Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Osnovne komponente > Overklok

Overklok Kako overklokovati osnovne komponente i ubrzati sistem

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2010, 15:28   #1
Spacemaster
Član
 
Član od: 26.2.2009.
Poruke: 58
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 34 puta na 15 poruka
Određen forumom Hoću više od od svoje ASUS matične ploče!

Ovako drugari, znam da je dosta priče bilo oko toga kako otključati dodatna jezgra, kako overklokovati, kako podesiti sistem da radi brže nego što sam radi, a da za to nema potrebe da se mučite, tj. da proučavate silna uputstva itd, da gubite dragoceno vreme na učenje, proveru i na kraju razoračarenje koje je u većini slučajeva posledica kupovine loše matične ploče. ASUS dosta ulaže u nove tehnologije i u ovom trenutku je gledano na svetske rezultate prodaje svakako bez premca, te samim tim ja sam napravio nekoliko veoma interesantnih video materijala, koji će nadam se da pomoći pre svega onima koji koji žele "više" a ne znaju kako. Kako otključati dodatna dva jezgra kod Phenom II 555 procesora i dobiti procesor sa četiri jezgra 1. Dovoljno je samo pomeriti bilo koji prekidač bilo koje ASUS Xtreme Design 87, 88, 89 čipset bazirane matične ploče, ponoviću samo jedan mali prekidač na ploči. 2. Nema ulaska u BIOS samo klik i to je to, može li biti jednostavnije? Evo video snimka...
1
Idemo dalje - Turbo Unlocker tehnologija ... Kada ste otključali dodatna dva jezgra sledi dodatan overklok istih, kako? 1. Opet samo jedan klik drugog prekidača (Turbo Unlocker) koji se nalazi odmah pored Core Unlockera i svoj procesor sa 4 jezgra dodatno ste overklokovali Ponoviću samo jedan klik prekidača. Video snimak:
2
I za kraj TurboV - Automatski overklok u realnom vremenu 1. Za ovaj vdeo koristio sam Intel CPU. Instalirate TurboV softwer koji je došao uz CD matične ploče, zatim kliknete na AUTO TUNING opciju i to je sve. Sistem će naći najbolju stabilnu vrednost za vaš procesor i eto rešenja.
3
Rezime: Za kraj i sami možete da skontate poentu, tri zazličite opcije i svaka funkcioniše na samo "jedan potez" jednostavnije ne može biti. :wave:

Poslednja ispravka: Beagle (14.8.2010 u 15:35)
Spacemaster je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spacemaster na korisnoj poruci:
Luka. (14.8.2010)
Stara 14.8.2010, 15:33   #2
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Hoću više od od svoje ASUS matične ploče!

I koja je poenta ove teme? Reklama za Asus plocu?
Beagle je offline  
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Beagle na korisnoj poruci:
FrankRibery (14.8.2010)
Stara 14.8.2010, 15:36   #3
Spacemaster
Član
 
Član od: 26.2.2009.
Poruke: 58
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 34 puta na 15 poruka
Određen forumom Re: Hoću više od od svoje ASUS matične ploče!

Ja drugo nisam probao, ljudi konstanto postavljaju pitanje kako otključati (evo imaš temu ipod ove), kako overklokovati, ovde nije reč o jendnoj pločui ima ih preko 40 koje to mogu na isti način.

Odkad su video turoijali reklama? Uzeh nekoliko dana odmora, uradih nekoliko video tutorijala i gde tu sad stoji problem?
Spacemaster je offline  
Stara 14.8.2010, 15:38   #4
Beagle
Drug Član
 
Avatar korisnika Beagle
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: SSH - Selendra Supreme HQ
Poruke: 7.147
Zahvalnice: 772
Zahvaljeno 2.267 puta na 1.686 poruka
Određen forumom Re: Hoću više od od svoje ASUS matične ploče!

Kao i svaka iole pristojnija ploca koja ima SB710, NF720D (ili novije) cipsetove. To sto si ti okacio je primenjivo na pojedine ASUS modele, ne na sve moguce ploce.
Beagle je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Asus overclocker 2010 (25.07.2010 - 25.08.2010) Spacemaster Dešavanja i događaji 9 8.9.2010 16:55
GMail posle više od 5 godina postojanja prestao da bude BETA softver holodoc Internet tehnologije 9 13.7.2009 12:59
Da li je pouzdan Seagate 1.5 TB...ako ne, koji od 1 TB? Paladin ŠDK - Nosači podataka 2 16.1.2009 15:49
Abit od kraja godine više neće proizvoditi matične ploče Dusan Despotovic Vesti 2 21.9.2008 14:57
Best buy matične ploče ukimafija ŠDK - Osnovne komponente 49 27.6.2008 12:51


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:13.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com