Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2016, 23:07   #181
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
sve je ipak funkcionisalo do početka raspada zemlje
Funckionisalo jeste nekako, ali to je istorijski gledano jako kratak vremenski period. Jednostavno komunizam je propao sirom sveta s razlogom. Cista logika, pobedio ga je rdjav ,ali daleko superiorniji sistem. Tacka.

SFRJ je bila daleko ozbiljnija i mocnija drzava od ovih komedija koje su nastale njenim raspadom, ali kada te vode kreature 30 godina ka sve nas, kakav god sistem da imas, sudbina ti je ista, **** si cvorka
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:08   #182
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Funckionisalo jeste nekako, ali to je istorijski glednao jako kratak vremenski period. Jednostavno komunizam je propao sirom sveta sa razlogom. Cista logika, pobedio ga je rdjav ,ali daleko superiorniji sistem. Tacka.
Za sada.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:08   #183
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
LoneWolf skaces sa teme na temu, ne znas ni sam gde udaras, lepo sam ti rekao sta si sve nalupao u prethodnim postovima ,a to ne mogu biti cinjenice ni kad bi se *****avali, sad si se opet vratio na Tita. Stavljas mi reci u usta da bi dokazao nedokazivo, mesas cinjenice sa svojim izmisljotinama da bi im dao kredibilitet i spojio nespojivo, selektivno gledas na istoriju i biras samo ono sto tebi odgovara,a ono sto ti ne odgovara ignorises. To jednostavno ne ide.

1. Ovo skoro niko ne spori. Ali ne razumem mi smo imali to i to za vreme komunizma pa sad nemamo. Pa tvoj vodja je rekao da mrzi komunizam i da zeli da ga zameni islamom. Sad ti se zastave ISILa vijore po selendrama bradatih majmuna sirom Bosne. Da nije Srbija kriva za to? Meni se cini da vi imate mnogo veci problem nego sto su to pijani cetnici na ravnoj gori...
2. Bio je manji.
3. Sta sa tim? Srbija je ako nisi znao republika,a ne kraljevina. I koga boli ***** sta bi cetnici zeleli.
4. Genocida nije bilo,ma koliko se ti vredjao. I niko ga ne negira, da bi se nesto negiralo prvo mora da se desi. Osim ako ti nemas neku posebnu definiciju genocida drugaciju od svih ostalih u istoriji. Niti je tacno da je Srbija kumovala Srebrenici, niko to nije naredio iz Srbije,cak ni Milosevic.

Niko to ne spori. Kao sto su i razni mudzahedini pocini ratni zlocin nad decom,zenama i starcima sirom BiH.

Kazes kao da je to nesto lose? A sta si ti mislio,da tvoj vodja ISISovac strpa Srbe u svoj kalifat. Nece da moze.
5. Meni se ipak cini da tebi gori celo dok kuckas,a ne meni. Za nasu se buducnost ti ne sekiraj.

Ja nemam vođu, niti mi treba. Ako misliš na Aliju Izetbegovića, on je isto, ako ne i veće go*no od Miloševića i Tuđmana, i da se mene pitalo trebalo ih je pobiti svu trojicu prije 1990. da se spriječi rat. Ja nemam veze sa ISIS-om ni mudžahedinima ni bilo čim sličnim, a smetaju mi takvi gore nego tebi: meni ne treba Teheran u BiH, a isto tako mi ne trebaju prekodrinski ekstremisti koji se bosanskim muslimanima "osvećuju" za ono što su im 500 godina radili - TURCI (riječi gen. Mladića kad je pala Srebrenica): pa napadni Ankaru i Istanbul, koji ćeš mi k***c u Bosni, Srebrenici, Sarajevu, Banjaluci? Idi kolji Turke u Turskoj, jer ih nema u Bosni; idi ganjaj te mudžahedine po Siriji ili gdje god, a ove vehabije i Arape koji su u BiH odvedi i pokolji, slobodno - meni ne trebaju, niti me "brane", niti ih želim blizu.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:11   #184
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Nije sve baš tako crno belo kako bi vi to antikomunisti hteli da prikažete
Kina
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:13   #185
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
i da se mene pitalo trebalo ih je pobiti svu trojicu prije 1990. da se spriječi rat.
Slazem se 100%.
Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Ja nemam veze sa ISIS-om ni mudžahedinima ni bilo čim sličnim, a smetaju mi takvi gore nego tebi
Nemam ni ja nikakve veze sa cetnicima,skorpionima i Arkanom, i smetaju mi vise nego tebi jer su u mojoj drzavi virus koji ubija.

