Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Zvuk na računaru

Zvuk na računaru Zvučne karte, zvučnici, slušalice...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 10.7.2014, 22:33   #1
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Sustanje + veoma glasan zvuk

Pozdrav svima, zamislite koja ironija na maticnoj Crystal Sound 2 a kad prikljucim sluske cuje se sustanje... Neko je bas bio saljiv kada je davao ime...
Te iste slusalice nisu sustale na starom racunaru a ne suste ni sada kada ih prikljucim na android telefon. Jacina stoji na 5 ako stavim na 10 zvuk je gotovo vec nepodnosljivo glasan. Ne razumem sem bas u zvucne kartice bile one integrisane ili ne. Koliko sam shvatio taj audio cip na maticnoj poseduje neki pojacavc ali ne kapiram kako to da iskljucim... Instalirao sam poslednje drajvere sa sajta proizvodjaca. I auido je realtek HD audio. Ako neko ima istu maticnu ili maticnu sa realtek hd audio bilo bi lepo da napise da li on ima ovakvih problema. Hvala unapred, evo i linka od maticne:
http://www.asus.com/Motherboards/Z97A/

Poslednja ispravka: Woofson (10.7.2014 u 22:41)
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2014, 10:26   #2
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Da li su u pitanju tzv. univerzalne slushalice ili su to neke od mobilnog telefona koje si dobio u kompletu?

Da li imash instaliran sluchajno nVidia HD audio (pod uslovom da imash nV grafichku naravno)? Daj deo iz kompleta drajvera nV grafichke voli malo da se podvuche podmuklo

To je ono shto mi pada na pamet iz prve...
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku modd4fun na korisnoj poruci:
Woofson (11.7.2014)
Stara 11.7.2014, 12:49   #3
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Slusalice su Razer Elctra, trebalo bi da mogu i za jedno i drugo, dosle su uz dva kablica, jedan je audio+mic (za koji treba adapter ako se koristi za desktop PC, koji nemam) i samo audio kablic koji ja koristim. Drug ima iste i koristi ih na svom racunaru, nije se zalio. Ja nazalost nemam ni jedne druge koje su namenjene samo za desktop pa da isprobam...
Hehe da znam za nvidia hd auido, nije mi jasno zasto to uvaljuju ljudima, jednom sam greskom instalirao i od tada uvek idem na custom installation nikada na express
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2014, 12:55   #4
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Za sustanje ne znam,ali za veoma glasan zvuk pa tu barem imas ocigledno resenje.

Dalje Realtek zvucne su svuda zastupljene kad su u pitanju integrisane i u tome je problem, ali od proizvodjaca do proizvodjaca maticnih oni reklamiraju to pod drugim nazivom .


A zvucna sama je Realtek ALC892.

Kod mene je ALC887 i sustanje nisam imao super sluzi, osim sa jednim zvucnicima ali tu je bilo do njih, a kod tebe to nije slucaj.

Jel ti zuji iskljucivo sa tim slusalicama, ili i sa drugim zvucnicima , ili cak dok je iskopcano sve iz dzeka?

Ako jeste onda reklamiraj sto pre, nema tu.

Poslednja ispravka: sale94 (11.7.2014 u 19:49)
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku sale94 na korisnoj poruci:
Woofson (11.7.2014)
Stara 11.7.2014, 17:38   #5
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Ovo za jacinu zvuka mi bas bezveze, mnogo je lakse da podesis vise izvora (windows media player, klip na yt, pricas sa nekim na skype, igras igru)zvuka kad imas skali od 1 do 100 nego od 1 do 5, pa sam zato to pomenuo.
Evo bas sam sada probao sa dva para slusalica glavne (headphones) i nasao sam one sto sam dobio uz telefon (earphones), valjda se tako klasifikuju jedne idu preko usiju a ove druge u usi xD. Izgleda da earphones ne suste, headphones koje su mnogo skuplje i kvalitetnije, koje nisu sustale na starom racunaru ovde kao sto sam rekao suste.
Ne znam vise ni ja sam, sta sad da kupujem nove, opet dajem pare pa te nove mozda ce da suste a mozda nece...
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2014, 19:06   #6
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Reklamiraj onda plocu ako ti prodje to bi mozda i bilo najbolje, e sada znas kakvi su vec nasi, temeljno ce da izmrcvare plocu i onda ce nakon nedelju dana da kazu jos uvek se radi iako im stoji i skuplja prasinu.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2014, 19:46   #7
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Verovatno je ta integrisana zvučna krš kao što obično jesu. Ako ćeš nešto kupovati/menjati, onda bolje promni zvučnu karticu nego nove slušalice.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bryan Fury na korisnoj poruci:
Woofson (11.7.2014)
Stara 11.7.2014, 22:09   #8
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Citat:
sale94 kaže: Pregled poruke
Reklamiraj onda plocu ako ti prodje to bi mozda i bilo najbolje, e sada znas kakvi su vec nasi, temeljno ce da izmrcvare plocu i onda ce nakon nedelju dana da kazu jos uvek se radi iako im stoji i skuplja prasinu.
To si bas dobro rekao, bas zato i ne bih reklamirao. Malo zabada to sustanje ali kada se pusti muzika ili jednostavno zvuk iz igre, sustanje se ne cuje.
Mada mozda bi bilo najbolje da cekam ja do sptembra pa onda racunar u servis pa neka ga drze i mesec dana a ja knjige da se uhvatim bolje bi mi bilo.
Evo bas sam izvukao stari racunar povezao sve prikljucio slusalice nema ni S od sustanja. Znaci sigurno nisu slusalice ipak je maticna...

