Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 4.1.2010, 23:36   #1
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Age Of Empires I Gold Edition

Kupio sam nedavno AOE Gold Edition. Kada instaliram AOE 1. i ekspanziju, u igri mi se nepojavljuje mp3 muzika nego midi. Pa da li za to ima neka zakrpa ili sta vec da readim ?
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.1.2010, 0:10   #2
--ComputerBoy--
Starosedelac
 
Član od: 7.3.2006.
Poruke: 1.346
Zahvalnice: 1.167
Zahvaljeno 647 puta na 285 poruka
Određen forumom Re: Age Of Empires 1.

Takav je Gold Edition.
Ne mozes da igras sa mp3 muzikom, zato sto inace AoE1 koristi Audio CD muziku, sto nije moguce u Gold verziji gde su 2 dela. Tako ti je to.
--ComputerBoy-- je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku --ComputerBoy-- na korisnoj poruci:
ringloW (5.1.2010)
Stara 5.1.2010, 0:53   #3
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Age Of Empires 1.

Proveri ipak da nema na disku i CD zvuk, to su relativno male igre, mora da je ostalo prostora i za njega. Štaviše imam AoE Gold i mislim da se sećam da ima i CD zvuka, al mrzi me sad da rovarim po diskovima.
Najlakše ćeš proveriti da li ga ima tako što ćeš ubaciti u neki program za grebovanje u MP3 (može i Windows Media Player).
Ako ima, mora ti biti odmuteovan CD zvuk u Sound opcijama u Control Panelu, i disk mora biti ubačen u prvi drajv (onaj sa "najmanjim" slovom u My Computeru).
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
ringloW (5.1.2010)
Stara 5.1.2010, 21:27   #4
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: Age Of Empires I

Neznam kako to za mp3 da proverim u WMP- u, da nije Rip opcija mozda, ili ako mi mozete to malo detaljnije objasniti, posto se nerazumem
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.1.2010, 0:11   #5
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Age Of Empires I

Ne verujem da postoji mp3 za AoE1, posto je mp3 u igrama krenuo da se masovnije upotrebljava tek od neke 1999. i HoMM3, ako dobro pamtim. Ako i ima kvalitetnijeg zvuka za tu igru (a i ja mislim da ima) trebalo bi da bude u *.cda formatu, pa probaj da disk ubacis u neki program za grebovanje .cda u mp3 format (audiograber bi posluzio) on bi trebalo da pokaze da li na tom disku ima numera u spomenutom .cda formatu, a mozes i rucno da proveris, desnim klikom na taj CD u My Computer-u, opcija Open, pa potrazi folder sa imenom, Audio ili Music ili sl. Ako se u njemu nalaze fajlovi sa .cda ekstenzijom, eto ti muzike, onda samo poslusaj savet voodooa i proveri da ti nije iskljucen CD zvuk.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku zone2403 na korisnoj poruci:
ringloW (6.1.2010)
Stara 25.1.2010, 18:40   #6
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: Age Of Empires I

Пронашао сам музику на диску, треба само да је покренем преко XP- a. Незнам како, гледам да ли ми је CD звук одмјутован, али не знам где да гледам ? Ја користим неки Realtek HD Sound Effect Manager u control panelu
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2010, 22:56   #7
zone2403
Veteran
 
Član od: 19.12.2005.
Lokacija: Morpork na Anku
Poruke: 709
Zahvalnice: 535
Zahvaljeno 194 puta na 118 poruka
Određen forumom Re: Age Of Empires I

Citat:
ringloW kaže: Pregled poruke
Пронашао сам музику на диску, треба само да је покренем преко XP- a. Незнам како, гледам да ли ми је CD звук одмјутован, али не знам где да гледам ? Ја користим неки Realtek HD Sound Effect Manager u control panelu
Desni klik na zvucnik u systray-u > open volume control i tu imas podesavanja za jacinu zvuka, izmedju ostalog i CD Audio.
zone2403 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 7:13   #8
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: Age Of Empires I

Zapravo igra je u .ISO i .CUE formatu i sadrzi audio muziku, a kada je pokrenem preko deamon tools- a, opet se cuje MIDI. Nekada sam imao originalni AOE, ali mi se izgrebao CD. Kupio sam i gold edition i collector's edition i dalje nema prave muzike. Cak sam sve to isprobao da pokrenem na starom kompjuteru. Mislim da nema smisla igrati AOE bez muzike.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 31.10.2010, 10:48   #9
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.085
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Age Of Empires I

Da bi se zvuk sa audio diska svirao pod Windowsom, disk mora biti ubačen ili montiran na drajv sa najmanjim "slovom" (npr ako imaš DVD-ove E:, F: i G:, disk mora biti na E: )
Kako to da rešiš:
1. U daemon toolsu ukloni virtuelni drajv (set number of virtual devices -> 0 ili tako nešto)
2. Desno dugme na My Computer, manage, disk management. Tu ćeš imati izlistane drajvove. Onda ideš redom od poslednjeg optičkog drajva ka prvog (ako ih imaš više), desno dugme, change drive letters, change, pa "povećaj" za jedno slovo (ako je npr bio E:, ti stavi da bude F: )
3. Sad kad si ispomerao sve optičke drajvove za jedno slovo "unapred", napravio si prostor da virtuelni bude prvi po redosledu. Idi u Daemon Tools pa stavi number of virtual devices na 1. Novi drajv bi trebalo da se uglavi u novonapravljeni prazan prostor i da bude ispred fizičkih.

Ako i dalje nema zvuka u igri, proveri da li je CD sound odmjutovan u control panelu, i da li si u opcijama AoE uopšte štiklirao da hoćeš CD zvuk umesto MIDI-ja.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
ringloW (2.11.2010)
Stara 2.11.2010, 7:02   #10
ringloW
Banned
 
Član od: 20.11.2009.
Lokacija: GB
Poruke: 98
Zahvalnice: 80
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ringloW Slanje poruke preko AIM-a korisniku ringloW Slanje poruke preko Yahooa korisniku ringloW Slanje poruke preko Skypea korisniku ringloW
Određen forumom Re: Age Of Empires I

Hvala ti, uspelo je.
ringloW je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Gothic II Gold Edition voodoo_ Role-Play 1329 31.12.2022 0:58
Smajliji na s60 3rd 9.1/9.2 telefonima! ZoranM Programi za mobilne telefone 16 23.10.2009 18:29
Gold, Platinum, Game Of The Year, Collectors edition, Limited edition... igre Guterill O igrama uopšte 7 17.4.2008 15:31
Gold miner Special Edition problem (da ne poverujesh!) karlito brigante Male igre 6 20.10.2007 14:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:00.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com