Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Role-Play

Role-Play FRP, RPG...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2009, 11:41   #1
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.163
Zahvalnice: 2.081
Zahvaljeno 4.922 puta na 2.858 poruka
Određen forumom DoubleBear pravi Zombie RPG

Vest #1:

The DoubleBear Productions Website is live as home to this new Seattle, Washington-based developer founded by Brian Mitsoda, formerly of Black Isle Studios, Troika Games, and Obsidian Entertainment. As noted on their About Us page, DoubleBear also includes designer Annie Carlson, "best known for her writing on Neverwinter Nights 2: Storm of Zehir." Their first project is an unnamed RPG being created in conjunction with Iron Tower Studios and their Age of Decadence technology. Word is: "Frequent updates on DoubleBear and their game can be found at www.DoubleBearProductions.com. DoubleBear expects to release details on their first title within the next few months, or whenever there’s a slow news day." Thanks RPG Codex.

Vest #2:

The Iron Tower Forums shed a little light on what's up with newly revealed developer DoubleBear Productions (thanks Jon). We're talking a zombie RPG:

Citat:
Was hoping to save this for a rainy day, but it is cloudy here in Seattle today, so here we go. As the speculators have correctly guessed, yes, DoubleBear’s first game is indeed a Zombie RPG, which we have fondly referred to as a ZRPG internally. Before people start running in all kinds of directions with that, here’s what I will confirm:

-Set during the breakdown of society as emergence of zombies causes widespread panic and disorder.

-Slow, shambling zombies. Spreads like a virus/bite transmission. No, you are not a zombie, that would be stupid.

-Serious examination of a national crisis or natural disaster. Humans and a lack of order are a bigger threat than the undead. Think Hurricane Katrina, Children of Men, Dawn of the Dead NOT Resident Evil, Return of the Living Dead, zombie shooter-type games.

-Game is about survival. Scavenging resources, exploring the area, dealing with other survivors, and managing a “shelter” of sorts are the main focus of the game. More on this later.

-Game is open-ended. There are characters and events that could happen, but the story depends on where you go, what you do, and who you meet. Of course, there’s a lot more to this and we'll go into more details as time goes on.

We’ll be here often shooting down the wildest of theories and discussing our systems in more detail. Let’s start the old back and forth, shall we?
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 4 korisnika se zahvaljuje korisniku voodoo_ na korisnoj poruci:
Eni (8.8.2009), Ketchua (8.8.2009), Nikola95 (8.8.2009), Psycho13 (8.8.2009)
Stara 8.8.2009, 12:28   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Moram da priznam - tako prosta ideja, a u najmanju ruku zanimljiva...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 12:54   #3
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Ovaj Doublebear zvuči zanimljivo (možda zato što podseća na Doublefine), ali Iron Tower je fail studio... Ali ideju podržavam.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 13:01   #4
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Ovaj Doublebear zvuči zanimljivo (možda zato što podseća na Doublefine), ali Iron Tower je fail studio... Ali ideju podržavam.
Stoo?? Ja bas ocekuje da ce Age of Decadence biti fin old school RPG sa zastarelom tehnologijem, al mu to nece posebno smetati Naravno ako bude dobar koliko su pricali.. Jel se zna nesto novo sto ne znam?


Sto se tice ovog zRPG-a, nekako cela ta prica sa zombijima mi zvuci nekako trash.. Doduse moze da se obradi sa tog aspekta parodije (sto ovde kolko kontam nije slucaj), a moze da se odradi ozbiljno.. Videcemo vec kad budu dali jos informacija, svakako ima potencijala jer je ne prezvakano (bar u RPG univerzumu), mada ne znam kako je moguce napraviti survival RPG
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 15:22   #5
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Koliko sam ja čitao i gledao, Age of Decadence će biti čist bezumni hack&slash... A na to sam gadljiv.
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 15:49   #6
LoshMeeBre
Starosedelac
 
