Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.3.2013, 1:22   #1821
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
---
ja ne bih imao mozda sta da jedem u jednoj vojvodjanskoj zabiti.
---
Alo, majstore, od kad je Bečej zabit? Zemlju su vam otkupili Arapi pa kad ti izbuše izvor nafte u dvorištu, sve nas ćeš MORATI da zoveš na žuraju! Gore glavu!
ColdBoot je offline  
Stara 6.3.2013, 1:30   #1822
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Hehe ,arapi nisu kupili zemlju nikakvu Mozda i kupe negde u Vojvodini ,ali u Beceju bas i nece. Imali smo mi PIK Becej 40 godina ili koliko vec ,pa je prodat ,pa je bankrotirao ,a sad radi u nekom stecaju. Plate mozete da predpostavite kolike su ,a tek broj zaposlenih


Meni nije jasno zasto ljudi misle da poljoprivreda donosi neku veliku lovu. Mozda par veleposednika da, ali obican radnik tegli 12-14 sata za 600-900 dinara. I to bas bas fizikalisanje. Sto je najsmesnije ,nema vise ni toga !


Treba ti veza da ides na njivu
Sladjan85 je offline  
Stara 6.3.2013, 1:56   #1823
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Nikola obrati paznju napisao si da bi to svaki pametan menadzr uradio, ovde se radi ne o pametnim nego normalnim sinko marinko
Master_Touch je offline  
Stara 6.3.2013, 2:03   #1824
ColdBoot
Starosedelac
 
Član od: 21.8.2012.
Poruke: 2.666
Zahvalnice: 514
Zahvaljeno 495 puta na 418 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Hehe ,arapi nisu kupili zemlju nikakvu Mozda i kupe negde u Vojvodini ,ali u Beceju bas i nece. Imali smo mi PIK Becej 40 godina ili koliko vec ,pa je prodat ,pa je bankrotirao ,a sad radi u nekom stecaju. Plate mozete da predpostavite kolike su ,a tek broj zaposlenih


Meni nije jasno zasto ljudi misle da poljoprivreda donosi neku veliku lovu. Mozda par veleposednika da, ali obican radnik tegli 12-14 sata za 600-900 dinara. I to bas bas fizikalisanje. Sto je najsmesnije ,nema vise ni toga !


Treba ti veza da ides na njivu
Malo se šalim, znam koliko kuma zarađuje u PIK-u. Ali tamo niko nikad nije umro od gladi pa nećeš ni ti. Dobra je to zemlja. Ako ti je za neku utehu, sa 50k u BG se jedva krpim, tako da ganjaj ti tu Rusiju, nije ti to loše... biće bolje.
ColdBoot je offline  
Stara 6.3.2013, 2:16   #1825
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Ali PIK je otpustio preko 1000 radnika (medju ostalima i mog caleta) ,ovaj sadasnji pik koji radi pod stecajem ima minimalce i kasne plate i niko nema ideja sta da rade sa njim posle propale privatizacije i stecaja. Kako god plate su i tamo 18K
Sladjan85 je offline  
Stara 6.3.2013, 5:31   #1826
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ColdBoot kaže: Pregled poruke
Malo se šalim, znam koliko kuma zarađuje u PIK-u. Ali tamo niko nikad nije umro od gladi pa nećeš ni ti. Dobra je to zemlja. Ako ti je za neku utehu, sa 50k u BG se jedva krpim, tako da ganjaj ti tu Rusiju, nije ti to loše... biće bolje.

Imas 50.000,00 dinara platu, pa gde to radis?

A ti Sladjane jeste sve tesko i zeznuta je situacija ali mozda bi bilo bolje da ides i trazis posao a ne da pises onako duge tekstove...puno ljudi voli da prica nema posla iako su poslednji put trazili pre mesec dana i to tako traze da ne mogu da nadju... ja cesto vidjam oglase potreban radnik za to i to itd... Pa i fizikalisanje, prenosenje stvari, uredjivanje doma, basta itd...

