Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Aplikativni softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Aplikativni softver Svi programi i alati koji se ne uklapaju ni u jednu od ponuđenih kategorija

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.6.2008, 3:27   #1
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom CCleaner + FF + Opera

* Imam par sitnih pitanja za dobre poznavaoce:
  1. *Kad se diskonektujem sa Interneta i uključim CCleaner da radi, traži uvek *da se FF zatvori pre no što nastavi sa radom, dok za Operu ne traži. *Zašto?
  2. *Više je vezano za FF, primetio sam to pri zahtevu CCleanera: isključim *kad zatraži, pustim ga ponovo, i on opet traži da zatvorim FF. Otvorim *Task Menadžer i vidim da je FF-ov proces aktivan, te moram da ga tu *ugasim. Dakle, zašto pri zatvaranju FF-a (klikom na X) proces ostaje *aktivan, i to izgleda samo ponekad?*
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 16:03   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

1. CCleaner si podesio tako da cisti history ili jos nesto iz firefoxa, a operu ostavlja na miru. Dok je FF aktivan, on koristi te svoje fajlove, pa su oni zbog toga zakljucani. CCleaner zbog toga ne moze da ih obrise pa trazi da ugasis FF. Iz opere nista i ne cisti (ili cisti nesto sto opera dozvoljava da se ocisti dok radi) pa tu ne stvara probleme.

2. FF oce ponekad da se zaglupi i da ne zna da se ugasi, to se desavalo i meni. Ili, desi se da nece da se startuje, kad otvorim TM stoji proces, i onda je jedino resenje da se rucno ubije. Ako se cesto desava (vise od jedan put mesecno reinstaliraj FF, stavi neku drugu verziju).
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 16:30   #3
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

Taman sutra izlazi FF 3.0
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 19:36   #4
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Taman sutra izlazi FF 3.0
Nemoj da se smeješ, ali nikako da shvatim koje su verzije FF-a namenjene iPOD-u, a koje Windows-ima.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 19:50   #5
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

Citat:
nighthawk kaže: Pregled poruke
1. CCleaner si podesio tako da cisti history ili jos nesto iz firefoxa, a operu ostavlja na miru. Dok je FF aktivan, on koristi te svoje fajlove, pa su oni zbog toga zakljucani. CCleaner zbog toga ne moze da ih obrise pa trazi da ugasis FF. Iz opere nista i ne cisti (ili cisti nesto sto opera dozvoljava da se ocisti dok radi) pa tu ne stvara probleme.
Nije izgleda zato (ovako sam zatekao kad sam ga sad otvorio). A da probam čekirao sam i da obriše kukije, ostavio otvorenu Operu, i nije tražio da je zatvorim,



pored toga, dole malo niže su i neke reference na Kaaza, a on nije uopšte instaliran kod mene.* *
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.6.2008, 20:08   #6
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

Citat:
Suad Novic kaže: Pregled poruke
Nemoj da se smeješ, ali nikako da shvatim koje su verzije FF-a namenjene iPOD-u, a koje Windows-ima.
Teško je tu zbuniti se, odeš na FF sajt i skineš poslednju verziju, trenutno je to 2.0.0.14, a od sutra 3.0. Ne znam gde si to našao verziju za iPOD?

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 0:47   #7
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Teško je tu zbuniti se, odeš na FF sajt i skineš poslednju verziju, trenutno je to 2.0.0.14, a od sutra 3.0. Ne znam gde si to našao verziju za iPOD?

http://www.mozilla.com/en-US/firefox/
Ma malo sam "pobrkao lončiće", izvinjavam se. Trenutno nema verzije za iPOD, ko zna hoće li je i biti u dogledno vreme, jer bi bila teška oko 50MB (Java,Flash,...). No od ovih ljudi bi se moglo svašta očekivati


http://portableapps.com/

Ustvari, ovo je što kažu must to have. Probaš bezbolno portable verziju za nešto, te ako odgovara...a i dobro "čuva strah na terenu" .Evo sad sam instalirao FF RC2, interesantno je da u import opciji nudi IE i Operu, ali ne i FF, možda zbog kompatibilnosti.*

Poslednja ispravka: Suad Novic (17.6.2008 u 0:56)
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2008, 16:12   #8
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

Opera verovatno ne "drzi" sve te fajlove sve vreme tako da mogu da se obrisu, zasto je to bas tako, tj. zasto FF ne dozvoljava da se to pobrise je pitanje za programere koji su pravili ove programe.

Ako si instalirao novu verziju firefoxa preko postojece stare onda ne bi trebalo nista da uvozis, jer skoro sve treba da bude tu. Problem obicno prave ekstenzije koje u svojim starijim verzijama ne rade na novijim verzijama FF-a.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2008, 3:10   #9
Suad Novic
Deo inventara foruma
 
Član od: 22.10.2007.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.021
Zahvalnice: 231
Zahvaljeno 404 puta na 330 poruka
Određen forumom Re: CCleaner + FF + Opera

Citat:
Ako si instalirao novu verziju firefoxa preko postojece stare onda ne bi trebalo nista da uvozis, jer skoro sve treba da bude tu. Problem obicno prave ekstenzije koje u svojim starijim verzijama ne rade na novijim verzijama FF-a.
Nismo se razumeli, FF 3.0 RC2 mi je na stiku, jer je to ono što trenutno onaj sajt nudi. Mogu se i naknadno dodavati app, ali je instaliranje malo komplikovanije, ovako kad ima extenziju png, sve ide automatski.
Suad Novic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Opera 9.50 Alpha 1 (kestrel) illidan Aplikativni softver 0 4.9.2007 17:48
Internet explorer 7 VS Opera 9.20 daco kralj Aplikativni softver 22 20.5.2007 10:45
opera mail JovanK Aplikativni softver 6 10.2.2007 22:26
Opera & trojanac A M G Zaštita 7 17.9.2006 14:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com