Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.5.2006, 14:51   #81
-Vertex-
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

A joooj ovo nema sanse da pokoljem...

  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 15:06   #82
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
Mario Pavicevic kaže:
Koja vam je omiljena kobinacija glavni lik+ekipa?
ja trenutno igram sa druidom kao glavnim likom,jahrea-om,arie,korgan-om,minsc-om i yamotom a planiram kada dodjem do levela 20 da predjem u neki multi klas
Nemoj da čekaš toliko, ako sve njih vodiš nećeš stići da izjednačiš nivoe. Moja preporuka ti je da to uradiš oko 15 nivoa, 16 max.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 15:09   #83
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
priest (of_the_moon) kaže:
A recimo neki thief?
Pojma nemam, nikad nijesam igrao sa thiefom, uvijek me je nervirala ta klasa. Imaš magije koje kompenzuju većinu skilova thiefa. Fenomenalna mi je varijanta u kojoj imaš dosta HP-a, odlično barataš dvoručnim mačem, a možeš da baciš 4-5 magija 9 nivoa. I nije razlika u 4-5 nivoa, nego mnogo veća. Onima koji multiklasuju u maga preporučio bih jednu stvar: kad se odradi multiklas postaješ mag 1 nivoa. Moj savjet je otpustiti sve članove ekipe u tom trenutku i pročitati sve magije koje si do tad vrijedno skupljao - to bi trebalo da te dovede do 6-7 nivoa, ako ih brišeš iz spell book-a (ovo bi trebalo peč da omogući).
Što se tiče likova koji se vode Viconia i njen evil Turn Undead skill su mi nezamjenljivi. Minsca nijesam vodio sa sobom jer me nervira onaj njegov glupi berserk.
@Tyrael
Ako te napada previše protivnika pokušaj da bacaš entangle magiju ili neku sličnu, a onda udri fireballom ili nečim drugim što pokriva veće područje.
@svi
Je li iko probao da pređe cijelu igru sam, bez ekipe? (normalno sa pečem koji skida limit exp-a). To je sljedeće što ću da pokušam, drug mi je odigrao jednu modovanu varijantu koja dosta otežava igru i na kraju je mjesec dana igrao samo bitku sa Melisan.

Poslednja ispravka: Corwin (24.5.2006 u 15:23)
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 19:10   #84
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

@Corwin
Ne razumem, ako se igra sa magom, obavezno treba imati inteligenciju 17 ili 18, a tada ima valjda 90 ili 100 posto šanse da se nauči scroll, a broj magija po levelu magije je neograničen, tako da nema potrebe za brisanjem.
Bez Thiefa nemaš disarm trap, pickpocket i najvažnije backstab. Mnogo je lakše sa thiefom nego sa magijama. Imoen i Nalia mogu dobro da posluže, bez obzira što im je thief level mali. Ako treba da odrade nešto teže, samo im daš gomilu thiefing napitaka.
Različito je dual class i multi class. Mislim da humani mogu samo da dual klasuju.
Ja sam završio kao Fighter(8)-Mage(27) uz svih šest likova konstantno. A da sam bio recimo Fighter(8)-Mage(36), da li stvarno mislite da bi to moglo da kompenzuje jednog člana družine? Praktično razlika između ta dva slučaja je samo u tome što u drugom imaš malo veći HP i par više feata. Ovo sa više feata uopšte nije prednost, jer ćeš ionako u oba slučaja imati samo 4 slota za magije 9-tog levela, a svaki feat zahteva po jedan.