Poslednja ispravka: Woofson (11.7.2014 u 22:17)
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.7.2014, 23:52   #9
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Evo prochitaj malo OVDE shta kaze lik u vezi osnovne i problema. Uglavnom vidim da se dosta ljudi zali na slichne probleme. Moja iskustva sa integrisanim zvuchnim karticama su do sada pozitina i nikada nisam imao slichnih problema, tako da pretpostavljam da je to do osnovne/matichne. Brate shta da ti kazem, menjaj firmu. Shalim se naravno, stvar lichnog izbora... Aj napishi obavezno ishod i ako otklonish kvar shta je bio uzrok.
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2014, 17:13   #10
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Citat:
modd4fun kaže: Pregled poruke
Evo prochitaj malo OVDE shta kaze lik u vezi osnovne i problema. Uglavnom vidim da se dosta ljudi zali na slichne probleme. Moja iskustva sa integrisanim zvuchnim karticama su do sada pozitina i nikada nisam imao slichnih problema, tako da pretpostavljam da je to do osnovne/matichne. Brate shta da ti kazem, menjaj firmu. Shalim se naravno, stvar lichnog izbora... Aj napishi obavezno ishod i ako otklonish kvar shta je bio uzrok.
Trudio sam se da iscitam ali ima mnogo stvari za koje prvi put cujem i ne znam ni cemu sluze, takodje nisam uspeo da nadjem nista sto se tice mog problema. Mozes li molim te napisati ako si nasao nesto sto se tice konkretno mog problema?
Ja izgleda bas nemam srece, na starom racunaru nisam mogao da namestim prednji audio panel tu sam pozvao servis odmah su mi objasnili. Sad takodje sam imao problem sa prednjim audio panelom, zvao servis, rekli da donesem kod nih (da sam odneo mozda se ne bi zezali kao ja nego bi odma zamenili maticnu i sada ne bih imao ovaj problem), nekako sam uspeo sam da namestim. I prosli put i sada problem je bio u drajverima. Sad na kraju ovo sustanje ali ovo izgleda nema sanse resiti.
Pogresna firma? Moguce... Jedino mi zao sto sam nisam polako sastavljao ja racunar deo po deo, pa onda da znam koga da krivim kad nesto ne radi xD.
Trazio sam malo po internetu i ima raznih tema sa istim problemom, jedan kaze da je problem napajanje, drugi kaze srafovi na maticnoj previse zavrnuti, treci kaze rastavi sve pa opet sastavi...
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.7.2014, 19:22   #11
sale94
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.4.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4.600
Zahvalnice: 2.080
Zahvaljeno 1.638 puta na 1.357 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku sale94
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Nije problem napajanje to je nebuloza jer napajanje kad susti to svako moze da oseti. A sustanje bi isto bilo konstantno a ne samo sa slusalicama.

Nisam vidovit ali sva zdrava logika me upucuje na to da je problem u ploci ma koji da je uzrok.
sale94 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 3:24   #12
modd4fun
Član
 
Član od: 22.8.2013.
Poruke: 85
Zahvalnice: 35
Zahvaljeno 26 puta na 11 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Ma to u vezi 'pogreshne firme' sam se nashalio na rachun ASUSA i njihovih matichnih poshto nisam ljubitelj. Kako sam rekao sve je to stvar lichnog opredelenja. Nego kazesh nisi nashao nishta na onom linku - poslao sam ti ga da vidish da ljudi sa istim modelom matichne imaju veoma razlichite probleme - to izgleda problem serije... Lichno mislim da si ti pazario sasvim ispravnu plochu samo je tu neki mali problem u pitanju i treba ga pronaci. Nego aj da probash ti josh neshto osnovno, nishta nece da te koshta. Evo nekih primera iz pakse gde je bilo problema sa zvukom i kako su otklonjeni.

