Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Mrežne igre > MMORPG igre

MMORPG igre Massively multiplayer online role-playing games - WoW, Guild Wars, Eve Online, Age of Conan, Lineage, kao i mnoge druge...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.9.2009, 20:10   #141
Illuvios Nais
Član
 
Član od: 26.9.2007.
Poruke: 411
Zahvalnice: 263
Zahvaljeno 107 puta na 58 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Trebalo bi da je tako - odeš u GameS, kupiš preorder za 600 din, a onda kada budeš kupovao pravu igru kod njih, tih 600 din ti odbiju od cene. U svakom slučaju, piši im mail na
Kod:
office@game-s.rs
pa vidi.
Illuvios Nais je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Illuvios Nais na korisnoj poruci:
Makiz93 (12.9.2009)
Stara 13.9.2009, 20:36   #142
Pray4mercy
Novi član
 
Član od: 13.9.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Ovako, igrao sam Aion (kineska verzija), imam lvl 43 Sorcerera i lvl 24 Assasiana.
Igra je po meni jako dobro uradjena, stabilna, jako malo bagova cak i u verziji 1.2.
Sto se tice grinda, mogu da kazem da ide jako brzo, daleko je od klasicnih korejskih grindera za koje ti treba 2 godine hardcore grinda da napravis max lvl, lvl 50 ( max lvl ) mozes da napravis za 4-5 meseca uz igranje 3-4 sata dnevno.
Questovi su jako bitni posto daju mnogo expirience poena, npr. na lvl 40 zavrsis sve questove i vec si na 50-60% exp . Ima dosta unikatnih questova gde nije cilj samo ubiti 10 svinja i ocerupati im repove vec imaju dobru prichu i uglavnom se rade u grupi od 3-6 ljudi.
Nesto o klasama u igri:
Kada napravite lvl 10 birate svoju podklasu.

Mage - Sorcerer i Summoner
Scout - Ranger i Assasian
Healer - Cleric i Chanter
Warrior - Templar i Gladiator

Sorcerer - Pored Assasiana ima najveci DPS u igri, ima dosta magija za kontrolu kao npr: Sleep, Tree (pretvara moba ili igraca u drvo), Frozen (usporava kretanje), Root ( veze te za zemlju ) ....
Nezamenljiv je za grupno igranje ( dungeon, elitni mobovi )...

Summoner - Slican je Sorcereru, s tim sto ima peta koji mu pomaze u borbi.

Ranger - ima solidan DPS, mozda 60% od Assasiana ili Sorcerera, ali svoj slabiji DPS kompenzuje brzim ispaljivanjem strela koje kada urade Critical sprecavaju protivnicki skill da se izvrsi. Inace Critical im je maltene svaki drugi udarac u zavisnosti od builda. Ima mogucnost da se pretvori u crnog pantera i dobija 30% brze kretanje u tom modu, tada moze cak i da napada.

Assasian - Jako opasan igrac, ima mogucnost da udje u Hide mode, prikrade ti se i sredi te dok si rekao keks, Sorcerer umire za 4-5 sek ako ga ne primeti.Ima mogucnost da se pretvori u crnog pantera i dobija 30% brze kretanje u tom modu, tada moze cak i da napada.

Cleric - Klasicna Priest klasa, verovatno ih je najteze ubiti s obzirom da koriste Chain Armor, imaju solidan HP i healove spamuju velikom brzinom, bez problema mogu da ubiju sve klase ako znaju kako, mada su ih nerfovali na 1.5 da bi napravili balans.

Chanter - Moze bez problema da odmeni Clerica u grupi ako je potrebno, ima jako dobrih buffova tipa toggle ( aktivni su ako si u blizini Chantera) koji daju bolji defence, jacu magiju...

Templar - Imaju najveci HP, klasicni tank karakter, pa samim tim najslabiji DPS u igri, ne znam sta jos da kazem, ne igram tank klase.

Gladiator - Imaju mozda 20% manje HP-a od Templara ali znatno bolji DPS, s pravim buildom ( Kombinacija HP-a i Criticala) mozete da napravite vrlo opasnog igraca koji moze da kompletno odmeni Templara a pri tom da znatno ubrza grind u grupi.
Pray4mercy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 20:48   #143
Pray4mercy
Novi član
 
Član od: 13.9.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Nece biti potrebe jer postoji nekoliko buffova koje mozes baciti i to je to odnosno bice eventualno potreban jedan po grupi ako na kraju igre budu postojali nekakvi raid-ovi za ceo klan bice dovoljno dva chant-era. Zapazio sam da ranger-a i assassin-a zaista ima malo u igri nekako su nepopularni. Mnogi daju ocenu da ce gladiator biti OP klasa u end game PVP-u.
Nisu OP klasa, da su dobri, dobri su ali ih bez problema sredjujem sa mojim Sorcererom sa pravom kombinacijom skillova, drugar je bio Gladiator, bili smo lvl 40+, s tim sto je on imao najbolju mogucu opremu u igri ( potrosio je oko 200$ za kupovinu golda), u 80% slucajeva sam ga pobedjivao.