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
meni ne treba Teheran u BiH,
Ne treba ni meni, zato i imamo Republiku Srpsku. Da si ti bio vodja onda bi bio u pravu,ali nisi, bio Alija, a on je imao drugacije planove,sa kojima se Srbi nisu slozili,a sto je monstrum Milosevic i njemu slicna bagra iskoristila za svoje guzice.

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Nije sve baš tako crno belo kako bi vi to antikomunisti hteli da prikažete
Zapravo upravo si potvrdio to sto pricamo, CIST kapitalizam, sa jednopartijskim sistemom
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
simke85 (18.10.2016)
Stara 14.10.2016, 23:14   #186
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.372
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.998 puta na 7.042 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

@Juraj

Nemoj da mi pričaš u nominalnim dolarima, daj prave vrednosti. To je 25 milijardi u današnjim dolarima. A znaš li zašto se dug smanjio potkraj osamedesetih? Zato što je na čelo SIV-a došao reformista Ante Marković, zato što je uvoz liberalizovan, zato što je počela privatizacija, zato što je procvetala mala privreda, dakle odbačene su gotovo sve tekovine neefikasnog komunističkog samoupravljačkog sistema. Nije problem komunističke privrede što su se previše zadužili, problem je što je privreda bila neefiksana i nije mogla da sama refinansira uzete kredite.

@water wizard
Kina je danas komunistička zemlja samo na papiru. Kad bi na Mao Cea sad u grobu priključili dinamo proizvodio bio struje za pola Pekinga.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:22   #187
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
DeCoy kaže: Pregled poruke
@Juraj

Nemoj da mi pričaš u nominalnim dolarima, daj prave vrednosti. To je 25 milijardi u današnjim dolarima. A znaš li zašto se dug smanjio potkraj osamedesetih? Zato što je na čelo SIV-a došao reformista Ante Marković, zato što je uvoz liberalizovan, zato što je počela privatizacija, zato što je procvetala mala privreda, dakle odbačene su gotovo sve tekovine neefikasnog komunističkog samoupravljačkog sistema. Nije problem komunističke privrede što su se previše zadužili, problem je što je privreda bila neefiksana i nije mogla da sama refinansira uzete kredite.

@water wizard
Kina je danas komunistička zemlja samo na papiru. Kad bi na Mao Cea sad u grobu priključili dinamo proizvodio bio struje za pola Pekinga.
Više su krivousti i bolek pokrali privatizacijom nego je bio čitav dug SFRJ. Moment kada je umro Tito umrla je i SFRJ. No opet to se dobije kada ukloniš ljude poput Vlade Dapčevića, Hembranga koji se sada okreće u grobu kada vidi na što mu sin liči, Arsu Jovanovića, i svih onih 55 tisuća koje su uklonili 48e izdajnici komunizma. Dobili smo svi što smo zaslužili.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
LoneWolf (14.10.2016)
Stara 14.10.2016, 23:22   #188
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
Bascelik kaže: Pregled poruke
Slazem se 100%.
Nemam ni ja nikakve veze sa cetnicima,skorpionima i Arkanom, i smetaju mi vise nego tebi jer su u mojoj drzavi virus koji ubija.

Ne treba ni meni, zato i imamo Republiku Srpsku.

Zapravo upravo si potvrdio to sto pricamo, CIST kapitalizam, sa jednopartijskim sistemom


Drago mi je da se bar u nečemu slažemo. Meni je samo žao svih civila koji su izginuli od noža i metka, a budale koje su uzele puške i ginule za tuđe ideale su posebna priča: jedno je kad se gledamo preko nišana, to je fer, imaš pušku ti, imam ja, pa ko koga rokne. Ono što nije fer su genocid, silovanja, progoni, ubistva djece, žena i staraca, a na tome je zapravo nastala Republika Srpska, kao vještačka "otadžbina" generacijama rođenim poslije rata, u kojoj je spaljeno i uništeno preko 1500 hrvatskih i muslimanskih vjerskih objekata, promijenjeno pismo, nazivi gradova, sela i ulica, istorijski kontekst, politički i civilizacijski konstrukt - a sve u pokušaju da se sistematski izbriše svako trag kulture, postojanja i identiteta bilo kog naroda izuzev srpskog na tom prostoru (opis iz jedne od haških presuda je to pogodio pravo u centar).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:24   #189
water wizard
Deo inventara foruma
 
