Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.10.2007, 14:14   #1
Bojan_c
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 58
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Da li je moguće narezati mpeg2 video fajl veći od 2GB a da nije u UDF sistemu jer mi je potrebno da ga čita kućni DVD PLAYER. Cim ubacim fajl veci od 2GB Nero mi daje obavestenje da ce biti koriscen UDF sistem koji je citljiv samo na racunaru. Znam da radim DVD autoring raznim programima ali mi nije potreban DVD meni i ostali efekti. Jednostavno bi zeleo samo MPEG2 format snimljenog materijala na DVD-u odakle bi kasnije mogao da isecam sekvence i mozda kasnije pravio DVD autoring raznih snimljenih dokumentaraca sa tv kartice. Dali je to moguce?
U NAPRED HVALA!
Bojan_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 14:19   #2
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Sam mpg fajl od >2GB neće moći bez UDF, ali možeš da ga pretvoriš u DVD bez menija i ostalog. Možeš da iskoristiš ConvertX2DVD, WinAVI Video Converter ili neki drugi program koji može to da uradi. Samo njega ubaciš u listu (u CX2DVD moraš da "obrišeš" meni) i pustiš da odradi.

Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 14:24   #3
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Nažalost odgovor glasi ne. Kućni DVD playeri zahtevaju ispravnu strukturu DVD standarda da bi mogli da budu pročitani. Drugim rečima, da bi kućni DVD player bio sposoban da pusti odgovarajući naslov on mora da naleti bar na jedan VTS ili VMG meni (koji opet mora da sadrži VTS menije) koji sadrže par informacija koje se ne mogu naći u običnom MPEG2 fajlu. Takođe, za kasniju obradu videa ne preporučuje se uopšte bilo kakav vid ekstrakcije video materijala iz VOB fajlova koje dobijaš DVD authoringom iz jednostavnog razloga što ćeš naleteti na ogroman broj problema od kojih su najveći uklanjanje prethodnih već postojećih authoring informacija.

Moja preporuka. Investiraj u dodatni DVD disk i za sada uradi backup tvog originalnog MPEG2 fajla a za gledanje na kućnom DVD playeru upotrebi primera radi WinAVI koji će ti za nešto manje od 20 minuta napraviti kompletan DVD authoring bez menija i ostalih gluposti i koji ćeš moći da puštaš na kućnom playeru.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Bojan_c (28.10.2007)
Stara 28.10.2007, 14:28   #4
Bojan_c
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 58
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Znam ali pretvarajuci ga u DVD format dobijam vise vob fajlova, kasnije neznam da li je moguce esecati delove materijala. Osim toga to je nova konverzija a pri svakoj dolazi do gubitka kvalita
Bojan_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 14:36   #5
Bojan_c
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 58
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Nažalost odgovor glasi ne. Kućni DVD playeri zahtevaju ispravnu strukturu DVD standarda da bi mogli da budu pročitani. Drugim rečima, da bi kućni DVD player bio sposoban da pusti odgovarajući naslov on mora da naleti bar na jedan VTS ili VMG meni (koji opet mora da sadrži VTS menije) koji sadrže par informacija koje se ne mogu naći u običnom MPEG2 fajlu. Takođe, za kasniju obradu videa ne preporučuje se uopšte bilo kakav vid ekstrakcije video materijala iz VOB fajlova koje dobijaš DVD authoringom iz jednostavnog razloga što ćeš naleteti na ogroman broj problema od kojih su najveći uklanjanje prethodnih već postojećih authoring informacija.

Moja preporuka. Investiraj u dodatni DVD disk i za sada uradi backup tvog originalnog MPEG2 fajla a za gledanje na kućnom DVD playeru upotrebi primera radi WinAVI koji će ti za nešto manje od 20 minuta napraviti kompletan DVD authoring bez menija i ostalih gluposti i koji ćeš moći da puštaš na kućnom playeru.
Da li to znaci da ni MPEG2 fajl manji od 2GB nece biti citljiv? Padalo mi je na pamet da podelim na manje delove od 2GB i da narezem vise manjih fajlova. Ako ni to nije moguce onda mi je ovo jedini resenje koje si mi predlozio-snimim originalni fajl takav kakav je necitljiv za kasniju obradu. Puno hvala na pomoci
Bojan_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 14:47   #6
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Možeš da uradiš obe varijante. Pretvaranjem u DVD nećeš ništa izgubiti, a dobićeš snimak koji možeš da gledaš u kućnom DVD plejeru. Kao što reče holodoc, jedan prazan DVD nije mnogo.
Običan mpeg2 u kućnom DVD plejeru nije čitljiv, ali je pogodan za kasniju obradu.

Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
holodoc (28.10.2007)
Stara 28.10.2007, 14:49   #7
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Citat:
Bojan_c kaže: Pregled poruke
Znam ali pretvarajuci ga u DVD format dobijam vise vob fajlova, kasnije neznam da li je moguce esecati delove materijala. Osim toga to je nova konverzija a pri svakoj dolazi do gubitka kvalita
Zato sam i napomenuo da je najbolje rešenje držanje originalnog MPEG2 materijala negde sa strane za kasniji authoring. Naime, nije problem spojiti više VOB fajlova u jedan (DVDLabPro primera radi automatski vrši spajanje) ali u tom slučaju nećeš imati opciju demultipleksiranja materijala na video i audio stream što može da bude jako problematično. Dalji problemi se tiču recimo primera radi pretrage po GOP kodu (kada hoćeš primera radi da uradiš meni u kome možeš da biraš scene). Naime, u tom slučaju ti čak ni reindeksiranje GOP kodova (postoji za to opcija u menijima u DVDLabPro-u) neće pomoći već ćeš prilikom premotavanja materijala za postavljanje tzv. chapter pointova stalno biti prikazivano vreme u okviru trenutnog chaptera. Da ne komplikujem bez potrebe... Imaćeš strašnih problema da podesiš poglavlja (chaptere).

Što se tiče rekompresije materijala generalno ne mora da budeš u pravu a to zavisi od softvera koji koristiš Naime, DVDLabPro ne radi rekompresiju materijala već samo njegov authoring. To znači da ćeš na kraju umesto kompletne rekompresije materijala najveći deo vremena morati da čekaš da se uradi tzv. multipleksiranje videa i audia u jedan fajl a ne rekompresija. Dakle, DVDLabPro ne radi rekompresiju već samo authoring. Ako primera radi imaš MPEG materijal sa najvećim kvalitetom (oko 9Mbps) i izlazni video će ti biti tog kvaliteta samo što će biti podeljen u delove od 1GB što se radi zbog kompatibilnosti sa starijim playerima i standardima.

Još jednom. Originalan fajl nareži na neki DVD tako da ti služi kao backup za kasniji rad a sada ako ti je baš neophodno da taj materijal gledaš na kućnim DVD playerima napravi jednostavan authoring putem recimo WinAVI-ja
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku holodoc na korisnoj poruci:
Bojan_c (28.10.2007)
Stara 28.10.2007, 14:56   #8
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
...Naime, nije problem spojiti više VOB fajlova u jedan (DVDLabPro primera radi automatski vrši spajanje) ali u tom slučaju nećeš imati opciju demultipleksiranja materijala na video i audio stream...
Može da se demuxuje VobEdit-om... čini mi se.

Spawn BG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Spawn BG na korisnoj poruci:
holodoc (28.10.2007)
Stara 28.10.2007, 15:00   #9
Bojan_c
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 58
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Citat:
holodoc kaže: Pregled poruke
Još jednom. Originalan fajl nareži na neki DVD tako da ti služi kao backup za kasniji rad a sada ako ti je baš neophodno da taj materijal gledaš na kućnim DVD playerima napravi jednostavan authoring putem recimo WinAVI-ja
Definitivno je ovo resenjeHVALA VAM
Bojan_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 15:04   #10
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
Može da se demuxuje VobEdit-om... čini mi se.

Tačno ali nažalost VobEdit često ne funkcioniše kako treba Često se javljaju problemi sa desinhronizacijom, različitim dužinama videa i audia pa je sinhronizacija kod authoringa pravi pakao Dakle, rad sa VOB-ovima samo u slučajevima izričite nužde. Čak ako postoji već gotov authoring nekog DVD-a ponekad je mnogo bolja varijanta importovati kompletan VTS projekat i uklopiti ga u neki VMG meni. Međutim i ovde se često javljaju problemi jer mora da se vodi dosta računa o tome kakav će biti materijal koji se dodaje. AC3 streamovi recimo ako postoje moraju svi da se reenkoduju na isti protok i sl. Zamoran, jako zamoran posao
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 19:41   #11
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Cekajte polako ljudi prvo da razjasnimo neke stvari.

