Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 29.2.2012, 14:34   #1
vasilije.1982
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Povezivanje 2 wireless rutera

Pozdrav svima!

Imam mali problem, pokušao sam da nađem rešenje na ovom forumu ali nisam našao ništa konkretno. Ako negde postoji odgovor na moj problem a neko zna neka me uputi, kako ne bih duplirao teme.

Evo o čemu se radi. Imam kablovski internet SBB. SBB-ov modem sam povezao kablom na ruter. Iz rutera jedan kabl ide u desktop računar, a sam ruter šalje wireless signal koji radi bez problema na laptopu i na mobilnom telefonu.

U međuvremenu sam u stanu dobio još jedan desktop računar. Kako ne bih bušio zidove zbog nezgodnog rasporeda prostorija, uzeo sam wireless USB adapter TP-Link, međutim ne hvata dovoljno jako signal od rutera, signal je na 2 crte maksimum ali stalno varira pa je konekcija nestabilna ako je uopšte i ima. Probao sam da ''prošetam'' adapter po sobi, međutim nisam dobio bolji signal. Laptop i mobilni bez problema hvataju signal u toj prostoriji.

Ideja je sledeća: imam 2 ista wireless rutera D-Link DIR-300. Kako mogu da ih povežem tako da drugi ruter koristim umesto wireless USB-a i povežem ga kablom na drugi desktop računar i da li je to izvodljivo? Nisam dovoljno stručan, ali znam ponešto oko podešavanja.

Ako neko može da mi pomogne neka odgovori, ako je potrebno slaću slike rutera, šemu povezivanja, sliku menija podešavanja rutera itd...

Hvala unapred, pozdrav!
vasilije.1982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 15:40   #2
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Neznam napamet, uglavnom taj drugi ruter koji bi ti želeo da koristiš na mesto vajerles kartice bi trebao da podržava Client AP Mod rada. Ako je odgovor da onda je izvodljivo to što ti hooćeš, u slučaju da ne... Mogao bi da probaš da na tu usb karticu našrafiš veću antenu. Preporučujem omni antenu od tplinka snage 8decibela. Nije ni mnogo glomazna (dvadesetak cm u visinu, a i veoma je jeftine. Ja sam je kod nas po gradu vićao za ispod 400 Dinara.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 16:22   #3
vasilije.1982
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Ok, evo kako izgleda meni za podešavanje. Vidim da ima opcija ''Enable Access Point Mode'' pa predpostavljam da podržava AP Client mod rada.

http://imageshack.us/photo/my-images...rnetsetup.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images...lesssetup.jpg/

http://imageshack.us/photo/my-images/14/lansetup.jpg/

Što se tiče USB adaptera to je onaj ''ćosavi'' bez antene. A što se tiče TP-Linkove antene imam jednu takvu prikačenu na primarni ruter i odlična je!
vasilije.1982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 16:53   #4
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Ne možeš da pretpostaviš, to što ima AP mod ne znači da podržava i AP klijent mod.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 17:03   #5
vasilije.1982
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Ne možeš da pretpostaviš, to što ima AP mod ne znači da podržava i AP klijent mod.
Ok, postoji li način da to nekako proverim da bih znao dalje šta mi je činiti?
vasilije.1982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.2.2012, 17:53   #6
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Za tebe nije problem, DIR-300 može da se uflešuje DD-WRT softver, i onda su ti otključane sve opcije pa i AP Client Mod (u koliko ga već nemaš) u fabričkom firmveru.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 13:45   #7
vasilije.1982
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Ok, pročitao sam u međuvremenu, jedino na šta nisam naišao jeste DD-WRT za Windows, ako sam u pravu predviđen je samo za Linux operativni sistem. Ukoliko postoji i za Windows 7, rešiću problem. Ako neko zna da li ima neka pošalje link. Dalje mislim da neće biti problem, a ako bude nekih nejasnoća ponovo ću vam se obratiti. Hvala!
vasilije.1982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 17:30   #8
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Ne nisi upravu, meni danas nije dan... Ako ti nije problem pogledaj ovde, tu ćeš naći odgovore na apsolutno sva pitanja koja su u vezi sa DD-WRT.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 22:25   #9
vasilije.1982
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Ruter D-Link DIR-300 uspešno flešovan, trenutni firmware je DD-WRT v24sp2.

Sada ovde ima gomila podešavanja, pa mi je potrebna pomoć sa time. Ako se neko zezao sa ovime i može da mi pomogne neka se javi. Cenim da je sve gotovo u 3-4 klika. Evo i nekih podataka ako su potrebni.

Primarni ruter:
IP 192.168.0.1

DIR-300:
IP 192.168.1.1

Ne znam da li je potrebno ukucavanje Gateway-a i Local DNS-a i da li tu kucam adresu primarnog rutera?

