Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 28.9.2007, 21:31   #1
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Question Sharing ne radi u potpunosti

Dva racunara u firmi su povezana obicnim mreznim kablom preko switchera (tj pripadaju istoj mreznoj grupi od 10 racunara). Ukljuceno je sharing odredjenih foldera i na jednom i na drugom racunaru. Sa jednog lako pristupam drugom i mogu da koristim sharing folder . Ali sa drugog ne mogu da koristim ni jedan sharing folder prvog tj. javlja mi da je taj folder nepristupacan i da je to ograniceno na prvom racunaru sto nije slucaj jer sam ja na prvom lepo naznacio da mogu da ga koriste svi na lokalnoj mrezi tj. full kontrol. Napominjem da nemam zastitni zid i da ni jedan program ne ogranicava pristup ni jednom racunaru.Svi racunari 10 pripadaju istoj grupi, ali problem je kod jednog jer sa njega ne mogu da pristupam ostalim sharingovanim podacima, dok recimo mogu stampacu. Kada sam podesavao mrezu lepo sam podesio da se koristi sharing i za files i za printer.
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.9.2007, 22:09   #2
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sharing ne radi u potpunosti

Da nisi slucajno negde stavio deny? Probaj da pristupis ovako \\[adresa]\c$ ovo je administratorski share koji je podesen po defaultu. Ako ti ovo lepo radi onda znaci da si negde zabrljao oko share dozvola (ili mozda ntfs dozvola).
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 18:28   #3
alien
Član
 
Član od: 22.12.2005.
Poruke: 97
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Sharing ne radi u potpunosti

Sta je to ntfs dozvola?
alien je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.10.2007, 21:43   #4
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sharing ne radi u potpunosti

ntfs dozvole kontrolisu pristup resursima na disku. idi na properties bilo kog fajla ili foldera (na disku koji je formatiran kao ntfs) i odaberi karticu security (prvo moras u folder options->view da odcekiras Use simpe file sharing). Ovde se vidi spisak svih korisnika i dozvole koje oni imaju za pristup tom fajlu ili folderu. Ako to vec nisi cackao ( i ako nisi nigde stavljao deny, sto gotovo nikada ne bi trebalo da radis, ako nekome hoces da uskratis pristup samo ga ukloni sa liste) onda je verovatno dobro podeseno.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.10.2007, 15:36   #5
nighthawk
.
 
Avatar korisnika nighthawk
 
Član od: 2.11.2005.
Poruke: 2.532
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 710 puta na 498 poruka
Određen forumom Re: Sharing ne radi u potpunosti

E zaboravio sam jednu sitnicu - da bi nekom kompu mogao da pristupis preko mreze na njemu mora da postoji korisnicki nalog sa definisanom sifrom. Ako korisnicki nalog nema sifru ne moze da se koristi prilikom pristupanja preko mreze, sto je odlicna mera sigurnosti. Mozes da napravis jedan nalog koji neces koristiti za sebe (ako neces da imas sifru na svom nalogu) vec samo za mrezni pristup.
nighthawk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
file sharing duoflash Komunikacioni uređaji i umrežavanje 0 11.3.2007 21:34
najjeftiniji (najsporiji) neograniceni adsl koji posteno radi? polarnimeda Internet usluge 14 8.3.2007 6:21
Nesto ne radi a ja ne znam sta bofi Kvarovi 21 15.2.2006 3:01
Problem sa mp3 playerom? Na nekom XP-u radi na nekom ne... Master Neo Foto i audio/video 7 5.1.2006 2:42
Ne mogu natjerati RAM da radi na "rated timings" sasha vukelic Kvarovi 0 26.12.2005 19:14


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com