Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Pregled rezultata glasanja: Da li bi koristili Internet da koncept file-sharinga više ne postoji?
da, naravno 31 59,62%
ne, ne verujem 6 11,54%
možda 8 15,38%
zavisi... 7 13,46%
Glasova: 52. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.5.2009, 19:25   #1
Iris
détente
 
Avatar korisnika Iris
 
Član od: 3.11.2005.
Lokacija: Here be dragons...
Poruke: 5.576
Zahvalnice: 1.530
Zahvaljeno 2.470 puta na 1.488 poruka
Određen forumom Internet bez file sharinga

Recimo da se ukine/zabrani P2P i file-sharing među korisnicima Neta, pomoću legalnih ili drugih sredstava u bliskoj budućnosti... Dakle, nema više torenata, Rapidshare-a, Megaupload-a i bilo čega drugog!

Da li bi posle toga ograničili upotrebu Neta samo na korišćenje mejl klijenata i surf, ili ni toga ne bi bilo? Da li bi otkazali Flat i prešli na neki drugi Internet paket? Za šta uopšte koristite Internet, da li vam je file sharing najbitniji razlog zbog koga koristite Internet?

Podelite svoje misli sa nama
Iris je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 19:35   #2
Mr.Deeds
Starosedelac
 
Član od: 11.9.2006.
Lokacija: Nedodjija
Poruke: 1.508
Zahvalnice: 582
Zahvaljeno 139 puta na 103 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Mr.Deeds
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Pa koristio bi sto ne bi boze moj jeste da bi bilo dosta teze bez toga ali boze moj..
Mr.Deeds je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 19:44   #3
dzonihsv
Deo inventara foruma
 
Član od: 26.9.2006.
Poruke: 11.768
Zahvalnice: 1.682
Zahvaljeno 5.818 puta na 3.141 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku dzonihsv
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Da li i news spada u to? Inace, usenet nije nelegalan (cisto da se zna). Verovatno se ne bi' mrdao sa ovog paketa, jer mi nije previse skup a dobijam podosta. Net bi verovatno onda koristio samo za surf (2h dnevno max). Sto se tice onoga da li nam je filesharing glavni razlog da li li koristimo net? Manje/vise - zapravo manje, mada neka bude filesharing 20%, surf 70% i 10% ostali servisi.

Inace, recimo da se tako nesto nece nikada dogoditi.
dzonihsv je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 19:48   #4
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Izgleda da je Wastelander-ova zelja ispunjena, "pool" je otvoren!
Da, definitivno bih nastavio sa koriscenjem interneta, ali u manjem obimu. Koristio bih ga za informisanje o dnevnim dogadjajima, posecivanje raznih foruma, komunikaciju preko maila i IM klijenata, online kupovinu, download besplatnih stvari i jos sijaset ko-zna-cega!
Ne zelim da krijem da bi mi strasno nedostajalo to sto nema piraterije, najvise zbog download-a muzike. Nemojte da krenete sada sa argumentima pa imas i besplatnu muziku, i vise je nego ok, jer muzika koju ja hocu nije Dz! Kupovina diskova je takodje diskutabilna, takvih stvari nema bas puno kod nas, a narucivanje i dopremanje iz inostranstva jeste problem ako je mesto dopremanja Sbija!
Inace, mogao bih da pisem jos dosta na temu Sta bi bilo kad bi bilo, ali ne zelim jer sam cvrstog uverenja da se underground stvari na tako velikom prostranstvu kao sto je internet, na srecu svih nas, nikada nece moci u potpunosti iskoreniti! Arggghhh!
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku A M G na korisnoj poruci:
BrunnenG (9.5.2009)
Stara 6.5.2009, 20:05   #5
nikola87
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.11.2006.
Lokacija: BG, centar
Poruke: 10.474
Zahvalnice: 1.090
Zahvaljeno 2.020 puta na 1.629 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