Što se tiče opcija za Wireless Mode tu su:
AP
Client
Adhoc
Repeater
Repeater Bridge

Ako je potrebna neka slika menija podešavanja opet sam tu.
vasilije.1982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2012, 23:07   #10
Freško
CSC
 
Avatar korisnika Freško
 
Član od: 23.11.2005.
Lokacija: Niš
Poruke: 6.968
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2.587 puta na 1.855 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Evo i objašnjenja čemu koji mod služi.
Freško je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2012, 9:52   #11
orange47
Starosedelac
 
Član od: 19.10.2011.
Lokacija: daleko od idealnog..
Poruke: 1.689
Zahvalnice: 107
Zahvaljeno 244 puta na 226 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

mislim da drugi ruter treba da radi kao 'bridge' da bi svi racunari bili u istom subnet-u.
orange47 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2012, 12:14   #12
vasilije.1982
Novi član
 
Član od: 28.2.2012.
Poruke: 6
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Ok, hvala na odgovorima, posebno Frešku. Ne preostaje mi ništa drugo nego da se poigram sa oba rutera. Uglavnom, mislim da ću morati i primarni ruter, koji je takođe DIR-300, da flešujem DD-RWT-om pa onda isprobam neka podešavanja. Ako uspešno rešim problem napisaću kako sam to uradio, možda još nekome zatreba. Pozdrav!
vasilije.1982 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.2.2015, 2:37   #13
branko72
Novi član
 
Član od: 7.2.2013.
Poruke: 2
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Citat:
vasilije.1982 kaže: Pregled poruke
Ok, hvala na odgovorima, posebno Frešku. Ne preostaje mi ništa drugo nego da se poigram sa oba rutera. Uglavnom, mislim da ću morati i primarni ruter, koji je takođe DIR-300, da flešujem DD-RWT-om pa onda isprobam neka podešavanja. Ako uspešno rešim problem napisaću kako sam to uradio, možda još nekome zatreba. Pozdrav!


da li ovo na kraju reseno, i ja imam isti slucaj i nikako da se povezem

pozdrav
branko72 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.2.2015, 15:36   #14
MilanBursac
Član
 
Član od: 3.3.2011.
Lokacija: Zemun
Poruke: 35
Zahvalnice: 32
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku MilanBursac
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

POzdrav

Evo posto sam imao slican problem ( zivim u kuci ) , na kraju se ispostavilo da je napajenje racunara bilo nedovoljno jako za usb wireless karticu , kada sam kupio kršteno napajanje (550 w ) za taj drugi računar , sve se dovelo u normalu , signal je postao stabilan i jači za jednu crtu , mada moze da resi i sa ruterom u AP modu ali mislim mora da ima minimum 100mW izlaznu snagu na wireless signal .... da bi to radilo kako treba ( po mom iskustvu kod mene probija 3 zida)...

ps ako nisi resio uvek postoji opcija mreža preko strujnih vodova ( ali naravno to je dodadni trošak i udar na kućni budžet :-( .... )
MilanBursac je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.3.2016, 22:28   #15
kgdule
Novi član
 
Član od: 2.2.2011.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Povezivanje 2 wireless rutera

Pozdrav za sve od Dusana
Treba mi pomoc za podesavanje kucne mreze tj. interneta a nemogu da nadjem nigde po netu...trazim vec mesec dana..
Imam ADSL modem-ruter i odmah do njega tplink ruter...mogu u toj kuci da se kacim telefonima i pc-om i na adsl-ov i tplinkov wifi..e sad..sa tog tplinka posto ima antenu saljem signal u drugu kucu bezicno na spoljni tplink repeater mode i dalje kablom do racunara ... u radionici i dvoristi imam po jos jedan manji repeater sa kojim bi da primam od tplink repeatera i prosledjujem signal...znaci tri repeatera...problem mi je sto ja to nekako podesim i ima net pa nestane...pa resetuj pa gasi pali ....kako da podesim od pocetka svaki uredjaj do kraja da sve bude ok?? znaci ide ovako :
ADSL(modem-ruter)--zicom do tplink rutera--bezicno do tplink repeatera--od njega opet bezicno do dva druga repeatera
kgdule je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Povezivanje zicnog i bezicnog rutera EHHO Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 21.3.2011 10:18
Umrežavanje 2 računara preko wireless rutera i ADSL rutera Sale013 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 25 24.2.2011 0:57
Povezivanje bezicnog rutera i ap bezicnim putem? maxa007 Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 25.10.2010 3:23
Umrežavanje wireless rutera i AP-a bboy Komunikacioni uređaji i umrežavanje 3 3.10.2008 23:27
Pomoc oko povezivanja asus wireless rutera na adsl ruter bojjanm Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 26.11.2007 23:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:05.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com