Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Zaštita
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Zaštita Virusi, anti-virus programi, firewall...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 20.11.2006, 0:03   #21
holodoc
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.12.2005.
Poruke: 6.785
Zahvalnice: 348
Zahvaljeno 1.893 puta na 1.078 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Ja lično imam svoje razloge i iskustva zbog kojih koristim legalne verzije određenog softvera. Neko drugi će i dalje na ovom forumu postavljti pitanja tipa "zašto mi ne radi lepo 'Need for Speed' kada sam ga lepo krekovao" a odgovor najverovatnije leži u činjenici da ima toliko đubreta od raznih drive emulatora i registry device removera da je pravo čudo da je uopšte i podigao Windows. I neko očekuje da u takvoj sredini antivirusni programi rade lepo. Ako to čoveku odgovara neka ga ali neka ne očekuje telegramski brzu pomoć od bilo koga kada NOD ili KAV počnu da grcaju pod napadom raznog đubreta.

U svakom slučaju, oni koji računar koriste za bilo kakav vid profesionalne primene znaće da cene original ili će to bar učiniti u skorašnje vreme a za ove ostale ostaje da ili nađu neku besplatnu varijantu i tako bar steknu svako pravo da pridikuju i traže pomoć ili da instaliraju ilegalnu verziju i snađu se sami kako znaju i umeju a ne još da ZAHTEVAJU da im neko reši problem.

Citat:
Garson kaže:
Ne htedoh pominjati crack, da me ne bi brisali...
Ali eto, moderator sme o tome da prica
Pa kad je Garsone molim te bilo zabranjeno pominjati reč crack ili raspravljati o njima osim ako nisu bili u kontekstu u kome se objašnjavala njegova primena ili sl. Prošetaj malo forumom i videćeš da u gomili tema imaš rasprave o crack-u kao terminu i da te poruke nisu obrisane. Napominjem ponovo da se brišu samo poruke koje eksplicitno (a ponekad bogami i indirektno) daju informacije o tome gde naći crack ili kako ga primeniti.
holodoc je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 0:08   #22
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
holodoc kaže:
Pa kad je Garsone molim te bilo zabranjeno pominjati reč crack ili raspravljati o njima osim ako nisu bili u kontekstu u kome se objašnjavala njegova primena ili sl. Prošetaj malo forumom i videćeš da u gomili tema imaš rasprave o crack-u kao terminu i da te poruke nisu obrisane. Napominjem ponovo da se brišu samo poruke koje eksplicitno (a ponekad bogami i indirektno) daju informacije o tome gde naći crack ili kako ga primeniti.
Bila je to samo shala.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 1:10   #23
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

NOD koristim dugu i nema nikakvih problema, iako je u produzenoj demo verziji. Sto se Kaspeerskog (redovno apdejtovanog) tice imao sam prilike da vidim kako propusta brdo trojanaca sa "onih" sajtova koje NOD prepoznaje i blokira.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 2:13   #24
JovanK
V.I.P. Phone Zone
 
Član od: 10.9.2006.
Lokacija: Trebinje @REPUBLIKA_SRPSKA@ Moja mašina:Fujitsu AH530
Poruke: 4.002
Zahvalnice: 245
Zahvaljeno 1.090 puta na 707 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku JovanK Slanje poruke preko Skypea korisniku JovanK
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Na kućnome rečunaru imam instaliran KAV a na lapuji NOD.
Dakle oba se redovno update-ju, ali često se desi da kada nešto skinem sa neta na PC i kada to kasnije prebacivam sa njega na lapu, desi se da NOD nadje virus a KAV ga nije našao, mada se ponekad zna desiti i obratno, ali rijetkost. To je naročito došlo do izražaja kada sam skidan neke programčiće sa nekih ruskih sajtova koji su kako se ispostavilo bili puni virusa.

Baza NOD dosta manja, dok je kod KAV-a mana to što pronalazi neke "viruse" koji su bezopasni, to jest ne rade ništa.

Ali NOD kako sam već naglasio u ranijim postovima ne usporava mašinu i dosta je brži pri skeniranju, nema velike zahtjeve.