S obozirom da net koristim za DL, igranje igrica, surf, youtube, preuzimanje razne legalne dokumentacije sigurno me ne bi pogodilo poptpuno unistavanje torrenta i ostale kompanije i verovatno bih ostao na nekom "najslabijem" flat paketu.
nikola87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 20:17   #6
Martok
Veteran
 
Član od: 24.1.2006.
Lokacija: U Gostima
Poruke: 844
Zahvalnice: 140
Zahvaljeno 302 puta na 168 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

"Ko nema u vuglu ima u guglu" i ne samo to, setite se youtube-a i sta on nudi. Kada ne bi bilo file sharinga broj mesta koja nude on-line pregled takvog sadrzaja (video, audio) bi vrtoglavo porastao a flat paketi i brz net bi nam trebao i vise nego sada.

Poslednja ispravka: Martok (6.5.2009 u 20:29)
Martok je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 20:33   #7
Rasa
Član
 
Član od: 23.4.2007.
Lokacija: Zubovac - Ribarska banja - Kruševac
Poruke: 410
Zahvalnice: 110
Zahvaljeno 89 puta na 73 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Rasa Slanje poruke preko Skypea korisniku Rasa
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Ne vim razloga zasto ne bi koristio net. I sada ne skidam nesto preterano filmove.
Rasa je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 21:21   #8
Mare911
Član
 
Član od: 17.11.2006.
Poruke: 327
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 165 puta na 87 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Bez file sharinga - sta je internet?
Vesti, mali procenat foruma, online gaming, mail. Nedovoljno za popuniti broadband vezu.

Neko ce reci media streaming - koliko ljudi ode na YT da gleda 'Jill's birthday party 2007' u odnosu na broj onih koji trazi spotove, serije, isecke raznih emisija itd.

U tom apokalipticnom scenariju opcija ostaje najjeftiniji flat pristup (i ISP bi uvideli trend pa bi se pojavilo vise paketa tipa 128/128kb za 300din).

Mare911 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 21:31   #9
Deusdies
Starosedelac
 
Član od: 9.11.2005.
Lokacija: bo@galaxy: ~$
Poruke: 1.554
Zahvalnice: 54
Zahvaljeno 439 puta na 215 poruka
Slanje poruke preko AIM-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko MSN-a korisniku Deusdies Slanje poruke preko Skypea korisniku Deusdies
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Kao sto sam rekao skorije, ja nisam za to da se zabrani file sharing, odnosno da se zabrane torrent-i i P2P. Medjutim, ja sam za suzbijanje ilegalnog materijala koji se moze naci na netu.
Deusdies je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 21:43   #10
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Obzirom na to da je i ovaj forum samo skup određenih fajlova koje je Vojče šerovao naserveru, pitanje je pomalo neodređeno, ali ako se ograničimo na ilegal-file sharing preko određenih protokola (P2P, Torrent i sl.)... Pa, koristio sam flat internet i pre toga, koristio bih ga i posle iz prostog razloga što ne vidim kako to utiče na mene. Super je što sam sa dial-up u međuvremenu prešao na adsl, ali ne zbog file-sharinga već zbog - slobodnog telefona i daleko manjeg mesečnog troška.

Internet i tako koristim za komunikaciju, učenje, posao, informisanje, nabavku programa (uglavnom iz zvaničnih repozitorijuma, ponekad samostalno) i alata, igranje MMO naslova koje sam prethodno platio i rade na mom sistemu... i tako...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 22:14   #11
Kisr
Veteran
 
Član od: 1.7.2007.
Lokacija: Lost*in*space...And*time!
Poruke: 1.051
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 286 puta na 170 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

1-Online igranje
2-Traganje za informacijama o svemu i svacemu(google,wikipedia,forumi etc...)
3-Youtube
4-Skidanje,uglavnom softvera,legalnog i nelegalnog
5-Sajtovi sa "veselim" sadrzajem
5-P2P,rapidshare

