Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 13.11.2005, 16:24   #121
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Akcenat je bio na Photoshopu, mada i od igranja moze imati koristi - ja sam tako poceo sa 3d modelovanjem. Prvo sto sam uradio bio je auto za GTA3.
Ovo apsolutno podržavam.Ako ti piratski softver koristi da bi se zainteresovao za nešto, učio, sticao iskustvo, pravio neke radove koje ćeš prezentovati i koje moći da staviš u svoj portfolio, to nije ništa loše.Naprotiv.
Marko_L je offline  
Stara 14.11.2005, 3:08   #122
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
A otkud ti znaš koliko ima IT profesionalaca, a koliko pirata...
Pa prebrojao sam ih sve. Salu na stranu, ja sam generalno protiv svake vrste lopovluka pa tako i protiv piraterije. Ali u konkretnom slucaju - Srbija, glupo mi je da hapsimo dzeparose a ubice da setaju slobodno. I za razliku od tebe, ja ne mogu da kazem da je lopovluk do neke granice ok, a odatle nije. Prema tome dok je stanje ovakvo, i dok se ne rese vazniji problemi (tu se verovatno necemo sloziti al po meni je piraterija medju manje vaznim), ja necu biti protiv. A kad/ako dodje vreme da ko hoce da radi moze iole pristojno da zivi, bicu protiv svakog oblika piraterije.
Citat:
Marko_L kaže:
Nema to veze sa tim kakav sam ja profesionalac i koliko posla imam, niti da li biram mušterije...
Ok, ti radis single. Ja ti pricam na osnovu firme koja softver koristi za obradu i interpretaciju podataka dobijenih merenjima na terenu (i za koju ja poslednjih godina nesto radim). Normalno da se potpisivanje ugovora podrazumeva (klijenti su neke od najjacih nasih, i stranih firmi koje rade kod nas), al opet ti kazem da onakav ugovor nema sanse da potpises sa nasima (smatrali bi ga za uvredu - al to je manje vazno, bitno je da ga nece potpisati), i najcesce plate kad treba da se radi novi posao za njih. A sa strancima nema potrebe. Pitanje leganosti softvera se ne postavlja zato sto se elaborati (jos uvek) predaju u stampanoj formi.
Citat:
Marko_L kaže:
Netačno.Softverska piraterija postoji otkada postoje i kompjuteri na ovim prostorima...
Evo sad se prisecam kad sam nabavio C-64. Cini mi se '90. Tad niko nije postavljao pitanje legalnosti softvera - he,he kasetice, stelovanje glave... kad se samo setim. Mislim da pre toga nema smisla govoriti o pirateriji kod nas, a to je vreme kada pocinje opste rasulo (po meni jos '41 al necemo o tome). I devedesetih se nikako nije dobro zivelo (osim ako nisi bio drug clan).
Remedy je offline  
Stara 14.11.2005, 3:16   #123
Remedy
Veteran
 
Član od: 5.11.2005.
Poruke: 826
Zahvalnice: 177
Zahvaljeno 199 puta na 154 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
...o pomenutoj reklami mislim da je debilna.
E bas to. Pljackasi kalibra Al Kaponea vicu: "Hapsite dzeparose"! (i to bas kad su resili da sami krenu u stancovanje diskova)
Remedy je offline  
Stara 14.11.2005, 11:11   #124
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Ne mogu sada tacno da nadjem gde je to (ustvari mogu ali moram da radim tako da ne mogu da trazim) ali Softwre je oduvek do 2001 legalno kopirati u SFRJ,SRJ ito su manje vise svi radili, ja sam konkretno isao u "Fuziju" do 1995 ali setimo se kako su pocele tolike firme u Beogradu koje su danas "lideri" i prodaji racunara. PIRATERIJA BATO!!!!! A sada nam ti isti sole pamet kako smo mi "mali losi ljudi koji na kvarno izvlacimo ljudima pare iz dzepova koji rade za drzavnu platu, smrc jao zaboga sta ce biti sa nama ako tako nastavi matori sto stoji pored trafike na okretnici tramvaja i valja sve zajedno 60-70 diskova svega i svacega."

