Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > O igrama uopšte

O igrama uopšte Uopšteno, dakle sve ono što se ne tiče samo konkretnog igranja i konkretne igre (poređenje raznih igara, o žanrovima, o sociološkom i drugim uticajima igara itd.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 24.4.2011, 15:19   #41
Bratori
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2010.
Lokacija: There… Earth. I wish you could see it like I do...
Poruke: 1.384
Zahvalnice: 357
Zahvaljeno 1.100 puta na 450 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Citat:
amantio kaže: Pregled poruke
Čelnici Criteriona su odlučili da iz Need for Speed: Hot Pursuit-a izbace podršku za split-screen igranje. Kakve su inovacije odlučili da ubace u ovu igru? Nekakve wall-ove, autologove, konektovanje na nekakve servere da možeš da podeliš fotkice sa svojim drugarima i slične z****ancije, nemam pojma, iskreno nisam ni testirao ove opcije jer sam upalio igru da bih igrao igru a ne da bih fejsbučio. Kakva je to puknuta glava u toj razvojnoj kući odlučila da ja ne želim da imam opciju u igri da mi dođe drugar sa džojstikom, da podelimo ekran na dva dela i da ga ja derem dok urlamo, nerviramo i u mirnijim deonicama se*emo kako koja koleginica na faksu ima dobro ****. Mislim, koja je poenta igranja ako ne možeš da se igraš sa živim bićima kojima možeš da povrediš osećanja i da ih iznerviraš i da ih zezaš što se nerviraju.
Niko nije odlucio da izbaci split screen iz nfs hot pursuit jer split screen nije bio ni u planu. Ozbiljna kompanija pre nego sto krene razvoj igre odradi "research" medju igracima i posle toga donese odluke o samom razvoju igre. Split screen je daleko nepopularniji nego pre, to pokazuje i njegovo odsustvo u svim novijim AAA voznjama. Odvojiti svoje razvojno vreme radi razvijanja split screena koji ce 10-20% igraca da koristi(pretezno igraci na PC, a PC nije glavna razvojna platforma u ovom slucaju) nije u interesu kompanije.

Sa druge strane Autolog je jedna od najhvaljenijih inovacija u voznjama koja podize online na sasvim novi nivo i jedan od razloga zasto je Hot Pursuit voznja 2010. godine.
Bratori je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 15:45   #42
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Citat:
Bratori kaže: Pregled poruke
Odvojiti svoje razvojno vreme radi razvijanja split screena koji ce 10-20% igraca da koristi(pretezno igraci na PC, a PC nije glavna razvojna platforma u ovom slucaju) nije u interesu kompanije.
Nije bas tako. Pre bih rekao da je split screen vise namenjen za konzole. Dodje ti ortak, zavalite se uz PS3/Xbox360 na 40kusur inca i trkate se k'o ljudi. Pa onda spakujes opremu, odes sa drustvom negde na vikendicu, samo se udzeka i moze da se igra do sutra. Ovako da bi igrali dvoje ljudi, oboje moraju da imaju konzolu, oboje da imaju original igru sa pristupom mrezi. Sto je apsurdno, pogotovo ako ste u komsiluku.

Ja slabo igram trkalice, pogotovo u MP ali mene eto nervira sto se u modernim FPS-ovima izbacuje LAN mod, cast Left 4 Dead-u.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:35   #43
Bratori
Starosedelac
 
Član od: 4.6.2010.
Lokacija: There… Earth. I wish you could see it like I do...
Poruke: 1.384
Zahvalnice: 357
Zahvaljeno 1.100 puta na 450 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

^Kada bolje razmislim, nije toliko tesko sa tehnice strane realizovati lan i split screen. Ali samim izbacivanjem podrske za split screen i izuzetno kratkim sp kampanjama u igrama proizvodjaci navode igrace da probaju online gde oni imaju veliku zaradu. Igrate online, nagovorite svoje drugare da kupe igru i da igraju sa vama, usput svratite do "store"-a koji je integrisan u igru i tu kupujete dlc-eve, itd itd...
Bratori je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:47   #44
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Pa o tome ti pricam. Naravno da nije tesko napraviti split screen (pogotovo za gigante poput EA, to je minimalni utrosak resursa), al time umanjujes mogucnost zarade. Sve vise se gleda na jedan covek - jedna kopija politiku, bez preprodaje, bez iznajmljivanja, bez da jedan kupi a 20 se igra.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 24.4.2011, 16:53   #45
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Uz to, bez split screen podrse, lakse je prodati vise kopija igre po domacinstvu (po jedna po svakom racunaru).
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.4.2011, 0:35   #46
amantio
Novi član
 
Član od: 30.11.2010.
Poruke: 18
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 50 puta na 8 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Citat:
Bratori kaže: Pregled poruke
Niko nije odlucio da izbaci split screen iz nfs hot pursuit jer split screen nije bio ni u planu. Ozbiljna kompanija pre nego sto krene razvoj igre odradi "research" medju igracima i posle toga donese odluke o samom razvoju igre. Split screen je daleko nepopularniji nego pre, to pokazuje i njegovo odsustvo u svim novijim AAA voznjama. Odvojiti svoje razvojno vreme radi razvijanja split screena koji ce 10-20% igraca da koristi(pretezno igraci na PC, a PC nije glavna razvojna platforma u ovom slucaju) nije u interesu kompanije.

