Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > „Ja, igrač!”
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

„Ja, igrač!” Da li se slažete sa Kuzmom?

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.3.2007, 13:05   #1
oluja
Superb Moderator
 
Avatar korisnika oluja
 
Član od: 17.8.2005.
Lokacija: Vojvodina
Poruke: 4.867
Zahvalnice: 2.930
Zahvaljeno 3.861 puta na 1.164 poruka
Određen forumom 3/2007 „SBBuhahahaa”

Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.

Pročitajte pravila foruma.
oluja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 13:46   #2
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 "SBBuhahahaa"

Steta sto im nije vratio modem kroz izlog i okacio snimak na Youtube. Jajoliki drugari ftl.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 15:39   #3
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.415
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 "SBBuhahahaa"

Da je SBB ovi monopolista slazem se.
Previse cesto ima problema u radu za tako veliku firmu.

Prosle tri nedelje stalno mi je pucao pre podne net i TV, valjda neki radovi ko zna.
Da je to EUnet, svi zastoji bi unapred bili najavljeni na njihovoj web stranici.

A imati jedno naplatno mesto u celom Beogradu je smesno (s druge strane EUnet ima desetak ili vise).

S druge strane ne slazem se sa zakljucima.

ADSL nije bolji !!!
It je 1:4 (ili 1:3?) odnos upload/download, tako da bye bye torrenti...
(bar sto se privatnih trakera tice)

It nema lokal (mnogo dobar SBBov izum).

It neki ADSL provajderi imaju naviku da plase korisnike saljuci upozorenja o tome sta su skinuli sa interneta, a nisu smeli (SBB to ne radi).

A uz to od 1. marta SBB flat paket je pojeftinio (hmm... a bas u ovom broju Qzmina kolumna o SBBu).

Tako da je moj zakljucak da je SBB neopodno zlo, s obzirom na stanje konkurencije.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 16:00   #4
Pivalica
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.460
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 407 puta na 228 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

hmm...aj kuzma ako ga ne mrzi da dodje u bg, da tu rokne modem...vishe sam nego voljan da ga snimim, i bacim na yt!
Pivalica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 17:53   #5
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Vrlo ostar, neopisivo satirican clanak. Ovo nije samo pogled sa strane, vec pre svega licno iskustvo autora i ujedno korisnika SBB-ovih usluga. Davno nisam procitao ovako dobro napisanu kolumnu...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:02   #6
genius
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: stigo sam...
Poruke: 4.635
Zahvalnice: 91
Zahvaljeno 902 puta na 621 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

OK, ja sam koristio SBB i sad imam Telekom ADSL. Dok sam bio na SBB nikad mi se torent nije skidao brze od 10 kb/s a na ADSL sam imao cak i oko 50 kb/s. Lokal ionako nisam koristio jer nisam imao sta da share-ujem niti mi je trebalo da skidam sve i svasta samo da bih imao protok preko 20 Giga tog meseca.

Zasto mi se ne svidja SBB? Jer mi ne garantuje osnovni pristup internetu. Zasto volim ADSL? Jer imam stalni pristup internetu i ne moram da razmisljam na svakih pet minuta zasto nemam konekciju. Svi koji se bune na ADSL se bune jer ne mogu neometano da krse zakon o autorskim pravima i intelektualnoj svojini. Sve ostalo na ADSL-u radi perfektno. Po prvi put mogu da igram WoW ko covek, na primer. Inace, na Telekomovom ADSL-u ne salju nikakva preteca pisma i slicno i protok je jak i kod takvih protokola koji su problematicni..
genius je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:20   #7
aLti
Član
 
Član od: 16.11.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 77
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 15 puta na 13 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Upravo sam postavio jedan topic na SBB forumu koji se odnosio na Kuzminu kolumnu i celu ovu pricu. Medjutim, topic je za manje od 10 minuta izbrisan!

To samo potvrdjuje Kuzmin tekst. Ko procita, shvatice i sam...
aLti je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 18:24   #8
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Dok sam bio na SBB nikad mi se torent nije skidao brze od 10 kb/s a na ADSL sam imao cak i oko 50 kb/s
Mozda zato sto si na SBB imao 128 paket , a kod Telekoma si uzeo 512..

