Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Foto i audio/video

Foto i audio/video Fotoaparati, Televizori, MP3 i DVD/DivX plejeri...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 26.10.2010, 20:34   #1
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Arrow Napredna Srbija, digitalna televizija i DVB-T2 konfuzija (SK 11/2010)

Drago mi je sto vidim da ce SK pisati o DVB-T2 standardu, ta tema zaista zaluzuje dodatni medijski prostor, pogotovo kada se uzme u obzir da vecina kupaca LCD/Plazma televizora nije svesna da iste od aprila 2012 nece moci da koriste za prijem zemaljskog signala bez eksternog tjunera ili nekog slicnog pomagala.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
oluja (26.10.2010), todos (27.10.2010)
Stara 26.10.2010, 21:05   #2
vukan
Član
 
Član od: 29.5.2010.
Lokacija: Nis, Srbija
Poruke: 167
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 38 puta na 33 poruka
Thumbs up Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Drago mi je sto vidim da ce SK pisati o DVB-T2 standardu, ta tema zaista zaluzuje dodatni medijski prostor, pogotovo kada se uzme u obzir da vecina kupaca LCD/Plazma televizora nije svesna da iste od aprila 2012 nece moci da koriste za prijem zemaljskog signala bez eksternog tjunera ili nekog slicnog pomagala.
Potpuno se slazem, jer postoji vise standarda a dobar deo televizora sa digitalnim tjunerom ne podrzava DVB-T2... bice i vise nego korisna informacija
vukan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.10.2010, 22:27   #3
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
vukan kaže: Pregled poruke
Potpuno se slazem, jer postoji vise standarda a dobar deo televizora sa digitalnim tjunerom ne podrzava DVB-T2... bice i vise nego korisna informacija
Mi nismo uspeli da nadjemo ni jedan na nasem trzistu da podrzava DVB-T2. Pise u specifikacijama nekih televizora, u zagradi, da podrzavaju T2 ali to u stvari samo znaci da postoji i verzija tog modela sa tim tjunerom!!!

Citat:
Maladikt kaže: Pregled poruke
Olujo, ponavljaš se sa glavnim naslovom (mislim na crveno-zelenu senku ili šta već).
Senka je u ovom slucaju crveno-plava ,
Zeleo sam i zelena slova pa da dobijem osnovne boje svetla i piksela na televizorima (RGB) ali je to bilo vec previse sareno i necitljivo pa su ostala bela...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 8:31   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Auuuu!!! Znači dvb-t je samo proturan kroz većinu modela svih lcd plazma, a niko nije rekao da će naš signal biti II generacije dvb-t. Pa to je klasična krađa koju mogu da dobiju svi koji budu potpisali peticiju u vezi toga i tuže državu tamo gde će sud biti nepristrasan. Ma da li je to moguće?!! To znači kupovina dekoder za sve televizore, slično kao što se radi sa kutijom hitne pomoći ili zimskim gumama.
Samo što ovaj problem ima da razumeju mali broj ljudi a svi mora da plate!
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 9:37   #5
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

@todos
Kako "niko nije rekao"? Od početka se govorilo da će kod nas biti DVB-T2.
Drugo, proizvođači nisu proturali "običan" DVB-T, nego su pravili modele sa takvim risiverom i nigde nije rečeno da će on biti kompatibilan sa standardom koji Srbija namerava da uvede 2012. LCD TV ne košta 500 dinara, nego 500€ i više, pa se valjda treba malo raspitati pre kupovine, a ne posle kukati kako nas je neko prevario...

i da dodam: ko ima kablovsku, ne treba da razmišlja ni o t1 ni o t2...

Poslednja ispravka: namcor (27.10.2010 u 9:40) Razlog: uleteo drugi post
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 10:14   #6
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Auuuu!!! Znači dvb-t je samo proturan kroz većinu modela svih lcd plazma, a niko nije rekao da će naš signal biti II generacije dvb-t. Pa to je klasična krađa koju mogu da dobiju svi koji budu potpisali peticiju u vezi toga i tuže državu tamo gde će sud biti nepristrasan. Ma da li je to moguće?!! To znači kupovina dekoder za sve televizore, slično kao što se radi sa kutijom hitne pomoći ili zimskim gumama.
Samo što ovaj problem ima da razumeju mali broj ljudi a svi mora da plate!
Ovog puta nije drzava problem nego uvoznici. Pricali smo sa nekima od njih i oni nemaju pojma da je drzava uopste usvojila "tamo neki" DVB-T2 standard jos prosle godine, niko izgleda ni ne razmislja o tome...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 16:45   #7
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Arrow ...DVB-T2 konfuzija

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Mi nismo uspeli da nadjemo ni jedan na nasem trzistu da podrzava DVB-T2. Pise u specifikacijama nekih televizora, u zagradi, da podrzavaju T2 ali to u stvari samo znaci da postoji i verzija tog modela sa tim tjunerom!!!
Ovo je jedini model na našem tržištu za koji sam mislio da podrzava DVB-T2 standard, i svakako DVB-T.