Sa druge strane Autolog je jedna od najhvaljenijih inovacija u voznjama koja podize online na sasvim novi nivo i jedan od razloga zasto je Hot Pursuit voznja 2010. godine.
Uvaženo. Uopšte to nisam gledao iz tog ugla.
amantio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku amantio na korisnoj poruci:
Bratori (25.4.2011)
Stara 25.4.2011, 13:01   #47
evanghelion
Veteran
 
Član od: 25.3.2006.
Lokacija: Bor
Poruke: 972
Zahvalnice: 130
Zahvaljeno 272 puta na 155 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku evanghelion
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Gejming miševi, gejming tastature, gejming slušalice, gejming podloge, gejming stolica, gejming procesor, gejming zvucna, gejming zvučnici...

Još jedna u nizu makretinških buzzword-ova. Ranije su klinci koji su igrali igre bili obični klinci, ovi sadašnji sve neki gamer-i
evanghelion je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 7 korisnika se zahvaljuje korisniku evanghelion na korisnoj poruci:
Aibo (19.6.2011), DragonSlayer (1.5.2011), jozvan_Kg (2.5.2011), Nash Knight (25.4.2011), Ocelot (19.6.2011), Partybreaker (2.5.2011), real022 (27.4.2011)
Stara 29.4.2011, 8:09   #48
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.769
Zahvalnice: 5.414
Zahvaljeno 4.097 puta na 2.672 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Jos jedna "moderna" stvar u igrama sto me nervira su DLC-ovi, tj. nacin na koji su realizovani.

Najcesce, u slucaju RPG-a, ako je u pitanju neka nova misija ili kvest, oni "odvratno" strce od ostataka igra. Obicno dobijes neko pisance ili poruku cim startujes igru da znas gde se taj sadrzaj nalazi, da mozes iz cuga da se igras sa njim, umesto da bude lepo integrisan u ostatak igre.

Zavrsili ste igru? Ni to nije problem, end game save je dizajniran da mozes sa njim isto da igras DLC kad ti se cefne.


Ovakve DLC-ove mogu i da svarim (ako je sam sadrzaj ok), ali one koje ne podnosim su item packovi. Od raznih promotivih, koje dobijas ako kupis igru tu i tu, uradis anketu, otvoris facebook nalog i ko zna sta, do onih za koje treba pare da das. A moje misljenje je da je ovakav sadrzaj toliko bezvredan da ne vrediti ni cak da se piratizuje.

Takodje, isto bezobrazno strci od ostatka igre. Obicno te predmete dobijes tik na samom pocetku igre, nezavisno dal to ima smisla u igri, i to besplatno (u slucaju RPG-a) sto je besmislica (zar nije ideja da razvijas lika i nalazis i kupujes opremu, a ne da ti je servirana na tacni). Zar je toliko tesko napraviti da item DLC-ovi dospevaju u inventar raznih merchanta ili kao novi loot u igri?

Poslednja ispravka: player1 (30.4.2011 u 23:17)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku player1 na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (2.5.2011), wolf88 (29.4.2011)
Stara 29.4.2011, 9:45   #49
Rainman
Starosedelac
 
Član od: 5.1.2006.
Poruke: 2.394
Zahvalnice: 1.365
Zahvaljeno 2.322 puta na 924 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

3. mesto - DLC

2. mesto - Checkpoints

1. mesto bez ikakve konkurencije - Autoheal
Rainman je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 30.4.2011, 17:03   #50
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

ako cemo po mestima:

prvo mesto:
dobar dan, morate biti onlajn iako vas interesuje samo singlplejer, takodje se morate uclaniti u nasu sektu. mozete to i da ne uradite, al onda ne mozete da snimate progres hihihi.
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
jozvan_Kg (2.5.2011), uros@3D (1.5.2011)
Stara 1.5.2011, 23:55   #51
uros@3D
Deo inventara foruma
 
Član od: 10.6.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 5.632
Zahvalnice: 1.193
Zahvaljeno 1.918 puta na 966 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku uros@3D
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

100% si u pravu. Kada se setim samo sta se sve morao instalirati da bi pokrenuo GTAIV (R* social club je kasnije izbacen kao neophodna aplikacija), mislim da bih za to vreme instalirao Win sa sve drajverima i neophodnim programima. Ono sto me najvise nervira je kad uz igru moram da instaliram jos 20 bespotrebnih programa.