Član od: 29.1.2008.
Poruke: 20.482
Zahvalnice: 433
Zahvaljeno 4.007 puta na 3.729 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Zato i kažem, nije sve crno belo, komunizam je imao dobre ideje, koje su se iskrivile jer kad nekom daš vlast.. i opet ponavljam mi smo bili socijalistička zemlja, sada najbliže socijalizmu ja bih stavio skandinavske zemlje, u kojima čovek ima najveća prava, što je i poenta socijalizma, a ne društveno vlasništvo, ovako kad pogledam kao general posle bitke
water wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:25   #190
Juraj
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2008.
Lokacija: Susjedna država
Poruke: 1.466
Zahvalnice: 515
Zahvaljeno 279 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Zato i kažem, nije sve crno belo, komunizam je imao dobre ideje, koje su se iskrivile jer kad nekom daš vlast.. i opet ponavljam mi smo bili socijalistička zemlja, sada najbliže socijalizmu ja bih stavio skandinavske zemlje, u kojima čovek ima najveća prava, što je i poenta socijalizma, a ne društveno vlasništvo, ovako kad pogledam kao general posle bitke
Oni su postigli ono što mi nećemo nikada.
Juraj je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Juraj na korisnoj poruci:
LoneWolf (14.10.2016)
Stara 14.10.2016, 23:26   #191
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
i opet ponavljam mi smo bili socijalistička zemlja, sada najbliže socijalizmu ja bih stavio skandinavske zemlje, u kojima čovek ima najveća prava, što je i poenta socijalizma, a ne društveno vlasništvo

Kad sam im ja ovdje u temi pomenuo Skandinaviju i uporedio je sa SFRJ, smijali su se.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2016, 23:35   #192
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 885
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Drago mi je da se bar u nečemu slažemo. Meni je samo žao svih civila koji su izginuli od noža i metka, a budale koje su uzele puške i ginule za tuđe ideale su posebna priča: jedno je kad se gledamo preko nišana, to je fer, imaš pušku ti, imam ja, pa ko koga rokne. Ono što nije fer su genocid, silovanja, progoni, ubistva djece, žena i staraca, a na tome je zapravo nastala Republika Srpska, kao vještačka "otadžbina" generacijama rođenim poslije rata, u kojoj je spaljeno i uništeno preko 1500 hrvatskih i muslimanskih vjerskih objekata, promijenjeno pismo, nazivi gradova, sela i ulica, istorijski kontekst, politički i civilizacijski konstrukt - a sve u pokušaju da se sistematski izbriše svako trag kulture, postojanja i identiteta bilo kog naroda izuzev srpskog na tom prostoru (opis iz jedne od haških presuda je to pogodio pravo u centar).
Ne opravdavam ja to, ali to je bio identicni plan koji je Alija imao za Srbe, covek cak napisao i knjigu, ko Hitler. Zameniti komunizam islamom (pod kojim su Srbi 500 godina patili i krvlju se oslobodili on imao plan da ih u isti vrati,to jednostavno nije moglo da prodje bez rata,sa ili bez Milosevica). Sto je opet i sprovedeno u delo sirom bosne, sve te srpske civile i sela nisu eleminisali sami Srbi vec njihovi neprijatelji.

A ti koji su osnovali Hag su pobili toliko muslimana da Srbija kad bi htela ne bi mogla da ih stigne ni za 1000 godina. **** se njima i za nas i za vas. Krvolocniji su od svih nas na Balkanu zajedno, ma koliko tvrdili upravo suprotno, oni kao civilizovani ,a mi kao divljaci,a K/D ratio (kad smo vec na forumu SK) im je odavno otisao u hardcore/cheater, dok je nama na nivou hendikepiranog nooba.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bascelik na korisnoj poruci:
filpan (17.10.2016)
Stara 14.10.2016, 23:38   #193
Smrtonosna Šorka
Veteran
 
Član od: 11.5.2014.
Poruke: 574
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 43 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Kina je krenula kapitalističkim putem od Deng Sjaopinga, i bravo za njih. Oni su samo jednopartijski sistem ali su kapitalistička zemlja, treba videti njihov rast od Sjaopinga do danas, neverovatno nešto.