Ova tema je dosta nezahvalna za diskusiju zato sto se radi o necemu relativno novom ali ajde da uzmemo filmove. Ko je danas najveci borac protiv piraterije u Srbiji? "Tuckwood i Vans"da li iko se vise seca da su upravo ti vlasnici bili toliki pirati sa video klubovima da im je iskopirati T2,Trainspotting.... bilo isto kao i prepisati drugi zadatak na pismenom iz matematike. A sada na 6 usta bi da teraju ljude na robiju sto rokaju filmove u AVI,Mpeg.... Sram ih bilo ZIVIMO U DRZAVI LICEMERA I LAZNIH MORALISTA. Svi su oni znali da je zabranjeno to sto rade zato sto na svakom omotui pise ovaj proizvod je nedozvoljeno umnozavati, javno reprodukovati, ostvarivati materijalnu korist i blablabla sta vec nesecam se. Zato ili prvo da oni odu na malo robije za to sto su sve ucinili a zahvaljujuci sa vezama bliskim vlasti nikada ih niko nije gonio (niti bilo koga drugog) a cainili su KRIVICNO DELO.
komunista je offline  
Stara 14.11.2005, 11:11   #125
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Angry Re: Pirati???

Juce na meni mrskoj televiziskoj stanici koju je trebalo porusiti (ako ne zbog programa koji je ravan tiraniji) onda zato sto su nelegalno sagradili jos 50% zgrade koju su naknadno legalizovali((( ejjjj zamisli da se tako nesto desi u Lisabonu ili Madridu pa gradske vlasti bi to porusile pa Bozje da je) gostovao Bajaga--Momcilo Bajagic i onako muski po piratima raspalio ko da su mu gajbu juce "ocistili" a onda kaze " evo moj sin ima na racunaru 20 000 MP3 pesama i nije preslusao ni 1000!!!! Evo ja jesam verovatno 1000!!!" Znaci on slusa muziku na osnovu koje dobija inspiraciju da stvara i zaradi pritom kod nas je po novom KZ(krivicni zakon) MP3 jos stroze sankzionisana nego u USA i ne postoji ni mogucnost da legalno cak i kada imas original prebacis recimo u tvoj MP3 player. Sta onda reci za tkavog coveka osim da je dvolican i licemeran.
komunista je offline  
Stara 14.11.2005, 23:50   #126
Carl Jonson CJ
Starosedelac
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: In Rainbow Reputacija: Najgori od svu decu
Poruke: 1.237
Zahvalnice: 733
Zahvaljeno 294 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Carl Jonson CJ
Određen forumom Re: Pirati???

E pa šta ćeš...
Carl Jonson CJ je offline  
Stara 3.12.2005, 21:33   #127
doom_lord
Član
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 71
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pirati???

Opsti interes drustva je da ljudi kupuju originalne igre, ali trenuni interes pjoedinaca je da imaju sto vise za sto manje para. Nasi ljudi ovako razmisljaju:

Sto bih ja kupio originalnu hit igru za velike pare ili neku krs igru za vece pare nego sto kosta pirattska igra, kad mogu da kupim piratsku hit igru za sitne pare. Jeste da bi kupovina originalne igre dovela do malog rasta standara svakog clana drustva (to jest standarda drustva uopste), a kupovian pirata smanjila standard drustva. Ali to mene ne interesuje kupovina pirata bi povecala moj standard vise nego sto je uticaj sveukupno smanjenje standarda na moj standard, te sam ja u plusu ako kupim piratsku igru.

E ovde ljudi prave glavnu gresku, jer kad bi svi kupovali originale onda bi zbir sveukupno povecanja drustvenog standarda vise povecavao standard pojedinca nego povecanje standarda putem kupovine pirata.
doom_lord je offline  
Stara 3.12.2005, 22:42   #128
brickboss
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Mislim da su polemike na ovakve teme suvisne, iz prostog razloga sto zivimo u Srbiji.
U "anglo saksonskoj" literaturi Ime, Robin Hood svi dovode u konotaciju sa necim dobrim!! Zasto, pa covek je bio lopov??!!?
Zato sto je istoimeni bio borac za pravdu, krao od bogatih i davao siromasnim(ajde!!)!
Pa takoreci i danasnji pirati rade to isto! Neverujem da je i jednom od programera igara zivot losiji od bilo koga nas! Na kraju krajeva koji smo mi deo trzista? Jel je moguce da smo toliko vazni (otkad se mi pitamo za nesto)??
Dali je nas neko pitao za prava kad su nam bacali bombe na glavu?!!
Bicu prvi u redu za borbu protiv kopiranja igre nekog gradjanina srbije, jer znam kako je tesko ziveti u istoj, ali dok nebudem imao platu kao i ti koji uvode zakone o autorskim pravima u mom cd romu ce se i dalje vrteti princo sa flomasterom napisanim naslovom!!!
brickboss je offline  
Stara 3.12.2005, 22:53   #129
brickboss
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

