Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica > Opšta kultura

Opšta kultura Knjige, školovanje, muzika, film, TV...

Pregled rezultata glasanja: Da li pusite
Da 48 20,17%
Ne 178 74,79%
Nekad 12 5,04%
Glasova: 238. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 22.6.2007, 18:54   #241
PeTkO
Banned
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iza tebe
Poruke: 2.242
Zahvalnice: 419
Zahvaljeno 298 puta na 192 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku PeTkO
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

ma i da povecaju na 15 evra po paklici, opet bi kupovali cigare.Prost primer, moji roditelji.Pricaju kako su cigare bacena para, kao samo pusim pare, ali nista ih ne sprecava da i dalje puse
PeTkO je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 21:52   #242
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Sastav je ...
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Cigarette Toxins.jpg
Viđeno:	36 puta
Veličina:	35,6 KB
ID:	8733  
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 22:58   #243
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Jeste da imam jos samo 16 godina ali nepada mi napamet da pusim makar i to moji drugovi cesto rade. Inace PUSENJE UBIJA
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 23:42   #244
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

e sta sve ubija...

meni jedino smeta sto pusaci pored sebe truju i druge oko sebe. mislim ako ces da pusis zatvori se u neku sobu i truj se nemoj trovati druge ljude oko sebe. odakle ti pravo na to?
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.6.2007, 23:57   #245
Simke
Senio®
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 2.159
Zahvalnice: 239
Zahvaljeno 836 puta na 310 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Vidi ako je neki problem gde sa novcima koji vam ostanu kada prestanete kupovati cigarete, pa recite ... to je bar jednostavno rešiti.

Evo ideejeee:

Radoznalost će da Vas ubije kao mačku! ali ipak pogledajte!
Simke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 0:48   #246
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

@polarni:
hehe, ne samo da si dobar novinar nego bi bio opasan politicar!
Vidis, budala sigurno nece postati pametniji od te lule, mada (ako cemo da filosofiramo) ako i pametnog pitas zasto pusi, nece umeti da ti kaze sto, opet, ne mora da znaci da je budala (ko je pomenuo paradoks) mada to nije ni tema izjave. Poenta je u tome da, ako si pusac, pusis kad ti se pusi a ne da cmaris kao rumunski dizel!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 0:52   #247
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Simke kaže: Pregled poruke
Sastav je ...
Dodje mi da se ispovracam kad vidim sta moja keva 40x dnevno uvlaci u pluca... Drago mi je sto sam nepushach.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 5:01   #248
Rocker
Neozbiljni kolega
 
Avatar korisnika Rocker
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Final Frontier
Poruke: 7.695
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 2.933 puta na 1.238 poruka
Cool Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
SFRJ-Forever [CG] kaže: Pregled poruke
Kada bi se ja pitao digao bih cenu jedne paklice na 4E min pa kada te ''smekere'' opali po novcaniku mozda se opamete malo.
Pala bi vlada brže nego ikad u dosadašnjoj istoriji! Ozbiljno, to je uskraćivanje prava! Razumem da ne volite, ali nemate pravo da drugima uskraćujete to zadovoljstvo samo zbog toga. Eto, donet je zakon o zabrani pušenja u zatvorenim prostorijama, neće vas više niko gušiti, ali imajte malo razumevanja i za nas. Stvarno mi dođe da formiram partiju za zaštitu prava pušača....nešto slično kao ekološke partije "zelenih", samo što bi mi bili antiekološka partija "crnih" (od katrana)!
Rocker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Rocker na korisnoj poruci:
CENTROPEN (23.6.2007), micko76 (23.6.2007)
Stara 23.6.2007, 5:40   #249
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

