Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Ostale teme > Brbljaonica
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Brbljaonica Manje ozbiljno ćaskanje na ostale (kompjuterske i geek) teme... (POSTOVI SE NE BROJE!)
(Pravila pisanja: kliknite ovde.)

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.11.2012, 16:31   #1
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Očajna web kupovina IT opreme u Srbiji

Ne znam da li je bila ova tema ,zato je otvaram u Brljaonici, nedavno sam prvi put u zivotu porucio nove stvari i prenecu iskustva. Zanima me da li ste imali slicno i kako ste postupili ? Napomenucu da sam u zivotu kupio bar 50 komada hardvera polovno i NIKAD MI NESTO NIJE STIGLO neispravno...


Sta je najveci problem ? Pa Win Win Computers i Emmi ,salju robu preko nekog Altija u Cacku ,koji u zivotu nije isporucio nesto ispravno....

1. Emmi - Monitor Benq G950A place 8300+ dinara

2. Win Win Computers - 1 ram modul exceleram 4GB - 1600+ (sa postarinom)


Reklamacije u slucaju Emmi-ja , zovem prvo 065bla bla ,preusmere me na drugu radnju u BG, ovi me preusmere na Web porudznine ,ovi me preusmere na Alti D.O.O Cacak, Alti me preusmeri na neki Servis ,ovi na skladiste... Posle 20 poziva (da - 20) ,konacno prihvate da prime monitor nazad tamo u Cacku ,iako sam narucio iz Beograda, monitor je imao 3 mrtva pixela ,vidljiva posred ekrana, monitor im poslat....

Nakon nedelju dana - ni A da zinu ... nakon 2 nedelje ni A da zinu ... nakon 3 nedelje ,jos je na proveri !! Nakon 4 nedelje zovem sve brojeve ,svadjam se ,i konacno mi kazu da im dam broj racuna da mi vrate pare ! (nemaju zamenu) . Ja sav srecan ,dobijam nazad pare ,kad ono DJAVOLA, proslo nedelju dana ,oni nista... Zovem opet, oni kazu nisu jos stigli rezultati iz servisa ,da li hocu zamenu ,ja kazem DAJ BILO STA, oni nista...

Sta se desilo ? prijava Ministarstvu Trgovine - Sluzba za zastitu potrosaca...

Slucaj broj 2 - Win Win Computers

Porucio ram (prethodno kupio 1 polovan od 4gb) i nisam mogao naci polovan i ja kupim nov !!! ukljucio RAM nece da ukljuci PC ... vadi modul ,ukljuci samo jedan ... nece ... resetuj bios ,ma kakvi ... pipno ram - vreo kao vatra ,peku ruke od obicne `plastike` ,ona nalepnica pocrnela, nikad nije dao sliku ...

Zovem Win Win ,kazem problem ... i opet Alti ... smrdljivi Alti ... zovem Alti u Cacku ,opet se javi ona narogusena ,trazim opet zamenu ,ona me preusmerava na Win Win BG, ovi na neke servise ,skladista ... pojma nemam ,konacno mi kazu da vratim u Alti ,ja poslao ,ne znam sta ce biti ...

ali jedno znam ,da izgleda da je nekad POLOVNO POUZDANIJE,jer znas da ga je prethodni vlasnik koristio i da je ispravno ,a ova kupovina preko web-a je macka u dzaku !

Najgore sto nam je ocajna zastita potrosaca ,sto rokovi za povracaj novca ili zamenu robe debelo premasuju mesec dana.

Nikad vise necu naruciti nesto preko web prodavnice i odsad cu kupiti direktno u radnji makar platio 2x skuplje ,samo da nemam ovaku za*****ciju sa sajtovima i desetinama brojeva telefona.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 16:58   #2
Љуша
Deo inventara foruma
 
Član od: 18.11.2011.
Poruke: 5.410
Zahvalnice: 644
Zahvaljeno 1.057 puta na 827 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Ја сам био у оној продавници на "Е" (4 слова ), да се распитам за куповину проце и све што иде уз исти, и рекли су ми да се поручује и да немају у продавници . Мрзи ме да поручујем и да чекам. Боље да купим одмах (ако добију), због евентуалних рекламација и сервиса. Надам се да ће све проћи како треба кад будем склапао. И да нећу морати да се малтретирам и да шаљем за Чачак
Љуша je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 17:20   #3
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

