Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Kvarovi

Kvarovi Pomoć i informacije u vezi sa neobjašnjivim kvarovima
i nestabilnostima sistema

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.8.2006, 20:30   #1
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Exclamation PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

PixelView PV-CX881PL+W/FM TV kartica je radila na starom kompu pod 98-icom sa fabrickim drajverima(onima koji su isli na CDu uz nju) bez problema, perfektno, ali kada hocu da je stavim na bilo koji drugi komp pod XP-om, desava se da softver ne radi kako treba-konstantno prebacuje signal sa SVHS na Composite pa na Tuner, i stalno tako vrti...Kada zastane na tuneru na sec, lepo se vidi da ima sliku, hvata kanale, ali jednostavno ne mogu da smirim sliku, a i ovo stalno skakanje me veoma iritira.....Probao sam karticu na par kompjutera(32bit i 64bit AMD i Intel, mashinama sa raznim chipsetovima) i pod XP-om jednostavno nece da radi kako treba. Drajveri koji se dobijaju uz karticu su posebni za 98, ME i XP, ali pod XP-om jednostavno ne radi. Pokusavao sam da menjam drajvere, ali nisam jos uspeo da nadjem nek enovije ili drugacije drajvere, uglavnom se vrte ovi kao moji.....
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.8.2006, 21:01   #2
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Da li si probao sa nekim univerzalnim programom ili koristiš onaj koji dolazi uz karticu?
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 1:43   #3
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Pa ocigledno da je matora Tv kartica. Ukoliko komp prepoznaje karticu i imas podignute WDM drajvere cisto sumnjam da je problem tu. Verovatno je aplikacija vise optimizovana za 98-cu nego za XP. Napisi ti lepo koji DAC imas na TV kartici ( to je onaj veliki chip na sredini kartice ) pa utvrdi da li se radi o Philipsovom ili Conexantovom chipu. Kad nam javis, mogu ti predloziti aplikaciju - program za gledanje/snimanje.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 2:44   #4
kvrk
Član
 
Član od: 5.8.2006.
Poruke: 72
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Maximuss-e, veruj Astra-Logos-u, DECHKO 1000% pomaze oko TV kartica (iz lichnog iskustva)
kvrk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 21:29   #5
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Citat:
AstraLogos kaže:
Napisi ti lepo koji DAC imas na TV kartici ( to je onaj veliki chip na sredini kartice ) pa utvrdi da li se radi o Philipsovom ili Conexantovom chipu. Kad nam javis, mogu ti predloziti aplikaciju - program za gledanje/snimanje.
Pozdrav!
Chip je Conexantov, a ako ti nesto znaci serijski(ili neki drugi) broj na njemu je
cx23881-27
e222532.1
0221 Korea
To je sve sto pise na chipu.

@Merjadok:
Nisam pokusavao sa drugim programima, stavio sam one koji su dosli uz karticu
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 21:58   #6
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Citat:
Maximuss kaže:
Chip je Conexantov, a ako ti nesto znaci serijski(ili neki drugi) broj na njemu je
cx23881-27
e222532.1
0221 Korea
To je sve sto pise na chipu.

@Merjadok:
Nisam pokusavao sa drugim programima, stavio sam one koji su dosli uz karticu
Au pa to je nov Conexantov 10 - bitni DAC i naslednik vec cuvenog BT838 i 878. Idi na Leadtekov sajt pa skini drajvere od Expert TV kartice. Ima punu podrsku za winXP.
www.leadtek.com.tw

A od aplikacija skini sa neta WinDVR 3. Naravno nijead takav program nije besplatan pa se snadji. A mozes i Dscaler ili Chris TV. Za linkove pogledaj odgovor koji sam pisao Kvrk-u.
Pozdrav!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.8.2006, 22:02   #7
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

sta te kosta da probas sa nekim alternativnim programom za tv kartice ...
Ja ti preporucujem IUVCR : http://www.iulabs.com/ ILI PowerVCR : http://www.aptrio.com/Miscellaneous/...uxe-12684.html
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 0:31   #8
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Citat:
fresko kaže:
sta te kosta da probas sa nekim alternativnim programom za tv kartice ...
Ja ti preporucujem IUVCR : http://www.iulabs.com/ ILI PowerVCR : http://www.aptrio.com/Miscellaneous/...uxe-12684.html
Fresko, zamolio bih te da se ustrucavas i da razmislis pre nego li das savete kad su TV kartice u pitanju. Nikakve reinstalacije niti alternativni programi ne pomazu ako ne poznajes ovu tematiku. Nema ljutis.
Sta ga kosta kazes. Pa Power VCR je tezak oko 28MB pa ako je na dial up stvarno sta ga kosta.
Drugo, Power VCR ne radi sa doticnim DAC-om vec samo sa BT878. Proverio sam ga jer imam i Power VCR i upravo taj converter koji ima i Maximuss. Dakle ja pisem iz licnog iskustva od 6 punih godina a ti onako odokativno kako smatras da bi mozda valjalo.
Usokov ( rus ) koji je tvorac iulabs-a prvenstveno je radio program za DivX i XviD codeke pa tek onda za MPEG 1 i MPEG 2. Dosta je nepregledan i komplikovan za pocetnika a koristi i plug in-ove. I pitanje je da li ce raditi sa drajverima koje bude instalisao Maximuss. Za ona dva koja sam naveo pod garant rade sa tim DAC-om i drajverima.
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 20:56   #9
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Angry Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Citat:
AstraLogos kaže:
Au pa to je nov Conexantov 10 - bitni DAC i naslednik vec cuvenog BT838 i 878. Idi na Leadtekov sajt pa skini drajvere od Expert TV kartice. Ima punu podrsku za winXP.
www.leadtek.com.tw
Bio sam na sajtu i skinu drajvere za TV Expert .....e, tu sad pocinju problemi...sve dok ne dodje do instalacije conexant xxxx crosbarr-a sve je ok, cim je zavrsio instalaciju doticnog komp se resetovao, i Windows je skroz pobrljavio: Plug and play software device enumerator je pukao, tj u device manageru je imao onaj cuveni mali zuti uzvicnik, plus sto su isti imali i opticki uredjaju, tj NEC rezac i SCSI daemon tools drive, i nisu radili....a povrh svega Win XP je jednostavno odbijao da se ugasi, jer mu je uz put crkao jos neki sistemski proces. Tako da nisam imao priliku da testiram WIN DVR 3, a btw i modem je pokazivao neki konflikt, pa sam morao da reinstaliram Win , i sad pre nego sto se upustim u jos jednu avanturu sa drajverima, ima li ko pojma o cemu se radi?
Moja mashina je:
Asus a7v333c, athlonXP 1600+, 512 Kingston, MSI GF 6200 128mb, WD 80gb 8mb @7200, Intel Ham hardware modem, NEC 3540 DVDRW....i Cuvena TV kartica PixelView
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.8.2006, 21:28   #10
Merjadok
Član
 
