Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.4.2014, 23:56   #1
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Drug kupio ovaj kompjuter za 5000din, sa tom maticnom (Asus P4S800MX), posto mu je na starom crkla maticna, i napajanje, i ja doso da mu prebacim graficku iz starog, i reinstaliram windows. I posto je taj kompjuter koji je kupio, sa sve ovom plocom iz naslovao, imao windows (koji je bio pred padanjem) culi smo da zvuk radi, ali kako sam uzeo da instaliram novi, nikako nece da proradi. Skinuo sam drajvere sa neta, i nikako nece da ih instalira, tacnije, pred kraj instalacije, sam od sebe se kompjuter restartuje. Probao sam iz safe moda, nije hteo ni odatle, pokusao sam da odem onde kad kaze found new hardwer, pa sam tamo izabrao lokaciju, i on krene da instalira, i ista prica, kad dodje skoro do pred kraj, opet se restartuje. Sta da mu radim? On posle prijavi da je instalirao to kao, ali nema ga onaj zvucnik kod sata, i u device manager, stoji onaj zuti uzvicnik pored tog drajvera. Pomagajte? Odavno se nisam macovao sa xp-om, i stvarno nemam ideje. On disk nema, posto je taj kompjuter kupio bez diskova, na zvanicnom sajtu ima taj jedan jedini drajver, i on ne radi, kad potrazim na gogle, taj isti drajver mi izbacuje, ali nikako nece da se instalira.
Sta to moze da bude?

Hvala unapred.
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 12:33   #2
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Probaj ovaj driver: https://downloadcenter.intel.com/Det...ivers&lang=eng

To je driver za audio chip koji se nalazi na toj ploci, samo je dosta novijeg datuma nego onaj na Asus sajtu..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
joca989 (4.4.2014)
Stara 4.4.2014, 23:08   #3
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Citat:
Marko93 kaže: Pregled poruke
Probaj ovaj driver: https://downloadcenter.intel.com/Det...ivers&lang=eng

To je driver za audio chip koji se nalazi na toj ploci, samo je dosta novijeg datuma nego onaj na Asus sajtu..
Ne radi
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.4.2014, 23:12   #4
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Poludeo sam. Instaliram ga i kaze treba da se resetuje da bi se zavrsila instalacija. I ja kliknem ok. I on ga resetuje i nece da podigne sistem. Dodje do onog dela kad wrti onaj crni ekran win xp, i onda se restartuje i tako sve u krug. Probao sam i preko safe moda i ista prica. I kad ujdem u safe mode onda i obrisem drajver, on ga ucita. Probao sam i druge drajvere ali ni jedan ne radi.
U cemu je stvar?
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 10:20   #5
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Sa kog si diska instalirao Windows? Mozda je los disk.

Vrati BIOS na default ako nisi, takodje ne bi bilo lose da se updateuje BIOS..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
joca989 (5.4.2014)
Stara 5.4.2014, 11:07   #6
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Bas sa onakvog, kao sto si mi u poruci poslao. Razmisljam da mu instaliram neki stariji. Mozda neki sp2. Nemam ideju sta da radim.
Ako bi kupio samo zvucnu karticu (video sam da ima neke koje se ubace kao fleska, preko usb) da li bi onda radila? Bitno da ja mogu da instaliram drajver za nju, jel da? To sto maticna ploca nece da instalira taj drajver za zvuk, ne bi uticalo na nju?
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.4.2014, 11:45   #7
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Pa na oglasima moze i za manje od 1000din da nadje neku Creative karticu koja ce da oduva tu njegovu po kvalitetu.. a sigurno ce da radi.. mislim ako nemate neki drugi hardverski problem..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Marko93 na korisnoj poruci:
joca989 (6.4.2014)
Stara 6.4.2014, 0:32   #8
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Citat:
joca989 kaže: Pregled poruke
Poludeo sam. Instaliram ga i kaze treba da se resetuje da bi se zavrsila instalacija. I ja kliknem ok. I on ga resetuje i nece da podigne sistem. Dodje do onog dela kad wrti onaj crni ekran win xp, i onda se restartuje i tako sve u krug. Probao sam i preko safe moda i ista prica. I kad ujdem u safe mode onda i obrisem drajver, on ga ucita. Probao sam i druge drajvere ali ni jedan ne radi.
U cemu je stvar?

