Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.12.2009, 21:09   #11
Reborn
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 159
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 78 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Top 10 svih vremena

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
I beg to differ. Avanture su otprilike u to vreme nestale sa scene, što ne znači da su prestale da se proizvode. To što ti nisi naletao na njih, to je druga stvar.
Pogresno si me shvatio , a i sam nisam bio dovoljno jasan, znaci negde do 2000 avanture su bile potpuno ravnopravno zastupljene sa svim ostalim zandrovima a onda su odjednom naprosto nestale sa scene, the Longest Journey je bila jedna od poslednjih igara u tom zlatnom nizu avantura zato sam je i pomenuo. Inace na spisku sam stavio igre iz prvih 6-7 godina igranja, siguran sam da bi neko ko je poceo da igra pocetkom 80tih stavio igre iz serijala King's Quest, Leisure Suit Larry itd...

A da li sam nesto propustio vredno paznje ne verujem, evo sta me od avantura nije ostavilo ravnodusnim u ovoj deceniji:

1.Syberia - ovo je igra koja je potpuno zalutala u novom milenijumu, cista umetnost.
2.Sinking Island- jeste da je prica milion puta vidjena, pronaci ubicu medju deset likova koji svi imaju motiv, ali me je igra potpuno uvukla u sebe,noir atmosfera, velelepni hotel koji tone,ima nesto u njoj sto me je teralo da je igram dok je ne zavrsim.

Eventualno sto bih mogao da pomenem Runaway 1, za drugi deo sam sebe jedva naterao da je zavrsim, trojku nisam jos igrao. Machinarium je fina igra, ali je brutalno kratka, naznake radnje dobijate kad predjete oko 80% igre,a o cemu se stvarno radi kad predjete 95%, cela igra izlgleda kao jedna epizoda. Sam&Max nije los, cist primer koliko je glasovna gluma bitna u avanturistickim igrama (Secrets Files zamalo nisam odigrao jer me glas one ribe toliko iritirao da je to strasno).

Kada bih trebao da navedem deset najboljih avantura osim Syberia na tom spisku ne bi bila ni jedna igra iz ove decenije.

Evo jedno pitanje za tebe: koje bi ti novije avanture ubacio u Top 10 avantura?
Reborn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi

Tagovi
igrica, omiljenih, top, vasih


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Najbolja Platforma Svih Vremena... The Dark Gamer Platformske igre 58 27.4.2013 22:57
Najbolji half life svih vremena Bozidar Akcione igre 59 14.4.2009 16:58
Najpopularniji quad svih vremena odlazi u penziju Radovan Brčin Vesti 2 22.2.2009 15:43
Koja je sasvim potpuno najbolja strateska video igra svih vremena ? Indio Strateške igre 352 31.8.2008 23:41
Najbolji Fps Svih Vremena... The Dark Gamer Akcione igre 205 27.5.2008 21:24


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 19:22.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com