Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim? > ŠDK - Prenosni računari
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

ŠDK - Prenosni računari Saveti u vezi sa kupovinom PDA, notebook, laptop i ostalih prenosnih računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 17.2.2011, 14:45   #1
alessandro
Novi član
 
Član od: 17.10.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Polovan HP Compaq 6710

Pozdrav, narode. Zamolio bih za vase cijenjeno misljenje na sljedecu temu. Dakle, isplati li se kupovina polovnog HP Compaq 6710 laptopa? Cijena je nesto ispod 300 eura. Otprilike ovakav:

http://www.notebookcheck.net/Review-...ok.4457.0.html

Samo sa 2GB RAM memorije i nesto vecim HDD-om. Uz njega bi dosla i garancija 6 mjeseci.

Treba mi nesto sto ce podnijeti cesce nosenje, cak i malo teze uslove rada na terenu. Znam da se za ovaj novac sada moze uzeti i nesto novo, ali laptopi ove klase su prilicno skupi. Da, igrice me apsolutno ne zanimaju, zadnji put sam igrao prije 7 godina.
Unaprijed se zahvaljujem na odgovorima!
alessandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.2.2011, 16:15   #2
avtobus on the run
Član
 
Član od: 17.2.2006.
Lokacija: munze konza village
Poruke: 135
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 28 puta na 23 poruka
Određen forumom Re: Polovan HP Compaq 6710

ja imam takav "isti" od firme (tj sa 1GB rama i 160GB), koristim ga vec preko 2 godine.

dolazi (barem moj) sa vistom biznis preinstaliranom, dok sam ja instalirao 7icu. nije mi nesto lepo radio na visti.
sto se tice podrske, na sajtu HP-a postoji drajveri za VISTU i 7icu, dok za XP nema. dakle sto se tice drivera za XP to nema na jednom mestu sve slozeno,ili barem ja nisam nasao .

meni sluzi za posao: AutoCAD, Office, malo filmovi kuci itd, igrice ne , tj mogu one flash igre i to je to dok ove ozbiljnije ne moze da tera, probao sam call of duty 1 ali ne moze da ga tera.
ovako, 1GB je realno malo, meni bas fali jos 1GB, radi taj AutoCAD i pored njega muzika, office, exel itd... ali malo je 1GB. to je bilo pogotovo problem dok je bio sa Vistom, dok je bolje sad kad sa stavio sedmicu.

jedino sto mi ne odgovara jeste tastatura - zbog posla meni treba da je izdvojena numericka tastatura ,
ali bitnije sto baterija nije nista posebno... cini mi se da nikad nije radio vise od 2h,evo sad ne moze vise od 45min film da vrti,mada direktor ga nikad ne gasi, stalno mu je na sleep, i u torbici, pa radi, jos nije crkao.
evo bas ovih dana sam nesto s****, pa cim ga skinem sa kabla on se ugasi, kao da nema bateriju - mrzi me da trazim po forumima razlog -verovatno je glupost.

eh sad za 300e, pa nisam sigaran ali strogo po specifikaciji verovatno moze bolji da se uzme novi ( + jos malo dodas) i novi je, garancija itd....a opet sta ako treba nova baterija!? 300e+ baterija= odmah novi? SAMO MOJE RAZMISLJANJE, NE MORA BITI I TACNO!

Poslednja ispravka: avtobus on the run (24.2.2011 u 16:25)
avtobus on the run je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku avtobus on the run na korisnoj poruci:
alessandro (28.2.2011)
Stara 28.2.2011, 12:43   #3
alessandro
Novi član
 
Član od: 17.10.2010.
Poruke: 5
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Polovan HP Compaq 6710

Prvo da se zahvalim na odgovoru.
Izbor je na kraju pao na Dell Latitude E6500 sa otprilike istom konfiguracijom i cijenom (polovan, naravno). Polovne sam uzimao u razmatranje zato sto su ovdje kod nas (RS) novi laptopi prilicno skupi. Za 300eur se ne moze uzeti ni nov netbook, a kamo li neki pristojan notebook. Imam i nesto garancije na njega, ako je vjerovati informacijama za zvanicnog Dell sajta, jos godinu dana. A i tip od kog sam uzeo mi je dao 3 mjeseca.
alessandro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Procena konfiguracije (polovan komp) gunners Šta da kupim? 1 19.2.2010 19:49
Da li se isplati kupovati polovan laptop? pmale Prenosni računari 23 9.12.2009 13:32
Polovan Canon S5 vlajo ŠDK - Foto i audio/video 1 16.9.2009 9:39
Problem sa HP compaq 6715b epicentar Prenosni računari 0 25.6.2008 13:13
Koji polovan laptop 17"? Bokisha ŠDK - Prenosni računari 3 1.9.2007 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 14:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com