Član od: 11.2.2006.
Lokacija: Vreoci
Poruke: 201
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Ako imaš dovoljno slotova, ispremeštaj kartice, tako da ni jedna ne bude u slotu u kojim su bile. To rešava konflikte, a može i iz BIOS-a, mada ne znam napamet. Nekad je preraspodela IRQ vršena držanjem Ctrl tastera prilikom pokretanja računara, ali sumnjam da je i danas to slučaj. Pa kad to završiš, probaj opet sa driverima. U svakom slučaju ako je bilo nešto do Win-a, više nije.
Merjadok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 1:06   #11
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Maxsimusse verovatno ni ti drajveri nisu kompatibilni sa tv karticom. Uloga WDM crosbar je da poveze sliku i zvuk a da pri tome pukne ceo win. malte ne nerazumem uopste. I kakve veze imaju ti drajveri sa recimo optickim uredjajima.
Sto no kaze narodna: "Hrani psa da te ujede". Tvoja negativna reputacija ne utice tako da si dzabe kantarisao.
Nezna da li si pogledao ovaj sajt a tamo imas aplikaciju i drajvere 5.5MB za tvoju karticu. A naziv mu je 881m3 zip. To je drugi po redu link u gornjem levom uglu sa palvim slovima.
Link: www.opendrivers.com/freedownload/218007/prolink-pixelview-playtv-pvr-pv-cx881pl+-rev.-1g-capture-driver-windows-98se-me-2000-xp-download.html

Skini ih, probaj, pa javi!
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.8.2006, 10:59   #12
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Pazi ovako: ja sam predpostavio da drajveri nisu kompatibilni, a razlog zbog kojeg optika nije radila je verovatno sto je u procesu kada je pukao Plug and play software device enumeratorm ili puklo jos nesto ili on ima veze sa kontrolom optike....mada je sad to apsostrumfno nebitno..sacem da skinem drivere pa se javljam sa novim vestima....(nadam se dobrim )
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 17:05   #13
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Dakle, poterao sam karticu, i otprilike da lepo radi, auto scan malo zeza, ali sve se moze manuelno srediti, zato se puno zahvaljujem svima za pomoc , jedino sto se jos dogadja je da FM tuner nesto bas slabo radi, a sa onim pokvarenim drajverima(sa kojima je TV brljavio) tu i tamo sam mogao koju stanicu da uhvatim, ali ovako - crk'o konj , ne znam koji mu je, da li je moguce da je to do drajvera ili je neki hardverski problem?
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.8.2006, 23:43   #14
AstraLogos
Deo inventara foruma
 
Član od: 25.10.2005.
Lokacija: Vrsac - lepa varos
Poruke: 3.511
Zahvalnice: 1.431
Zahvaljeno 2.450 puta na 1.153 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AstraLogos
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Maxsimusse da li tvoj TV kartica lici na ovu?
Najverovatnije da drajveri zezaju sa radijom. Ako je tvoja kao ova na slici onda cu znati pod kojim nazivom da nadjem na netu drajvere
Pozdrav!
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	2e_1_b.jpg
Viđeno:	195 puta
Veličina:	24,8 KB
ID:	2895  
AstraLogos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.8.2006, 16:21   #15
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: PixelView PV-CX881PL TV kartica ne radi

Citat:
AstraLogos kaže:
Maxsimusse da li tvoj TV kartica lici na ovu?
Najverovatnije da drajveri zezaju sa radijom. Ako je tvoja kao ova na slici onda cu znati pod kojim nazivom da nadjem na netu drajvere
Pozdrav!
To je ta,identicna je! ali fora je sto meni TV radi super, ali radio nece
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako podesiti ISDN da radi na 128 kbps jaba.hut Internet usluge 7 31.5.2007 11:54
Ne radi Direct 3D b0ss Kvarovi 4 1.5.2007 6:04
deljena adsl veza ne radi Eni Internet usluge 2 17.2.2006 0:40
Nesto ne radi a ja ne znam sta bofi Kvarovi 21 15.2.2006 3:01
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com