Citat:
genius kaže: Pregled poruke
Lokal ionako nisam koristio jer nisam imao sta da share-ujem ...
Pa nije lokal samo HUB, sve vise ljudi koristi lokalne torrent trekere...
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 19:58   #9
DukeofSerbia
Starosedelac
 
Član od: 21.11.2005.
Lokacija: Сомбор
Poruke: 1.319
Zahvalnice: 28
Zahvaljeno 353 puta na 261 poruka
Određen forumom Овако

Кузма је опет онај стари, и крајње је време да неко распали по СББ-у. Сутра следи моје виђење.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Da je SBB ovi monopolista slazem se.
Previse cesto ima problema u radu za tako veliku firmu.
НараФно да имају толике проблеме, када набију на кабл више људи него што им капацитети омугућавају, а знамо и зашто то раде.
DukeofSerbia je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 20:38   #10
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: Овако

Citat:
DukeofSerbia kaže: Pregled poruke
НараФно да имају толике проблеме, када набију на кабл више људи него што им капацитети омугућавају, а знамо и зашто то раде.
Zeljni para, kazi slobodno! Znate kako kazu: "bacis dinar u WC solju..."; da ne idem dalje!
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 21:04   #11
Leeroy Jenkins
Član
 
Član od: 15.9.2006.
Poruke: 310
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 62 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 "SBBuhahahaa"

WoW TBC + SBB + Kuzma = neverovatni Kuzma , naslednik Hulka. Ocekujem da Marvel objavi strip i da se snimi par filmova. ''Kada Kuzmi pukne net dogadja se neverovatna promena ! Kuzma postaje... Neverovatni Kuzma , borac za pravdu i istinu.'' Za korice prvog broja stripa predlazem sliku kako Kuzma zelen u licu vraca modem SBB-u kroz izlog.
Leeroy Jenkins je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.3.2007, 21:07   #12
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Овако

Meni SBB u zadnje vreme radi odlično. Sa 256 paketom vučem ~50 KB/s u lokalu PLUS ~30 KB/s spolja, preko torrenta, što je ~80 KB/s. Upload mi je uvek ograničen na 1/3 tog protoka. Iskreno, osim za p2p, održavanje sistema, malo chata i surfa, i po nekad malo gaminga, ne primećujem onaj kataklizmični debakl od pre nekoliko meseci. Da li je masovno bežanje na ADSL urodilo plodom pa rasteretilo SBB link, ne znam, znam samo da je sada mnogo bolje.

I još jedna napomena. Telekom, kako poverljivi izvori obaveštavaju , uveliko cvikaju protok SBB-u i ADSL podprovajderima, posebno Sezamu. A zašto? Pa Telekom je krenuo sa prodajom ADSL usluga krajnjim korisnicima sa jako malom agregacijom, fora da je u promo periodu oprema 4free je patka da se navuče što više (razočaranih SBB?) korisnika (oprema će biti 4free i kada istekne promo period). Telekom takođe kreće u testiranje WiMAX-a. Kako sam čuo, omogućiće da i ADSL korisnici imaju podvojen lokalni saobraćaj (stvar je, na kraju krajeva, samo rutiranja).

I šta dobijamo na kraju? Nije ni SBB toliko loš, ma šta mi mislili o njemu. I sm sam jedan od žešćih pljuvača SBB (ne)usluga, ali mi ga sada dođe žao
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 16:54   #13
ConQ
Član
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: battle net
Poruke: 41
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ConQ Slanje poruke preko MSN-a korisniku ConQ
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

da ne bude zabune u postu stoji doslovce:
Citat:
Verovatno imate razlog za takav postupak (da ne kazem da ste placeni) ali verovatno niste ochekivali ovako slab odziv "ogorchenih" korisnika kao i da neko moze da vam "kontrira".
Jasno pishe ako to ne vidite ili ne zelite da vidite, ja tu ne mogu nishta da uradim. Jadan pokushaj da meni "uvalite" klevetu )), vidno je da ne pishe "placeni ste" shto dokazuje moju tvrdnju o zameni teza kojom se sada vec kolektivno sluzite.
p.s.
Ukoliko mislite da mene uplashite ovim klevetanjem oko klevete rado cu zainteresovanima (u sluchaju tuzbe) dati full info o meni na PM.
ConQ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 17:17   #14
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