P2P ne koristim cesto,uglavnom kada mi istekne trial nekog programa koji mi se svideo pa potrazim torent,mislim da na prste mogu da se nabroje igre koje sam skinuo na ovaj nacin(one ozbiljne)a sto se tice filmova samo sam dva do sada skinuo.Muzika...isto samo dva albuma.Volim dobar film ali nekako mi nije zabavno da ga gledam na kompu uz zujanje kulera i sva ta cuda,za to je potrebna udobna fotelja i TV sa malo vecim ekranom,a ne ovako na monitoru.Dakle,kao sto rekoh ne koristim cesto file sharing ali bi me pogodilo njegovo ukidanje ili ogranicavanje koriscenja,bolje je da nesto takvo postoji pa da bude licna odluka svakoga da li ce to da koristi ili ne.
Kisr je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 22:39   #12
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Koleginice, svaka cast za poll... Odlicno pitanje. Ja bih ostavio isti paket (1k/128), i ne bi me preterano pogodilo. Naravno, ne bih bio presrecan, ali nije od zivotnog znacaja. Ima i vise nego dovoljno legalnog sadrzaja za skidanje.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.5.2009, 23:22   #13
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Meni je potpuno svejedno internet sa ili bez file sharinga. Torrente i P2P retko koristim a umem da se snadjem i bez njih.
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2009, 8:14   #14
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

A nekad se i BBS koristio za razmenu nelegalnog sadržaja (indeksnih GIF slika sa bRezobraznim tetama ). Posle je usenet imao značajnu ulogu u tome, mada se pored tada već jpeg fullcolor teta razmenjivao i audio sadržaj. A onda je izmišljen p2p sistem razmene, Napster, mazga, kako beše ona nutela ili tako nešto. Evo sad i jedan mobilni operater pirateriše i deli tonu muzike skoro za dž. Pa „originali“ filmova na DVD po trafikama za 100 dinara...

Definitivno postoje korisnici Interneta koji ne znaju za išta drugo osim pirated-p2p, kao što postoje oni koji uopšte ne znaju da tako nešto postoji (uglavnom stariji korisnici). Sve između su varijacije.

Najbitnija mi je razmena informacija, znanja i mišljenja. Sve ostalo je luksuz.
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2009, 9:23   #15
galebns
Starosedelac
 
Član od: 13.3.2006.
Lokacija: 0,0,0
Poruke: 2.662
Zahvalnice: 1.652
Zahvaljeno 696 puta na 483 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Da, naravno. File-sharing servise uglavnom koristim za skidanje gomile tutorijala za 3d oblast. Ako bi se to ukinulo verovatno bih bio primoran da legalno nabavim samo tutorijale koji su mi BAS potrebni, a ovako verovatno pola nikad necu stici da pregledam Sto se tice ostalih stvari vise skidam serije nego filmove tako da bi mi zbog toga bilo zao. Eto samo to bi se promenilo... ah da i verovatno bi u mnogo vecoj meri koristio besplatan ili jeftiniji softver (posto nema nacina da se dodje do "narodne" verzije )
Online igranje, informisanje, komunikacija itd. to be sve ostalo isto tako da bih i dalje intenzivno koristio internet.
galebns je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2009, 9:44   #16
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

S obzirom da ne mogu da zamislim svoj programerski posao bez citanja online tutorijala i razne dokumentacije na netu, koristio bih internet u istoj meri kao i do sada
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Patton na korisnoj poruci:
urke (7.5.2009)
Stara 7.5.2009, 10:32   #17
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Ja bi se ubio....
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Bokile na korisnoj poruci:
A M G (7.5.2009)
Stara 7.5.2009, 11:09   #18
vukoja
Član
 
Član od: 21.12.2008.
Poruke: 240
Zahvalnice: 56
Zahvaljeno 72 puta na 32 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

Pogodilo bi me da se ukine file-sharing jer ne bi mogao da skinem epizodu neke serije koje gledam ili neku pesmu koja mi se svidi. Ali bi nastavio da koristim internet jer mi je "skidanje" sa neta samo 30% koriscenja. Mislim da bi sve pogodilo ukidanje file-sharinga ali bi se navikli na promenu kao i uvek.
Nije mi jednio jasno zasto se samo torenti spominju kad i rapidshare, megaupload, netload i ostali imaju istu kolicnu piratskog sadrzaja