i Win Win i Emmi ,salju preko nekog Altija iz Cacka. Najgore sto posle prve kupovine u Emmi ,ni na kraj pameti ,ni na umu mi nije palo da ce totalno druga firma poslati mi opet preko Altija i da cu opet dobiti pokvarenu robu. Nisam mogao da verujem da sve ide preko tog Alti ,a drugo nevidjena peripetija oko povracaja novca (u prevodu - ne vraca im se) ,proslo je 40 dana od monitora ,niti sam dobio pare, niti monitor. Uzasno iskustvo imam i iskreno strah me da ikad vise porucim nesto preko neta (da nece opet Alti?) ,a jos vece cudo da 2x u 2 kupovine dobijes crknutu komponentu. Neverovatno. Najgore sto nemas kome da se obratis ,oni se igraju brojeva telefona, bacaju te tamo, bacaju te vamo ,a nemas ni kome da ih prijavis... I onda se oduzi preko mesec dana... I onda kazu : Da je web kupovina brza ,bolja ,efikasnija ... Jeste ,ako imas srece da prodjes dobro ,ovi su mi napravili telefonski racun (zvati 20x mobilne telefone ,za 1 glup monitor) ,izgubio sam vreme ,komponente koje mi trebaju nisu tu ,a nemam ni novac.
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 17:32   #4
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Pazi ovo, preko nekog Alti-a. Sve je to jedno te isto winwin se nazivaju prodavnice, emmi je web prodaja a Alti je firma koja sve to objedinjuje.
Napadaš win iz jednog slučaja. Imaju oni i dobrih stvari gde se drugi ne žale. Inače emmi je u sastavu wina i bavi se isključivo web prodajom. I šta naleteo si na škart. Vratiš i tražiš ili povraćaj novca ili zamenu. Kupovina preko weba je uvek mačka u džaku i to važi za sve zato je i jeftinija roba. Ja dosta često kupujem preko neta i nikad nisam imao sličnih problema. Jedino telefon se zaglupio i odmah sam ga poslao nazad, u roku od tri dana dobio sam ispravan proizvod.
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 17:37   #5
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Emi nije u sastavu wina vec su oba pomenuta u sastavu altija, alti drzi 90% radnji od skora.

Zato vas i preusmere jer se uvek za reklamaciju salje uvozniku.
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 18:10   #6
Sladjan85
Starosedelac
 
Član od: 20.5.2012.
Lokacija: Becej ■■■■■■■■■■■■■
Poruke: 2.947
Zahvalnice: 674
Zahvaljeno 1.841 puta na 1.181 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Pa to je problem ,sto im se ne zuri sa vracanjem para. 40 dana skoro ,odkako sam im vratio monitor ! Ne razumem zasto onda imaju Emmi i Win Win ,2 sajta ,a drzi taj Alti. Ocajna im je podrska ,jeste da su jeftini ,ali kad covek nesto plati ,trebalo bi da dobije ispravno ,a ne da ceka po 40 dana na povracaj novca (i onda ga jos ne dobije). Zvao sam im silne brojeve i oni se totalno zezaju ,zovi vamo, zovi tamo ... pa vracaju ,pa ne vracaju ... ocajni su (po mom iskustvu). Ako u 2 prve kupovine ,dobijes 2 skarta, onda mi bas deluju kao pouzdani trgovci. Da su mi vratili pare ili zamenili komponentu u najkracem mogucem roku ne bih bio ljut ,ali ovako ...

Sto je najgore dobro sam se namucio dok ih nisam prijavio. Videcu sad sta ce ovi da urade...
Sladjan85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 18:24   #7
todos
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.12.2005.
Lokacija: Parmenac Čačak
Poruke: 7.716
Zahvalnice: 4.561
Zahvaljeno 2.635 puta na 1.578 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku todos
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
flamingos kaže: Pregled poruke
Emi nije u sastavu wina vec su oba pomenuta u sastavu altija, alti drzi 90% radnji od skora.

Zato vas i preusmere jer se uvek za reklamaciju salje uvozniku.
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2
Konfuzija u mom odgovoru. Rekao sam da su win prodavnice a emmi web prodaja. Svi zajedno se zovu alti.
Tri sajta imaju. Pored dva već poznata, tu je i http://www.alti.rs/
todos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 22:46   #8
SlobaL
V.I.P. Test Drive
 