@Tyrael
Jesi li primetio da su ti likovi drainovani? Minsc je mnogo bolji kada mu daš dva oružija ili dual-hand, nego oružije i štit. Jaheira je bolja kad ima Smictar + štit.
Što se tiče borbe, baci haste na grupu (pre nego što uđeš) i koristi napitke. Fire ball ili još bolje Fire breath (napitak) će sasvim lepo da legne u tu gornju gomilicu paukova (pazi samo da ne zakačiš nekog svog). Protiv poisona koristi slow poison, svaki fighter, druid ili cleric ga ima. Ako ti i ovo zapne, neka Jaheria (dok Aerie baca fireball) sumonuje životinje čisto da odvratiš pažnju paucima, dok ti središ tu babu na sredini.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 19:40   #85
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

@priest
Ne sjećam se da je broj magija u spell book-u bio neograničen. Poenta je u tome što kad svaki put naučiš novu magiju dobiješ malo exp-a. Prema tome, biršeš iz spell book-a magije koje znaš i opet čitaš isti scroll. Malo po malo, dođe ti tako do 6-7 nivoa. Ne bih se složio da je mag 27 i 36 nivoa isto. Može li to da kompenzuje člana družine? Da!
Moguće je da sam pobrkao dual-class i multiclass. Mislio sam na varijantu u kojoj ne možeš da koristiš featove prve klase dok ne izjednačiš nivoe sa drugom.
Zar nema spell koji disarmuje trap? Osim toga, pickpocketovanje, lockpikovanje i pronalaženje zamki mi je manje više nebitno, sve to troje zajedno mi ne vrijedi mnogo, a sigurno ne vrijedi toliko da bih igrao sa lopovom. Ali ukusi su različiti, tako da poštujem tvoj izbor.
Trebalo bi ovih dana da opet počnem da igram Baldura, pa ću se podsjetiti svih varijanti malo.
@Tyrael
Naravno, prije svake bitke da ćeš da baciš protektivne magije, blessove, haste i ostale stvari. Koja će ti oružja likovi koristiti i koliko će biti dobri sa njima zavisi i od tebe i tvog izbora pri njihovom levelovanju. Npr. meni je Jaheira koristila macu i štit.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.5.2006, 21:34   #86
-Vertex-
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Sredio sam napokon...

@Priest

Problem je u tome sto NE MOGU da dam Minsc- 2 oruzja...
Izbaci me iz igre...
A Jahera nece da se pretvori u Medveda...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 15:32   #87
-Vertex-
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Lele ala mi s enagomilali Questovi...
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 18:50   #88
-Vertex-
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Par likova mi je Drainovano...
Kako da sklonim to?
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 19:22   #89
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Ili ti Jaheira odradi restoration (ako ga ima) ili idi u templ. Imaš i skrol. Nemoj da previđaš ovakve stvari, drejnovanje je jedna od najgorih stvari u igri, a Baldur sigurno nije laka igra. I poslušaj me, nađi Viconiu - trebalo bi da pokušavaju da je spale u nekom dijelu grada - nezamjenljiva je.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 20:37   #90
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

@Corwin
Broj "slotova" za magije je uvek ograničen, ali ako imaš int 17 ili 18, možeš da naučiš neograničen broj magija, tj sve.
Ako se dobro sećam, nema magije za disarmovanje trapova.
Svi likovi već imaju neke predipozicije prema određenom oružiju kada ih "regrutuješ" (nisu lvl 1), tako da sam ja na to mislio.

Inače, Viconia se pojavljuje i u prvom delu, i opet neki pokušavaju da je linčuju. Gde god da ide, stalno pravi probleme . Nisam je vodio u Underdark, sigurno tamo priča kao navijena.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.5.2006, 22:28   #91
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

@Corwin

Nisi vodio minsca? Pa ti si propustio najjaceg melee fightera u igri. Corwin ne moze da mu prismrdi. Samo mu stavi 2handed sword i pusti ga na neprijatelje. Desilo mi se da se Firkraag raspao posle njegovog udarca...

Slazem se, viconia je ubedljivo najbolji cleric u igri.

Po meni je thief obavezan u druzini. Steta samo sto nema nijednog pravog thiefa osim yoshima u igri. Ali morali su tako, zbog price.

