Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 15.9.2011, 1:20   #1
hack
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Poruke: 150
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Problem sa placenim hostingom

Apache 2 Test Page Powered by CENTOS

Da li je neko imao problema sa placenim hostingom kao sto je ovaj. Dakle pristupim normalno svom cpanelu i upload fajlove od sajta u public_html. Kad odem na stranicu dobijem poruku kao sto je na slici. Ovde pise kao da podesim ovaj neki conf fajl iz etc foldera medjutim taj etc folder u mom File Manageru je prazan. O cemu se radi? Hvala
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	apache.jpg
Viđeno:	42 puta
Veličina:	31,6 KB
ID:	41051  
hack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 10:46   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

To što piše važilo bi da je ceo server tvoj, pa da imaš prava da čačkaš sve što hoćeš.

U tvom slučaju, prvo pogledaj da li si baš sve dobro odradio - da li postoji indeks fajl sa odgovarajućom ekstenzijom (html, htm, php...).

Drugo, što se tiče parametara, ti kao neprivilegovani korisnik servera možeš da menjaš samo lokalno parametre direktorijuma u kojima se nalaze elementi tvoje prezentacije. Sve što hoćeš da promeniš u odnosu na sistemska podešavanja treba da staviš u fajl koji se zove .htaccess i postaviš ga korenski direktorijum, ili po potrebi i u bilo koji drugi direktorijum (ako hoćeš da razni dirovi imaju razne parametre).

Što se tiče toga šta ćeš upisati u taj fajl, moraćeš malko da potražiš na Netu. Kao reč za pretragu možeš da staviš baš .htaccess ili Apache ili kombinaciju.

Po nekim mojim iskustvima (koja nisu prevelika), dve najčešće stvari koje dovode do greške kao što je kod tebe su zabrana pristupa osnovnom direktorijumu prezentacije (pristup treba da dozvoliš u fajlu .htaccess) i index fajl sa ekstenzijom koju server ne prepoznaje (rešava se na istom mestu).

Poslednja ispravka: VojaM (15.9.2011 u 10:54)
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 10:49   #3
Drmika
Član
 
Član od: 16.2.2006.
Lokacija: Šašinci ...brm...brm... Novi Sad
Poruke: 67
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 13 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Drmika
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

po ovome caka je u prioritetu otvaranja fajlova html, htm, php ili to sto si uploadovao nema index.* ime
Drmika je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 11:29   #4
hack
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Poruke: 150
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Hvala na odgovorima. Naravno da postoji index fajl u mom slucaju index.html i to je prvo sto sam proverio. Mene je zbunilo sto na toj slici pise poruka da kao ja editujem httpd.conf fajl koji se nalazi u tom nekom folderu etc itd itd. Pokusacu ovo sa htaccess ako ne nadjem nista onda se moram obratiti provajderu. Hvala jos jednom .
hack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 15:54   #5
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Proba za početak da napraviš fajl .htaccess i da u njega upišeš samo

Order allow, deny

Ako i dalje neće, probaj još da dodaš i

Allow from all
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 18:52   #6
hack
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Poruke: 150
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Nista, opet izbacije Apache Test Page
hack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 19:38   #7
dare023
Veteran
 
Član od: 30.6.2006.
Lokacija: Bečkerek
Poruke: 722
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 133 puta na 122 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Na toj slici piše da fajlove dodaješ u /var/www/html/ i da će se dok to ne uradiš pojavlljivati ova poruka.

Poslednja ispravka: dare023 (15.9.2011 u 19:51)
dare023 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 22:36   #8
hack
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Poruke: 150
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Dare, prvi put kad pristupis file manageru u cPanelu imas www i public_html foldere.Kad u bilo koja 2 dodas recimo index.html on se pojavi u oba ova foldera. Folder www obicno ima neki svoj index.html i .htaccess fajl i to je to. Koristio sam slican cPanel i sve je radilo dodavanjem fajlova u folder www. Iskren da budem to sto pise da treba dodati fajlove u www/html/ sam nekako propustio i ako je tako onda bi ja u ovom folderu www trebao da napravim folder html i da dodam fajlove Takodje taj folder var ne postoji i kad odes u File Manager vidis jedno stablo na cijem je vrhu home/ime_domena i to je to a ispod su svi ovi folderi www, public_html ima jos nekih ali nisu toliko bitni. Pokusacu ovo sa kreiranjem foldera html pa cemo da vidimo, daj boze da je do toga. Hvala na savetima.
hack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.9.2011, 22:41   #9
hack
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Poruke: 150
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Na zalost nista. Jos uvek cekam odgovor od vlasnika domena koji se obratio podrsci pa se nadam da ce se ovo uskoro razresiti. Javicu se cim razresim ovu agoniju da prenesem iskustva Ne znam sta bi vise moglo da se proba.
hack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2011, 5:10   #10
AlekBGD
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd, Zemun
Poruke: 254
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 19 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AlekBGD
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Пробај да упишеш следећу линију у .htaccess

DirectoryIndex index.php

направи index.php и пробај да отвориш

www.tvojsajt.com/ и www.tvojsajt.com/index.php
AlekBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2011, 11:18   #11
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Ja ti rekoh da je ta slika "generička", što će reći da je primenljiva za nekog ko ima svoj server pod linuxom i na njemu drži prezentaciju.

Ti kao korisnik provajderovog servera ne možeš da vidiš te direktorijume, vidiš samo osnovni direktorijum svog korisničkog naloga. /var/www/html (na nekim serverima je public_html umesto html, ali princip je isti) je na tom serveru definisan kao default direktorijum za html, ali to nije direktorijum gde korisnici virtuelnih domena stavljaju svoje fajlove.

Dakle, sve ukazuje na to da provajder treba da izvrši ručno neku intervenciju da bi ti se prezentacija pojavila, ili ti treba da napraviš direktorijum određenog imena pa da u njega sve strpaš.

Moguće da negde na sajtu provajdera piše šta tačno treba da se uradi, ne bi bilo loše da to potražiš. Nekako mi se čini nemogućim da ne postoji bar osnovno uputstvo.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.9.2011, 16:08   #12
hack
Član
 
Član od: 9.12.2007.
Poruke: 150
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 3 puta na 3 poruka
Određen forumom Re: Problem sa placenim hostingom

Voja razumem ja sta govoris, ali ne razumem kakav je to hosting koji je zakupljen pre 4 meseca, uredno placen i sve i da moras jos da se napatis da to sto si platio i dobijes. Pa valjda kad zakupis domen logicno je da je sve spremno da se hostuju fajlovi ili kao mora da prodje neka provera sta se to hostuje, ali fajlovi vec 3 dana stoje na serveru i niko da ih skonta Smesno.

Probao sam i da upisem ovo u .htaccess i opet isto ali kad pristupim ovako:

www.mojsajt.com/index.php dobijem poruku Not Found. Eto samo jos da napomenem da nisam toliki debil pa da nemam index stranu, ma sra*e !
hack je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa puštanjem HD filmova sa eksternog HDD-a Pipboy Foto i audio/video 0 24.12.2010 21:09
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa PLAVIM EKRANOM backo87 Kvarovi 7 25.10.2010 18:12
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 23:52.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com