Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 16.12.2020, 21:04   #21
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hades

Hades na Forumu SK - tek 21. post, nezvanična igra godine, ekstremno zarazna. SG izbacio od originalnog launcha izbacio 5 pečeva kojim je radio tweakove na predmetima, muzici ili sitnim in-game dodacima kao da je u pitanju MOBA (pošto su sve ispeglali pre toga)

Cyberpunk 2077 - bar 400 postova od trenutka launcha, raspad sistema, jadnog Kijanua spomenuli tek 2-3 puta, izbacuje se 50gb patch da spreči topljenje grafičkih kartica i glitcheva da se ne otkrije da je Matix stvaran
-----------------------------------------------------------------

CDPR: So...we know we made a tiiiiiny mistake with Cyberpunk launch, but we will fix e-everything, and we will make Witcher 4 so awesome that you will be...
Gamers: GO DIE YOU COMMUNISTIC CAPITALISTIC CORPORATE GREEDY SONS OF ****** AND GIVE ME BACK MY MONEY AND SOME EXTRA FOR BURNED GPU!

SG Games: So...we made Hades, no need for any patch since everything works...so...we will take a vacation for some time and maybe start in some future with a new game and it will be probably made around 2023 or longer, we have no idea, but we will let you know when we make it.
Gamers: Sure, boss, you da man, take your time, dog! Hey, pst....ever wonder doing a mix of Hades and Transistor but in some, you know, even more Cyberpunk environment...just saying...


Možda malo trolujem, ali naišao trenutak inspiracije ...
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2020, 21:05   #22
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Hades

Ja cu da probam igru cim predjem Phoenix point. Verujem da me ceka zabava.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.12.2020, 22:29   #23
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hades

Citat:
Red Dragon kaže: Pregled poruke
SG Games: So...we made Hades, no need for any patch since everything works...so...
Pa kad je igra pre toga, ako se dobro secam, nekih 2 godine u early accessu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2020, 11:35   #24
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hades

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Pa kad je igra pre toga, ako se dobro secam, nekih 2 godine u early accessu.
Da, koji debili...peglali igru u early access-u, komunicirali sa igračima, i onda izbacili ispoliranu igru, užas...
Bolje bi bilo da su pravili igru bez uticaja igrača, najavljivali mega naslov na sva zvona i hypovali gaming zajednicu, i onda izbacili igru koju će morati mesecima da peglaju. Naravno, ko bi uradio tako nešto nenormalno?
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2020, 11:54   #25
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hades

Naprovih. To je dobro. Ali je glupo hvaliti igru koje je zasla iz ealy access sto nema vise bagova, a potpuno ignorisati stanje kada je bila u early accessu.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2020, 12:10   #26
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hades

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Naprovih. To je dobro. Ali je glupo hvaliti igru koje je zasla iz ealy access sto nema vise bagova, a potpuno ignorisati stanje kada je bila u early accessu.
Pa dosta igara je izlazilo nedovršeno i iz early accessa, pa ne mislim je glupo hvaliti igru koja je izašla sa verzijom 1.00 maksimalno ispeglana.
Kupio sam Hades još dok je bio u razvojnoj fazi i gde se sve peglalo, i ljudi nisu žalili da je tada kupe, jer je njihov feedback bio relevantan.
Kada nalepiš igri 1.00 verziju, onda je to to.
Zato volim da povlačim paralelu sa CDPR (iako znam da su različite veličine kompanija, budžeti i slično), jer da su bar malo više uključili igrače, možda bi situacija bila drugačija.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.12.2020, 15:36   #27
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.407
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Hades

Pazi, ja vidim za igru koja izlazi iz early access, kao minimum da bude ispolorana. Po meni kriterijumi tu tom slucju treba da su dosta striktniji.

Sto se tice Cyberpunk, story driven RPG nije bas sjajan tip naslova da se radi kao early access.

Moze da prodje jedino kao u slucaju Divinity igara (i sada Baldurs Gate 3), gde u early accessu izbacis prvo poglavlje vece price.

Dok je Cyberpank open world koji se veoma rano otvara.

