Kuća Kafe
Poruke: 2.773
Zahvalnice: 3.539
Zahvaljeno 1.826 puta na 890 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke
Pa sve igre su (kvalitetno) gubljenje vremena. Meni uopste ne predstavlja problem to nasilje, cak mi je interesantno. Naravno da je necu da se poistovetim sa tim likom i pobijem 100 ljudi jer je zabavno. Kakvih sve filmova ima igre su jos dobre.

Da li je neko igrao ovo?

http://en.wikipedia.org/wiki/RapeLay
Super, ti igraj sve igre ukljucujuci i ovu ako mislis tako, ja na ovo ne bih potrosio jedne sekunde, jer ima tona zanimljivijih i zabavnijih igara koje takodje necu odigrati, jer igram samo probrane naslove, jer jednostavno ne bih ceo svoj zivot da provedem za kompom/konzolom da ih odigram sve.
Asmodeus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 19:32   #17
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Citat:
Dzigi kaže: Pregled poruke

Da li je neko igrao ovo?

http://en.wikipedia.org/wiki/RapeLay

Jesam i jedan drugar isto kad sam mu u komicnom maniru opisao kolko je over the top preterano.

Inace zesca glupost.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 22:27   #18
Lich_king2
Veteran
 
Član od: 29.6.2008.
Lokacija: Novi Beograd
Poruke: 1.188
Zahvalnice: 722
Zahvaljeno 213 puta na 149 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Lich_king2
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Summoning:The Return of Jack Thompson
Kao da je igra predvidjena za povratak nazad. Mogu da se kladim ako bude neke pucnjave po Americi da se lik vraca
Lich_king2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.10.2014, 22:44   #19
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Nije problem u nasilnim igrama, filmovima itd. vec u labilnim licnostima ili u nedovoljno razvijenim licnostima (deca). Ako neko u glavi ima "sklop" namesten da ubije, uradice to kad tad iz bilo kog razloga, igrao ne igrao... Za decu nije dobro jer jos uvek stvaraju stavove i "tumace" realnost, a ovakve igre mogu da ih "zabune" ili cak stvore strahove, pa verovatno i labilnu licnost u nekim slucajevima. Neko rece da u GTA izbegava ubijanje civila, to moze da zahvali roditeljima i pravilnom odgoju.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku galebns na korisnoj poruci:
sale94 (17.10.2014), Stenmark (17.10.2014)
Stara 18.10.2014, 11:50   #20
mr.marvin
Član
 
Član od: 28.4.2007.
Lokacija: Beograd
Poruke: 435
Zahvalnice: 89
Zahvaljeno 112 puta na 81 poruka
Određen forumom Re: O Nasilju/Hatred the game/Kontroverza opet

Uvod je smiješan. Nemotivisan, isprazan. Kao i kod drugog sadržaja, neko voli kič, neko nešto bolje.

A ovo je kič.
mr.marvin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
destructive creations, hatred the game


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Opet problem sa DVD-RW-om mmm87 Nosači podataka 30 1.1.2013 19:47
Opet problem . . . Fibonacci Kvarovi 8 26.9.2010 19:17
MTS Opet taj Telekom! DragonSlayer Aparati i oprema 10 11.6.2010 12:24
Opet problemi... Shofer09 Operativni sistemi 6 22.12.2009 3:16
Opet ja i opet pitanje KDE 4.3 Fiky Slobodni softver 12 8.12.2009 16:33


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:07.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com