Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Akcione igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Akcione igre First-person-shooteri i slično...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 9.3.2014, 1:48   #741
Marko Radonjic
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.5.2008.
Lokacija: steam id: marcus
Poruke: 3.164
Zahvalnice: 963
Zahvaljeno 767 puta na 462 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Old School
Marko Radonjic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2014, 13:56   #742
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Odredjene misije nije moguce zavrsiti na ghost i pri tome biti na master tezini.
Spoiler za Misija:
Kako nekome moze pasti na pamet da stavi cuvara u sobu 3x3m koji kruzi konstantno, a zadatak ti naci skriveni sef, otvoriti sliku iza koje je skriveni sef i nakon toga unjeti kompinaciju kako bi otvorio sami sef. Da ne spominjem da nakon toga opet igrac mora stisnuti E kako bi uzeo iteme. A soba osvjetljena potpuno. Cim ugasis svjetlo cuvar se uspanici i ode ghosts prelazak, onesvjestis cuvara ode ghosts prelazak, odrads distract ode ghosts prelazak.


Ako su vec stavili u igru ocjenjivanje stila igranja onda su ovakve stvari nedopustive.
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.3.2014, 22:58   #743
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Mozda je do mene i mojih godina, ali najnoviji Thief mi nije nimalo, nimalo legao.

Igra deluje potpuno linearno, bez ikakve slobode, a stari Thief je bas u tome krio svoju draz. Mape su premale, prica jako nepovezana, ali to je nesto sto ste procitali sto puta pa da se ne ponavljam.

Najtuznije od svega sto igra zaista deluje kao los klon Dishonored, igre koja je paradoskalno inspirisana prethodnim delovima serijala.

Ok, nacin igranja je definitivno prilagodjen toj novijoj generaciji igraca, manje naviknutom na crtanje mapa, pamcenje sifara, orijentaciju u prostoru, motoriku, strpljenje i reflekse(imam utisak da je taj uzas poceo negde sa igrom Rage), tako da je ovo blize nekom interaktivnom filmu ili starom Dragons Lairu nego logickoj igri, a Thief u sustini to i jeste. Logicka igra.


Ako nista drugo, ovaj reboot me je naterao da ponovo instaliram The Metal Age. Predjoh 4 misije za sat vremena

Naravno ne zelim nikoga licno da iznerviram ako mu se igra dopala. Mozda sam premator. Ko voli nek izvoli.
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 11:49   #744
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Sumirani utisci (upozorenje: mišljenje je pozitivno, koga to nervira džaba neka ne klika)
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
Atwa013 (10.3.2014), nameless1 (10.3.2014)
Stara 10.3.2014, 13:23   #745
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Znaci solidna igra, ali nista specijalno da mora da se odigra. Takav sam utisak stekao citajuci utiske, recenzije. Za sada, najverovatnije cu preskociti igru..
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
filpan (16.3.2014)
Stara 10.3.2014, 13:31   #746
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Meni bi bilo žao da sam je preskočio
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 13:37   #747
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

A meni bi bilo draže da sam je preskočio.

Ipak, na stranu ono što ja mislim o ovoj igri, kul je što je i pored svega našla svoje fanove kojima se dopada ono što radi.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 14:07   #748
Laskaris
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.5.2010.
Poruke: 4.229
Zahvalnice: 672
Zahvaljeno 1.204 puta na 934 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

I dobro sad, moze li neko da uporedi ovu igru i treci deo? Recimo da je u ovoj bolji hab nego u trecem delu (sto i nije tesko jer je u trecem delu bio shit) ali prica, atmosfera, misije? Ako je igra losija od treceg dela onda..ebg, nije bas dobra. Sa prva dva i ne zelim da je poredim, i ne igrajuci je vidim da protiv njih nema sta da trazi.

Poslednja ispravka: Laskaris (10.3.2014 u 14:25)
Laskaris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 14:20   #749
Dzigi
Veteran
 
Član od: 19.9.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 543
Zahvalnice: 52
Zahvaljeno 226 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Citat:
dex3108 kaže: Pregled poruke
Odredjene misije nije moguce zavrsiti na ghost i pri tome biti na master tezini.
Ako su vec stavili u igru ocjenjivanje stila igranja onda su ovakve stvari nedopustive.
Igram na master tezini (Ako se dobro secam 870 poena. Sve sem chapter saves, iron man i slow movement) i do sada sam svuda ghost iako u odredjenim misijama da bi bili 100% + bonus objectives morate uraditi nesto "suspicious" tj strazari ce primetiti da nesto nije u redu ali i tada se zavrsava kao ghost. Koja je to konkretno misija?