1.Win7 update jednom prilikom je uticao na sound driver, levi kanal ostao je bez zvuka, a desni sa distorzijom - resheno tako shto je uklonjen poslednji update paket, zatim reinstaliran snd. drajver (to pod uslovom da imash Win7 OS, pa kaze Control Panel + Programs and Features + View installed updates i tu ga secnesh)

2.Ne kazem da nisi vec proverio ali mozda si zaboravio - pogledaj efekte da nemash ukljchen neki i da nije ukljuchen Loudness u Realtek HD Audio menadzeru)

Mozda je to shushtanje u stvari distorzija poshto ga pominjesh u kompletu sa preglasnim zvukom.

Poslednja ispravka: modd4fun (13.7.2014 u 3:31)
modd4fun je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.7.2014, 21:01   #13
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Ja drzim palceve da je neki manji problem koji mozemo zajedno da resimo, zato sam i dosao ovde . Ranije sam pomenuo da mi se cini da druge slusalice(earphones) ne suste, koristio sam ih neko vreme suste i one samo sto je mnogo tise.
Nisam napomenuo operativni sistem je windows 8.1
Efekti su svi iskljuceni jedino ovde Amplifier setting evo mozes pogledati izgleda da nije moguce iskljuciti. Auto switch ili Front panel, nista se ne menja, nema razlike.

Kada prikljucim slusalice dobijam dijalog koji nije moguce preskociti gde me pita za tip slusalica, dva tipa slusalica i auto, nema nikakve razlike ma sta izabrao. Izbrisacu drajvere pa cu probati sa windows generic drajverima, mada mi se cini da sam to probao cim sam dobio racunar i nije pomoglo.
Evo rezultata sa windows generic audio drajverima:
Prednji panel idalje susti. Zadnji panel, koji me zahvhvaljujuci kratkom kablu na slusalicama drzi kao kuce na povocu, susti ali jako tiho u poredjenju sa prednjim. Jos nesto sto sam primetio, sa jacinom zvuka na 0 (U Volume Mixer) zvuk se idalje cuje...
Nadam se da cemo uspeti ovo da resimo za par dana, pocelo je mnogo da me nervira. Radije slusam zvuk coolera nego ovo sustanje kad nema nekog izvora zvuka da ga prikrije...
Videcu sutra ili prekosutra da svratim do WinWin da ih pitam sad za ovo, mada verovatno ce mi reci da donesem ceo racunar.

Poslednja ispravka: Woofson (13.7.2014 u 21:47)
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.7.2014, 20:19   #14
Accuphase
Član
 
Član od: 22.10.2011.
Lokacija: Germany
Poruke: 266
Zahvalnice: 16
Zahvaljeno 202 puta na 111 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

Da li koristiš mikrofon? Ako ne, pokušaj da "ućutkaš" mikrofonski ulaz, možda će pomoći.

Desni klik na simbol zvučnika u donjem desnom uglu (kod sata) -> recording devices -> mikrofon -> properties -> nivo jačine -> smanji na 0, tj. utišaj skroz mikrofonski ulaz.
Accuphase je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.7.2014, 13:31   #15
Woofson
Član
 
Član od: 3.7.2014.
Poruke: 31
Zahvalnice: 11
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Sustanje + veoma glasan zvuk

To mi je sve mikrofon i ostali ulazi koji se ne koriste na disable, inace nisam jos bio do winwin, kad budem u prolazu svraticu pa cu napisati sta su mi rekli
Woofson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Zvuk krči na integrisanoj zvučnoj na ploči Gigabyte MA 770 UD3 revizija 2.0 ilic stefan Kvarovi 9 3.12.2009 21:58
vrlo slab zvuk u Mozilli mandingo Aplikativni softver 5 5.4.2008 13:50
Veoma slab zvuk u video fajlovima!? polarnimeda Video/TV softver 5 15.3.2007 8:21
Neidentifikovani zvuk ice11109 Grafika 3 1.10.2006 0:30
Veoma cudan problem se desio leka Kvarovi 6 5.9.2006 23:27


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com