Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Audio softver

Audio softver Programi i alati za obradu zvuka na računaru, softver za puštanje muzike i zvukova, audio kodeci, konvertori

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.4.2008, 13:23   #1
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Preporuka programa za ucenje gitare

Naime,mladji burazer oce da uci da svira gitaru,podrzavam ga u tome,idemo sledece nedelje da mu uzmemo neku gitaru.
Cale sto posto protiv toga,ja ga podrzavam.
Treba mi neki program koji ce mu pomoci da savlada osnove,mozda da ima nivoe tezine ili nesto slicno,i da moze da se uspori maksimalno da on vidi koju zicu ce da stisne(ovo ja njega citiram)
Pa ako neko moze da pomogne mladjahnom rokeru...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 14:27   #2
MiDa
Član
 
Član od: 26.8.2007.
Lokacija: Nish
Poruke: 206
Zahvalnice: 69
Zahvaljeno 124 puta na 47 poruka
Određen forumom Re: Preporuka programa za ucenje gitare

Guitar Pro je moja preporuka. Ima beskonachno veliki broj tablatura na internetu za njega i sve se lako chitaju. Ima opciju da se ukljuchi prikaz gitare na kojoj su tacno mapirane note koje u tom trenutku treba da odsvira. Moze i da smanji tempo pesme, taman da vidi koju zicu da stisne. Ima i RSE (Realistic Sound Engine), tako da MIDI vishe ne zvuchi kao MIDI. Videcesh.

http://www.all-guitar-chords.com/ - Nije losh sajt, pokazuje na vratu gitare kako se hvataju akordi.
MiDa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MiDa na korisnoj poruci:
Bokile (6.4.2008)
Stara 6.4.2008, 14:59   #3
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Preporuka programa za ucenje gitare

Pogledah,nije lose.
Da vidimo jos par predloga pa da se bacimo na skidanje...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 13:19   #4
daniel83
Član
 
Član od: 5.2.2008.
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 25 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Preporuka programa za ucenje gitare

Mislim da Gitar Pro nije ono sto je on trazio,inace navedeni program je nezeobilazan svokom ko svira na osnovu nota i komponuje itd.On je sam vrh u toj oblasti i ne da nije los nego je odlican,ali on nikako nije kurs za pocetnike nego je EDITOR.Kratak opis na srpskom imas na http://www.sk.co.yu/2006/05/sktr03.html procitaj da vidis zasta on u opste sluzi...
Ukratko:
-u njega mozes uneti note izabrati istrument i on doticnim istrumentom to odsvira, naravno potrebno je poznavati oblas nota do detalja ako zelis svirati
-tablature su vec uradjene note za neku pesmu u obliku jednog fajla,znaci ako hoce da odsvira neku pesmu onda mora naci tablaturu za tu pesmu na internetu i uvuci u Gitar Pro i ona ce se prikazati u obliku nota....i tad ti sin svira po notama, a moze i program da odsvira te note tako sto izaberes za istrumen recimo gitaru..pa uporedis dal ti ono sto sin svira odgovara originalnom
-jos mnogo funcija ima....


Mislim da je on trazio nesto tipa kao sto su programi za ucenje daktilografije..ono stavi prst tu i tu pa zasviraj znam da ima takvih programa i naletao sam na njih al ne mogu se sad setiti.....

Evo ti recimo jedan od takvih kurs-programa:
http://www.softforall.com/HomeEducat...ScreenShot.htm

Poslednja ispravka: daniel83 (8.4.2008 u 13:42)
daniel83 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku daniel83 na korisnoj poruci:
Bokile (8.4.2008)
Stara 8.4.2008, 13:44   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Preporuka programa za ucenje gitare

e fala vam svima,onako od srca...
Skinuo sam guitar pro i instalirao,a puno ce pomoci i onaj chords sajt,kaze da mu se svidja...

BIli smo i kupili el. gitaru,neka kopija Fendera,ocuvana,crna,bas lepa(ljubi ga bata)...
Doneli je kuci,povezali i za divno cudo odsvira mi burazer mladjahni,na kraj sela zuta kuca,ja se raspilavio.
Caletu se digla kosa na glavi,a ja vec vidim da cu morati da ga prebacim u garazu da se zeza...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.4.2008, 13:49   #6
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Preporuka programa za ucenje gitare

Guitar Pro može da služi za učenje, a može se naći "mali milion" tablatura na netu, opcija koja prikazuje vrat gitare i koji se pragovi na njoj pritiskaju za odabrani instrument (recimo solo ili ritam gitara) je upravo "daktilografija"...
Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
Bokile (8.4.2008)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Preporuka programa za izradu 3D animacija Dark Rider Grafički softver i radovi 43 27.5.2016 21:27
VB Zastita programa od kopiranja rgdrajko Programiranje 1 23.9.2007 12:53
Kako postici anonimnost kod koriscenja P2P programa The Finest Serbian Since '82 Internet tehnologije 31 7.8.2007 1:35
Šta znači preporuka u pregledu profila zero cool Forum o forumu 11 11.6.2007 23:04
preporuka programa za obradu video materijala sasha vukelic Video/TV softver 23 13.1.2007 21:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com