Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.4.2008, 20:10   #1
djekicen
Novi član
 
Član od: 5.4.2008.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Angry problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

kratka istorija...

Zgrada u kojoj zivim ima postavljenu SBB kablovsku vec neko duze vreme i recimo da sam zadovoljan uslugom ali... Pre neki dan se vratim sa posla, izadjem na terasu (6 sprat, iznad mene ravan krov) da se odmorim kad... na metar i 62 cm iznad moje glave ... sajla sa kablom koja vodi na zgradu preko puta ulice. Pogledam bocni zid zgrade, ostavljen da visi jos jedan kabl. Odlepio sam.

Sa zgrade do mene je takodje spusten kabl na istu zgradu preko puta. Ta zgrada preko puta takodje ima SBB kablovsku vec par godina (tako mi je rekla jedna stanarka te zgrade). Nije mi jasno sta rade, u vise navrata sam pokusao da saznam ali me svaki put otkace, kao javice mi se odgovorna osoba, do cega naravno ne dodje.

Planiram da podnesem tuzbu, kontaktirao sam vec opstinsku inspekciju i RATEL. Slike govore vise od hiljadu reci.



http://uploadslika.com//images/427587P1010746.gif


http://uploadslika.com//izgled.php?i...08P1010748.gif


Ono sto mene interesuje je tehnicki deo "kutije"... sta je sta?, cemu sta sluzi? Da li se signal prostire sa kutije u mojoj zgradi ili moja zgrada dobija signal preko crnih kablova?

Ovo me interesuje kako bih argumentovano mogao sa njima da komuniciram ukoliko budu tvrdili da su kablovi postavljeni zbog moje zgrade. (poznat mi je slucaj da su "savetovali" da se kablovi ne ukljanjaju posto ce se u tom slucaju celoj zgradi onemoguciti signal)

crni kablovi idu kroz krov, pa kroz bocni zid zgrade pa na odzak i sa sajlom preko ulice.

Beli su za moju zgradu.


http://uploadslika.com//izgled.php?id=74948P1010753.gif

Konfuzan sam sigurno ali sam se trudio da kazem sve u sto kracoj formi.

Poslednja ispravka: djekicen (5.4.2008 u 20:41)
djekicen je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 1:41   #2
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

Nadam se da necu lupiti, jer nisam bas dobro slusao na predavanjima, ali da probam ...
Ovi crni kablovi bi trebalo da su opticki ( trebalo, da li jesu nemam pojma, jer u ovoj zemlji nista nije kako treba ), jer preko optickih kablova signal dolazi do zgrade. Ova kutija bi trebalo da je konvertor sa optike na koaksijalne kablove.

Ako sam pogresio, neka me neko slobodno ispravi.

U sustini, svi ovi kablovi bi trebalo da idu kroz zemlju, a ne preko krovova, ovako na divljaka. A to idu na drugu zgradu jer signal ide dalje. U sustini, tesko da ces ista uraditi, jer je kablovska tako sprovedena svuda po gradu ( mislim na SBB, za ostale ne znam ), dakle na divljaka. Ko im je to dozovlio, nema pojma, ali ga treba streljati. Ocigledno je da se to radi ili na potpuno ili na precutno odobravanje bilo gradskih bilo republickih vlasti. Pa kada su meni uvodili kablovsku, pokazali mi ljudi cime prebacuju kablove sa zgrade na zgradu - stapom za pecanje. Ne, nije sala.

Poslednja ispravka: Apostol (6.4.2008 u 1:52)
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 1:58   #3
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

Citat:
Apostol kaže: Pregled poruke
Nadam se da necu lupiti, jer nisam bas dobro slusao na predavanjima, ali da probam ...
Ovi crni kablovi bi trebalo da su opticki ( trebalo, da li jesu nemam pojma, jer u ovoj zemlji nista nije kako treba ), jer preko optickih kablova signal dolazi do zgrade. Ova kutija bi trebalo da je konvertor sa optike na koaksijalne kablove.
Znaci tresno si nisi bolje mog'o.
Tu nema ni O od optickih kablova,to su malo jaci kablovi,kao antenski ali mnogo jaci.
koriste se jos za wireless internet,od antene do rutera...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 2:29   #4
Orvel
Veteran
 
Član od: 6.4.2006.
Lokacija: Životinjska farma
Poruke: 784
Zahvalnice: 434
Zahvaljeno 336 puta na 169 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

Ovi kablovi koliko je meni poznato ne smeju ici preko krovova (zakonski) tako da ih mozes tuziti u svakom slucaju, pod pretpostavkom da su njihovi.
Orvel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 2:31   #5
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