Poslednja ispravka: Master_Touch (6.3.2013 u 5:40)
Master_Touch je offline  
Stara 6.3.2013, 8:40   #1827
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

ovo sto si sad rekao je kao da je rekao neki politicar. Kao da si rekao onim ljudima u Smederevu, sto im ne radi ona zeljezara da ne kukaju vec da vijaju oglase (pitam se koje). . i kad se nadje 1 radno mesto posto Srbija moze da sanja o kompanijama novim sa 10000 radnih mesta, na to radno mesto se doslovno prijavi 500 kandidata a unapred se zna ko ce biti primljen .Slozices se da je u mestima gde je nezaposlenost 50-70%, smesno i pricati o oglasima kad u cwlom mestu imas 5 trafika i jednu firmu.
Sladjan85 je offline  
Stara 6.3.2013, 13:08   #1828
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Sladjane sve znas samo ne znas resenje... a mislim da znas i resenje nego ti je lepo da vitlas istu pricu u krug i da pricas varijacije na temu, volis da kukas i da te sazaljevaju, izgleda da znas bolje politiku nego politicari ali steta ne znas da se zaposlis. Samo ti kukaj i cekaj da se promeni vlast i da se promeni politika i da Srbija postane bogata zamelja sa hiljadu fabrika pa polako nacices ti posao.

Ako imas nekoliko trafika u mestu a ti imas internet onda si ti gazda, koga bre lazes ... a taj hamburger se prodaje u jednoj od tih trafika?

Poslednja ispravka: Master_Touch (6.3.2013 u 13:19)
Master_Touch je offline  
Stara 6.3.2013, 13:12   #1829
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Kakav sam hamburger pojeo ,znaci pozlilo
Nadam se da ga nisi platio

Btw, kod vas se grejanje naplaćuje po utrošku, ne po kvadratu?
ZoNi je offline  
Stara 6.3.2013, 13:20   #1830
Master_Touch
Banned
 
Član od: 19.9.2010.
Poruke: 250
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 27 puta na 16 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

ZoNi covek je moze da se desi patologija, pogledaj kakve je price napricao, sedi kuci i smislja scenarija na koji ce da ga narod sazaljeva, a ovamo ima net ko zna koji paket - koju brzinu, jede hamburgere i nece da pronadje posao, ceka da se promeni svet da bi ga nasao... Strasno. So se ne prijavi na socijalno oni daju 6,7000 hiljada dinara! To nije pomenuo... od ovakvih ljudi kao sto je Sladjan mi se zgadi zivot.

Po njegovoj prici ceo svet ima vezu i svi se zapoisljavaju preko veze samo on ne moze nigde... jel si se mozda zapitao koju diplomu i koje znanje imas da bi se negde zaposlio... koju skolu imas. Zapitaj se to, dok je student sa prosekom 10 sedeo i ucio ti ko zna sta si radio pa sad kukas. STRASNO, nemam reci...
Master_Touch je offline  
Stara 6.3.2013, 14:12   #1831
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Nadam se da ga nisi platio

Btw, kod vas se grejanje naplaćuje po utrošku, ne po kvadratu?
Kod nas se naplacuje 30% fixno + utrosak. Pa i nema neke ustede. Ako odvrnes grejanje do kraja bude oko 11 000 mesecno, a ako grejes minimalno jednu sobu oko 8000-8500. Em je cela zgrada placala kalometre ,a nema neke ustede, cak i ako se "smrzavas"... Ni meni nije jasan njihov obracun, niti komsijama u zgradi.
Sladjan85 je offline  
Stara 6.3.2013, 14:35   #1832
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
Sladjane sve znas samo ne znas resenje... a mislim da znas i resenje nego ti je lepo da vitlas istu pricu u krug i da pricas varijacije na temu, volis da kukas i da te sazaljevaju, izgleda da znas bolje politiku nego politicari ali steta ne znas da se zaposlis. Samo ti kukaj i cekaj da se promeni vlast i da se promeni politika i da Srbija postane bogata zamelja sa hiljadu fabrika pa polako nacices ti posao.

Ako imas nekoliko trafika u mestu a ti imas internet onda si ti gazda, koga bre lazes ... a taj hamburger se prodaje u jednoj od tih trafika?





Citat:
Master_Touch kaže: Pregled poruke
ZoNi covek je moze da se desi patologija, pogledaj kakve je price napricao, sedi kuci i smislja scenarija na koji ce da ga narod sazaljeva, a ovamo ima net ko zna koji paket - koju brzinu, jede hamburgere i nece da pronadje posao, ceka da se promeni svet da bi ga nasao... Strasno. So se ne prijavi na socijalno oni daju 6,7000 hiljada dinara! To nije pomenuo... od ovakvih ljudi kao sto je Sladjan mi se zgadi zivot.