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Izgledom podseca na L2, nisam igrao L2 pa nisam ni u mogucnosti da uporedim igrivost. Kada je rec o kombo udarcima zaista ih je premalo, na primer sa chanterom na 17-tom levelu se mogu napraviti samo dva niza kombo udaraca mislim da ce na pedesetom nivou biti plafon 5 mogucih serija sto ce PVP ciniti jako predvidivim. Igram sa chanterom i klasa nije losa ali vec sada se vidi da sa njom nece biti lako da se nadje grupa ili klan.
Sto se tice kombo udaraca imaces ih previse, imao sam iskoriscenih bar 30 bara za skillove, mozes da napravis precice na tastaturi za bilo koji skill.

Citat:
BobaL kaže: Pregled poruke
Zadaci koji su glavni i koji te vode dalje kroz igru su ubagovani sto sprecava dalji napredak, a igra pritom nosi verziju 1.5! Dacu primer, NPC ti da zadatak donesi mi pet zuba od svinja koje vidis preko puta, kvaka je da od tih 50 svinja na polju samo jedna baca zub ostalih 49 je ubagovano i nece baciti nista. Uociti koja od 50 svinja baca predmet je pravi sizifov posao, ova igra je jednom recju nedovrsena jer glavni zadaci bez kojih se nemoze napredovati ne rade, odnosno neki rade, a neki ne!
To za 50 svinja je smesno, dropovi za questove su uglavnom 50% sansa po mobu, presao sam skoro sve questove u igri do lvl 45 i mogu da ti kazem da nisi u pravu nego si jednostavno napao pogresne mobove.
Ne znam gde si ti zapeo ali su meni questovi bili prilicno laki i razumljivi.
Pray4mercy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.9.2009, 21:51   #144
Sale013
Kind Of A Big Deal
 
Avatar korisnika Sale013
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Levo od Pakla
Poruke: 2.214
Zahvalnice: 344
Zahvaljeno 450 puta na 265 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

I evo danas se zavrsava open beta.. Nisam previse sati ulozio u igru nazalost, ali mogu reci da mi se relativno svidja ono sto sam video. Jedini problem mi je mozda davati 3500 din za igru pa placati pretplatu, ali jos cu videti da li cu je uzimati...

Posle ocajnog Warhammera (i mog bacanja para na njega), poceo sam ovo da igram sa veeelikom dozom negativne energije prema igri, srecom, moje slutnje nisu bile opravdane. Bagova nema (ja nisam naleteo na njih, sem sto sam se zaglavio na jednom mestu), prica je super i mislim da ce ova igra imati lepu buducnost. Nazalost nisam stigao da probam novi patch u open beti, ali po svemu sudeci vidim da peglaju igru sve vise i sve bolje! Jedino sto me je iznerviralo su bili casting zvuci likova koji bacaju magije, taman sam hteo da deinstaliram igru i zaboravim na nju kad sam nasao opciju gde se iskljucuju (hvala bogu)!

Koga su smorili ostali MMORPGovi a i dalje mu se igra nesto, neka proba ovo.. Najbitnije vam je da skupite drustvo i da ne igrate sami, kada to uradite, igra dobija novi smisao
Sale013 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.9.2009, 9:04   #145
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

evo par slika iz poslednje bete, čni mi se da traje još par minuta. slike idu progresivno, od samog asmodae početka, do prvih žešćih šibanja u lvl 17-20 elitnoj regiji (black claw village/outpost) koju, na nesreću još nisam odradio do kraja
http://i25.tinypic.com/2w6dxxv.jpg

http://i31.tinypic.com/2hnc61k.jpg

http://i28.tinypic.com/nf634m.jpg

ja se izvinjavam, mrzelo me da resize-ujem slike.
pozz.

Poslednja ispravka: Sale013 (14.9.2009 u 12:12) Razlog: onda stavis link
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2009, 0:10   #146
ImZver
Novi član
 
Član od: 16.3.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
Makiz93 kaže: Pregled poruke
Znaci ako kupim preorder igram 5 dana pre ostalih i ne brisu mi char?
Cuo sam nesto da kad kupis preorde posle ti odbiju to u ceni od CD-a ili kako to ide jel moze neko malo bolje da mi objasni plz? xD
Ovako , sa preorder mozes:
da napravis dva lika i da im das imena pocevsi od 21h 18.sep.2009. godine ali ne mozes igrati jos dva dana (to je cisto da rezervises nick). Ta preselekcija se gasi u 18h 20.sep.2009.godine.
Head-start za preorder krece u 21h 20.sep.2009. godine.