ajde da gledamo to sa druge strane!!
Mi u Srbiji smo zaostali, glupi, nerazvijeni!!(tako nas bar smatraju na zapadu),
Pa da nebi i dalj ostali to isto mi cemo da koristimo piratski softver posto za orginal nemamo para!
A gospoda imucni programeri i jos imucnije koorporacije ce da kazu: "daj onim zaostalim srbima da se nauce na kompjuter pa kad budu imali para da kupe original e onda cemo da ih ticemo po usima sto kupuju pirate!!"
A dotle ce pirati da izigravaju Robin Hooda tj da kradu od bogatih i daju siromasnima!
Autorska Prava?!?!
Ma ko je srbina pitao za prava ikada?
brickboss je offline  
Stara 3.12.2005, 22:58   #130
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Nije toliko problem u piratskim igrama, kao što je to problem sa piratskim uslužnim softverom koji se koristi po firmama ili privatno za zaradu, jer ko nema para da kupi original igru, svakako neće kupiti original, čak i ako ne može da nađe pirata, ali softver koji se koristi za rad, parama zarađenim od tog rada svakako može da se kupi (a ako ne može, onda treba odustati od tog posla).Na primer, trenutno najbolji, po mišljenju većine ljudi iz branše, program za izradu Flash stvarčica jeste Flash MX.On košta negde oko 500$, što jeste skupo, ali zato je i sajt urađen u Flash-u skup, prema nekim mojim saznanjima takav sajt košta 300 evra, pa naviše.Znači, praktično sa jednim odrađenim poslom se otplati taj softver.Pa zašto je onda to problem ? A što je mnogo bitnije, suzbijanjem piraterije bi se mnogi ljudi koji imaju para odlučili da investiraju u softversku industriju, otvore firme za razvijanje softvera i ponude jeftinije alternative programima koji se sada nalaze na tržištu.Te iste kompanije bi plaćale porez, kupci bi plaćali porez, radnici bi plaćali porez i time se direktno stvaraju uslovi za povećanje standarda, a pored toga otvaraju se mnoga radna mesta za programere, dizajnere, marketing menadžere, QA eksperte, testere, sekretarice čistačice...i time se smanjuje nezaposlenost.Neke kompanije bi se verovatno odlučile i za game developing, industriju koja u svetu vrti najviše novca, ali je kod nas zapostavljena i niko neće da investira baš zato što nije upoznat koliko to para može da donese, a nije upoznat zato što vidi da se igre prodaju za 100 dinara.
Marko_L je offline  
Stara 3.12.2005, 23:03   #131
zvucnjak
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.682
Zahvalnice: 856
Zahvaljeno 261 puta na 147 poruka
Lightbulb Re: Pirati???

Citat:
Reloader kaže:
A sto bi neko davao pare kad moze i za dzabe? Znaci neko je budala da kupuje originale a mi cemo vecno pirate?

Nemoj da mislis da sam protiv piraterije, samo logicki rasudjujem

Znaci po tebi je logicno da je ok i kad kupis ukradeni auto. Bitno je samo da ga ti nisi ukrao. Mada sa takvim nacinom razmisljanja nisi daleko ni od toga...