Inace mene najvise "nervira" ona expensive resources opcija gde jedan Rope arrow kosta 600G pa uvek gledam da lootujem sve da bih imao dovoljno novca da bih eventualno mogao da "ocistim" grad kasnije.
Dzigi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.3.2014, 14:35   #750
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
I dobro sad, moze li neko da uporedi ovu igru i treci deo? Recimo da je u ovoj bolji hab nego u trecem delu (sto i nije tesko jer je u trecem delu bio shit) ali prica, atmosfera, misije? Ako je igra losija od treceg dela onda..ebg, nije bas dobra. Sa prva dva i ne zelim da je poredim, i ne igrajuci je vidim da protiv njih nema sta da trazi.
Deadly Shadows je bolji u apsolutno svakom smislu od ove tuge od igre, makar po meni.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku Leonida na korisnoj poruci:
Laskaris (10.3.2014), Malik Tintilinic (21.3.2014), r0nIn (10.3.2014)
Stara 10.3.2014, 14:40   #751
Blaine
Član
 
Član od: 10.8.2012.
Poruke: 159
Zahvalnice: 43
Zahvaljeno 133 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Citat:
Laskaris kaže: Pregled poruke
I dobro sad: moze li neko da uporedi ovu igru i treci deo? Recimo da je u ovoj bolji hab nego u trecem delu (sto i nije tesko jer je u trecem delu bio shit) ali prica, atmosfera, misije? Ako je igra losija od treceg dela onda..ebg, nije bas dobra. Sa prva dva i ne zelim da je poredim, i ne igrajuci je vidim da protiv njih nema sta da trazi.
Hub je daleko bolji (najbolji deo igre imo), sporedne misije su zanimljive, AI je sasvim dobar. Dobra grafika, i rekao bih da su postigli atmosferu kakvu su želeli.
Sve ostalo je lošije ili daleko lošije od trećeg dela, posebno kvalitet pisanja i dizajna pojedinačnih misija.

Enivej, igra je popila uninstall posle pete misije (koja je kompleksnija i sadrži daleko više teksta od prethodnih - ali je običan reskin Cradle-a iz trojke, manje maštovita i daleko manje strašna, plus neke na silu ubačene veze sa starim igrama). Niti želim niti mogu da bilo šta dalje komentarišem o igri.
Blaine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Blaine na korisnoj poruci:
Laskaris (10.3.2014)
Stara 10.3.2014, 16:02   #752
Emix
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.5.2010.
Poruke: 5.634
Zahvalnice: 583
Zahvaljeno 1.563 puta na 894 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Zavrsih main story konacno. Sveukupno mi se svidela igra, ima mana ali apsolutno se ne slazem sa recenzijama koje su da tako kazem pokopale ovu igru.

Vidim dosta ljudi se zali da im je igra dosadna, meni licno je bila jako zanimljiva i mogao bih jos misiju, dve da odigram. 10 bi bilo taman.

Kraj je glup.
Emix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.3.2014, 20:24   #753
Densetsu
Veteran
 
Član od: 6.2.2007.
Poruke: 880
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 196 puta na 147 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Prica u ovom Thief-u ima manje smisla nego prica u bilo kom NFS-u.
Densetsu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2014, 16:19   #754
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Игра добро ради без ССАА. Са њим штуцне.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2014, 18:24   #755
dex3108
V.I.P. Test Play
 
Član od: 1.6.2008.
Lokacija: Banja Luka
Poruke: 16.549
Zahvalnice: 300
Zahvaljeno 8.487 puta na 3.998 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Kupio, nakon 31 sat presao main story + pola sporednih misija, uzivao, 8/10. Toliko od mene, u dalju raspravu necu ulaziti
dex3108 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2014, 18:50   #756
dacajak
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.4.2008.
Lokacija: https://www.youtube.com/user/dacajak
Poruke: 3.350
Zahvalnice: 503
Zahvaljeno 693 puta na 563 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dacajak
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

I meni je lepo legla igra, malo me u pocetku nervirao memory leak i rndanje hard diska kod tranzicija loading ekrana, ali iz nekog razloga kako sam odmakao igranjem je nestalo. Nisam se trudio da odigram perfektno, al sam gledao sto vise da istrazim, mozda u bliskoj buducnosti kad budem ponovo prelazio odradim perfektno.
Sve u svemu solidna igra.
dacajak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.3.2014, 20:24   #757
Atwa013
Starosedelac
 
Član od: 14.11.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 2.539
Zahvalnice: 1.226
Zahvaljeno 1.366 puta na 723 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

I meni je legla igra. Trenutno sam po steamu igrao 23 sata,zavrsio 5 poglavlje,sada radim neke sporedne misije. Ono sto meni smeta u ovoj igri je dizajn,uslovno receno,nivoa,naime dok sam u gradu,imam osecaj kao da sam u hodniku,a kad sam u misiji,osecaj je kao da sam u dnevnoj sobi... Neko ovde rece da je osecaj slobode prividna stvar i da je sve u tvorcima igre,odnosno koliko ti opcija daju,a ovde ih ima bas malo,slazem se imas nekoliko putanja da stignes do cilja,ali to je nedovoljno,vise puta mi se desavalo da uocim neku putanju koja mi deluje sasvim logicno,ali ne mogu se popeti na kutije ili sta vec jer je neko tako odlucio. To ume malo da smara,narocito u igri koja obilato promovise stealth,cak je borba drasticno otezana(rekao bih,namerno lose uradjena,kao sto su i najavili),a tvoj master thief,vrhunski atleta i akrobata,ne moze da se popne na neku prizemnu terasicu,ali 'ajde.... E,da ucitavanje na svakom koraku,ne bi mi toliko smetalo,ali u kombinaciji sa onako losim quest markerom koji vise zbunjuje nego pomaze,desilo mi se n puta sledece ulecem kroz prozor kad ono...ucitavanje,otvaram vrata...ucitavanje...itd. A onda shvatim da nisam ni trebao tuda da idem pa onda hajde nazad pa jos malo ucitavanja... Jos je nisam zavrsio,ali mogu reci da je igra solidna,da su je mozda i previse iskritikovali jer zaista nije toliko losa. Ima svojih mana,ali nista sto bi meni ucinilo igru neigrivom
Atwa013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.3.2014, 22:06   #758
James Vega
Član
 