Sad se setih, takodje me nerviraju i mikrotransakcije.
uros@3D je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 11:18   #52
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Mene izludjuju cutscenesi, sinemaskopi, i sve to sto video igre udaljava od igre i zabava a priblizava interaktivnim filmovima...

A debilizacija interfejsa verovatno ima i svoju demografsku pozadinu. Danas svi imaju kompjutere, ukljucujuci i treceslojce, funkcionalno nepismene i objektivno ljude bez kritickog misljenja. Samim tim, srednja inteligencija i upucenost u supstanciju prosecnog gejmera manja je nego pre 20 godina. Proizvodjaci igara vrlo dobro znaju to, pa zato prave sve lakse i gluplje igre.

Poslednja ispravka: Willy (2.5.2011 u 11:28)
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.5.2011, 11:33   #53
Ghost
Starosedelac
 
Član od: 10.4.2006.
Lokacija: SGC
Poruke: 1.990
Zahvalnice: 167
Zahvaljeno 486 puta na 233 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
Sad se setih, takodje me nerviraju i mikrotransakcije.
Додуше оне се чешће виђају код Play4Free игара, где су извор прихода за фирму.
Ghost je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.6.2011, 21:15   #54
Zuti Bar
Starosedelac
 
Član od: 9.12.2010.
Poruke: 1.518
Zahvalnice: 189
Zahvaljeno 333 puta na 206 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Automatsko regenerisanje healtha je odlicna stvar.

Sto vise automatskih quicksave-ova to bolje.

Los AI mozda i nije zabavan, ali ce omoguciti da moj ratnik sto prije postane Rambo.

Zuti Bar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.6.2011, 7:47   #55
Sreten Mladenovic
Guest
 
Poruke: n/a
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Citat:
uros@3D kaže: Pregled poruke
100% si u pravu. Kada se setim samo sta se sve morao instalirati da bi pokrenuo GTAIV (R* social club je kasnije izbacen kao neophodna aplikacija), mislim da bih za to vreme instalirao Win sa sve drajverima i neophodnim programima. Ono sto me najvise nervira je kad uz igru moram da instaliram jos 20 bespotrebnih programa.

Sad se setih, takodje me nerviraju i mikrotransakcije.
Ja sam proslog meseca kupio company of heroes goty i za cudo nemozes da udjes u igru ako nisi online i ako se ne registrujes online. A to samo da bi igrao single player kampanju. malo cudno... Obicno takve igre ne traze online registraciju. A inace da bi uopste usao u igru morao sam da skinem brdo nekih patcheva. Navodno ti patchevi su za online igranje. Ako odbijes (ja probao) nemozes da udjes u igru.
  Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 14:53   #56
talenat
Starosedelac
 
Član od: 16.2.2010.
Lokacija: Sremeska Kamenica
Poruke: 2.128
Zahvalnice: 103
Zahvaljeno 354 puta na 278 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

da,helt regen... :@
ali i kada se pogleda sa druge strane ne postoji bolji sistem od toga
talenat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.6.2011, 15:09   #57
Reborn
Član
 
Član od: 21.5.2006.
Poruke: 159
Zahvalnice: 86
Zahvaljeno 78 puta na 42 poruka
Određen forumom Re: Pomodarstvo u igrama

Health regen, quick save, checkpoint.... kao da je bitno, najvaznije je da programeri dobro izbalansiraju igru i onda je uzivanje zagarantovano nebitno od sistema savea koji je prisutan.

Evo par primera, ja sam CoD MW igra na najtezem nivou tezine, igra ima health regen i checkpoint sistem i bila je itekako teska, sto ne znaci da nisam uzivao u igri, zadovoljstvo je bilo zagarantovano kada se ugledao checkpoint. Sa druge strane Far Cry ima quick save i ako se igra na najtezem nivou tezine brutalno je teza od MW, bez obzira na prisustvo qiuck savea. GTA 4 nema qiuck save ali je zato bar 5x laksa od zilion igara koje poseduju qiuck, takodje AC2 bez qiuck save je setnja kroz park.
Reborn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Kvar sa grafikom u video igrama Bokile Kvarovi 2 7.10.2009 11:46
Problem sa grafickom u igrama!? B@NE Kvarovi 5 18.10.2007 18:07
Osvetljenje u igrama culer O igrama uopšte 11 22.8.2007 13:26
Poludecu Problem u igrama hajduk Grafika 4 12.4.2007 0:46
Da li postoji neka emisija o igrama? Diablo Opšta kultura 35 29.11.2006 13:09


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:28.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com