Po njegovoj prici ceo svet ima vezu i svi se zapoisljavaju preko veze samo on ne moze nigde... jel si se mozda zapitao koju diplomu i koje znanje imas da bi se negde zaposlio... koju skolu imas. Zapitaj se to, dok je student sa prosekom 10 sedeo i ucio ti ko zna sta si radio pa sad kukas. STRASNO, nemam reci...

Cemu ta agresivnost i mrznja ? Ti si totalno promasio poentu moje price. Prosto ne mogu da verujem sta si napisao. Kakvo sazaljenje na forumu o racunarima ? Boze mili, mislio sam da pricamo o (ne)mogucnosti naroda da isplacuje obaveze. Ti si celu moju pricu pogresno shvatio. Pa moja poenta i jeste u tome da celo vreme pominjem ekonomski aspekt. Nisam pominjao ni godine ,niti politicke partije ,u krajnju ruku politika me ne zanima. Hteo sam da pokazem za primer moju ekonomsku racunicu. A sto se tice ukupnih primanja od 30 000 u Srbiji ,pa to ti je neki siri pogled na celu Srbiju ,posto vecina Srbije ima tolika ili jos manja primanja. Sto se tice kukanja za posao i zaposljavanja preko veze i tu te ne razumem. Boze dragi ,pa ja da mislim da u Beogradu svima cvetaju ruze, ne bih "branio" ljude koji u Beogradu nemaju da plate kartu. Ja nemam pojma odakle si ti ,ali ako u nekom mestu je nezaposlenost po lokalnim novinama premasila i preko 40% ,dok je "zvanicno" :

-Bečej. 28,27%.
-Bujanovac. 27,23%

onda ne znam sta da ti kazem. Ovo je republicki podatak. Nezvanicno je mnogo vise. Ja mogu da razumem da zivim u Beogradu ili Novom Sadu ,da mi neko kaze "neces da trazis posao" ,ali reci to za mesto u kome u zadnjih 20 godina se pominju 1 kompanija (Sojaprotein) i 1 PIK (kombinat u stecaju) ,ne znam sta da kazem. A upravo moj brat radi u tom Sojaprotein za onih 18 000 ,a otac je dobio otkaz kao visak u onom PIK Becej. Ovo je cisto da naglasim stvari.

Priznajem da sam pogresio sto sam pisao onaj post gore ,jer ocigledno ako kritikujes drzavu ili ako kritikujes sistem ili kazes da se bas lose zivi i da je za vecinu ljudi nesnosljivo, uvek ce se (logicno) naci neko ko se ne slaze ,ali opet ne razumem taj agresivan stav :"gadi mi se".



Sto se tice hamburgera ,nisam znao da je to luksuz, to je obican obrok koji i ne kosta mnogo. Ili je luksuz ? Mozda je mnogo veci luksuz danas pusiti ili piti pice u kaficu, pa ja to recimo ne radim. Ili je mozda luksuz ,ako neko nakrpi da kupi Svet Kompjutera ? Pa nisam ja dosao na ovaj forum da kritikujem nekog sto je kupio i7 procesor ili sto je kupio 150 steam igrica. Totalno si promasio poentu moje price.
Sladjan85 je offline  
Stara 6.3.2013, 15:37   #1833
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Sladjan85 kaže: Pregled poruke
Cemu ta agresivnost i mrznja ?
Ja mislim da se on sve vreme zeza...
ZoNi je offline  
Stara 6.3.2013, 17:36   #1834
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
ZoNi kaže: Pregled poruke
Ja mislim da se on sve vreme zeza...
A sto je banovan?
Arcibalde je offline  
Stara 6.3.2013, 17:58   #1835
Nikola16789
Deo inventara foruma
 
Član od: 6.7.2009.
Lokacija: Bgd
Poruke: 3.643
Zahvalnice: 730
Zahvaljeno 595 puta na 466 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Iz za*ebancije, adminu bilo dosadno.
Nikola16789 je offline  
Stara 6.3.2013, 18:27   #1836
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Arcibalde kaže: Pregled poruke
A sto je banovan?
Red je bio više.
Sun Tzu je offline  
Stara 6.3.2013, 18:41   #1837
Arcibalde
Veteran
 
