Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 2.3.2007, 1:12   #21
ConQ
Član
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: battle net
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ConQ Slanje poruke preko MSN-a korisniku ConQ
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?
Apsolutno NE
Ovo je shto se tiche SBB-a, razloga ima mnogo. Porediti ADSL (korisnik sam SezamPRO 256 paketa od samog pochetka) i SBB (takodje korisnik od starta) je u najmanju ruku smeshno. Gospodin "tetejac" ce po mojoj proceni evoluirati u gospodina "AK-47" u veoma kratkom vremenskom periodu. Ovo govorim iz iskustva sa ADSLom stechenim kroz p2p i multiplayer. Elem, p2p stabilnost konekcije je odlichna ali svakog utorka od 07h do 15h, ovo je za svakog usera jako bitno i nije potrebno da naglashavam shta znache (i koliko) torrenti. Znachi download na p2p je katastrofalan. Kod multiplayera (testirano svako veche od 22-04 na b-netu kroz StarCraft) ping (ni kad je pomenuti utorak u pitanju) ne silazi ispod 120. Za StarCraft prihvatljiva cifra pa se i ne zalim mnogo . Chisto sumnjam da ce g.AK-47 koristiti svoj (sada vec chuveni) ADSL u neke umnije radnje od ovih pomenutih.
Shto se tiche samog texta, moj komentar bi se odnosio na neke netachne informacije koje "buduci" g. AK-47 rafalno ispaljuje. Shvatam ja da je u cilju "originalnosti" potrebno malo "nafilovati" kolumnu, ali sam smatrao da g. AK-47 ima ukusa......do danas. Metode za "obrachun" koje se pominju u kolumni nedvosmisleno podsecaju na metode izvuchene iz koncepta muchenja u prosechnom mmporgu ili podstaknuta zivotnim delom Thomasa de Torkemade.
Ovoliku dozu netrpeljivosti kroz tekstualnu formu (prema nechemu uopshteno) sam samo chitao na nekim "zelenim" forumima a bila je kanalisana prema autoru ove kolumne, a chije sam stavove branio do granice zamene identiteta. Greshka ili ne ...ne kajem se i nije mi zao izgubljenog vremena i truda u u napred igubljenoj borbi. Moje veliko razocharenje u samu kolumnu, autora i nachin na koji je pisana.

naravouchenije: SBB vs ADSL........ bacach plamena bi ipak bio pametniji izbor.(suicide)

Poslednja ispravka: ConQ (2.3.2007 u 3:58)
ConQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 1:20   #22
Covenant
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Covenant
 
Član od: 4.11.2005.
Lokacija: Neverland
Poruke: 3.463
Zahvalnice: 387
Zahvaljeno 736 puta na 487 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Jadni SBB korisnici-strasno,uzasno(ali ironicno)
Treba da cutite i da budete zadovoljni sa tim sto imate-vecini ljudi u Srbiji(i meni) bi i takav net bio san snova
Ja koristim dial-up,bez ikakvih mogucnosti da uzmem nesto drugo(tacnije-ne postoji nista drugo u mom mestu,niti ce postojati kako stvari stoje),veza mi puca svakih 15min,90% utrosenog vremena mi ode na surf jer je download ocaj,a racun za telefon je oko 1200din(samo deo za internet)-net koristim u proseku oko 2h dnevno(i to ne odjednom)sto nije nista....
Zato-tisina i rec da nisam cuo....
Covenant je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 1:26   #23
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Mislim da ce ti stici adsl uskoro. Ako ne ptt kao provajder onda mozda eunet jer su stvarno rasirili ponudu po manjim gradovima ali zato postoji i druga strana medalje euneta, ogranicavanje ili zabrane - ne znam tacno ali znam da kolega s vracara ****ba kod njih sto se toga tice.

BTW Bilo bi mnogo lepo ako biste mu promenili sliku u onom kvadraticu !!!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 1:30   #24
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Covenant kaže: Pregled poruke
Jadni SBB korisnici-strasno,uzasno(ali ironicno)
Treba da cutite i da budete zadovoljni sa tim sto imate-vecini ljudi u Srbiji(i meni) bi i takav net bio san snova
Ja koristim dial-up,bez ikakvih mogucnosti da uzmem nesto drugo(tacnije-ne postoji nista drugo u mom mestu,niti ce postojati kako stvari stoje),veza mi puca svakih 15min,90% utrosenog vremena mi ode na surf jer je download ocaj,a racun za telefon je oko 1200din(samo deo za internet)-net koristim u proseku oko 2h dnevno(i to ne odjednom)sto nije nista....
Zato-tisina i rec da nisam cuo....
Jeste, ali zamisli kad jos nekome platis brdo para da bi dobio bolju konekciju, a on te jos zayebava u zdrav mozak, pa ti lupa ogranicenja, tipa da ne mozes torrent-e da skidas, ogranicenja na p2p, pa jos i ne dobijes ni m od maximalne brzine koju si platio, mozda oni jesu u vrlo malo boljem polozaju od tebe, ali zato ti nemas toliko nerviranja kao oni.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 1:35   #25
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