Samsung televizor LED UE-32C6510

http://www.tehnomanija.rs/katalog/sa...e-32c6510.html


DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T2/C

Spoiler za Opis Proizvoda:


Opis proizvoda


  • Samsung televizor LED UE-32C6510
  • Dijagonala ekrana: 32"/82 cm
  • Format slike: 16:9
  • Rezolucija: 1920x1080
  • Video:
  • Panel: Ultra Clear Panel
  • Picture Engine: HyperReal Engine
  • Wide Color Enhancer Plus
  • Clear Motion Rate: 50 x 6
  • Audio:
  • Dolby: Dolby Digital Plus / Dolby Pulse
  • SRS: SRS TheaterSound
  • dts: 2.0 + Digital Out
  • Zvučnici (RMS): 10W x 2
  • Woofer
  • Funkcije:
  • Anynet+ (HDMI-CEC)
  • Automatsko pretraživanje kanala
  • Automatsko isključivanje
  • Auto Volume Leveler
  • BD Wise
  • Caption (Subtitle)
  • Clock & On/Off Timer
  • Allshare (Powerd by DLNA)
  • EPG
  • Game Mode
  • Internet@TV
  • OSD meni na 25 jezika
  • Slika u slici: 1 Tuner PIP
  • Sleep Timer
  • USB: Movie
  • WiFi Adaptor Support
  • Channel List USB-Cčpme
  • Digital Noise Filter
  • Teletext (TTXT)
  • Daljinski upravljač
  • Sistem:
  • DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T2/C
  • DTV Tuner Built-in
  • MHP/MHEG (version): MHEG (1.0.6)
  • Priključci:
  • Component In (Y/Pb/Pr) x1
  • Composite In (AV) x1
  • Digital Audio Out (Optical) x1
  • DVI Audio In (Mini Jack) x1
  • Ethernet (LAN) x1
  • Slušalice x1
  • HDMI x4
  • PC Audio In (Mini Jack) x1
  • PC In (D-sub) x1
  • RF In x1
  • USB x2
  • CI Slot x1
  • Scart x1
  • Dizajn:
  • Tip: slim
  • Boja: bela
  • Okretno postolje
  • Potrošnja u radu: 120 W
  • Potrošnja pri stand-by režimu: < 0.1W
  • Dimenzije sa postoljem (ŠxVxD): 77.3 x 54.2 x 24 cm / 9.8 kg
  • Dimenzije bez postolja (ŠxVxD): 77.3 x 48.3 x 2.99 cm / 8.2 kg
  • Garancija: 2 godine
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 17:02   #8
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Ovo je jedini model na našem tržištu za koji sam mislio da podrzava DVB-T2 standard, i svakako DVB-T.

Samsung televizor LED UE-32C6510

http://www.tehnomanija.rs/katalog/sa...e-32c6510.html


DTV Reception (DVB-T/T2/C/S2): DVB-T2/C
Izgleda da jeste DVB-T2, mada sam siguran da ga nisu uvezli zbog te oznake vec u kompletu sa gomilom drugih ili oznake LED...
Naime Freeview HD je takodje oznaka za DVB-T2 u Engleskoj i televizori koji je poseduju mogu da hvataju RTS-HD sa obicnom loga antenom. Zao mi je sto ga ranije nismo nasli da pokusamo da ga dobijemo na test...
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Crytek (27.10.2010)
Stara 27.10.2010, 17:13   #9
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Bele boje...

Kako ce to da strci,od ostalih komponenti pa to nije normalno...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
Crytek (27.10.2010)
Stara 27.10.2010, 18:55   #10
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Izgleda da jeste DVB-T2, mada sam siguran da ga nisu uvezli zbog te oznake vec u kompletu sa gomilom drugih ili oznake LED...
Naime Freeview HD je takodje oznaka za DVB-T2 u Engleskoj i televizori koji je poseduju mogu da hvataju RTS-HD sa obicnom loga antenom. Zao mi je sto ga ranije nismo nasli da pokusamo da ga dobijemo na test...
Lepo si rekao "izgleda da jeste DVB-T2", ne bih se iznenadio i da je greška u opisu proizvoda.....

U svakom slučaju informisanost kupaca je na veoma niskom nivou, a april 2012 je veoma blizu.
Svestan sam da odluka da se predje odmah na najmoderniji standard ima svojih prednosti, ali je nedopustivo da samo 18 meseci pre prelaska na isti ne postoje jasna obavestenja na proizvodima koji ga ne podržavaju.
Tako da će u narednim brojevima biti puno razloga za neki mini test DVB-T2 televizora čim se za to ukaže prilika....