Član od: 16.2.2011.
Poruke: 2.712
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 813 puta na 699 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Koliko je meni poznati ukoliko roba nije saobrazna ugovoru prodavac je po zakonu obvezan da ti odgovori u roku od 15 dana o načinu rešavanja problema, iliti da ti zameni, popravi ili vrati novac. Ukoliko ne ispoštuje to, kao što kod tebe nije, prijava tržišnoj inspekciji (za ovakve slučajeve ona jeste nadležna) pa lepo kazna od minimum 300.000 din plus zabrana obavljana delatnosti za određen vremenski period.
SlobaL je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.11.2012, 22:53   #9
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Pogledaj malo bolje fiskalini račun, lepo ti piše Alti DOO, p.j Emmi ili LuzLuz...
A, od skora je i PC practic njihov...
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2012, 0:29   #10
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Do sad nisam imao problema sa naručivanjem preko neta (atom, emmi), ali sam imao problema sa malim lokalnim radnjicama, u kojima je sve skuplje + su mnogo sporiji od samostalnog jurenja garancije. Ne kažem da je savršeno i da se gluposti ne dešavaju, ali znam još ljudi koji su preko neta dobili sve kako treba, a kad su kupovali u radnji popili škart i nezatraženo zezanje sa vraćanjem.

Druga je stvar što nisi čitao upustva za slučaj nevolje, inače te ne bi prebacivali nego bi znao ko je nadležan za takve situacije. Sve piše na sajtovima, samo treba pročitati, ako već naručuješ na taj način.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.11.2012, 14:09   #11
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Ti bi ocigledno da bude kako ti hoces. e pa ne moze to tako. Oni imajuboravo da 40 dana zadrZe monitor jer zaboga ti si jos jedan od onih sto ****dneo u servis tako da ima.mnogo posla i kad tvoje dodje na red u roku od 15 dana te obaveste sta moze i kako dalje. Treba nauciti biti strpljiv. U suprotnom izboli salji oroizvodjacu na RMa pa vidi sta ti se vise isplati kad robe nema ni po celih dva meseca.

Da ih tuzis tesko ces a samo ces izgubiti i vreme i novac i zivce.

Poslednja ispravka: Freško (1.6.2014 u 21:28)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 10.11.2012, 21:55   #12
Nemanja NS
Član
 
Član od: 21.3.2009.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 284
Zahvalnice: 26
Zahvaljeno 36 puta na 33 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Nemanja NS
Određen forumom

WinWin, Emmi i PC Practic su jedna te ista firma, Alti. Zapitajte se zasto su stvari u Gigatronu i drugim shopovim skuplje ali "nema problema"

Sent from my HUAWEI U8815 using Tapatalk 2
Nemanja NS je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2012, 17:58   #13
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Naruceni delovi za komp pre 7 dana... jos uvek je porudzbina u obradi....i
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2012, 18:21   #14
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

K'o su poslali nekoga peške u Kinu da donese te delove.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 3:36   #15
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

U zadnje 4 godine sam skoro cela 2 kompa kupio preko web-a ( skoro mislim na to da sam stalno kupovao nove delove i stosta) , osim monitora, to sam kupio u prodavnici na licu mesta isprobao da li je sve u redu i eto.

U pocetku je to bilo preko gigatrona, atom-a, a posle preko emmi i winwin.
Laptop za brata sam uzeo preko pc practic-a , gde je bio problem, jedan mrtav piksel, koji smo videli tek kad smo dolenli laptop kuci, tako da je istog dana vracen, a nov dobili za 4 dana ( posto je bio petak, dobili smo novu ponedeljak il utorak).

Za sada mi nikad nije stiglo nista da ne radi/pokvareno. sve je radilo i radi jos uvek. Jedini problem je sa cekanjem. nekad su mi delovi stizali za 3 dana nekad za 10-15dana. ( ovo se odnosi samo na winwin, kod ostalih sam cekao 3 do 5 dana max)

Citat:
Peruzzi kaže: Pregled poruke
Naruceni delovi za komp pre 7 dana... jos uvek je porudzbina u obradi....i
Za drugara sam sklapao novu konfiguraciju , i njemu je najvise odgovaralo da sve uzme u winwin zato sto imaju odlozeno placanje na 12rata bez kamate, sastavili konf. za ~1000evra ( sa monitorom) otisli u prodavnicu, sve ima sve moze, i receno je da stize za 7 dana. To je bilo pre 3 nedelje ravno ( na danasnji dan utorak ). Danas je javljeno da je stigao u prodavnicu, ali se ispostavilo da je stigao totalno pogresam komp, skroz druga konfiguracija , bez monitora... Tako da je receno da ce biti "mozda" do kraja ove nedelje. Sudeci po ovome sto sam procitao sve u temi, nesto mi govori i kada stigne da ce biti vracana zbog , verovatno, delova koji su ubaceni a nisu bili naruceni.
nije to problem da je to neki klinac u pitanju koji " 'oce da se igra sto pre!" , vec tom mom drugaru treba kompjuter za posao, graficki i web dizajn, a srecnom sad ima dosta posla , pa je morao da se ganja sa nekim starim kompom koji ima...
znam da nije bash za porediti to sa neispravnim delovima koji stignu , ali i ovoliko cekanje moze se smatrati bezobrazlukom.