samo cu ovo da kazem
Vi na SBBu da cutite i uzivate. Ko nije na PTT KDSu bio taj se zla nije nagledao.
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 1:38   #26
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Carnex kaže: Pregled poruke
samo cu ovo da kazem
Vi na SBBu da cutite i uzivate. Ko nije na PTT KDSu bio taj se zla nije nagledao.
He, a ovde jos neki pljuju po wireless-u, a meni on ide ko lud, nikakva ogranicenja, uvek skoro max brzina. Dakle, predjite na wireless...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 1:43   #27
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
He, a ovde jos neki pljuju po wireless-u, a meni on ide ko lud, nikakva ogranicenja, uvek skoro max brzina. Dakle, predjite na wireless...
Ti to ozbiljno? Cuo sam da je haos u etru, a meni bi dobro dosao jer nemam tehnickih za bilo sta drugo.
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 1:48   #28
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
glitch kaže: Pregled poruke
Ti to ozbiljno? Cuo sam da je haos u etru, a meni bi dobro dosao jer nemam tehnickih za bilo sta drugo.
Najozbiljnije, sve je full, i ne prose.avam se, nego je zaista tako, san snova, barem trenutno, a prikacen sam nesto preko 4 meseca, videcemo dalje. Elem, da ne idemo u offtopic...E da, i zavisi kod kog si provajdera, ako te interesuje vise, posalji mi pm ili me kontaktiraj na msn
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 2:10   #29
ConQ
Član
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: battle net
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ConQ Slanje poruke preko MSN-a korisniku ConQ
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Master Neo kaže: Pregled poruke
Jeste, ali zamisli kad jos nekome platis brdo para da bi dobio bolju konekciju, a on te jos zayebava u zdrav mozak, pa ti lupa ogranicenja, tipa da ne mozes torrent-e da skidas, ogranicenja na p2p, pa jos i ne dobijes ni m od maximalne brzine koju si platio, mozda oni jesu u vrlo malo boljem polozaju od tebe, ali zato ti nemas toliko nerviranja kao oni.
ovo sve shto si naveo karakteristika je ADSL-a a ne SBB-a. Kada su p2p varijante u pitanju, masa nema pojma kako se koriste torrenti i hubovi i kako doci do qualitetnih "izvora", pa su njihove reakcije ochekivane, t.j kriv im je provider . Za qualitetan download jako je bitan "izvor" file-a odnosno tracker. "jaki" trackeri imaju i stroga pravila i na njih je jako teshko uci. Spadam u mali broj onih koji imaju tu privilegiju da "vuku" fajlove sa trackera gde 1 seeder seeduje speedom od preko 10 MB/s i nema chuvenog hit & run-a. Nema nikakvog ogranichenja od strane SBBa po pitanju p2p, vuchem "punim gasom". Ono shto ima SBB a mislim na lokal i lokalni p2p to nema niko i ne verujem da ce skoro imati na ovim prostorima, a za one koji su izgleda zaboravili chari dial-upa, oni mogu uvek da mu se vrate. Niko nikog ne moze da primora na neshto i smeshna mi je ta zamena teza da je uvek neko drugi kriv. G.AK-47 krivac vam je ispred ogledala, potrazite ga tamo, a kao roditelj chije dete ide u "luksuzno" obdanishte mogu da vam kazem za vash metaforichki info: cena takve usluge odavno je premashila cifru od 25K
Ono shto ja ochekujem u bliskoj buducnosti a odnosi se na ovu (sada vec) "noir" kolumnu je odgovor SBB-a na klevetanja gospodina (code name) AK-47 a koji ce SK biti u obavezi da objavi. Mislim da je jedini lek za ovakvo ponashanje onaj pravni lek i da ce "hitman" morati da dokazuje svoje kuloarske tvrdnje o nachinju sticanja pozicija jedne korporacije kakva je SBB.
ko shto rekoh u jednom od gornjih postova:" bacach plamena je ipak bio bolji izbor" (u suicidnom smislu)

Poslednja ispravka: ConQ (2.3.2007 u 2:58)
ConQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 10:59   #30
ACHTUNG
Starosedelac
 
Član od: 2.11.2005.
Lokacija: Aarhus
Poruke: 2.025
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 148 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Yahooa korisniku ACHTUNG Slanje poruke preko Skypea korisniku ACHTUNG
Exclamation Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Kao ponosan vlasnik Flammenwerfera 35 javljam se da ispunim duznost.