Član od: 18.2.2006.
Lokacija: Zemun
Poruke: 1.436
Zahvalnice: 1.209
Zahvaljeno 370 puta na 287 poruka
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Koliko sam ja čitao i gledao, Age of Decadence će biti čist bezumni hack&slash...
Damn.. Nisam bas pratio, kad sam poslednji put cuo nesto o igri pricali su da ce biti novi BG

"The game features a detailed skill-based character system, non-linear gameplay, multiple skill-based ways to handle quests, choices & consequences, and extensive dialogue trees." (sa oficijalnog sajta)
Ovo zvuci ko Arkanum Njaah, a bilo bi lepo
Ne razumem cemu pravljenje H&S igre sa ruznom grafikom kad imamo one sa lepom . . .
LoshMeeBre je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 17:35   #7
Ketchua
Basterd...
 
Član od: 26.1.2006.
Lokacija: BG
Poruke: 1.975
Zahvalnice: 1.113
Zahvaljeno 906 puta na 546 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Ketchua
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Svaki RPG koji treba da se pojavi se najavljuje kao novi BG. Dobro, nadam se da ću pojesti svoje reči. Zašto uopšte prave HnS igre?
Ketchua je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 17:38   #8
Psycho13
Deo inventara foruma
 
Član od: 23.3.2009.
Poruke: 3.590
Zahvalnice: 2.048
Zahvaljeno 971 puta na 571 poruka
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Zašto uopšte prave HnS igre?
Zato sto mozda ima nekog ko ih voli(kao na primer ja )...
Psycho13 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 17:44   #9
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.766
Zahvalnice: 5.408
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Zašto uopšte prave HnS igre?
Valjda zato sto se pokazalo jos od uspeha Dijabla da ljudi vole i takve igre, a ne samo tvrdokorne roleplay-e.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2009, 17:59   #10
The mighty Boo
Veteran
 
Član od: 25.7.2006.
Lokacija: Ne vise na ovom forumu
Poruke: 1.181
Zahvalnice: 68
Zahvaljeno 258 puta na 113 poruka
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Svaki RPG koji treba da se pojavi se najavljuje kao novi BG. Dobro, nadam se da ću pojesti svoje reči. Zašto uopšte prave HnS igre?
Zato sto oce da nerviraju posten narod, koji bi da igra Baldurs Gate.
The mighty Boo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2009, 8:08   #11
draske73
Starosedelac
 
Član od: 12.4.2006.
Poruke: 1.354
Zahvalnice: 243
Zahvaljeno 482 puta na 244 poruka
Određen forumom Re: DoubleBear pravi Zombie RPG

Citat:
Ketchua kaže: Pregled poruke
Koliko sam ja čitao i gledao, Age of Decadence će biti čist bezumni hack&slash... A na to sam gadljiv.
Po ovome ne bi trebalo da je bezumni hack&slash
http://www.rpgwatch.com/#12851

Naravno sa rezervom se može uzeti nfo sa zvaničnog sajta:
"The Age of Decadence is an isometric, turn-based, single-player 3D role-playing game set in a low magic, post-apocalyptic fantasy world.

Over 100 quests, taking you to 22 locations: towns, outposts, archeological digs, sealed places of Power, underground facilities, and temples.

Extensive dialogue trees, written with role-playing in mind. You can use many skills in dialogues, take actions like stealing or sneak-attacking, and play your character with personality as you see fit.
An interesting world with rich history and unclear future that your actions can shape into seven very different game endings."
http://www.irontowerstudio.com/

Poslednja ispravka: draske73 (13.8.2009 u 8:24) Razlog: dopuna
draske73 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kako da isključim sve zvuke koje računar pravi? Schnak3 Zvuk na računaru 5 7.1.2009 1:11
Vidi se pravi IP preko proksija PaEvoSam_ Zaštita 2 11.6.2008 21:26
Zombie Buster fskpzns 3D radovi 188 7.3.2008 0:43
Zombie Games! hacker_aca Male igre 3 25.1.2008 13:52
Intel 930? Pravi Dual core ? roza+ Osnovne komponente 48 5.8.2006 15:06


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 4:17.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com