Citat:
pre cu to raditi nego da kupim originale po (za nas) astronomskim cenama. Ne moze u EU i kod nas igre po istoj ceni.
Izgldeda da ne posecujes cesto EU?
Ja sam recio gomilu nesto starijih (ali dobrih) igara nasao po ceni od 5-6 evra...
To je kao sa kompjuterskim komponentama... Drze cenu jedno vreme onda odjednom pocnu da padaju...
zvucnjak je offline  
Stara 3.12.2005, 23:16   #132
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

A što se tiče brickboss-a
Citat:
Bicu prvi u redu za borbu protiv kopiranja igre nekog gradjanina srbije, jer znam kako je tesko ziveti u istoj, ali dok nebudem imao platu kao i ti koji uvode zakone o autorskim pravima u mom cd romu ce se i dalje vrteti princo sa flomasterom napisanim naslovom!!!
A odakle ti pare za flomaster, a ? Ako hoćeš da budeš skroz u Robin Hood fazonu, trebalo bi da koristiš parče uglja
Šalu na stranu, ja zaista ne razumem zašto ljudi misle da će time što koriste piratski softver napakostiti "onima što donose zakone o autorskim pravima" ili da će doskočiti "onima koji su nas bombardovali", pogotovo što se ja ne sećam da nas je bilo koja softverska kompanija u svetu bombardovala.Treba shvatiti da bi boost piraterije (koji se na sreću polako suzbija) najviše oštetiti običnog "malog" čoveka.Zašto tako mislim ? Pa lepo, ti što su nas bombardovali će, ukoliko ne sredimo tržište (u šta spada i regulisanje piraterije) lepo da nam uvedu sankcije, taj što je donosio zakone će i dalje da ima nekoliko puta veću platu od tvoje (a verovatno ima i zlatnu rezervu), a ti ćeš fino da radiš za 1 euro, švercuješ benzin i cigare, i biješ se u redu za ulje i 'leba kao nekad.
Marko_L je offline  
Stara 3.12.2005, 23:20   #133
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Ja sam recio gomilu nesto starijih (ali dobrih) igara nasao po ceni od 5-6 evra...
To je kao sa kompjuterskim komponentama... Drze cenu jedno vreme onda odjednom pocnu da padaju...
O tome sam pričao barem 5 puta u ovom tredu.Čak nema potrebe ni ići do EU, dovoljno je da obiđeš sajtove koji se bave prodajom igara i videćeš da se gomila dobrih, nešto starijih igara može naći za male pare.Već sam pominjao da CIV 3 sada košta negde oko 10$, što je oko 7.50 evra.
Marko_L je offline  
Stara 3.12.2005, 23:33   #134
RED CROSS
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 68
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Pirati???

Jel zna neko gde ima da se kupi Grim Fandango? Original naravno.
RED CROSS je offline  
Stara 3.12.2005, 23:43   #135
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

http://store.lucasarts.com/catalog/p...gory_id=100529
I dajte ako može bez skretanja sa teme ubuduće, ok ?
Marko_L je offline  
Stara 4.12.2005, 0:25   #136
nesa
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

daj bre sta pricate nije nestao crack nego samo treba da ase mauntuje image file sa daemon toolsom ili alkoholom!
najkomplikovanije do sad je sa programom anti-blaxx za pokretanje civ 4 i to je bas prosto!
ZIVEO CRACK
nesa je offline  
Stara 4.12.2005, 1:23   #137
mmilos085
Član
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: BronX - Zemun
Poruke: 103
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
nesa kaže:
daj bre sta pricate nije nestao crack nego samo treba da ase mauntuje image file sa daemon toolsom ili alkoholom!
najkomplikovanije do sad je sa programom anti-blaxx za pokretanje civ 4 i to je bas prosto!
ZIVEO CRACK
Naravno da je prosto, ja ne znam zasto ljudi kukaju, pa lakse je da pokrenu pomocu emulacije nego da svaki put kada patchuju igru skidaju adekvatan krek.

Splinter Cell niko nije mogao da crackuje, a evo 3 meseca kasnije svi ga igraju, bez problema...