Prema tome moj izbor bi bio NOD32.
JovanK je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 3:05   #25
Konan
Član
 
Član od: 2.9.2006.
Lokacija: Valjevo
Poruke: 209
Zahvalnice: 12
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Holodoc ! Kako ovde iznosimo mišljenja ja se nadam da mogu argumentovano da tvrdim za KIS 6 ( o kome bi trebali da pričaju) da bolje odrađuje posao od NODa. Prvo, jednostavniji je u podešavanju, na većini testova je bolji, ima bolju blokadu (kod NODa zna da prođe pa posle juriš ), jednostavnije se updejtuje.
Što se tiče legalnosti, mislim da je izlišno prepucavati se "da je 5 Eura ", kada se uveliko raspravlja o grafičkim koje koštaju preko 250 Eura! Par hiljada za nešto što ti čuva komp je prihvatljivo (i u našim uslovima)! Pun forum o igrama a koliko njih je legalno (antivirus je upola jeftiniji)?! Zato još jednom za Holodoca!
Konan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 10:34   #26
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

@Holodoc: Ovi sto idu na gugl pa traze vrack pa popiju viruse je njihov problem sto traze tamo gdje ne treba. Drugo, ima veze sto se apdejtuje svaka 3 sata jer u slucaju masivnog sirenja virusa, pogodi ko prvi dobije semplove, pa daje ostalima na analizu i opet, pogodi ko prvi izbaci virus definicije za taj "threat". Iako NOD ima vir****dar.com i ThreatSense, dzabe kad u toku 0-day napada [stariji malo broj SK-a, ne znam tacno koji] KAV je u toku istog/sledeceg dana izbacio update za neke viruse koji su se sirili kao kuga. NOD-u je trebalo 3 dana, mada je pokupio jedan preko heuristike na max, a vecina koristi install&forget, dok ostali kao norton im je trebalo skoro 5 dana... Ima tabela, samo ne znam koja, mislim da je naslov 0-day napad...
Sto se tice placanja, mogu da razumijem razvijene drzave sa dobrim platama, ali ajde ti izdrzavaj sa 180 evra, od toga ide struja, voda, tel, skola, hrana, gorivo, djeca, itd... i da dam preko 10 evra za neki softver.... 20 evra maximum pa cu da kupim original, sve preko toga, well, zna se, pada smo zagusili forum sa ovim oko cijene, pa idemo dalje...
Slazem se sa konanom da zna nesto da prodje blokadu, pa onda juris, ali onda nesto sto je aktivno NOD ne moze da ukloni [file locked] dok KAV zahtjeva restart da bi se uklonio....
@JovanK: To sto ti je KAV nasao on naglasi kao not-a-virus, citaj malo, mada nikad ne boli da i to uklonis, sta zna sto radi, mada i jedan i drugi znaju da prave false alarm, mada kod kav-a manje....
@nighthawk: kod tih sajtova, meni je nod propustio 80% na sve max podesavanjima+updejtovanog dok me je za svaki kav pitao da li da dopustim da udje u komp.... Razlicita iskustva, sta ces...
@holodoc: to sto ne znaju gdje da nadju working crack, njihov problem...
Eto, ja sam vec nasao crack za vistu, mada ne smijem windows-u update-u na oci dok ga "bolje" ne crackujem, ali bolje i to nego da imam 30-day trial.
Sto se tice nfs-a, ne znaju da krekuju kako treba, ja preuzeo i carbon pa mi radi...
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 12:53   #27