U nekom od prethodnih postova si pomenuo da je "problem" možda u uvoznicima. Meni se čini, a neka još neko to posvedoči, da su televizori sa katodnom cevi nekih mesec dana po objavljivanju odluke o prelasku na digitalni signal nestali sa polica naših radnji, da bi se posle nekoliko meseci vivax, weg, i slični vratili na police, tj onda kada su uvoznici shvatili da im to može proći jer ni aktualeni LCD/Plazma modeli ne podržavaju novi standard.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 19:12   #11
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
@todos
Kako "niko nije rekao"? Od početka se govorilo da će kod nas biti DVB-T2.
Drugo, proizvođači nisu proturali "običan" DVB-T, nego su pravili modele sa takvim risiverom i nigde nije rečeno da će on biti kompatibilan sa standardom koji Srbija namerava da uvede 2012. LCD TV ne košta 500 dinara, nego 500€ i više, pa se valjda treba malo raspitati pre kupovine, a ne posle kukati kako nas je neko prevario...

i da dodam: ko ima kablovsku, ne treba da razmišlja ni o t1 ni o t2...
Moj Sony 26'' iz decembra 2006. godine nije plaćen 500 dinara već 800€. Podržava DVB standard, što znači u prevodu debelo zastareo. Ali ovo što su nam uradili nije normalno. Pomalo je i nama koji prate ta dešavanja to promaklo.
Samo sa jedne strane taj potez podržavam a to je da se uvodi napredan digitalni signal i ništa više. Izgleda oni sa CRT neće u stvari sigurno neće biti jedini koji će kupovati taj dodatak. Opet će neko debelo da se navata para. Šta su uveli komšije Hrvati?
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 19:29   #12
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Moj Sony 26'' iz decembra 2006. godine nije plaćen 500 dinara već 800€. Podržava DVB standard, što znači u prevodu debelo zastareo. Ali ovo što su nam uradili nije normalno. Pomalo je i nama koji prate ta dešavanja to promaklo.
Samo sa jedne strane taj potez podržavam a to je da se uvodi napredan digitalni signal i ništa više. Izgleda oni sa CRT neće u stvari sigurno neće biti jedini koji će kupovati taj dodatak. Opet će neko debelo da se navata para. Šta su uveli komšije Hrvati?
Hrvati su uveli DVB-T (MPEG2 ako se ne varam, sa željom da predju na MPEG4). Ono sto će se desiti kod nas 2012, oni su uradili 2010. Glavni razlog za uvodjenje, pored toga što ne žele da ostanu analogno ostrvo kao sto će mo mi biti ako ne uvedemo digitalnu televiziju 2012, je taj što je italijanski digitalni signal u potpunosti onemogućio prijem analognog HRT signala na obalama Jadrana.

Prednost Srbije u odnosu na HR je u velikoj pokrivenosti kablovskim i IPTV načinom prijema signala, medjutim, najsiromašniji stanovnici ruralnih delova Srbije će svakako biti pogodjeni prelaskom na zemaljski digitalni signal.

RTS-ov digitalni signal se trenutno takodje emituje u DVB-T.
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Crytek na korisnoj poruci:
todos (27.10.2010)
Stara 27.10.2010, 19:32   #13
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.713
Zahvalnice: 4.560
Zahvaljeno 2.634 puta na 1.577 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Znači većina može da računa na nešto ovako! Ovaj uređaj podržava DVB-T2 signal i košta trenutno negde oko 80 evropskih novčanica u apoenima po 1 komad.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 19:38   #14
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Što je mnogo, mnogo je Bilo bi normalno da daju za džabe kada već uvode digitalni signal
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 19:41   #15
Crytek
Član
 
Član od: 19.1.2008.
Lokacija: Beograd
Poruke: 355
Zahvalnice: 162
Zahvaljeno 222 puta na 117 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Znači većina može da računa na nešto ovako! Ovaj uređaj podržava DVB-T2 signal i košta trenutno negde oko 80 evropskih novčanica u apoenima po 1 komad.
Da, mnogi će morati da računaju na nešto tako (mislio sam da je trenutna cena oko 150EUR).....a najsiromašniji uz subvenciju države i zagarantovano lošiju sliku nego na televizorima sa originalno ugradjenim DVB-T2 prijemnikom.

Negde sam pročitao, ispravite me ako grešim, da je oko 70% Srbije pokriveno kablovskim i IPTV signalom...