E neka si im rek`o!!!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 6:01   #250
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Eto, donet je zakon o zabrani pušenja u zatvorenim prostorijama, neće vas više niko gušiti, ali imajte malo razumevanja i za nas.
Josh samo da pocne da se poshtuje. A naknade za pushenje na javnom mestu su smeshne, pa to niko i ne poshtuje.
Zbog svega toga, kad izadjem u grad u neki klub nadimim se dima za medalju.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Garson na korisnoj poruci:
A M G (23.6.2007)
Stara 23.6.2007, 11:32   #251
CENTROPEN
Član
 
Član od: 23.11.2006.
Lokacija: Subotica
Poruke: 48
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 14 puta na 12 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Pušim pr40+.Kada pijem bude i više.U ovom "novom" dobu svih mogućih ljudskih prava i sloboda posebno se ističe kategorija "militantnih nepušača".Možda ću da prestanem da pušim kada zaista zatvore onu fabriku hemikalije u komšiluku (Zorka-Klotild) koja kao ne sme da radi (službenom zabranom eko inspektora) pa opet isto.Takođe pretpostavljam da najveće kampanje protiv pušenja finansira upravo duvanska i ko zna kakva industrija, isto kao što su najveći "pis-mejkeri" u stvari i najveći dileri oružja.Čitava filozofija "strejt-lajfa" je u ovakvom globalnom ustrojstvu jedna potpuno besmislena "navlakuša", što bi rekao Stiven King "Velika i tajna predstava".Dakle pošto više nije dozvoljen slobodan odstrel crnaca i jevreja a homoseksualci su se izborili za neka prava zabavićemo ljude otvaranjem sezone lova na pušače, pa nek se raduje narod naš (globalno-seoski).U EU je trenutno na glasanju predlog zakona po kome siroti nepušači po nekom suludom "self-difens" pravnom principu mogu pušaču koji ih "ugrožava" nekažnjeno naneti fizičke povrede do II stepena težine.To prevedeno na jezik anatomije znači tri rebra+odbijeni bubregi, onako čisto odbrambeno.
Sve više verujem da u vremenu sadašnjem pušenje postaje poseban oblik neslaganja prema sveopštem "brejn-inžinjeringu" i posebna vrsta "političke NEkorektnosti".
Ne zaboravite da su kroz istoriju prave stvari uvek činili oni koji su se puno bunili, a zna se da su najveće bundžije uvek završavali i kao najveći pušači.
Dakle: zapali cigaru& be the man!!!
CENTROPEN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 11:56   #252
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
CENTROPEN kaže: Pregled poruke
Dakle: zapali cigaru& be the man!!!
Zaboravio si neshto: zapali cigaru& be the man and die from cancer!!!
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Master Neo na korisnoj poruci:
A M G (23.6.2007)
Stara 23.6.2007, 14:31   #253
aerochivija
Veteran
 
Član od: 19.3.2006.
Poruke: 498
Zahvalnice: 1.236
Zahvaljeno 762 puta na 295 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Pokušaću priloženim tekstom da se nadovežem na postove vezane za kampanju protiv pušenja. Nadam se da će još malo podataka i objašnjenja nekome biti od koristi.
Dodaću da sam za proteklih godinu dana sa dve kutije dnevno smanjio dozu na trećinu kutije (i manje) cigareta dnevno, i znam da ću uskoro uspeti da potpuno ostavim duvan.
Priloženi fajlovi
Tip fajla: pdf NIKOTIN.pdf (19,2 KB, 31 puta viđeno)
aerochivija je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 18:37   #254
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Odlična tema. Možda da se otvori još neka tema o alkoholu, brzoj vožnji, bandžiju, skakanju iz aviona i ostalim stvarima koje su pitanje afiniteta i ličnog izbora svakog pojedinca... A da, nezdrava voda, vazduh pun smoga, opšta zagađenost, radioaktivne kiše... gazirana pića, prskano voće, lude krave, ptičji grip... Ma apokalipsa samo što nije! Samo još svi maloumni i ignorantni ovisnici da se skinu sa duvana i eto nama veselijeg života; pa koliko god da traje bar ćemo zdravije živeti. Što bismo sebi dopuštali sitne poroke i slabosti koje nas čine srećnijima u ovom nadasve zdravom i poletnom svetu?
Teška je to mudrost "živi i pusti druge da žive"...
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 18:50   #255
bobi
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.11.2005.
Lokacija: Iznad reke, ispod drveća.
Poruke: 3.218
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 329 puta na 180 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Živi i pusti druge da čure.
Kontam da ćemo za koju hiljadu godina da se i evolucijom odbranimo od dima.