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
GakunGak kaže:
@Holodoc: Ovi sto idu na gugl pa traze vrack pa popiju viruse je njihov problem sto traze tamo gdje ne treba. Drugo, ima veze sto se apdejtuje svaka 3 sata jer u slucaju masivnog sirenja virusa, pogodi ko prvi dobije semplove, pa daje ostalima na analizu i opet, pogodi ko prvi izbaci virus definicije za taj "threat". Iako NOD ima vir****dar.com i ThreatSense, dzabe kad u toku 0-day napada [stariji malo broj SK-a, ne znam tacno koji] KAV je u toku istog/sledeceg dana izbacio update za neke viruse koji su se sirili kao kuga. NOD-u je trebalo 3 dana, mada je pokupio jedan preko heuristike na max, a vecina koristi install&forget, dok ostali kao norton im je trebalo skoro 5 dana... Ima tabela, samo ne znam koja, mislim da je naslov 0-day napad...
Sto se tice placanja, mogu da razumijem razvijene drzave sa dobrim platama, ali ajde ti izdrzavaj sa 180 evra, od toga ide struja, voda, tel, skola, hrana, gorivo, djeca, itd... i da dam preko 10 evra za neki softver.... 20 evra maximum pa cu da kupim original, sve preko toga, well, zna se, pada smo zagusili forum sa ovim oko cijene, pa idemo dalje...
Slazem se sa konanom da zna nesto da prodje blokadu, pa onda juris, ali onda nesto sto je aktivno NOD ne moze da ukloni [file locked] dok KAV zahtjeva restart da bi se uklonio....
@JovanK: To sto ti je KAV nasao on naglasi kao not-a-virus, citaj malo, mada nikad ne boli da i to uklonis, sta zna sto radi, mada i jedan i drugi znaju da prave false alarm, mada kod kav-a manje....
@nighthawk: kod tih sajtova, meni je nod propustio 80% na sve max podesavanjima+updejtovanog dok me je za svaki kav pitao da li da dopustim da udje u komp.... Razlicita iskustva, sta ces...
@holodoc: to sto ne znaju gdje da nadju working crack, njihov problem...
Eto, ja sam vec nasao crack za vistu, mada ne smijem windows-u update-u na oci dok ga "bolje" ne crackujem, ali bolje i to nego da imam 30-day trial.
Sto se tice nfs-a, ne znaju da krekuju kako treba, ja preuzeo i carbon pa mi radi...
To da masovinim shirenjem virusa i to da Kasper prvi dobija semplove su price za malu decu.
Vidish, kod mene NOD propushta 0% kod tih sajtova sa pitanjem Terminate.S druge strane KAV na tim istim sajtovima 'ladno propushta xxxtoolbar, koga NOD istog trena ubija.
@Konan
Koji crni testovi?Pa testovi na netu nemaju blage veze sa zivotom.Kad vidim test na kome KAV skenira disk od 80GB za 8 minuta, dodje mi da poludim.Najbolji test je dvogodishnje korishcenje AV programa (toliko koristim NOD uz redovno posecivanje nelegalnih sajtova, uz 0 virusa za to vreme).
NOD se veoma lako apdejtuje, po defaultu je nemeshteno automatsko apdejtovanje po konektovanju na net.Shta cesh lakshe od toga?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2006, 19:09   #28
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Meni nikad nije propustio xxxtoolbar, tako da...
Drugo, meni 210GB harda skenira za 1:10 minuta sve max, a pola toga su mi ISO igara, filmova, muzike, itd... koje SVE detaljno skenira svaki fajl.....