Poslednja ispravka: Banko (20.11.2012 u 3:47)
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 8:15   #16
Peruzzi
Veteran
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 1.198
Zahvalnice: 664
Zahvaljeno 183 puta na 135 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

evo emmi je konacno rekao da delovi stizu danas, aj' da vidimo i to cudo
Peruzzi je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 10:06   #17
GoranSTX
Ex Parrot
 
Avatar korisnika GoranSTX
 
Član od: 8.12.2005.
Lokacija: Srednja Zemlja - Loznica
Poruke: 3.915
Zahvalnice: 444
Zahvaljeno 1.932 puta na 1.212 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku GoranSTX
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
Banko kaže: Pregled poruke
................. zato sto imaju odlozeno placanje na 12rata bez kamate..........
Ne postoji odloženo plaćanje na koje se ne plaća neki vid kamate. To što PIŠE da nema kamate ne znači da ona nije uračunata u cenu. Jeftin marketinški trik.
GoranSTX je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.11.2012, 13:17   #18
Banko
Starosedelac
 
Član od: 2.5.2008.
Lokacija: Šabac
Poruke: 1.517
Zahvalnice: 207
Zahvaljeno 186 puta na 124 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Citat:
GoranSTX kaže: Pregled poruke
Ne postoji odloženo plaćanje na koje se ne plaća neki vid kamate. To što PIŠE da nema kamate ne znači da ona nije uračunata u cenu. Jeftin marketinški trik.
Ok, slazem se, ali u ww nisam uspeo da pronadjem sta je to sto je uracunato u cenu. Cene koje pisu u prodavnici ostale su iste kada se sklopio ugovor za odlozeno placanje na 12 meseci. nema razlike u ceni kao da sam sad dao pare ili otplaciovao na godinu dana.

Ima razlike jedino u web kupovini , tada je cena niza , ali tada nema na 12 rata. mozda je to to, ali svejedno u ww ako udjes u prodavnicu i kazes daces mi to i to ( pod uslovom da imaju trenutno u prodavnici) oni ti naplate skuplju cenu nego od one sto je kao da si otisao na web, narucio i oznacio da ces pokupiti u prodavnici.

Tako da, mozda je to taj trik, ali mislim da nije vezan za kamatu.
Banko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.11.2012, 18:33   #19
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom

Palo li ti je na pamet da mozda nema na stanju da se ceka da pristigne pa da salju..sad ce jos malo i period praznika pa se ciste i lageri pa brdo posla tako da je cekanje normalna stvar..pa kad porucujete igre sa sajtova iz inostranstva to vam.nije problem sto se ceka i po 15 dana ako ne i vise a ovde cepidlacite zbog 7 dana..Najlakse je pljuvati..narocito ako niste nikad bili sa druge strane saradnje,ko razume shvatice. Uostalom po zakonu imate pravo na jednostrani raskid ugovora ako niste zadovoljni necim. Ja sam tako u ww porucio gemped i to u radnji i jok ni setili se nisu alj to je do tih likova sto rade koji blagog pojma.nemaju i otkazao i lepo porucio sa sajta i oni mi rekose za 7 dana da stize kad ono vec 3ceg dana stiglo.

Poslednja ispravka: Freško (1.6.2014 u 21:28)
flamingos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.11.2012, 0:00   #20
Danpil
Član
 
Član od: 18.10.2012.
Lokacija: Smederevska Palanka
Poruke: 289
Zahvalnice: 46
Zahvaljeno 52 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Ocajna Web Kupovina IT opreme u Srbiji

Ako ne stigne u roku od pet dana, znaci da nema na stanju i onda mora da se ceka sledeci uvoz delova i to traje vise od deset dana. Koliko sam upucen mozda imam pogesnu informaciju iz WW dva puta mesecno ima stize veca isporuka robe. Ja znam dosta stvari sam cekao u proteklih mesec dana. Nego nije lepo sto se ti sajtovi ne azuriraju na vreme i ako pise da nesto ima na stanju ja ocekujm to da se salje u roku od tri dana sto i jeste slucaj, a ako nema napisi nema, a ne covek kupi pa se nervira sto ne stize... I nemam razumevanja ako nesto treba da cekam 15 dana...Sta je onda svrha internet kupovine, zar nije povoljna cena i brzina dostave???
Danpil je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Izbori u Srbiji cubrovic Programi za mobilne telefone 0 25.4.2012 11:46
Nintendo DS al0cunit Konzole 80 18.2.2011 15:56


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 21:35.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com