Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Šta da kupim?
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Šta da kupim? Saveti oko kupovine novog ili nadogradnje starog računara

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.1.2012, 2:06   #1
Nick Slaughter
Član
 
Član od: 2.12.2011.
Poruke: 41
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Misljenje o konfiguraciji?

Ovako ljudi, nakon 3 nedelje cimanja, narucene gotove konfiguracije koja je stigla neispravna, trazenja raskida ugovora i cekanja na povrat novca, definitivno sam izgubio poverenje (kao i zivce) u gotove konfiguracije i resio sam da sam sastavim i porucim jednu. Izaslo me je znatno skuplje, ali ako nista, barem necu morati da brinem o kvalitetu komponenti.

Ni ovaj put nisam imao previse srece i nije bas sve proslo glatko, tako da sam na samom kraju bio prinudjen da napravim neke kompromise u pogledu grafike i napajanja i evo sta sam na kraju porucio...

Asus P8Z68-V LX
i5-2500K
HDD SATA2 7200 500GB Hitachi Deskstar
DDR3 1600mhz 2x4gb patriot singnature CL9
GTX560-TI MSI TWIN FROZR II OC
DVD+/-RW Samsung SH-222AB / SATA/ black
Thermaltake V3 Black Edition/window sa 2x Akasa Ultra Quiet Series 12" ventilatora
TT 600w litepower

Nisam hteo ovo napajanje, vec CFT ali su me nakon narudzbine obavestili da ga vise nije moguce nabaviti a ovo je bilo jedino u cenovnom rangu izmedju 5 i 8k rsd Nisam srecan zbog njega, ali kapiram da nije ni mnogo losije od CFTá

Grafiku sam izvorno narucio 560 ti twin frozr III hawk za 20.5k rsd odnosno po staroj ceni koja je juce skocila za 2.5k, ali sam je danas zamenio i to uz doplatu za ovu koju sam gore naveo, jer sam naknadno na netu procitao masu problema koje ljudi imaju sa njom, od toga da dostize 100 stepeni, preko nesnosne buke pa sve do nestabilnosti sistema... Na neki nacin ispada da je twin frozr II zapravo bolje rashladno resenje od njegovog naslednika TF III ali svakako ako nista drugo, daleko tise. Mada mislim i po samom izgledu ventilatora na TFIII se moze zakljuciti da su bucni kao sam djavo i nikako ne razumem odluku za ovakav po meni uzasan dizajn istih... Mada ne vidim da se ljudi zale na buku ovih ventilatora na ostalim modelima na kojima je dato rashladno resenje primenjeno, tako da je moguce da je problem u lose odradjenoj gtx 560ti hawk seriji... Ko zna...

Mislim, poslusajte samo ovo http://www.youtube.com/watch?v=xzGMMH9Tq7U

Znaci bolesno... Doplatio sam 1.3k rsd da bih dobio slabiju kartu, ali po novoj ceni i iskreno ako bih morao da trpim onakvu buku, nije mi ni zao... Jedino mi je mozda zao, sto nisam uzeo obicnu gtx560 ili 6870 koje su bezmalo 5k rsd jeftinije od doticne ti verzije a taj novac sam mogao uloziti u bolje napajanje, ali eto, odlucio sam se za bolju grafiku i nadam se da nisam pogresio, jer planiram da igram na 1980x1080...
Elem sta je bilo, bilo je, poruceno je sve i sve skupa me je kostalo 74k rsdá sto je vise nego sto sam planirao da potrosim, ali sta je tu je


Sta mislite o konfiguraciji?

P.S. porucena je u E..Iú

Poslednja ispravka: Nick Slaughter (21.1.2012 u 2:16)
Nick Slaughter je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.1.2012, 3:43   #2
altec.gs
Starosedelac
 
Član od: 4.12.2010.
Lokacija: Minas Tirith <> Minga
Poruke: 2.759
Zahvalnice: 201
Zahvaljeno 693 puta na 630 poruka
Određen forumom Re: Misljenje o konfiguraciji?

Sve je super samo stavi posteno napajanje, taj LitePower je krs od napajanja. Tu mislim na Seasonic SS-520-GM/GB.
altec.gs je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Misljenje o Konfiguraciji Pero Trokadero ŠDK - Osnovne komponente 8 29.9.2011 7:43
Misljenje o konfiguraciji? Ivan06 Šta da kupim? 8 8.5.2011 21:38
misljenje o konfiguraciji 2600xt ŠDK - Osnovne komponente 10 15.12.2010 17:19
Misljenje o konfiguraciji mirke17 Šta da kupim? 7 31.1.2008 23:13
Misljenje o konfiguraciji... Budžet 330 € nes_nesone Šta da kupim? 2 28.8.2007 15:02


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com