Ko nema preorder mora da ceka 21h 25.sep.2009.

Sati su po nasem vremenu.

pozz

Poslednja ispravka: ImZver (16.9.2009 u 0:36)
ImZver je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku ImZver na korisnoj poruci:
Illuvios Nais (16.9.2009), Makiz93 (16.9.2009)
Stara 16.9.2009, 13:06   #147
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

a ko poznaje klase... recite mi da li su klase... ne znam kako to da kazhem tbh... npr cleric- healer i cao? nema mogucnost da bude dps?
Hteo bih neku klasu slichnu shamanima iz wowa, a i iz Warhammera ili kao ritualist ( bez duhova ) iz GWa... jesu li ti clerici i chanteri neshto slichni tome?

I koliko je pvp "fast-paced"? Oce li me na sorceru odjednom zaustaviti assassin i skinuti ceo hp iz 3 udarca dok sam ja pod nekim stunom ili nekim takvim chudom...?
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 12:27   #148
Pray4mercy
Novi član
 
Član od: 13.9.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
strajo kaže: Pregled poruke
a ko poznaje klase... recite mi da li su klase... ne znam kako to da kazhem tbh... npr cleric- healer i cao? nema mogucnost da bude dps?
Hteo bih neku klasu slichnu shamanima iz wowa, a i iz Warhammera ili kao ritualist ( bez duhova ) iz GWa... jesu li ti clerici i chanteri neshto slichni tome?

I koliko je pvp "fast-paced"? Oce li me na sorceru odjednom zaustaviti assassin i skinuti ceo hp iz 3 udarca dok sam ja pod nekim stunom ili nekim takvim chudom...?
Cleric ima sasvim solidan DPS, dovoljno da ti kazem da moze da pobedi Gladiatora u PVP, Chanter melee a Cleric je magic, bolje kreni za Clerica, mnogi su se razocarali u Chantera zato sto ne moze nikoga da pobedi u PVP.

Sto se tice pitanja o Assasian VS Sorcerer, ako te on prvi napadne iz zasede, verovatno ce te ubiti, osim ako ne reagujes brzo, bacis mu root, pobegnes, pretvoris ga u drvo, bacis mu Flame of Hell, onda Aerial Thrust-Shot fire-Shot fire-Magic fist, Assasian je mrtav.
Edit: 1.5 patch "Sorcerer - The immobilization and movement speed effects can be removed when using the Dimension Door skill".
Da, Pvp je prilicno brz i Assasian ima vecinu skillova instant cast.

Poslednja ispravka: Pray4mercy (17.9.2009 u 12:36)
Pray4mercy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 14:31   #149
strajo
Starosedelac
 
Član od: 17.1.2008.
Poruke: 1.373
Zahvalnice: 152
Zahvaljeno 250 puta na 160 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku strajo
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

nisam bash mislio na taj specifichan primer, nego uopshte, npr u WoWu te ubiju za manje od 5 sekundi ili ubijesh ti njih, Warhammer isto tako samo shto je tu 100v100 pa se i ne oseti to u tolikoj meri....

a jel postoje "specovi", ocu li kao chanter moci da udjem u grupu da radim dps?
strajo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 16:57   #150
Pray4mercy
Novi član
 
Član od: 13.9.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Citat:
strajo kaže: Pregled poruke
nisam bash mislio na taj specifichan primer, nego uopshte, npr u WoWu te ubiju za manje od 5 sekundi ili ubijesh ti njih, Warhammer isto tako samo shto je tu 100v100 pa se i ne oseti to u tolikoj meri....

a jel postoje "specovi", ocu li kao chanter moci da udjem u grupu da radim dps?
Ako si noob, poginuces za 5 sek. Ako su 2 igraca razlicitih klasa a istog lvla, borba obicno traje 20-60 sec. nekad i duze, u principu sto si veci lvl borbe traju duze zbog iskustva oba igraca u PVP-u. Chanter ce moci da radi DPS u partiju ali ce morati da pazi i na HP igraca, bio sam sa vise Chanter u partiju na elitnim mobovima, oni koji su radili heal+dps su umirali cesce posto i sam heal vuce agro moba, kada dodas dps, vuces uvek agro, osim ako templar ili gladiator ne akumulira dovoljno agro+taunt.
Pray4mercy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 17:04   #151
Pray4mercy
Novi član
 