Inace po mom misljenju, multiclass likovi su najjaci u bg. Fighter-thief, fighter-mag, fighter-cleric. Nisam nikad radio dual class, valjda zato sto ne volim da vodim humane, vec preferiram elfove ili half-elfove ali pretpostavljam da mozes napraviti jakog lika tako. Pogotovo vrhunska kombinacija bi bila dual class kensai-mage. Pocnes sa kensaiem, kasnije u maga i brrr... Moracu to da probam, kada budem prelazio igru po 10 put
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.6.2006, 23:42   #92
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Treba mi savet!
Tek sam sad nabavio BG2 (bez ToB) i ne znam kako bi bilo optimalno da krenem. Razmatram da krenem sa Kensai/Mage Dual-om, ali kakvi su pozeljni atributi i feat-ovi??? Kada da ga dual-ujem? Sta je razlika izmedju dual i multiclass-a?
Koje su jos jake klase? Svakako hocu spellcastera...i koliko mi treba Int-a da bih bacao sve spellove...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 0:46   #93
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
darthmajor kaže:
Treba mi savet!
Tek sam sad nabavio BG2 (bez ToB) i ne znam kako bi bilo optimalno da krenem. Razmatram da krenem sa Kensai/Mage Dual-om, ali kakvi su pozeljni atributi i feat-ovi??? Kada da ga dual-ujem? Sta je razlika izmedju dual i multiclass-a?
Koje su jos jake klase? Svakako hocu spellcastera...i koliko mi treba Int-a da bih bacao sve spellove...
Bg2 je pravljen po drugoj ediciji pravila tako da featovi ne postoje (postoje u nekom obliku u ToBu). Kensai mage je odlicna varijanta, ali mozda za prvi put ne bi trebao to da radis, pogotovo ako nisi igrao po drugoj ediciji pravila ranije. U svakom slucaju, za fightera (kensai) je standardno najbitnija snaga, pa konstitucija i dexterity. Obzirom da kensai ne moze da nosi nikakav oklop, nemoj skrtariti na dex. Za maga inteligencija, kao i uvek. Kog nivoa magije mozes da bacas, odredjuje nivo tvog lika, a ne inteligencije kao u 3 ediciji. Inteligencija odredjuje broj magija koje mozes da bacas. Razlika izmedju dual i multiclass-a je u tome sto multi napreduje ravnomerno u obe klase, a lik zauvek napusta prvu klasu i nastavlja razvijanje samo u drugoj klasi kada ga dualujes. Da bi uradio dualclass, lik mora imati minimum 17 u osnovnom atributu klase u koju hoces da ga dualujes. Znaci, ako hoces iz fightera u maga, moras imati INT minimum 17. Jos nesto jako vazno - kada uradis dual class, ne mozes koristiti vestine prve klase dok je druga klasa ne sustigne po broju nivoa. Znaci ako uradis dual class iz fightera u maga na 5 nivou fightera, imaces THAC0 (ili attack bonus) od maga sve dok ne stignes do 6 nivoa maga. Ostace ti jedino hit points od prve klase. Ako radis dual class, nemoj posle 10 nivoa, jer neces stici da napredujes u drugoj klasi preko toga do kraja igre, ako ne racunamo Tob. Kada kreiras lika, mozes rolati koliko hoces, pa ako budes uporan, mozes izrolati dobre statove - recimo str, dex, con, int da ti budu oko 18. Imas grdilo walkthroughova na netu, pa potrazi ako ti jos nesto nije jasno.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 1:03   #94
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Fala, zeznuo sam se za feat-ove (NWN-itis), mislio sam na weapon specialization. Malo mi je glupo da ne mogu koristiti missile weapon sa kensai/magom...zar to nije problem?
Vec imam lika sa 18/00 strength (stvarno sta znaci ovo /00?) i 17 Int, ali dex i con su mi samo oko 10 pa mislim da cu krenuti iz pocetka sa human kensai-om i dualovacu ga u maga na 8-9-om nivou.
Kako radi sorcerer u BG2? Ne volim da mnogo koristim walkthrough-e, volim da se informisem sto se tice tehnikalija, ali necu da upropastavam igru...
Cudi me koliko su razliciti 2. i 3. edicija dnd-a...ako su toliko menjali i za 3.5, bicu izgubljen i u NWN 2...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 10:48   #95
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