Poslednja ispravka: vukoja (7.5.2009 u 11:37)
vukoja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.5.2009, 12:15   #19
A M G
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika A M G
 
Član od: 9.7.2006.
Lokacija: Niš
Poruke: 3.100
Zahvalnice: 3.542
Zahvaljeno 1.792 puta na 756 poruka
Talking Re: Internet bez file-sharinga

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Ja bi se ubio....
Haha, jedini 100% iskren odgovor ovde!

Neko rece da bi mozda jedina dobra stvar bila eventualno spustanje cena internet pristupa...kako su neki krenuli da u ova krizna vremena dizu cene umesto da ih spustaju, nije iskljuceno ni da bi u slucaju nestanka svih oblika ilegalnog deljenja fajlova cena pristupa interneta u Srbiji u stvari skocila, jer bi tada bio tretiran kao ekskluziva...
A M G je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2009, 1:57   #20
BrunnenG
Član
 
Član od: 22.3.2009.
Lokacija: Brunnis-2
Poruke: 169
Zahvalnice: 63
Zahvaljeno 40 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Internet bez file-sharinga

P2P je tehnologija i ne moze se ukinuti. Torent je tehnologija i ne moze se ukinuti. Jedino se mogu preduzeti mere protiv npr Rapidshare-a ili PiratBay-a (ciji sajt nisam ni jednom koristio ali je uvek prisutan kao traker).

Na anketu sam odgovorio sa da jer koriscenje interneta ne zavisi samo od jednog dela sadrzaja ali verovatno ne bi vise imao tolko cestu potrebu za velikim brzinama i sve ponude ISP-ova brzih paketa bile bi mi smesne. Cak ni popusti i molbe uz klecanje na kolenima i spominjane usta koja radnici isp-ova treba da hrane ne bi me nateralo da predjem na vecu brzinu.

Citat:
A M G kaže: Pregled poruke
...
Ne zelim da krijem da bi mi strasno nedostajalo to sto nema piraterije, najvise zbog download-a muzike. Nemojte da krenete sada sa argumentima pa imas i besplatnu muziku, i vise je nego ok, jer muzika koju ja hocu nije Dz! Kupovina diskova je takodje diskutabilna, takvih stvari nema bas puno kod nas, a narucivanje i dopremanje iz inostranstva jeste problem ako je mesto dopremanja Sbija! ...
I ja sam strastveni ljubitelj muzike i imam specifican ukus i nema sanse da se 90% od onoga sto slusam nadje u Srbiji mada bi voleo da nabavim neke originale zbog kvaliteta (za sada je dovoljno dobar i FLAC).
Ne smatram sebe piratom vec kolekcionarom jer ne sticem materijalnu dobit niti bilo koga navodim na krsenje zakona i nemam ni najmanju grizu savesti zbog toga.

Diskutabilno je sta je piraterija a sta nije. Da li je piraterija sve ono sto umanjuje, i onako vec ogroman, profit velikih kompanija? Da li ce sprega novca i politike postati toliko velika da ce drzave i zakon stiti samo velike kompanije? Samo one koji ih finansiraju? Da li ce me RIAA ili SOKOJ kazniti ako pozajmim disk prijatelju ili pustim radio na zabavi?
Ali to je vec druga tema.
BrunnenG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
"Otvoreni" Internet u EU u opasnosti donator99 Internet usluge 60 17.9.2009 18:17
SBB uvozi internet iz inostranstva? Bryan Fury Internet usluge 32 2.12.2008 19:33
Kako početnik može da popravi Windows pelle6 Kvarovi 22 30.10.2007 17:10
Sharing internet connection i LAN. diablo_ Komunikacioni uređaji i umrežavanje 7 30.7.2007 18:34


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:18.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com