Član od: 13.9.2009.
Poruke: 5
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Vecina ljudi sa nasih prostora se dogovirila da ne ide na Castor server zbog malo ljudi sa engleskog govornog podrucja i slabim interesovanjem za Castor.
Spatalos server vec ima mnogo guildi koje imaju otvoren recruiting, ima dosta engleskih guildi i jakih guildi iz drugih igrica, mislim da ce PVP biti mnogo interesantniji na ovom serveru.
S obzirom da su mape u igrici velike i da ima mnogo Instance Dungeona, bitno je odabrati server sa sto vise igraca sto ce takodje uticati na bolju ponudu oruzija, oklopa i ostalih stvari + dosta manjom cenom zbog velike ponude.

Spatalos server takodje ima odlican balans izmedju Asmodians-Elyos, priblizno isti broj guildi na obe strane za razliku od Castor gde je odnos 3:1 na strani Asmodians.

Otvoren je sajt za Serbian Community pa pogledajte:

http://www.aion-serbia.com
Pray4mercy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.9.2009, 19:13   #152
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

još nisam odlučio gde ću igrati (iskreno ne znam ni šta ću igrati - u svim betama sam igrao templara, navikao sam na njega žestoko, devojka će mi igrati clerica, ali ofanzivnog, nije zainteresovana za healovanje, a drugarica igra pure-heal clerica). još nismo odlučili koji server, guild nemamo.
počinjem da se premišljam da li da pravim sorcerer-a, ili da se držim templara. igrajući black claw outpost u open beti, poslednjih par sati, shvatio sam koliko tenk snači grupi - morao sam konstanto da držim emnity na barem 2-3 mete, sa dobrim healerom iza to nije neki prob, ne znam da li mi je jednom prošao monster... sa druge strane, u grupi je uvek falio sorcerer da sleep-om drži jednu metu dok grupa pegla drugu (sleep mnogo duže traje od recimo clericovog root-a).
razmišljam do sutrašnjeg preselecta. plus sutra branim diplomski xD
veselo.

edit. igraćemo elyos, probali smo asmodae u beti.

Poslednja ispravka: daedalus (17.9.2009 u 19:41) Razlog: nisam naveo rasu
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2009, 19:59   #153
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

još čuka do preselecta. onda spatalos ?
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2009, 20:56   #154
Makiz93
Član
 
Član od: 30.6.2009.
Poruke: 290
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

da ja idem tamo...
Makiz93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2009, 22:11   #155
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

devojka i ja isto. elyos warrior i priest. vidimo se za dva dana
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.9.2009, 22:59   #156
Makiz93
Član
 
Član od: 30.6.2009.
Poruke: 290
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Server: Spatalos
Side: Asmodian
Class: Priest..Cleric uskoro:P
Char Name: Makiz

Da vidimo se
Makiz93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 2:05   #157
danijel1
Član
 
Član od: 11.1.2006.
Poruke: 53
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Ajde neka mi neko kaze da li se isplati uzimati igru, posto mi je budzet ogranicen da placam pretplatu za jednu igru, tako da hocu da izaberem najbolje resenje, wow sam igrao, malo mi je i dosadio...I koliko kosta mesecna pretplata..
danijel1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 7:42   #158
daedalus
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Zemoon
Poruke: 322
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 32 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

obaveštenje sa fbook grupe: Creation on Server: Spatalos is full for preselect. Perento is getting close.
ovo samo važi za preselect. kada bude pušten retail, server se otvara do krajnjih kapaciteta. pozz.
daedalus je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 11:18   #159
Maco
Novi član
 
Član od: 3.9.2009.
Lokacija: Beograd
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

Server:Spalatos
Race:Asmodian
Class:Assassin
Name:Maco

Vidimo se u nedelju pozz
Maco je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.9.2009, 11:36   #160
Makiz93
Član
 
Član od: 30.6.2009.
Poruke: 290
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 22 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Aion: Tower of Eternity

@Maco

super ima nas 10-15 u asmo za koje znam..mi smo se dogovorili da se oko pola 9 nadjemo na Ventrilu...

pa ako oces da sa nama javi mi na pm da ti dam info za ventrilo...
Makiz93 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Tagovi
aion, mmorpg

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Icy Tower B@NE Male igre 128 13.5.2012 20:34
Tower defence Cyb0rg Male igre 14 15.2.2009 14:46
RPG Flash Tower Defense Game Oggy Male igre 12 15.3.2008 18:16
Tower Defence Igre kao Warcraft TD mape darko90 O igrama uopšte 0 20.1.2008 2:08
Desktop kao tower? popvladimir Kvarovi 9 15.5.2006 22:31


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:10.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com