Dalje,
AntiVirus Expertise
Virus Lab analysts headed by Eugene Kaspersky, Costin Raiu and Marc Blanchard have over a decade of experience in the antivirus field, allowing them to predict data security trends. For instance, we were the first to develop and implement innovations such as heuristic virus analysis and linguistic text analysis. Such innovations keep the company's product portfolio at the vanguard of the market.

Complete Information Security Solutions
Years of focused development have made Kaspersky Lab a technology leader in antivirus protection. This techology is reflected in our products, which provide superior protection to all of our customers.

Our latest products for home users give our customers a choice between two top security solutions: Kaspersky Anti-Virus 6.0 offers the latest reactive and proactive protections against viruses, and protects against threats from email and Internet traffic. And for users who desire a complete security suite, Kaspersky Internet Security 6.0 combines the antivirus protection of Kaspersky Anti-Virus 6.0 with the latest protection against spyware, hackers, and spam.

We also offer a wide range of solutions for coporate clients to protect not only workstations, but also file and email servers, email gateways, and proxy servers. Our enterprise solutions, Kaspersky Business Optimal and Kaspersky Corporate Suite are modular and completely customizable. In addition to our security solutions for computers, we also offer protection for handheld devices (PDAs and smartphones).

In addition, the Kaspersky Anti-Virus kernel is integrated in risk management solutions produced by leading software vendors such as Aladdin, Nokia ICG, F-Secure, Sybari, G Data, Deerfield, Alt-N, Microworld and Borderware.

Cemu onda reklama KAV 6.0 preko cijelog lista SK-a kad je NOD bio tatica za viruse, i to na uglu stranice IO port kao odgovor na pitanje?
Izasao je taj NOD 2.70, a vistu cu instalirati u petak vece a nod cu sjutra pa cu da javim kako se ponasa na vistu ultimate....
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 2:49   #29
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
GakunGak kaže:
Meni nikad nije propustio xxxtoolbar, tako da...
Drugo, meni 210GB harda skenira za 1:10 minuta sve max, a pola toga su mi ISO igara, filmova, muzike, itd... koje SVE detaljno skenira svaki fajl.....

Dalje,
AntiVirus Expertise
Virus Lab analysts headed by Eugene Kaspersky, Costin Raiu and Marc Blanchard have over a decade of experience in the antivirus field, allowing them to predict data security trends. For instance, we were the first to develop and implement innovations such as heuristic virus analysis and linguistic text analysis. Such innovations keep the company's product portfolio at the vanguard of the market.

Complete Information Security Solutions
Years of focused development have made Kaspersky Lab a technology leader in antivirus protection. This techology is reflected in our products, which provide superior protection to all of our customers.

Our latest products for home users give our customers a choice between two top security solutions: Kaspersky Anti-Virus 6.0 offers the latest reactive and proactive protections against viruses, and protects against threats from email and Internet traffic. And for users who desire a complete security suite, Kaspersky Internet Security 6.0 combines the antivirus protection of Kaspersky Anti-Virus 6.0 with the latest protection against spyware, hackers, and spam.

We also offer a wide range of solutions for coporate clients to protect not only workstations, but also file and email servers, email gateways, and proxy servers. Our enterprise solutions, Kaspersky Business Optimal and Kaspersky Corporate Suite are modular and completely customizable. In addition to our security solutions for computers, we also offer protection for handheld devices (PDAs and smartphones).

In addition, the Kaspersky Anti-Virus kernel is integrated in risk management solutions produced by leading software vendors such as Aladdin, Nokia ICG, F-Secure, Sybari, G Data, Deerfield, Alt-N, Microworld and Borderware.

Cemu onda reklama KAV 6.0 preko cijelog lista SK-a kad je NOD bio tatica za viruse, i to na uglu stranice IO port kao odgovor na pitanje?
Izasao je taj NOD 2.70, a vistu cu instalirati u petak vece a nod cu sjutra pa cu da javim kako se ponasa na vistu ultimate....
Sat i 10 minuta (dovoljno da se vecera i odspava jedna partija ) i 8 minuta su mnooogo razliciti.
Ovo dole je obican crap, a to shto se KAV reklamira u SK takodje nema veze.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 10:08   #30
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Volio bih ako mozes kao power user da objasnis meni kao inexperienced user-u koji tacno dio je crap?
Sve mislim da je ovaj rat KAV vs NOD prerastao u rat kao izmedju Partizana i Zvijezde....
Sta ces.....
Posto sam na neki nacin pacifista, ne idem dalje iako ostajem pri svojim tvrdnjama za SADASNJI OS XP, mada nista ne tvrdim za Vistu [do petka vece, dok pripremim komp za vistu....] ali mislim da je NOD bolji za vistu jer je prvi izbacio koji radi 100%.
A i za ono pitanje da li radi "crack" ili ne radi cu isto da javim cim sve to sredim...
@Garson: Pa dobro, ne mora SK, vidi recimo CNET....
Isto im je KAV ljubimac, kao i mnogim ostalim.....
Mada pametno je bio rekao neko nekada:"Nije vazan koji ti je antivirus, vazno je da je apdejtovan kako valja". I zaista covjek ima pravo.....
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 15:28   #31
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
GakunGak kaže:
Volio bih ako mozes kao power user da objasnis meni kao inexperienced user-u koji tacno dio je crap?
Sve mislim da je ovaj rat KAV vs NOD prerastao u rat kao izmedju Partizana i Zvijezde....
Sta ces.....
Posto sam na neki nacin pacifista, ne idem dalje iako ostajem pri svojim tvrdnjama za SADASNJI OS XP, mada nista ne tvrdim za Vistu [do petka vece, dok pripremim komp za vistu....] ali mislim da je NOD bolji za vistu jer je prvi izbacio koji radi 100%.
A i za ono pitanje da li radi "crack" ili ne radi cu isto da javim cim sve to sredim...
@Garson: Pa dobro, ne mora SK, vidi recimo CNET....
Isto im je KAV ljubimac, kao i mnogim ostalim.....
Mada pametno je bio rekao neko nekada:"Nije vazan koji ti je antivirus, vazno je da je apdejtovan kako valja". I zaista covjek ima pravo.....
Ovo na engleskom je crap shto se mene tice.Mislim ne volim opise antivirusa sa stranih sajtova, jer su mi totalno nepouzdanim.Ne mislim da je KAV crap, samo onaj tekst.
Vecini korisnika PC racunara je Internet Explorer ljubimac...
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2006, 19:36   #32
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Danas sam testirao najnoviji NOD 2.70 [da, radi crack ] i evo rezultata:

