Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 19.11.2010, 2:53   #1
Levčanin
Starosedelac
 
Član od: 18.12.2008.
Lokacija: Srbija/Šumadija Avatar: -~~=<¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷¤÷×÷> (anakonda ili piton)
Poruke: 1.567
Zahvalnice: 340
Zahvaljeno 241 puta na 189 poruka
Određen forumom BR(rip) na DVD ?

skinuo sam par koncerata u BRRip izdanju su.. formati MKV i MP4...
e sad to mi je na hardu i ja bi to da stavim na DVD jer zelim da sačuvam da bi gledao ponovo i oslobodim prostor
1. fajlovi su jako veliki i mora da se podele... koji jednostavan spliter da iskoristim da mi podeli na po 2 ili vise delova, i zvuk i video bez greske, jel moze mkv merge ili ima nesto jednostavnije? jel bese preko 4 giga ne moze da se reze na dvd u jednom fajlu , znaci da delim na npr 3,9 Gb ili ???
2. jel moguće gledanje takvog videa posle direktno sa DVD rezača na PC bez seckanja i problema u KMplayer ili HC ili slicno...(pioneer 216D) il bolje kad se baci na HD ponovo...
Levčanin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 9:19   #2
ivanza
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.7.2006.
Lokacija: Zaječar, I.Srbija
Poruke: 4.140
Zahvalnice: 148
Zahvaljeno 991 puta na 765 poruka
Određen forumom Re: BR(rip) na DVD ?

Kada hoćeš da podeliš tako veliki fajl na npr. dva dvd-a onda je jedini način da u programu Winrar podeliš taj falj na kompresovane parčiće od npr. 100 mb do 1 gb. I kada hoćeš da taj fajl postane jedna celina onda iskopiraš sve njegove kompresovane parčiće u isti folder na hardu i sledi opcija extract here ili extract to.

http://www.win-rar.com/splitarchive.html
ivanza je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.11.2010, 9:51   #3
el_corona
Starosedelac
 
Član od: 23.1.2008.
Poruke: 1.428
Zahvalnice: 10
Zahvaljeno 367 puta na 332 poruka
Određen forumom Re: BR(rip) na DVD ?

Ma kakav crni winrar za podelu video snimaka koji ima nameru da gleda tako iseckanog .

Levčaninu, odgovorio si sam sebi. Znaci MKVtoolnix odnosno mkvmerge pod opcijom Enables spliting izaberes zeljeni metod podele i velicinu a ako ucitas i titl i on ce biti podeljen precizno kao audio i video streamovi naravno bez rekompresije i gubljenja kvaliteta. ISO fs ne moze da podrzi vece fajlove od 2GB pri na rezivanju ali zato UDF moze i dalje zavisi samo da li ces da rezes na 4.7 DVDu ili DL-DVD 8GB. Na obicnom DVDu staje 4.7 odnosno 4.3 GB tako da mozes da uneses 4200MB za zeljenu velicinu. Znaci neces imati problema pri takvoj podeli a uostalom ako ti neki slucajem fajl bude veci onda neces moci da ga narezes i moraces opet da vrsis postupak od pocetka sto nije strasno.

Citat:
Levčanin kaže: Pregled poruke
2. jel moguće gledanje takvog videa posle direktno sa DVD rezača na PC bez seckanja i problema u KMplayer ili HC ili slicno...(pioneer 216D) il bolje kad se baci na HD ponovo...
Moguce je direktno gledanje sa DVD rezaca/citaca... mada ja preferiram prebacivanje na hard disk jer ne podnosim buku koju stvara dvd rezac/citac i u nekoj meri na taj nacin cuvas svoj DVD rezac da ga ne akas ~2 sata kad moze da za 5 min da prebacis to na hard i miran si.
el_corona je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku el_corona na korisnoj poruci:
gorann (14.1.2011)
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Avioni Dr Zoidberg Brbljaonica 3931 17.4.2022 21:11
Core 2 OC Dusan_BG Overklok 3329 24.10.2017 11:44
[Monitor] BenQ G2420HD Aibo Opisi, recenzije i testovi 31 6.4.2011 15:04
Halo 2 na PC-u i Win Vista Meho Krljic O igrama uopšte 4 18.4.2006 20:00


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 12:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com