Član od: 14.11.2012.
Poruke: 441
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 183 puta na 90 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Meni je ovo previše Ubisoft-asto. Gomila collectiblesa na sve strane, lik u onom svoj skloništu čak ima unapred pripremljena postolja i ramove za razne predmete, gomila identičnih sporednih misija, ukupno gomila fillera na sve strane. Još i loot razbacan po gradu na krju postane samo to, nemam razloga da ga skupljam pošto je igra ionako laka i u svakoj glavnoj misiji nađem i više nego dovoljno za unapređenja i opremu. Zapravo, postoji razlog - do skupiš 100% loota (lik tačno zna koliko vrednih predmeta postoji u gradu) i dobiješ čivment. Jedini razlog i da se igraju sporedne misije, 100% i čivmenti. Veoma Ubisoft-asto. Da je bar zabavno istraživati grad izvan misija, ali ovo
Citat:
vise puta mi se desavalo da uocim neku putanju koja mi deluje sasvim logicno,ali ne mogu se popeti na kutije ili sta vec jer je neko tako odlucio.
Vidim neki otvoren prozor i dva tri mesta gde bih mogao da se popnem do njega, ali ne, moram da pređem trećinu te oblasti, možda par puta da isprobavam sa različitim prilazima dok ne nađem taj jedan kojim može da se dođe do tog stana. A unutra predmeti vredni ukupno možda desetak zlatnika.
I kako su ta ograničenja neujednačena i nepredvidiva. Sada bez razloga ne možeš da skočiš sa nekog mesta, sada možeš ako pritisneš taster, sada si okružen nevidljivim zidovima, a sada mogu da padnem iako je previsoko i poginuti ću. Niđe veze.
I ovo
Citat:
ulecem kroz prozor kad ono...ucitavanje,otvaram vrata...ucitavanje...itd. A onda shvatim da nisam ni trebao tuda da idem pa onda hajde nazad pa jos malo ucitavanja...
Nema razlike između "običnog" prozora koji vodi u ili iz nekog stana, i onog koji vodi u drugu oblast sa svojim učitavanjem. Tek kada počne učitavanje umesto QTE-a vidim kako je. A posle nema šanse da zapamtim gde su ta mesta jer nisu propisno označena na užasnoj AC-astoj mapi.
Još je igra ukupno nekako nezavršena i neispeglana. Animacije baguju, zvuk baguje: likovi pričaju sami sa sobom, ili im se dijalozi "prelivaju", čujem patrolu dok sam u stanu kao da su na metar od mene a čim izađem jedva se čuju, jedan put normalno čujem kako NPC korača pored vrata a drugi puta je nečujan i desi se da otvorim vrata pred njim i on se automatski uzbuni.

Igra je OK tokom glavnih misija, jesu linearne, stealth nije Splinter Cell-grade dobar ali je onako sasvim igriva šunjalica. Ali izvan toga je meni maltene bolna, plus kretenski dizajnerski propusti poput ograničavanja kretanja, plus ukupna nezavršenost. Vidi se da Square nije hteo (ili mogao, u kakvom su stanju) da više ulaže u igru pa su verovatno naredili razvojinom timu da sklepa nešto igrivo u određenom roku i da je izbace u prodaju.
James Vega je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.3.2014, 10:18   #759
Malik Tintilinic
Starosedelac
 
Član od: 14.12.2010.
Poruke: 1.244
Zahvalnice: 301
Zahvaljeno 335 puta na 237 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

Stigoh do "bezanja od vatre", da tako kazem, a onda sam stao da se malo smirim da ne bih uradio uninstall iz momenta!
Jbte, igrao sam sve zive Thief-e, cak i onaj mod sa svemirskim brodom i onaj novogodisnji , bilo svacega, al' ovi su sve pobedili!
Ne verujem da me do kraja ceka bilo sta sto bi znatno popravilo utisak koji je i do pomenute "vatre" bio slab.
Preporuka mazohistima...
Malik Tintilinic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2014, 19:39   #760
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.413
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.058 puta na 828 poruka
Određen forumom Re: Thief ponovo pljacka? (Thief 2014)

После дуже паузе. Опет сам почео да играм. Нисам далеко одмакао. На почетку сам негде. И даље немам гласове карактера. Видим да се жале на Стиму. Имам апдејт 1.2. Али и даље исто.
Љуша je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
stealth, thief


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:14.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com