File C:\Documents and Settings\acer\Desktop\evid4226patch223d-en.rar is infected with application Win32/Tool.EvID4226. The file can be deleted. It is strongly recommended that you back up any crucial data before you proceed.
Fajl: za povecanje broj konekcija na P2P Shareazi.... Nije uopste virus, vec povecava broj konekcija sa default SP2 50 na 200...
Time of completion: 10:36:40 Total scaning time: 1634 (00:27:14).

Conclusion: Iako nema virusa, uspio je da generise 1 false alarm sto KAV nije...
Molim aplauz za KAV-a...
Teh detalji test masine :
Uploadovan zip fajl.....
Priloženi fajlovi
Tip fajla: zip gakungak_acer.zip (59,2 KB, 36 puta viđeno)
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 4:36   #33
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
GakunGak kaže:
Danas sam testirao najnoviji NOD 2.70 [da, radi crack ] i evo rezultata:

File C:\Documents and Settings\acer\Desktop\evid4226patch223d-en.rar is infected with application Win32/Tool.EvID4226. The file can be deleted. It is strongly recommended that you back up any crucial data before you proceed.
Fajl: za povecanje broj konekcija na P2P Shareazi.... Nije uopste virus, vec povecava broj konekcija sa default SP2 50 na 200...
Time of completion: 10:36:40 Total scaning time: 1634 (00:27:14).

Conclusion: Iako nema virusa, uspio je da generise 1 false alarm sto KAV nije...
Molim aplauz za KAV-a...
Teh detalji test masine :
Uploadovan zip fajl.....
Hm, kako si siguran da je false alarm?
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 4:59   #34
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
Garson kaže:
Hm, kako si siguran da je false alarm?
Prijatelju pogledaj naziv fajla. Ako imas i malo mozga shvatices da je prvi deo naziva fajla u stvari onaj fajl koji se nalazi unutra. A to sto NOD prijavljuje gluposti, to je druga stvar. Nego pogledaj sta kaze: infected with win32 application bla bla... Kapiras? Kod Kaspera toga nema, zato ga i gotivim. Kod ovog jos mozes da se istripujes kad ti iskoci upozorenje, pa ispadne frka, i cak se desi da i ne gledas koji je file vec samo lupis delete, i cao zdravo...
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 5:02   #35
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
Master Neo kaže:
Prijatelju pogledaj naziv fajla. Ako imas i malo mozga shvatices da je prvi deo naziva fajla u stvari onaj fajl koji se nalazi unutra. A to sto NOD prijavljuje gluposti, to je druga stvar. Nego pogledaj sta kaze: infected with win32 application bla bla... Kapiras? Kod Kaspera toga nema, zato ga i gotivim. Kod ovog jos mozes da se istripujes kad ti iskoci upozorenje, pa ispadne frka, i cak se desi da i ne gledas koji je file vec samo lupis delete, i cao zdravo...
I shta si time dokazao, "prijatelju"?
Kako li samo meni ne iskacu lazna upozorenja, vec 2 godine?
Ja volim kod Kaspera kad vidim kako opushteno propushta xxxtoolbar.
Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 10:41   #36
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Pa dobro, ti ispituj NOD-a na pronice,
a mi cemo kako treba....
@Master Neo:
Inace, znam za taj fajl jer sam ga koristio i stvarno radi ono za sta je dizajniran... Vise o njemu idi na shareaza.com, help/support forum, trazi za SP2 connection limit ili nesto slicno....
Mislim, jedino sto o Kasperu cujem je taj xxxtoolbar...
Pa nismo svi napaljenici....
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 10:51   #37
Hippy Tesla
Član
 