Salu na stranu,SBB je bez konkurencije.Mislim bukvalno.Jedini imaju lokal hub i prvenstveno zbog toga i imaju toliko korisnika.A posto su jedini,onda im se i moze.Jednostavno znaju da nemate kod koga drugog da odete pa rade sta hoce.Radovi bez najave,bez objasnjenja,...sve se to kompezuje novim xxx naslovom skinutog sa lokala.
Monopolo,grub monopol.Tako ce i ostati dok ne dodje novi provajder sa kojim ce se shibati...Nikad,zar ne?Do daljnjeg ce ostati na kratkotrajnim patchevim koji ce smirivati narod kada je nezadovoljstvo na vrhuncu.

Lek?Flammenwerfer 35 je takodje lokalna i kratkotrajna anestezija sa tezim posledicama.
ACHTUNG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 11:47   #31
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Zasto imam utisak da ConQ radi za SBB?

Valjda je svima jasno da ko nije zadovoljan SBB-om ne moze da kaze nista dobro za njih. U mom gradu su manje vise svi presli na ADSL jer osim sto ima stalnu i zaista kvalitetnu konekciju, je i jeftiniji.

Kome je SBB dobar naravno da nece da predje. Ali ako ja placam pretplatu SBB-u na 512 flat i bukvalno dva meseca (ukljucujuci i Novu Godinu) ne da mi radi sporo, nego mi ne radi uopste, moram da budem ljut i da na kraju predjem na nesto bolje. A Telekomov ADSL je za sada bolji. Obzirom da je ugovor na godinu dana minimum, moguce je da ce i to da zavrnu kasnije. Ali sada je dobro. I nisam primetio nikakva ogranicenja u smislu Torrenta i slicno....
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 11:53   #32
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
I nisam primetio nikakva ogranicenja u smislu Torrenta i slicno....

Kod SBB-a to nisi mogao da vidis nikako. A to sto ti nisi imao pun DL je iz razloga koje je ConQ naveo.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 11:58   #33
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Naravno, jasno mi je to... SBB mi je radio extra, ali ga nije uvek bilo. Jedno dva meseca od ukupno cetiri koliko sam bio kod njih. I to u kontinuitetu...

SBB nema ogranicenja, naravno. Ali kazem da cak i ADSL kod mene radi lepo sa torrentima. U slucajevima kada nadjem neki sa puno seedera imam oko 50 Kb/s download, sto je prilicno dobro. Znaci, nemam ogranicenja ni kod ADSL, a imam stalnu konekciju. Direktan download mi ide oko 90 Kb/s sto je isto jako dobro...
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 12:04   #34
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

E da .. video sam da je neko rekao da ADSL nudi bolji ping od SBB-a. Ajde bas da vidim da li neko sa ADSL-om moze da okaci sliku sa nizim pingom (do SK-a).

SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 12:39   #35
Mario Pavićević
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Mario Pavićević
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: Izmedju korica
Poruke: 4.644
Zahvalnice: 506
Zahvaljeno 1.136 puta na 820 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mario Pavićević
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Nije problem u konstantnom pingu.Koristim Beotel-ov ADSL 256k i ping do sk-a je oko 33ms ali je konstantan dok kod ortaka na bezaniskoj kosi koji ima SBB je jednom 10ms a sledeci 350ms.To je ono sto je problem i ja sam zadovoljniji sa necim sto je takvo kakvo jeste nego da je cas ovamo cas onamo.Stabilnost je ispred brzine.
Mario Pavićević je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 14:02   #36
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Mario Pavicevic kaže: Pregled poruke
Nije problem u konstantnom pingu.Koristim Beotel-ov ADSL 256k i ping do sk-a je oko 33ms ali je konstantan dok kod ortaka na bezaniskoj kosi koji ima SBB je jednom 10ms a sledeci 350ms.To je ono sto je problem i ja sam zadovoljniji sa necim sto je takvo kakvo jeste nego da je cas ovamo cas onamo.Stabilnost je ispred brzine.
To sto se desava kod tvog ortaka jeste zastupljeno, ali ima mnogo vise korisnika kojima SBB sasvim lepo radi. Sada ce neko pocne da filozofira i da me uputi na njihov forum gde sve vrvi od topica u kojima se neko stalno zali... To jeste tako, ali koji je to procenat korisnika SBB-a? Mali. A zasto mali, pa zato sto svi koji dokazuju da SBB lose radi, vade se na njihov forum, na koji dolaze samo ljudi kojima nesto ne radi, a gde su korisnici kojima sve lepo radi i nema razloga da se zali? Nijh sigurno ima vise. Da ne govorim kakvih sve pacijenata ima na tom forumu, bio je cak jedan koji je pravio frku i trazio da mu SBB nadoknadi internet za dane za vreme kojih mu je kompjuter bio pokvaren. Daleko od toga da tvrdim da je SBB savrsen ili da je ok.. Nije! Ali od ADSL-a sigurno jeste (pa voleo bih da vidim neki veliki forum na kome bi mogli da se zale svi ljudi koji imaju ADSL). Ovim skrecem paznju ljudima da ne uzimaju zdravo za gotovo sve sto je Kuzma rekao. Njemu je jednostavno potreban neki predmet pljuvanja, a kao sto je neko rekao, sa Telekomom je vala smorio...
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 14:46   #37
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Pa sto, neka pljuje, verovao ti ili ne on zapravo doprinosi kvalitetu ovog foruma. Jer i njegov stav, ma kako dijametralno suprotan Quzminom ili nekima od Vas ( ja sam na modemu pa me boli prsluk za Vas na SerbianBoratBandu ), je njegov i treba ga postovati.

Kada se malo bolje razmisli covek je sve rekao kako jeste. Quzmi je umro i poslednji arch enemy pa se dohvatio SBBa, ali sa 100% razlogom. Ne vidim zasto je to negativno ili pozitivno, sto bi rekli Kroati, to je fakat tako.

Da je zamrlo ovde, pa ne znam, mislim da mi je ovo 1 poruka u ovom delu foruma, ali koliko se secam nisam vidjao nesto novih poruka, a Quzma ume da veze bead streek, pa da sevne k'o Ilija Gromovnik.

Ali, zaista, kolumna "Ja igrac" je nista vise od bloga, jednog od zaposlenih u SK i kao takvu je treba shvatiti. On samo ima hrabrosti, volje i slobodnog vremena da napise ono sto svi manje vise znamo i ili mislimo.

Nije tesko biti fin, oooo JESTE i TE KAKO JE TESKO!

PS
Quzma kad krenes u sledeci raid na SBB, javi mi, nosim kamkoder ( zoom +400 ).
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 15:38   #38
dasa82
Novi član
 
Član od: 12.7.2006.
Lokacija: glogonj
Poruke: 16
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Ovo me podseca na jednu slicnu temu (od pre godinu dana?) o istom problemu samo je glavni protagonista zamenjen!! Tad je glani glumac i izazivac svih nasih problema bio nedodirljivi Telekom i njegov monopol na nasem internet nebu!! Jedan teks to nece promemiti a ponajmanje da pogodi nekog funkcionera koji zivi od naplacivanja neta koji "kao" postoji ali prakticno skoro nicemu ne sluzi...
Tako da cu ja i dalje pracati moj astronomski racun za telefon bez nade da cu uskoro biti u prilici za bilo sta "bolje"!
Mozda nam jednog dana u tome pomogne privatizacija??
dasa82 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 15:53   #39
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
Apostol kaže:
oni vam postave dijagnozu kako sa vasim kompjuterom nesto nije u redu, a sa njihovom mrezom sve valja, i onda, na pitanje "A kako je moguce da mi od 3 racunara u kuci ni jedan nije kako treba?
To se meni uvek dogodi kada zovem svog provajdera i kazem da mreza ne radi. Da stvar bude jos cudnoja, i ja sam izmenjao 3 kompa i uvek su mi rekli isto...
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.3.2007, 15:56   #40
Kaiser Soze
Član
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: 524570
Poruke: 496
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 26 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Kaiser Soze
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Hahha... nadaj se...

Don't forget this is 100% pure Serbia managment system!
Kaiser Soze je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 3/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 107 20.3.2007 3:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:11.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com