Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.5.2019, 16:07   #1
Dusan_BG
Veteran
 
Član od: 8.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 598
Zahvalnice: 178
Zahvaljeno 33 puta na 24 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Dusan_BG
Određen forumom Mapiranje mreznog diska

Ljudi pogubih zivce danas oko prilicno glupe stvari. Treba da mapiram network drive na vise remote masina.

Prvi pokusaj je bio sa pcexec \\remote_machine cmd.exe /c net use \\share /user:user "password" /persistent:yes

rezultatat je bio: the command completed successfully. cmd.exe exited on remote_machine with error code 0. ali na remote racunaru disk i dalje nije bio mapiran. Ukoliko ovo pokrenem lokalno naravno radice bez problema.

Drugi pokusaj je bio putem GPO. Recimo da sam odradio slicno kao na sledecem linku: https://activedirectorypro.com...wor...-group-policy/ medjutim nakon restarta racunara polisa i dalje nije bila primenjena, mrezni disk nije prisutan i jedino je pomagalo ukoliko odradim gpupdate /force ali cak i tada nakon restarta disk bi postajao disconnected.

Treci pokusaj je bio sa wmic /node:remote_machine process call create “cmd.exe /c net use \\share /user:user "password" /persistent:yes.
Rezultat je bio takodje: method execution successful. ReturnValue=0 ali na remote racunaru diska i dalje nije bilo. Tj nisam mogao pristupiti tom share-u.

Pomislih i da pokusam i sa Powershell-om ali kada sam pokusao da omogucim WinRM putem gpo shvatio sam da nemam Allow Remote Server management through WinRM polisu iako je u pitanju win server 2008r2. I tu sam digao ruke jer imam osecaj da nesto propustam. Ima li neko predlog sta da uradim i da pokusam
Dusan_BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NAS i par pitanja o mreži generalno muki85 Nosači podataka 14 16.10.2016 17:43
Koliko brzina hard diska utiče na ukupne performanse računara? Nash Knight Nosači podataka 23 23.5.2011 18:36
2 hard diska i 2 OS-a Pedja86 Operativni sistemi 2 22.5.2009 0:46
Očitavanje sadržaja sa diska ekvi Aplikativni softver 5 3.12.2008 20:34
mapiranje tastature? krompirko Operativni sistemi 1 22.10.2007 11:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:56.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com