A daj stvarno ljudi da li je moguće da se raspravlja o komandnoj privredi u 2016.?
Komunizam, zatvorena komandna privreda jednako propast. Što je i u SFRJ bilo. Doduše ja istu smatram propašću svakako hehe.

LoneWolf ti kažeš ponešto i pametno, ali iz tebe ipak izbija mržnja prema RS. Vrlo si jednostran koristiš se samo argumetnima tvoje strane, kao da su samo Srbi bili u ratu? Nije bio građanski, nisu i srpske kuce, crkve i groblja rušena zar ne? Nazive gradova sela i ulica su menjali i Hrvati svuda. Ništa novo.
Ti si zaslepljen mržnjom prema RS i to je to. Što je bezveze. Btw da samo znaš koliko Bošnjaka je bilo u vojsci Republike Srpke auuuu
Smrtonosna Šorka je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Smrtonosna Šorka na korisnoj poruci:
simke85 (18.10.2016)
Stara 14.10.2016, 23:54   #194
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
Smrtonosna Šorka kaže: Pregled poruke

LoneWolf ti kažeš ponešto i pametno, ali iz tebe ipak izbija mržnja prema RS. Vrlo si jednostran koristiš se samo argumetnima tvoje strane, kao da su samo Srbi bili u ratu? Nije bio građanski, nisu i srpske kuce, crkve i groblja rušena zar ne? Nazive gradova sela i ulica su menjali i Hrvati svuda. Ništa novo.
Ti si zaslepljen mržnjom prema RS i to je to. Što je bezveze. Btw da samo znaš koliko Bošnjaka je bilo u vojsci Republike Srpke auuuu

Zločin za zločinom je izgleda rutina na Balkanu, gdje na svakih 50 godina izbija rat, kako kaže Bajaga: ti si politikolog, pa valjda znaš ponešto i o tome. Ja sam na strani nenaoružanog naroda, s koje god strane dolazio: te iste crkve, džamije i samostani nikome ništa nažao nisu učinile kao građevine, i nije ih trebalo paliti, ni stari most u Mostaru, ni džamije po Banjaluci, ni vodotoranj u Vukovaru itd. - zlo su činili neljudi ljudima, i na tome sve ostaje. Priču o "bošnjacima" u vojsci Republike Srpske poznajem vrlo dobro, i znam kako su isti završavali u istoj. Nemoj da mi prodaješ priču o zemlji iz koje dolazim, ni o dešavanjima u istoj, jer ti si sve to vjerovatno gledao samo na tv-u i tokom intermeca suđenja Karadžiću, Šešelju i ekipi. Ja ne negiram zločine NAD Srbima, ali isto tako ne poštujem one koji negiraju zločine i genocid koji su počinili Srbi. Sve to treba da se kazni i da se napokon krene naprijed, ali izgleda da je sve to jedan ogroman začarani krug, jer i dalje pali ta nacionalistička, šovinistička i fašistička retorika: čak ni međunarodnjacima više nismo interesantni, kad su vidjeli kolika smo go*na svi zajedno. Rat nije bio građanski, nego su ga započele i dovršile najveće moguće seljačine i umobolnici.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku LoneWolf na korisnoj poruci:
Juraj (14.10.2016)
Stara 15.10.2016, 4:30   #195
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
A i srbi su često bežali u tu tamnicu naroda od Turaka, tako su i naselili vojvodinu, oni nas lepo primili a mi posle dignemo bunu, isto kao albanci na kosovu
Sta ces, neke tamnice su "lepse". Narocito kada nemas sopstevnu zemlju.

Za neke je ta Kraljevina bila tamnica. A ze neke Socijalisticka republika. Sto je narocito vazilo za nacionaliste. Bilo one od pre 80 godina ili ove pre 30.

Zato su se obe te zemlje raspale kad su oslabile. U Kraljevini je Jugoslovenstvo umrelo sa atentatom Kralja Aleksandra (poslednjeg "jakog" kralja), a u Socijalistickoj republici sa smcu Tita.

Razlika kod Austougarske je u tome sto su satelitski narodi tretirani kao gradjani drugog reda: neki bolje, neki gore. Npr. doseljeni Srbi su jedno vreme imali povlascen polozaj sto je nerviralo Hrvate.

