Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Nosači podataka

Nosači podataka Hard diskovi, optički uređaji (CD/DVD), flash diskovi, floppy...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.6.2008, 10:50   #1
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezačem...

Kupio sam pre 2 nedelje gore pomenuti rezac i sada imam jedan veliki problem sa njim...
Kao prvo (i manje bitno) je sto sa njega ne mogu da boot-ujem kada hocu da instaliram sistem.Da li neko zna u cemu je problem?
Na komp mi je nakacen i stari Pioneer 108D pa sa njega boot-ujem sistem,to je jedini nacin...

Kao drugo (i veoma bitno) on ne radi kako treba,tj imam problem kod rezanja DVD-a.
Pre neki dan sam rezao DVD na 16x i on je zavrsio rezanje za 20 minuta i 20 sekundi!!!!
A pritom i use read buffer i buffer level setaju levo desno!!!
Evo kako to izgleda u praksi




Ovde je use read buffer pao na 1%!!!

I posle toga je poceo da raste dosao do 100% bio oko 100% 5-6 sekundi i onda ponovo pocne da pada i tako u krug...

Ovo je rezano sa Nero 6,posle sam instalirao i Nero 8 i kod njega use read buffer stoji na 100% (valjda zbog ultra buffer-a) ali zato buffer level seta levo desno i opet reze disk preko 20 minuta!!!

U rezacu je najnoviji firmware...

Sta da radim? Da li postoji neki nacin da ga "nateram" da radi normalno ili da ide na garanciju?

BTW ploca na koju je nakacen je ASUS A7V600 (VIA KT600)...

Hvala u napred

Poslednja ispravka: VojaM (2.6.2008 u 20:15)
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 18:24   #2
Sasa90
Veteran
 
Član od: 3.3.2007.
Lokacija: Subotica Reputacija:■■■■■□□□□
Poruke: 994
Zahvalnice: 161
Zahvaljeno 291 puta na 162 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Yahooa korisniku Sasa90 Slanje poruke preko Skypea korisniku Sasa90
Određen forumom Re: Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezacem...

Jedno jednostavno pitanje. Zasto si slikao fotoaparatom kada si mogao jednostavno da okacis Screenshot-ove? Inace to i kod mene seta levo desno ali se nikad ne nerviram oko toga. A ono za boot-ovanje. Nije mozda razlog zato sto ti je 108 primarni dok ti je ovaj drugi sekundarni?
Sasa90 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 19:19   #3
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezacem...

Zavisi i od CD-a na koje rezes, oni od 12 dinara ce da max idu na brzini do 4X, oni koji su od 15-20 dinara idu do brzine od oko 10-12X, a oni od 20-25 idu do deklarisane brzine. Znaci kupi onaj najskuplji Verbatim cd od 25 dinara ako taj reze 20 minutra pun DVD onda imas problem. Meni onaj Princo budget od 13 dinara je malopre narezao 2200 MB za 8 minuta
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 19:40   #4
matke
Član
 
Član od: 8.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 68
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezacem...

Citat:
Sasa90 kaže: Pregled poruke
Jedno jednostavno pitanje. Zasto si slikao fotoaparatom kada si mogao jednostavno da okacis Screenshot-ove? Inace to i kod mene seta levo desno ali se nikad ne nerviram oko toga. A ono za boot-ovanje. Nije mozda razlog zato sto ti je 108 primarni dok ti je ovaj drugi sekundarni?
Zato sto sam to snimao telefonom i mislio da okacim ovde video,pa nisam mogao pa sam onda morao ovako...
Kao prvo kod SATA nema primary i secundary,a kad je 108 raskacen on nece da boot-uje sa diska nego izbaci boot disk fail insert boot disk...
matke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.6.2008, 20:13   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezacem...

Kod SATA može da ima primarni i sekundarni (pa i tercijarni) interfejs, ali nema master i slejv.

Drugo, kod nekih ploča se ATA u BIOS-u vidi kao ATA, a negde je prikazan kao jedan od SATA interfejsa. Moraćeš, dakle, da konsultuješ uputstvo.

Zašto je to tako? Zato što su SATA i (P)ATA tehnički gledano isti interfejsi, samo se u jednom trenutku paralelni niz od po 8 bitova propusti kroz takozvani pomerački registar i pretvori u serijski (redni) niz bitova (bit za bitom kroz jedan vod).

U svakom slučaju, pogledaj kako se u BIOS-u označava ATA interfejs i kako se podešava redosled pri butovanju (boot sequence). Taj redosled postavi tako da je, recimo, prvi ATA DVD, drugi SATA DVD a treći hard disk.

Što se tiče relativno lošeg rada SATA DVD uređaja, možda drajveri za ploču nisu dobri (ili nisu najnoviji).

Poslednja ispravka: VojaM (2.6.2008 u 20:22)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
dbaja (3.6.2008), ukimafija (4.6.2008)
Stara 2.6.2008, 23:21   #6
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezacem...

izvinjavam se zbog ovog...e vojo..ti ces da mi das dobre lekcije iz opsteg racunarstva jel vazi??
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.6.2008, 0:46   #7
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Post Re: Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezacem...

Ja vise tipujem na to da novo trazi novo, sto je moguce. Tvoja ploca je stara...mnogo stara. Jos je i Via cipset sto mi para oci. Trebao si da je sutnes odavno. Pre bi novija ploca podrzavala stariju optiku ili hdd nego starija ploca noviju optiku ili hdd. Ja sam juce kupio taj rezac, i mogu reci da radi brate kao sat.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2008, 19:00   #8
arab strap
Novi član
 
Član od: 2.2.2006.
Poruke: 19
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Veliki problem sa Pioneer 215D SATA rezacem...

Da ne otvaram novu temu jer je isti uređaj u pitanju ali malo drugačiji problem.
Naime, moj je dosta spor u radu (ne i kod rezanja, tu je vreme odlično) i to bih hteo da promenim. Treba mu po 15ak sekundi da otvori disk kad ga ubacim, isto tako sporo prikazuje sadržaj diska, pri kopiranju mu treba 10+ sekundi da krene pravom brzinom da kopira... Jednostavno - užasno tromo radi.
Stavio sam mu poslednji firmware ali i dalje je isto stanje.
To mi je jedini optički drajv na mašini.

Imam asusovu ploču p5kc sa drajverima koji su došli uz nju. Treba li te drajvere da osvežim ili bi nešto drugo moglo biti u pitanju?

Hvala!
arab strap je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Veliki problem sa novim racunarom Okonjac Grafika 3 31.12.2007 16:30
Problem sa DVD RW PIoneer 108 4P4CH3 Nosači podataka 2 18.11.2006 21:42
Problem sa Pioneer 111D DVD rezacem Geronimo Nosači podataka 4 23.10.2006 0:43
Problem sam Pioneer 110d Covenant Kvarovi 7 7.8.2006 23:42
ASRock K7VT6 i problem sa SATA RAID kontrolerom Erdeljan Boris Osnovne komponente 2 20.7.2006 15:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 16:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com