Probaj preko programa slim drivers da li ce ti naci odg driver i da li se onda restartuje komp...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MARE GSX R na korisnoj poruci:
joca989 (6.4.2014)
Stara 6.4.2014, 18:19   #9
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Instalirao sam win7, posto sam u sebi ima drajvere za zvuk, i sad nece ni u win 7 da radi. Ali ono sto je meni cudno, je sto pokazuje kao da drajver nije instaliran. Ne pokazuje kao da je sve instalirano, i da radi, a da zvuka nema. Mislim, kad crkne nesto na maticnoj za zvuk, to valjda tako izgleda?
E sad i u win 7, ne dozvoljava da se instalira. Isto ko u xp, samo se resetuje kad krene instalacija. Probao sam i ovaj drajver sa sajta maticne ploce sto sam skinuo, da instaliram, i restartuje se, i iso sam i ono na find solution, i on nadje sam drajvere, ne ovaj sto sam ja skinuo, i kad krene da ga instalira, on se opet resetuje. Sa tim, sto ovaj put, pokaze onaj plavi ekran, pre nego sto se resetuje. I ono nesto napise, physical memory dump... nisam uspeo sve da procitam, jer kratko traje. Ajde sad, sta da mu radim?
Sad sta, i ako drug kupi tu zvucnu karticu, a on isto ovako nece da instalira drajvere? Nije mi prvi put da se macujem sa ovakvim stvarima, ali ovo mi se nikad nije desilo...
joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 19:04   #10
joca989
Član
 
Član od: 2.12.2010.
Poruke: 270
Zahvalnice: 202
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Nece ni ethernet lan drajver da se instalira. Off topic je, ali pocinjem ozbiljno da sumnjam u ovu maticnu plocu. Otprilike isti fazon kao sa zvukom, samo sto se ovde ne restartuje, samo prijavi problem, da nije mogo da instalira, i to je to.
Mada ni kad sam instalirao xp nije radio, ali kod druga je kopernikus kablovski internet pa je radio i bez toga, ne znam kako.

joca989 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2014, 21:11   #11
MARE GSX R
Starosedelac
 
Član od: 25.12.2013.
Lokacija: Moto Land... ;)
Poruke: 1.945
Zahvalnice: 361
Zahvaljeno 354 puta na 312 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

Citat:
joca989 kaže: Pregled poruke
Nece ni ethernet lan drajver da se instalira. Off topic je, ali pocinjem ozbiljno da sumnjam u ovu maticnu plocu. Otprilike isti fazon kao sa zvukom, samo sto se ovde ne restartuje, samo prijavi problem, da nije mogo da instalira, i to je to.
Mada ni kad sam instalirao xp nije radio, ali kod druga je kopernikus kablovski internet pa je radio i bez toga, ne znam kako.


probaj mrdni jbg malo kablove ram, izvadi pa vrati, pogledaj hard preko sentinela, i probaj preko slim drivers, ako i to nece, onda je nes crklo...
MARE GSX R je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.4.2014, 21:55   #12
barajevatz
Član
 
Član od: 23.1.2014.
Lokacija: Barajevo, Beograd
Poruke: 139
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 26 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku barajevatz Slanje poruke preko Yahooa korisniku barajevatz Slanje poruke preko Skypea korisniku barajevatz
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

odgovorio sam ti i na drugom mestu,instaliras potpuno pogresan drajver,verzija iste ploce ima dve,na ovoj obicnoj mx je sound max driver,NIJE REALTEK,NIJE INTEL

http://support.asus.com/download.asp...57zoJhmO1Qkcrh

ovo je drajver,inace kazi drugaru da ta ploca usput receno ne valja ni da je stavis pod saksiju kao podmetac
barajevatz je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2014, 11:30   #13
Marko93
Deo inventara foruma
 
Član od: 7.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 3.097
Zahvalnice: 513
Zahvaljeno 679 puta na 573 poruka
Određen forumom Re: Drajver za zvuk win xp P4S800MX

^Brate i ja sam mu dao link za SoundMax driver, prvo gledaj malo pa pricaj.

Nalazi se na Intel sajtu iskljucivo zato sto je to driver za neku Intelovu plocu koja je isto imala SoundMax zvucnu.. I moj driver je mnogo noviji nego Asusov..
Marko93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da saznam koji mi je drajver za net? virtualstefan Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 15.1.2012 1:37
Matična ploča - chipset drajver - pitanja i nedoumice kapetan_Miki Osnovne komponente 22 3.3.2011 8:44
Zvuk na home cinema Francesko Zvuk na računaru 5 5.5.2010 0:11
Potreban drajver za zvuk! mile66 Zvuk na računaru 8 12.3.2010 2:07
Zvuk krči na integrisanoj zvučnoj na ploči Gigabyte MA 770 UD3 revizija 2.0 ilic stefan Kvarovi 9 3.12.2009 21:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com