obavezno instaliraj peč koji skida limit exp-a.Najjače oružje u igri ti je two handed sword, na njega slobodno stavi 5 zvjezdica. Po meni ti je ako prvi put igraš bolja kombinacija fajter/mag (imaš mnogo dobre oklope) nego kensai. Treba da imaš na umu da Baldur nije laka igra.
@Sarmatian
Ja sam ga dualklasovao na 15 nivou fajtera i stigao sam do čini mi se 25 nivoa maga.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 11:28   #96
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Citat:
Corwin kaže:
Po meni ti je ako prvi put igraš bolja kombinacija fajter/mag (imaš mnogo dobre oklope) nego kensai.
@Sarmatian
Ja sam ga dualklasovao na 15 nivou fajtera i stigao sam do čini mi se 25 nivoa maga.
Onda znas da postoji veoma mali broj oklopa koje moze da koristi figter/mage, ne zato sto mu nije dozvoljeno da koristi koje hoce nego zato sto ne mogu da se bacaju magije sa nataknutim oklopom.. a ti armori koji mogu to da dozvole su blago receno-krshware.
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 11:33   #97
Shang Tsung
Veteran
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: Mirijevo, Beograd
Poruke: 1.108
Zahvalnice: 9
Zahvaljeno 95 puta na 71 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Inace ako pocinjtete da igrate sa fajterom (ili bilo kojim tabadzijom), ne cimajte se previse da nabudzite strenght odma (ja sam recimo sa monkom stavio 12, fajterom 14, dok sam ostale statistike nabudzio.. (osim harizme)..)jer tu su girdle-ovi, i kada nataknete neki, vise ga i ne skidate (oni daju fixnu snagu-recimo girdle of hill giant strenght daje snagu 19, a tu cifru necete dostici rolanjem statistika na pocetku jer je nemoguce).... ima tu i ostalih girdle-ova, ovaj sam naveo kao primer..

Sto se tice maga (cmaga ), po 2nd edition pravilima inteligencija direktno utice na level cini koje mag moze da baca. Dakle, da bi mogao da kastuje 9 lvl spell morao bi da ima INT 18.. ovo nisam proveravao dal je ispostovano u balduru, jer kad sam igrao sa magom (cmagom) nisam imao int ispod 18.

Btw, razlike izmedju 3ed i 3,5ed su minimalne.. so don't fear.
Poz
Shang Tsung je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 11:53   #98
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

kada se imoen vraca u igru?ja sad trebam da idem u spellhold
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 11:55   #99
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Imam na umu da nije laka, zato i trazim savet umesto da bezglavo krecem
Sada sam u jos vecoj nedoumici! Da li da igram fighter/mage ili kensai ili nesto trece? Meni se recimo svidja ideja ovog finesse fightera (kensai) koji uvidja da magija daje vecu moc od celika i napusta put ratnika da postane mag...
Koje patch-ove da skidam i ako moze linkove molim. Koliko je neophodan onaj osnovni patch od (cini mi se) 6 MB?
Kakvi atributi su tacno pozeljni (samo ne recite sve na 18 posto ne zelim dve nedelje da rolam). Kada se dobijaju ovi girdle-ovi? Da li ih kensai moze nositi? Ili onda ipaq da uzmem fightera? Uff, sad vec smaram

@Shang Tsung
A warlock? Citao sam da nema ogranicenje kod bacanja magija! Kako se to balansira? Mada vazno mi je da AC ne ide na dole i takve 'sitnice'...
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2006, 13:05   #100
Omnio
Član
 
Član od: 3.2.2006.
Poruke: 45
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Baldur's Gate II

Ovako sam se i ja tripovao kad sam prvi put pocinjao da igram ali mogu ti reci da ne trebas da biras lika po necijem tudjem receptu vec da odaberes ono sto se tebi najvise svidja. Glupo je da prelazis igru sa fajterom ako se tebi vise svidja madjijanje od tuce ili obrnuto. Ili, recimo, da budes zloca (jer ce ti reci da je zanimljivije) a ti bi radije odabrao dobricu. Posle nekog vremena ces se smoriti ako budes igrao sa necim sto tebi ne odgovara. Zato, moj iskren savet je da uzmes ono sto ti mislis da ti lezi i sta god to bude neces puno pogresiti.
Omnio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
baldur's gate ii, shadows of amn

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com