Ali zato je Hades dusu dalo za tako nesto. Posto je po prirodi zandra repetativan, mozes da dodaje malo po malo i nadogradjues bez problema.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.12.2020, 21:14   #28
code master
Starosedelac
 
Član od: 15.7.2016.
Poruke: 1.393
Zahvalnice: 104
Zahvaljeno 479 puta na 280 poruka
Određen forumom Re: Hades

IGN je izabrao Hades za igru godine 2020.


https://www.ign.com/articles/game-of-the-year-2020
code master je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.1.2021, 23:02   #29
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Hades

Probao sam nekih 2 i po sata ali mi se ne svidja koncept. Bastion mi je i dalje najbolja igra od studija.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2021, 19:28   #30
Red Dragon
Starosedelac
 
Član od: 16.7.2006.
Lokacija: Ima
Poruke: 2.409
Zahvalnice: 275
Zahvaljeno 739 puta na 370 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Red Dragon
Određen forumom Re: Hades

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Probao sam nekih 2 i po sata ali mi se ne svidja koncept. Bastion mi je i dalje najbolja igra od studija.
Mislim da si prerano stao sa igrom.
I ja sam pomislio da nema sanse da nadmase Bastion, ali skoro 90 sati provedenih u igri (zbog cega sam morao da obrisem igru) me je ubedilo u suprotno.
Meni je Hades sada u top 10...a mozda i u top 5 najboljih igara, jer vec nekoliko godina nije bilo igre koja mi je toliko drzala paznju.
Red Dragon je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2021, 19:50   #31
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: Hades

Tako je old-skul-alfa-hardcore plakao i posle prvih sat-dva u RDR2, Phoneix Point i jos par naslova pre nego stu mu postali "el goty". Verovatno je dosao do arene gde su ga bik i njegov drug nakantali pa je pao rejdz quit.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.1.2021, 20:54   #32
filpan
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2012.
Lokacija: Kumova slama, planeta Zemlja
Poruke: 3.456
Zahvalnice: 3.920
Zahvaljeno 2.108 puta na 1.167 poruka
Određen forumom Re: Hades

Mozda mi se ne igra ovaj tip igara sada. Probacu jednog dana opet.
filpan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.1.2021, 23:59   #33
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Hades

Ovu igru nisam zeleo ni da probam, jer mi se nisu svideli klipovi na yt, takodje ne svidjaju mi se ni njihove prosle igre, doduse nijednu nisam ni igrao, jer me nisu privukle... takodje ne volim taj zanr gde igras stalno iz pocetka.

Skinuh Hades samo zato sto su je na nekoliko mesta proglasili igrom godine i mediji i igraci, prvih 20 minuta sam bio ravnodusan, a onda odjednom, igra me kupila i stopio sam odma 2 sata igranja... mnogo zarazno, fenomenalan osecaj napredovanja, igra uopste nije dosadna sto cesto umires i pocinjes iz pocetka, tako lepo su je zacinili, tim novim dogadjajima, random generisanim sobama, da je svaki novi pocetak ne malo drugaciji, vec poprilicno drugaciji...

Nadogradnja lika je bas zanimljivo odradjena i svidja mi se sto je igra izazovna, jer je onda uzivanje nadogradjivati lika i ispobavati sta je najefikasnija kombinacija, kako bi presao igru.

Drago mi je sto sam dao sansu igri, sad cu je sigurno preci, a tako lako sam mogao da je preskocim, da nije zasluzeno hvaljena na sva usta i da te ne kupi odmah... mene je kupila posle 20 minuta, da je umesto tih 20 bilo recimo sat vremena, mozda bih je vec obrisao, ali vec posle 20 minuta se vidi kvalitet i sta sve igra nudi, svaka cast, vrlo zabavna igra, osvezavajuca i unikatna, sveza.
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku 2CRAZY na korisnoj poruci:
player1 (26.1.2021)
Stara 26.1.2021, 12:19   #34
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Hades

^Slično i kod mene, prešao sam Bastion kad se pojavio, igrao i Transistor i Pyre, ali nijedna od tih igara mi nije bila toliko specijalna, s obzirom na reputaciju razvojnog tima. Roguelite/like ne volim, tako da nisam planirao da zaigram Hades. Ali, sad sam među igračima kojima je ovo jedina roguelite igra koju vole i definitovno ću dati još jednu priliku, pre svega Bastionu, da vidim da li mi se ukus promenio u proteklih 10 godina.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2021, 16:30   #35
pentraksil
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.4.2007.
Lokacija: Nis
Poruke: 12.349
Zahvalnice: 4.513
Zahvaljeno 3.826 puta na 2.384 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku pentraksil
Određen forumom Re: Hades

Preporucio bih vam da date sansu i odlicnom SYNTHETIK, postoji i besplatan MP demo na Steam-u.

Nije to bas taj gabarit kao Hades, ali je odlicna Roguelite/like igra.
pentraksil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.1.2021, 18:45   #36
polarnimeda
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.009
Zahvalnice: 1.797
Zahvaljeno 955 puta na 581 poruka
Određen forumom Re: Hades

Citat:
2CRAZY kaže: Pregled poruke
Ovu igru nisam zeleo ni da probam, jer mi se nisu svideli klipovi na yt, takodje ne svidjaju mi se ni njihove prosle igre, doduse nijednu nisam ni igrao, jer me nisu privukle... takodje ne volim taj zanr gde igras stalno iz pocetka.