Član od: 2.8.2010.
Poruke: 581
Zahvalnice: 58
Zahvaljeno 86 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

A bre kakvi ste... Neozbiljni gospodo krajnje neozbiljni!
Arcibalde je offline  
Stara 6.3.2013, 19:42   #1838
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Treba da se odredi ko je nosilac gradskog prevoza u gradu, da se vidi koliki su tu godišnji troškovi, da se vidi i odredi kolika je minimalna cena karte koju mogu da plaćaju građani, da se vidi na koji način može da se nadoknade neki troškovi, naplati prevoz i od koga, kako organizovati prevoz i sam razvoj dotičnog. Da dobijemo situaciju u kojoj će građanin Beograda da plaća kartu, i da se na neki način dođe do situacije koju pominje nekoliko ljudi ovde.
Ko je nosilac gradskog prevoza? Da li je to b+? Nije. Kakvu uslugu pruža b+? Mene vozi GSP. Za one koji su davali primer "da li uđeš u prodavnicu, uzmeš hleb i ne platiš?" imam pitanje: da li hleb koji uzmete u Maksiju, Tempu, Idei... plaćate na kiosku Future +?
Koliki su godišnji troškovi? To nikako da saznamo, kao što nikako da saznamo kolike su plate, bonusi, dnevnice i šta ti ja znam funkcionera u JAVNIM preduzećima (ne samo GSP). Preduzeća su javna, ali su plate tajna.
Kako organizovati prevoz? Razvoj? Kad sam išao u srednju školu ('87-'90), svakodnevno je na radio stanicama (202, STB) među ostalim informacijama bila i ona o broju vozila GSP na ulicama. Tada je bilo od 1100-1300 vozila. Sada ima isto toliko. Broj stanovnika BG '87 (za one sa novijim ličnim kartama 1987... ) i broj stanovnika 2013... Kao reper "boljeg" prevoza uzima se broj vozila kad je prevoz bio jadan, pa je sad kao VAUUUUUUUUU. I samo da dodam, imao sam markicu i kada je bilo po 200 vozila.
Spawn BG je offline  
Stara 6.3.2013, 20:38   #1839
ZoNi
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.10.2005.
Lokacija: ************
Poruke: 8.655
Zahvalnice: 2.257
Zahvaljeno 1.921 puta na 1.404 poruka
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Citat:
Spawn BG kaže: Pregled poruke
da li hleb koji uzmete u Maksiju, Tempu, Idei... plaćate na kiosku Future +?
Ne, jer oni nisu deo svojih poslova autsorsovali nekoj drugoj firmi.

Ali, kad bi mi u Maxiju rekli da treba da platim u kiosku ispred prodavnice, meni bi bilo svejedno.
ZoNi je offline  
Stara 6.3.2013, 22:28   #1840
Spawn BG
V.I.P.
 
Član od: 26.12.2005.
Lokacija: Open in new tab
Poruke: 1.507
Zahvalnice: 409
Zahvaljeno 344 puta na 280 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Spawn BG
Određen forumom Re: Bus Plus kartica!

Taj outsource nas je koštao, karta je sa 40, 50, 60 stigla do 72 dinara da bi neko trpao procenat u džep. E to meni smeta. Neka oni autsorsuju svoje privatne firme, a ne nešto što su građani finansirali da se izgradi (nekadašnjim tzv. "samodoprinosom" gde oni odrežu koliko će ti uzimati da bi nešto izgradili, npr. u Rakovici produžetak tramvaja od IMR do Kneževca što se ja sećam, a ko zna šta sve još pre toga).
Spawn BG je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
gsp

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Vodič za overklokovanje grafičkih kartica Wolfy Tekstovi u SK 28 24.9.2017 1:19
Razmatranje jedne veoma loše ponude grafičkih kartica star-duster ŠDK - Grafika 14 22.1.2011 14:45
Isplati li se kupovina bilo koje od sledećih kartica trenutno? holodoc Grafika 13 26.10.2010 6:36
Nvidijina dual-GPU kartica zvaće se GTX 490 Dusan Despotovic Vesti 11 25.5.2010 22:42
S3 (VIA) Chrome dualna kartica Nergal Vesti 3 24.2.2010 0:11


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:31.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com