Dok su i u Kraljevini i u Socijalistickoj republici vlast drzali ljudi iz svih konstitutivnih naroda. Ali to nije odgovaralo nacionalistima ni na jednoj strani.

Prosto je neverovatno koliko su uslovi bili identicni pred kraj obe te Jugoslavije, i koliko je zverstva proisteklo iz toga u oba slucaja.

Tito je bio pametan, i dok su se ostale frakcije "klale" po nacionalim osnovama, umesto da se bore protiv okupatora, on je na osnovu internacionalne platforme privukao sve kojima je bilo dosta toga i tako pobedio kao najjaci pokret otpora.

Poslednja ispravka: player1 (15.10.2016 u 7:48)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 20:08   #196
su27killer
Član
 
Član od: 4.1.2006.
Poruke: 262
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 39 puta na 30 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Eto tebe brižnog stradalnika iz Srbije koji po Bosni "osvećuje" KOGA? Kakve ti veze kao Srbin iz Srbije imaš sa Bosnom? Koji će ku**c tvoji škorpioni, tigrovi i ostale životinje u Srebrenici i svuda gdje su poklali, pobili, silovali, krali i pljačkali ljude? Djecu koljete pa kažete da su na sigurnom? Šta ste vi tu tražili i ko vas je zvao? Jeste li Republiku Srpsku stvorili UPRAVO VI na leševima civila, ili je Karadžić bez Miloševića sjeo i dosjetio se tobože sam, da napravi državu u državi? Jel IKAD IKO u istoriji porijeklom iz Bosne klao i silovao po Srbiji? Nije. Saberi se, dječače.
na koje "VI" se to odnosi?! Rijetko ko sa ovoga foruma je učestvovao u tom ratu a ako ima i onih koji jesu dobro bi bilo da znaš da je za većinu došla vojna policija i pokupila ih od kuće.

Dakle u Srbiji tada od ljudi koji su krenuli preko Drine imao si možda 10% njih kojima se stvarno išlo tamo ako i toliko, uz svu propagandu koja se svakodnevno sipala sa RTSa.
su27killer je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 22:40   #197
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
su27killer kaže: Pregled poruke
na koje "VI" se to odnosi?! Rijetko ko sa ovoga foruma je učestvovao u tom ratu



Dakle u Srbiji tada od ljudi koji su krenuli preko Drine imao si možda 10% njih kojima se stvarno išlo tamo ako i toliko

Na tih 10% koje si pomenuo, mada ja mislim da je taj postotak mnogo viši. Subjektivno mišljenje.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2016, 23:20   #198
namcor
Veteran
 