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Što je mnogo, mnogo je Bilo bi normalno da daju za džabe kada već uvode digitalni signal
Čini mi se da sam negde pročitao da ti imaš IPTV za 1 din mesečno i 4x internet brzinu po ceni starog paketa.....tako da te ne dotiče ovaj problem!!! ha ha
Crytek je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 19:52   #16
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Moj Sony 26'' iz decembra 2006. godine nije plaćen 500 dinara već 800€. Podržava DVB standard, što znači u prevodu debelo zastareo. Ali ovo što su nam uradili nije normalno. Pomalo je i nama koji prate ta dešavanja to promaklo.
Samo sa jedne strane taj potez podržavam a to je da se uvodi napredan digitalni signal i ništa više. Izgleda oni sa CRT neće u stvari sigurno neće biti jedini koji će kupovati taj dodatak. Opet će neko debelo da se navata para. Šta su uveli komšije Hrvati?
Prvo, izvini ako je moj prvi post zvučao malo grubo.
Drugo, ako si TV kupio 2006. onda tek nemaš razloga da se ljutiš, tada se T2 tek mućkao...

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Izgleda da jeste DVB-T2, mada sam siguran da ga nisu uvezli zbog te oznake vec u kompletu sa gomilom drugih ili oznake LED...
Naime Freeview HD je takodje oznaka za DVB-T2 u Engleskoj i televizori koji je poseduju mogu da hvataju RTS-HD sa obicnom loga antenom. Zao mi je sto ga ranije nismo nasli da pokusamo da ga dobijemo na test...
Da, "Freview" je DVB-T2 varijanta, teoretski bi trebalo da radi kada 2012. krene digitalni signal

Poslednja ispravka: namcor (27.10.2010 u 19:58) Razlog: dodat odgovor oluji
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
Crytek (27.10.2010)
Stara 27.10.2010, 19:54   #17
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Ovde u Somboru prodaju "digitalce za HRT/RTL/Nova" za 3-4000 din. Ok, to nije isti standard, al' poenta je da će i tim "našim" cena opasti kasnije.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 19:55   #18
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
Čini mi se da sam negde pročitao da ti imaš IPTV za 1 din mesečno i 4x internet brzinu po ceni starog paketa.....tako da te ne dotiče ovaj problem!!! ha ha
Nemam
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 20:34   #19
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Znači većina može da računa na nešto ovako! Ovaj uređaj podržava DVB-T2 signal i košta trenutno negde oko 80 evropskih novčanica u apoenima po 1 komad.
Jel ima ovo DVI izlaz?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.10.2010, 20:37   #20
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.863
Zahvalnice: 2.926
Zahvaljeno 3.849 puta na 1.161 poruka
Određen forumom Re: Svet kompjutera 11/2010

Citat:
Crytek kaže: Pregled poruke
RTS-ov digitalni signal se trenutno takodje emituje u DVB-T.
Ne, presli su sasvim na DVB-T2. Uskoro bi trebalo da pocnu emitovanje sa vise predajnika po Srbiji. Trenutno ima mnogo problema da se pronadju slobodne frekfencije, pogotovo u Vojvodini, za pokretanje paralelnog emitovanja i u digitalnom obliku... A odavno je trebala da pocne reklamna i edukativna kampanja za prelazak na digitalnu televziju a zasto nije, nije bas najjasnije...
Citat:
todos kaže: Pregled poruke
Znači većina može da računa na nešto ovako! Ovaj uređaj podržava DVB-T2 signal i košta trenutno negde oko 80 evropskih novčanica u apoenima po 1 komad.
To sto si postavio je neki ozbiljniji uredjaj, oni koji ce se naci u prodaji ce vise liciti na satelitske prijemnike... Naravno bice raznih modela, od onih sa hard diskom i dva tjunera (jedan program gledas drugi snimas), HD modela sa HDMI izlazom pa do onih najosnovnijih koji ce imati samo antenski izlaz za PAL kanale. Tako da ne treba unapred na brzinu suditi o cenama tih uredjaja, bice ih raznih a ocekuje se znacajan pad cena do 2012 godine.
Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Što je mnogo, mnogo je Bilo bi normalno da daju za džabe kada već uvode digitalni signal
Redovnim pretplatnicima TV pretplate bice subvencionisana kupovina dogitalnog prijemnika.
Citat:
namcor kaže: Pregled poruke
Da, "Freview" je DVB-T2 varijanta, teoretski bi trebalo da radi kada 2012. krene digitalni signal
"Freview" je drugo ime za DVB-T a "Freview HD" je drugo ime za DVB-T2...
Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ovde u Somboru prodaju "digitalce za HRT/RTL/Nova" za 3-4000 din. Ok, to nije isti standard, al' poenta je da će i tim "našim" cena opasti kasnije.
Tacno tako.

Da li i vi mislite da je ova rasprava vec zasluzila svoju temu?
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku oluja na korisnoj poruci:
Crytek (27.10.2010), Partybreaker (27.10.2010), todos (27.10.2010)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Digitalna televizija lukic1975 Video/TV softver 11 25.3.2009 22:46
Digitalna televizija Zokins Video/TV softver 1 4.10.2006 18:54


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:58.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com