To se toliko izbezobrazilo da ne samo sto ide preko krovova nego i po drvecu kace kabal,ispade drvo ko bandera.
A isto SBB ali samo sto je u Skojevskom Naselju
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 16:09   #6
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
Znaci tresno si nisi bolje mog'o.
Tu nema ni O od optickih kablova,to su malo jaci kablovi,kao antenski ali mnogo jaci.
koriste se jos za wireless internet,od antene do rutera...
Ok. Lepo sam ja rekao tako bi trebalo. Kod kablovske televizije bi optika trebalo da ide do zgrade, a onda da se prelazi na koaksijalne kablove preko konvertora.
U teoriji je makar tako.
Hvala na informacijama u svakom slucaju.
Mada, kod njih optika ide do nekog cvorista, a onda valjda se deli na ove samonosece koaksijalne kablove... Mada to cvoriste ne bi trebalo da bude za gomilu zgrada, nego samo za manji broj. Ali optika je skupa, ovako je jeftinije . Pa kada je kvar na nekom cvoristu, onda gomila ljudi ima problema sa netom ili tv signalom.
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 16:23   #7
Bokile
Banned
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: ███
Poruke: 4.808
Zahvalnice: 2.495
Zahvaljeno 2.069 puta na 1.046 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

A i ne bi mogao opticki kabal onako da savijes...
Bokile je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.4.2008, 16:30   #8
Apostol
Član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 384
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 88 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

Citat:
Bokile2000 kaže: Pregled poruke
A i ne bi mogao opticki kabal onako da savijes...
Kod nas sve moze .
Apostol je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Apostol na korisnoj poruci:
Bokile (6.4.2008)
Stara 6.4.2008, 17:08   #9
SuperG
Veteran
 
Član od: 16.11.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.057
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 20 puta na 16 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku SuperG
Određen forumom Re: problem sa SBB-om, postavljanje kablova na krovu, tehnicko pitanje

Citat:
djekicen kaže: Pregled poruke
kratka istorija...

Zgrada u kojoj zivim ima postavljenu SBB kablovsku vec neko duze vreme i recimo da sam zadovoljan uslugom ali... Pre neki dan se vratim sa posla, izadjem na terasu (6 sprat, iznad mene ravan krov) da se odmorim kad... na metar i 62 cm iznad moje glave ... sajla sa kablom koja vodi na zgradu preko puta ulice. Pogledam bocni zid zgrade, ostavljen da visi jos jedan kabl. Odlepio sam.

Sa zgrade do mene je takodje spusten kabl na istu zgradu preko puta. Ta zgrada preko puta takodje ima SBB kablovsku vec par godina (tako mi je rekla jedna stanarka te zgrade). Nije mi jasno sta rade, u vise navrata sam pokusao da saznam ali me svaki put otkace, kao javice mi se odgovorna osoba, do cega naravno ne dodje.

Planiram da podnesem tuzbu, kontaktirao sam vec opstinsku inspekciju i RATEL. Slike govore vise od hiljadu reci.



http://uploadslika.com//images/427587P1010746.gif


http://uploadslika.com//izgled.php?i...08P1010748.gif


Ono sto mene interesuje je tehnicki deo "kutije"... sta je sta?, cemu sta sluzi? Da li se signal prostire sa kutije u mojoj zgradi ili moja zgrada dobija signal preko crnih kablova?

Ovo me interesuje kako bih argumentovano mogao sa njima da komuniciram ukoliko budu tvrdili da su kablovi postavljeni zbog moje zgrade. (poznat mi je slucaj da su "savetovali" da se kablovi ne ukljanjaju posto ce se u tom slucaju celoj zgradi onemoguciti signal)

crni kablovi idu kroz krov, pa kroz bocni zid zgrade pa na odzak i sa sajlom preko ulice.

Beli su za moju zgradu.



Konfuzan sam sigurno ali sam se trudio da kazem sve u sto kracoj formi.

Jackie Chan from Balkanska street

Ovako.. ne verujem da tuzbom mozes bilo sta postici jer SBB svuda razvodi kablove na ovaj nacin.. a nisam cuo da je neka individua sa uspehom pritegla SBB...

Elem.. kao sto je vec receno.. ovde nema ni O od optickih kablova. Crni kabl dovodi signal do krova tvoje zgrade (ojacani koaksijalni kabl)a odatle do razvodne kutije.. U razvodnoj kutiji se nalazi pojacivac (znak pitanja ) .. osigurac, uticnica i spliteri... Odatle se do stanova signal sprovodi belim koaksijalnim kablovima... Kol'ko ja znam tako izgledaju njihove instalacije.. ako neko ima nesto da doda.. ili da me ispravi.. neka slobodno uradi to
SuperG je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Problem sa mikrofonom na Logitech slusalicama ukimafija Kvarovi 1 21.3.2008 11:13
Problem sa ATI 1950 Pro Grafičkom JaMi Kvarovi 5 13.10.2007 13:46
Problem sa pingom na wireless-u... Master Neo Kvarovi 2 11.10.2007 18:38
problem sa ramom i klokom procesora mad_skillz Kvarovi 1 18.7.2006 10:50
prebacivanje slike sa graficke na tv problem tool.keenan Grafika 3 12.1.2006 13:18


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 13:27.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com