Prvo postoje dosta freeware alata za dvd authoring koji ne kreiraju menie. Jedan od njih je IfoEdit 0.971, i taj posao radi perfektno, nisam nikada imao problema

Posto je taj tvoj mpeg2 fajl u program streamu, moraces prvo da ga demuxujes na elementarne streamove. To ces da uradis preko malog programa zvanog DGIndex. Otvorices taj mpeg fajl u njemu, zatim ces otici na audio meni i output method staviti na demux all tracks. Zatim na file pa save Project and Demux Video. Treba ce mu neko vreme, sve zavisi kolika je duzina videa. Posle ovog procesa ces dobiti elementarne streamove, znaci Video fajl .m2v, audio fajl (.ac3, wav, mpa, mp2 etc. sve zavisi u kom je formatu kodiran) i .d2v koji mozes slobodno da obrises jer ti nije potreban.

Sada ide muxovanje preko ifoedita. Otvoris lepo ifoedit, odes na DVD Author meni i izaberes Author new DVD, zatim u okviru tog prozora izaberes Video (.m2v), Audio (.ac3, .wav, .mpa, .mp2) i odredis destination folder, kazes ok sacekas malo i volia, eto pravog DVD-a, bez menia, bez ikakvog gubljena kvaliteta/rekomresije, samo je promenjen kontejner.

E sada da li moze biti nekakvih problema? Moze samo u slucaju da taj MPEG2 fajl nije kodiran prema DVD restrikcijama. Druge probleme ne mogu da vidim.

Pozdrav
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.10.2007, 22:43   #12
Bojan_c
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 58
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
eto pravog DVD-a, bez menia, bez ikakvog gubljena kvaliteta/rekomresije, samo je promenjen kontejner.

E sada da li moze biti nekakvih problema? Moze samo u slucaju da taj MPEG2 fajl nije kodiran prema DVD restrikcijama. Druge probleme ne mogu da vidim.

Pozdrav
Ma sve je to ok, hvala na trudu, medjutim mislim da nisi razumeo mozda mojom krivicom duzi tekst mog pitanja. Postoji i dosta jednostavnijih nacina dobiti DVD bez menija ali poenta je sto cu dobiti gomilu vob-ova sa kojima vise nista necu moci da uradim (mislim na dalju video obradu) osim da ih gledam. Za kasniju obradu je najbolje imati MPEG2 format nekoliko desetina GB kojih trenutno imam i koji mi zauzimaju hard. E sta sad, pa koliko vidim jedino resenje je snimiti na DVD i cuvati samo za kasniju obradu kako je vec navedeno napred.
Bojan_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 0:09   #13
NenadN
aka Shon3i
 
Avatar korisnika NenadN
 
Član od: 2.12.2005.
Poruke: 2.246
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 191 puta na 129 poruka
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Pazi ovako vob-ove uvek mozes vratiti nazad u elementarne streamove pa cak i mpeg kontejner bez ikakvih rekompresija naravno. Ako neces da se zezas toliko postoji program Womble MPEG Video Wizard DVD, koji odlicno radi sa DVD-ijevima ili bilo kakvim MPEG-ovima
NenadN je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 29.10.2007, 0:47   #14
Bojan_c
Član
 
Član od: 21.8.2007.
Poruke: 58
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Narezivanje citljivog MPEG2 fajla veceg od 2GB

Citat:
NenadN kaže: Pregled poruke
Pazi ovako vob-ove uvek mozes vratiti nazad u elementarne streamove pa cak i mpeg kontejner bez ikakvih rekompresija naravno. Ako neces da se zezas toliko postoji program Womble MPEG Video Wizard DVD, koji odlicno radi sa DVD-ijevima ili bilo kakvim MPEG-ovima
Upravo radim s njim, super je. HVALA
Bojan_c je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
napravi DVD od MPG2 (TS > MPEG2) kvazigale Video/TV softver 7 21.6.2006 1:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 22:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com