Član od: 14.3.2006.
Poruke: 608
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 398 puta na 201 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
water wizard kaže: Pregled poruke
Pa ono dosta njih su otišli u tu Austriju i isto rade za austijance nije to mitologija to je realnost
A i srbi su često bežali u tu tamnicu naroda od Turaka, tako su i naselili vojvodinu, oni nas lepo primili a mi posle dignemo bunu, isto kao albanci na kosovu...
Citat:
Српско народно позориште је основано 16/28. јула 1861. године у Новом Саду, у тадашњој Царевини Аустрији (од 1867. Аустроугарска монархија). У Војводини је до тада већ постојала дуга позоришна традиција, од ђачких дилетантских представа, па све до приватних професионалних позоришних трупа. Позориште је оснивано у време буђења националне свести и борбе за националну слободу. У то доба у Новом Саду већина житеља је српске народности, велики број је високообразован, три четвртине имања и трговина били су у рукама Срба, тако да није случајно што је у Новом Саду основано Српско народно позориште. Гостовање позоришне дружине Јована Кнежевића 1860. подстакло је Јована Ђорђевића да напише више чланака у „Србском дневнику” о нужности оснивања Српског народног позоришта. Припреме око оснивања вршили су Светозар Милетић, Стефан Брановачки, Јован Ђорђевић и Јован Јовановић, потоњи Змај. Српско народно позориште основано је на седници Српске читаонице којом је председавао Светозар Милетић, првенствено као национална установа која је имала задатак да путем драмске књижевности и глумачке уметности преноси српску реч и историју, да буди националну свест и подиже културни ниво Срба и тиме пружи отпор бечкој и пештанској власти.
Meni je ovaj članak sa sajta SNP-a klasična ilustracija shizofrenije u našoj istoriji. Sa jedne strane, visokoobrazovani i situirani u AU, imaju svoja udruženja i časopise (dok su u Srbiji u to vreme ljudi bili nepismeni i gladovali) ali bude nacionalnu svest kako bi pružali otpor vlasti. Svakom ko ovo objektivno gleda jasno je da ta AU nije bila baš "tamnica naroda", kao smo to u školi učili i kako je ovde neko rekao. Istorija se predaje i uči uvek u skaldu sa dnevnom politikom - bilo je nekih pokušaja da se napiše zajednički udžbenik za sve balkanske zemlje i nisu uspeli. Ljudi jednostavno ne mogu da budu objektivni kada su neke stvari u pitanju, što je za naučnike strašno. Bave se politikom i propagandom, a ne naukom.
Meni je to nekako infantilno, iracionalno - setite se frke u našoj javnosti kada je jedan (jedan jedini) istoričar imao neko "alternativno" tumačenje sarajevskog atentata i nazvao Principa teroristom, a kod nas su svi od predsednika i premijera do predsednika mesnih zajednica "protestvovali" i lamentirali nad zlom sudbinom Srbije kojoj žele da podmetnu krivicu, kao da je tu bilo nešto suštinski značajno drugačije - a i da je bilo, ne bi niko sigurno poništio "rezultate" WWI i ponovo uspostavio AU. Na sličan način reaguju iz BiH ili Hrvatske kada se pomenu neki tamošnji zločini, kao da bi priznanjem nekog konkretnog zločina neko ukinuo njihovu državnost i ponovo uspostavio SFRJ.
namcor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku namcor na korisnoj poruci:
LoneWolf (16.10.2016), simke85 (18.10.2016)
Stara 16.10.2016, 3:42   #199
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Zlo koje je napravljeno u II svetskom ratu potiče sa svih strana. Neku reč o prokupačkom kraju gde su harali bugari. Pošto su najviše bili za četvorogodišnji rat prema stanovništvu su bili brutalni ali ne toliko koliko su rusi pravili jada kao oslobodioci. U nekom malom selu podno Jastrebca jedan primer. Kad su došli rusi tražili su od lokalnog stanovništva svu hranu, piće i devojke. Da nije Jastrebca planine gde je lokalno stanovništvo pustilo stoku i oteralo nejač ko zna šta bi bilo. Srećom upali su i partizani koji su sprečili totalnu štetu.
U mom kraju bitke su se vodile između četnika i nemaca gde su ostvarene faktički i prve pobede tzv saveznika nad fašizmom. Selo Ba i sastanak Četnika i Partizana su okrenuli istoriju naglavačke.
Jedna partizanska četa sastavljena od lokalaca Čačak i okolina izginula je tako što su ručali kraj avionske bombe gde je jedan aktivirao upaljač.
Još jedan primer kad je jedan čovek Zvani Drnda spasao celo selo slučajno i moju rodbinu njih oko 12 bili zatvoreni u podrumu spemni za streljanje od Bugara. Rekao im da je on ratovao na stranu Bugara u prvom svetskom ratu i dobio odlikovanje od njihovog cara valjda Boris se zvao. A na Kajmakčalanu je skino orden sa nekog bugarskog oficira. Pošto je bio jako inteligentan poznavao je delimično bugarski jezik i oni su posle toga pustili stanovništvo kućama. Verovatno ja ne bih ovde škrabao da je bilo drugačije...
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2016, 7:05   #200
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: 10/2016 "Ratnik društvene nepravde"

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Na tih 10% koje si pomenuo, mada ja mislim da je taj postotak mnogo viši. Subjektivno mišljenje.
E, vidiš zbog takvog mišljenja bajo moj smo i preturili sve to preko glava umesto da smo se razišli ko ljudi, Česi i Slovaci, za primer.

Kao što ne daš da ti iko tupi o tome šta i kako je bilo u Bosni onda, ništa ne nagađaj proizvoljno ni o kraju s druge strane Drine. Nikome se nije išlo i mali broj je dobrovoljno otišao jer da se ljudima ovde stvarno ratovalo protiv vas, Srbija bi zaista bila do Virovitice.
ColdBoot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com