Star Force, jeste malo komplikovano, ali brate RADI
mmilos085 je offline  
Stara 4.12.2005, 3:01   #138
brickboss
Novi član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 7
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
Marko_L kaže:
A što se tiče brickboss-a

A odakle ti pare za flomaster, a ? Ako hoćeš da budeš skroz u Robin Hood fazonu, trebalo bi da koristiš parče uglja
Šalu na stranu, ja zaista ne razumem zašto ljudi misle da će time što koriste piratski softver napakostiti "onima što donose zakone o autorskim pravima" ili da će doskočiti "onima koji su nas bombardovali", pogotovo što se ja ne sećam da nas je bilo koja softverska kompanija u svetu bombardovala.Treba shvatiti da bi boost piraterije (koji se na sreću polako suzbija) najviše oštetiti običnog "malog" čoveka.Zašto tako mislim ? Pa lepo, ti što su nas bombardovali će, ukoliko ne sredimo tržište (u šta spada i regulisanje piraterije) lepo da nam uvedu sankcije, taj što je donosio zakone će i dalje da ima nekoliko puta veću platu od tvoje (a verovatno ima i zlatnu rezervu), a ti ćeš fino da radiš za 1 euro, švercuješ benzin i cigare, i biješ se u redu za ulje i 'leba kao nekad.
u ovom slucaju si ti "mali covek" koji si poverovao u celu pricu o boljem zivot nakon "dovodjenja "reda" u nasu jadnu i anarhistcnu drzavu",!!! Zar stvarno mislis da je ovoj drzavi najpotrebnije dovodjenje u red problem oko autorskih prava!!! Gledas li dnevnik rodjace!! (Da se neudaljavam od teme), ali gde su ostali problemi
Iskreno govoreci ja bih bio najsretniji covek na svetu kad bi piraterija bila nas
jedini problem, ali zar nam svima nije sumnjivo da tamo gde se vrte pare da se tu najvise radi!!!
Gde je nezaposlenost, gde je zdravstvo, penzioneri, kosovo....
Ali po starom srpskom obicaju tamo gde su pare tamo je i srbin...
Za kraj se samo setite dnevnika u kome se posle informacije da su na kosovu zapaljene srpske kuce i da je savet bezbednosti "osudio" taj akt, sledi najava borbe protiv piraterije!!!!!
Sramota!
A ti marko **** covece, **** *****! bice ***** *****!

Poslednja ispravka: oluja (4.12.2005 u 3:26) Razlog: Opomena - nema vredjanja
brickboss je offline  
Stara 4.12.2005, 4:45   #139
Marko_L
Mythbuster
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.205
Zahvalnice: 38
Zahvaljeno 370 puta na 147 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko MSN-a korisniku Marko_L Slanje poruke preko Yahooa korisniku Marko_L Slanje poruke preko Skypea korisniku Marko_L
Određen forumom Re: Pirati???

Citat:
u ovom slucaju si ti "mali covek" koji si poverovao u celu pricu o boljem zivot nakon "dovodjenja "reda" u nasu jadnu i anarhistcnu drzavu",!!!
Nemam ja šta kome da verujem, za razliku od nekih, umem da razmišljam svojom glavom.Računica je jasna, samo treba malo razmisliti o tome.
Citat:
Zar stvarno mislis da je ovoj drzavi najpotrebnije dovodjenje u red problem oko autorskih prava!!!
Nije najpotrebnije, ali jedan od prioriteta jeste i treba da bude.
Citat:
Gledas li dnevnik rodjace!! (Da se neudaljavam od teme), ali gde su ostali problemi
Ne gledam, a i neko ko se informiše iz Dnevnika i ne zaslužuje moje vreme.Isti se baš i nije mnogo promenio od "onog" doba, jedino što su različiti "glumci"
Citat:
Gde je nezaposlenost, gde je zdravstvo, penzioneri, kosovo....
Pa eto, suzbijanjem piraterije bi se barem jedan od tih problema ublažio, a to je nezaposlenost.Već sampričao o tome koliko bi suzbijanje piraterije otvorilo novih radnih mesta.
Citat:
A ti marko **** covece, **** *****! bice ***** *****!
Ne znam šta si napisao, ali u svakom slučaju, hvala.
Marko_L je offline  
Stara 4.12.2005, 16:36   #140
Low Rider
Novi član
 
Član od: 4.12.2005.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pirati???

Sta bre te glavonje na vlasti imaju protiv pirata? Po anketama samo 2,5% ljudi u Srbiji moze sebi da priusti original a sta da rade ostalih 97,5%? Jel treba da se izoluju od sveta samo zato sto ne mogu da daju 40 50 evra za CD?
Ja sam od malih nogu koristio SAMO pirate. Pravo da vam kazem da mi se sada i gade originali!
Low Rider je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 6:43.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com