Član od: 19.11.2006.
Lokacija: Beograd, Medaković
Poruke: 76
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 5 puta na 5 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku Hippy Tesla Slanje poruke preko Skypea korisniku Hippy Tesla
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Po mom mišljenju i ličnom iskustvu, Kaspersky je najjači AntiVirus program koji sam imao šanse d upoznam. Primer: Konektujem se na Na Dlanu i NOD ne radi ništa dok Kaspersky... Ma podledajte sami... Ovde.

Ponekad dostigne i 400, a provereno nisu lažna uzbuna.
Hippy Tesla je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 11:57   #38
GakunGak
Član
 
Član od: 28.11.2005.
Lokacija: phazeddl.com i wtalk.org
Poruke: 435
Zahvalnice: 8
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Yahooa korisniku GakunGak
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Ako me graficka ne vara, zar to nije KAV 5???
Pa jes'!
GakunGak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 14:26   #39
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Kada sam jednom pokusao da instaliram google desktop search izbacio mi je poruku da treba da obrisem NOD. Kakav bezobrazluk! Nije NOD tu nista kriv, kriv je gugl jer sigurno sakuplja vise informacija nego sto treba i salje ih ko zna gde. Gugl je poznat po tome da sakuplja veliki broj informacija - citaju sve mailove, a bilo je nekih problema vezanih za privatnost i sa picasom. Na moju srecu NOD me je sprecio da instaliram taj spyware
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.11.2006, 14:56   #40
Master Neo
Deo inventara foruma
 
Član od: 30.11.2005.
Lokacija: Stan
Poruke: 3.102
Zahvalnice: 374
Zahvaljeno 456 puta na 282 poruka
Određen forumom Re: Kasper 6.0 vs NOD32 2.70

Citat:
Garson kaže:
I shta si time dokazao, "prijatelju"?
Kako li samo meni ne iskacu lazna upozorenja, vec 2 godine?
Ja volim kod Kaspera kad vidim kako opushteno propushta xxxtoolbar.
Nema potrebe da dokazujem bilo sta, samo sam ti ukazao na cinjenicu. Bez dalje rasprave, molim. Nigde nisam rekao da NOD stalno izbacuje lazna upozorenja, stvar je u tome sto mene nerviraju bilo kakva upozorenja,zato gotivim KAV jer nista ne izbacuje, sve radi sam. Sto se tice xxxtoolbar-a,pa niko nije savrsen, a mislim da taj toolbar ne moze da naskodi kompjuteru. Bitno je da on cuti i radi svoj posao za sta je namenjen, a onaj lajavac samo to i zna, da laje ponekad bez potrebe.
Master Neo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Ručni update NOD32 Predrag Stankovic Zaštita 50 24.1.2011 13:54
Ponovo problemi sa NOD32 alien Zaštita 13 6.10.2006 19:17
NOD32 problem sa konekcijom GakunGak Kvarovi 14 26.7.2006 19:38
NOD32 & java problem pavlaka Internet tehnologije 4 1.6.2006 20:22
Neki problemi sa nod32 alien Zaštita 3 3.3.2006 0:44


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:54.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com