Skinuh Hades samo zato sto su je na nekoliko mesta proglasili igrom godine i mediji i igraci, prvih 20 minuta sam bio ravnodusan, a onda odjednom, igra me kupila i stopio sam odma 2 sata igranja... mnogo zarazno, fenomenalan osecaj napredovanja, igra uopste nije dosadna sto cesto umires i pocinjes iz pocetka, tako lepo su je zacinili, tim novim dogadjajima, random generisanim sobama, da je svaki novi pocetak ne malo drugaciji, vec poprilicno drugaciji...

Nadogradnja lika je bas zanimljivo odradjena i svidja mi se sto je igra izazovna, jer je onda uzivanje nadogradjivati lika i ispobavati sta je najefikasnija kombinacija, kako bi presao igru.

Drago mi je sto sam dao sansu igri, sad cu je sigurno preci, a tako lako sam mogao da je preskocim, da nije zasluzeno hvaljena na sva usta i da te ne kupi odmah... mene je kupila posle 20 minuta, da je umesto tih 20 bilo recimo sat vremena, mozda bih je vec obrisao, ali vec posle 20 minuta se vidi kvalitet i sta sve igra nudi, svaka cast, vrlo zabavna igra, osvezavajuca i unikatna, sveza.
ista stvar kod mene. u sustini mrzim igre sa "random generated" nivoima, ali ova ima svoj sarm, izabrao sam da bude opustencija sa gamepadom. moze da se pika i 5 minuta i 5 sati, to je mozda najveci plus.
jos da sam neke stvari shvatio ranije, da ne spucam upgrade poene bezveze.... al ajde, preci ce se.
polarnimeda je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.1.2021, 0:47   #37
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Hades

Citat:
pentraksil kaže: Pregled poruke
Preporucio bih vam da date sansu i odlicnom SYNTHETIK, postoji i besplatan MP demo na Steam-u.

Nije to bas taj gabarit kao Hades, ali je odlicna Roguelite/like igra.
Bacio sam sad pogled, verujem da je gameplay odličan, ali me celokupna estetika ne privlači. A to je izvanredno odrađeno u Hadesu, koliko je gameplay zabavan i maestralno osmišljen, toliko je i estetika kvalitetna (audio-vizuelni dizajn, narativ), i znatno pomaže da ponovno prelaženje istih "nivoa" ne dosadi.

Ali, pretpostavljam da će ubuduće tvorci ovakvih igara da se ugledaju na Hades po tom pitanju, pa će biti roguelite igara i za nas koji ih ne volimo u klasičnom obliku.
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.2.2021, 23:53   #38
2CRAZY
Član
 
Član od: 5.3.2008.
Lokacija: Beograd - Vidikovac
Poruke: 164
Zahvalnice: 71
Zahvaljeno 32 puta na 22 poruka
Određen forumom Re: Hades

Lepo ide igra, dogurah do Theseus and Asterius, koji su by far najtezi boss do sad, a citam po netu da su i najtezi boss u igri, cak i od finalnog boss-a.
Cepam sa lukom i strelom, nekako sam tako najefikasniji i na bezbednoj razdaljini od damage-a.
Cu se nagruvam, pa da zavrsavam
2CRAZY je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.7.2021, 17:06   #39
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: Hades

Citat:
filpan kaže: Pregled poruke
Probao sam nekih 2 i po sata ali mi se ne svidja koncept. Bastion mi je i dalje najbolja igra od studija.

Ja sam išao dalje, 4 ipo sata i imam isti utisak kao ti. Sličan koncept kao sve prethodne igre, ovde je nešto ispeglanija borba, osećaj napredovanja je bolji te razumem zašto se ljudi vraćaju ovoj igri al nije mi ništa specijalno drugačija po izvođenju od Bastion/Transistor da bi imala ovoliko hvale. Znači bilo je potrebno samo malo da tweek-uju nekoliko stvari i dobili su praktično igru decenije po komentarima/prodaji. Izvođenje gde ponavljam jedno te isto gde sam svaki put nešto jači i gde ću uvek nešto dalje otići... šta znam, not my cup of tea.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.8.2021, 1:43   #40
doctor
Deo inventara foruma
 
Član od: 14.3.2008.
Lokacija: EHCPCGG
Poruke: 12.110
Zahvalnice: 4.319
Zahvaljeno 3.295 puta na 2.274 poruka
Određen forumom Re: Hades

Baš mi fin šmek ima ova igra... Stvarno osvežavajuće, iako formula nije nešto previše originalno i jedinstveno igra puca od šarma. Dijalozi, voice acting, ceo setting itd - sjajno. I art style naravno odličan.
doctor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
NZXT Hades 13umble13ee ŠDK - Ostale komponente 39 8.3.2012 18:58


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com