Citat:
Stvarno mi dođe da formiram partiju za zaštitu prava pušača....nešto slično kao ekološke partije "zelenih", samo što bi mi bili antiekološka partija "crnih" (od katrana)!
danas 0:52
Rockera za predsednika!!!
bobi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 18:58   #256
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Tučem dvije kutije Marlboro Lighta dnevno; jednom sam prestao, trajalo je 10 mjeseci, pa opet propušio. Čini mi se da i za cigarete važi ono pravilo kao za alkoholičare - čitav život si zavisnik. Do skora sam imao dobar izgovor, u familiji mi svi puše, a niko nikad nije umro od raka. Now I am worried i opet razmišljam o ostavljanju.
Jedno pitanje za pušače koji žele da ostave duvan: da li bi vas bilo sramota da zatražite stručnu pomoć za tako nešto? CG Društvo za borbu protiv raka organizuje neke programe podrške, nešto kao američki AA, a meni sve nešto teško da priznam da mi možda treba pomoć. Ipak, nije ostavljanje duvana ekipni sport. Što mislite?
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 19:07   #257
Ulmawen
Starosedelac
 
Član od: 6.4.2007.
Lokacija: Narquelion la.. tu y aldalin Kortirionwen
Poruke: 1.360
Zahvalnice: 484
Zahvaljeno 920 puta na 515 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Jedno pitanje za pušače koji žele da ostave duvan: da li bi vas bilo sramota da zatražite stručnu pomoć za tako nešto? CG Društvo za borbu protiv raka organizuje neke programe podrške, nešto kao američki AA, a meni sve nešto teško da priznam da mi možda treba pomoć. Ipak, nije ostavljanje duvana ekipni sport. Što mislite?
Ma šta ima da te je sramota. Stručna pomoć je i tu zbog toga. Mada, ako stvarno budeš želeo da ostaviš duvan, neće ti trebati pomoć. Sve je to u tvojoj glavi (psihička zavisnost). Ja to iz iskustva...
Ulmawen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 20:12   #258
illidan
Starosedelac
 
Član od: 28.10.2005.
Poruke: 1.706
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 352 puta na 254 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Rocker kaže: Pregled poruke
Ozbiljno, to je uskraćivanje prava! Razumem da ne volite, ali nemate pravo da drugima uskraćujete to zadovoljstvo samo zbog toga.
a odakle tebi pravo da trujes nekoga?
illidan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku illidan na korisnoj poruci:
A M G (23.6.2007)
Stara 23.6.2007, 20:12   #259
KOLOS
Veteran
 
Član od: 14.1.2007.
Poruke: 909
Zahvalnice: 60
Zahvaljeno 209 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

Citat:
Ulmawen kaže: Pregled poruke
Samo još svi maloumni i ignorantni ovisnici da se skinu sa duvana i eto nama veselijeg života; pa koliko god da traje bar ćemo zdravije živeti.Teška je to mudrost "živi i pusti druge da žive"...
Uuuuuuu...pa nemoj tako...mislim,nije lepo!
KOLOS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.6.2007, 20:21   #260
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Anketa (Pusite li?) - Akcija za čistiji vazduh i bolje zdravlje.

@ilidan: eh, otkud pravo nesavesnom vozacu da svojim kolima prodje pored tebe na ulici, ne obaziruci se na to da li njegov auspuh "duva" pravo u tebe?
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:47.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com