....ne rado ovo pisem ali eto...
Koliko ja znam SBB je poceo da radi prvo u Bgd-u, a poceo je da se siri tek negde 2001. A u Bgd-u su na vlasti bili neki drugi ljudi od navedenih. Zar nije tako?!
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 17:25   #15
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
....ne rado ovo pisem ali eto...
Koliko ja znam SBB je poceo da radi prvo u Bgd-u, a poceo je da se siri tek negde 2001. A u Bgd-u su na vlasti bili neki drugi ljudi od navedenih. Zar nije tako?!
Nije tako, Telefonija KDS je pocela da radi u BG-u, a SBB u KG-u (pod imenom KDS). Kako je KDS poceo da se siri, "progutao" je Telefoniju KDS i jos neke firme, i tako je nastao SBB.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 18:08   #16
Nicolas
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: No pain!
Poruke: 3.062
Zahvalnice: 299
Zahvaljeno 397 puta na 300 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
SuperG kaže: Pregled poruke
Nije tako, Telefonija KDS je pocela da radi u BG-u, a SBB u KG-u (pod imenom KDS). Kako je KDS poceo da se siri, "progutao" je Telefoniju KDS i jos neke firme, i tako je nastao SBB.
A termini tih desavanja?
Nicolas je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 18:17   #17
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
NikolaS kaže: Pregled poruke
A termini tih desavanja?
KDS je osnovan 2000. A Telefonija postoji vec 50 i kusur godina (naravno ne bavi se samo KDS-om, vec je izmedju ostalog osnovala i Beotel, a sto se tice ogranka Telefonija KDS, verovatno postoji od 2001l). A KDS i Telefonija KDS i neke druge manje firme su se ujedinile pod imenom SBB krajem 2002. i pocetkom 2003.
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.3.2007, 17:19   #18
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Ja imam SBB kablovsku ali koristim wireless i nikad to ne bi promenio .. Kad potpisete ugovor za koriscenje kablovskog interneta cijeg provajdera ne mozete menjati osudjeni ste unapred na propast! Barem kod wireless-a okrenes antenu u drugom pravcu. Cuo sam i ja mnoooooogo losih iskustva sa SBB-om i zato mi nikad nije padalo na pamet da probam njihov kablovski.
Svaka cast za tekst! Stand up to your devil!
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.3.2007, 4:23   #19
glitch
Starosedelac
 
Član od: 17.8.2006.
Poruke: 2.932
Zahvalnice: 267
Zahvaljeno 455 puta na 384 poruka
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
paterfamilias kaže: Pregled poruke
Ja ne opravdavam SBB,samo mi je neprihvatljivo da se jedan kablovski provajder toliko pljuje i da se tome posveti čitava jedna stranica u časopisu.
Jedan reklamni oglas preko čitave strane košta i to prilično,a jedna ovakva antireklama na čitavoj strani bi koštala mnogo više,jer ovako žestoko ocrnjivanje konkurencije koristi više drugim provajderima(pre svega Telekomu i njegovom adsl-u)nego 10 stranica reklama.
"Ja, igrac" je kolumna;
Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa
Druga je prica sto neki ljudi ovde, prepoznaju svoj problem u Qzminom pisaniju i cak su zahvalni sto, tom prilikom njihov glas moze toliko glasno da odjekne!
PS: Qzma-megafon
glitch je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.3.2007, 3:13   #20
dzangrizalo
Član
 
Član od: 12.3.2007.
Lokacija: Cacak
Poruke: 377
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 57 puta na 41 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku dzangrizalo Slanje poruke preko Skypea korisniku dzangrizalo
Određen forumom Re: 3/2007 „SBBuhahahaa”

Citat:
oluja kaže: Pregled poruke
Kolumna je lični komentar istaknutog novinara nekog lista na neku pojavu. Za razliku od reportaža i ostalih tekstova koji bi trebalo da budu objektivni, kolumna podleže subjektivnosti autora, zato se grafički drugačije predstavlja od ostatka časopisa.

Svi komentari koji nisu konstruktivni i u sebi sadrže govor mržnje će biti obrisani bez obrazloženja.

Pročitajte pravila foruma.
Ma da.... Ima covek pravo da prica sta hoce na svojoj strani... Mozda je samo malo glupo sto , na neki nacin, malo previse prstora u kolumni posvecuje razracunu sa svojim licnim "neprijateljima", neistomisljenicima... Ne kazem, sigurno je coveku dogorelo, cim je se ovako istresao, ali sa druge strane pitanje je koliko to jednog prosecnog citaoca SK interesuje, i koliko je SK mesto za tako nesto? Recimo, protivno njegovom iskustvu, moje iskustvo i iskustvo mojih komsija sa tim kablovskim provajderom je sjajno, sto ukazuje da je to ipak izuzetak a ne pravilo... a zahvaljujuci njegovoj, na neki nacin zloupotrebi kolumne u svrhe licnog razracunavanja, renome ovog provajdera ispasta... Ipak novinar mora zadrzati neku granicu dobrog ukusa, i ako je u pitanju kolumna, ne moze se nositi kao na ulici. Naravno da kolumnu treba prozeti svojim razmisljanjima i utiscima, ali prepricavanje vecere sa prijateljima, na kojoj se dogovara kako ce ime nositi dete prijatelja ili epizode velikog brata je na neki nacin sprdnja sa citaocem koji placa novine da bi u njima citao IT sadrzaje, i mozda alarm kolumnisti da mu ponestaje nadahnuca.....

Poslednja ispravka: dzangrizalo (12.3.2007 u 3:40)
dzangrizalo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet kompjutera 3/2007 oluja Sadržaj novog broja SK 107 20.3.2007 3:49


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 0:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com