Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Drive > Komunikacioni uređaji i umrežavanje
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Komunikacioni uređaji i umrežavanje Modemi, mrežna oprema, mreže i umrežavanje…

 
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 7.10.2009, 14:01   #1
almirk
Novi član
 
Član od: 7.10.2009.
Poruke: 1
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Lightbulb ZyXel firewall & video nadzor - problem

Ljudi imam jedan problem-cic, ne mogu ga resiti nikako Mozda je neko nesto slicno imao kao problem...

Dakle, imam video kamere u poslovnom prostoru i ocu da nadgledam od kuce, a istovremeno ocu i da sam VPN-om stalno nakacen na racunar u posl prostoru. Video nadzor koristi kamere, DVR uredjaj koji radi preko mreze. U poslovnom prostoru imam ADSL (nemam staticku adresu pa koristim dyndns klijent instaliran na racunaru). DVR uredjaju je setovana IP adresa iz Lan mreze u objektu (192.168.2.8 ), a na racunaru je adresa 192.168.2.5. Izmedju racunara i adsl modema imam ZyWall 5 firewall i njegova adresa je 192.168.2.1. Na adsl uredjaju je ukljucen BRIDGE MODE kako bi zyxel radio ppoe konekciju.

E sad problem...
Problem je u tome sto ostvarujem VPN konekciju normalno u objektu na racunaru ali video nadzor zeza. Cesto ne dozvoljava da se zakacim na dvr.
Naravno imam VIEWER koji koristim za nadgledanje.
Port forward sam odradio na firewallu za video nadzor tj na 192.168.2.8 na port 80 i na 192.168.2.5 na port 1723 za vpn koji mi terminira racunar. Napominjem da kad ocu da se nakacim na kamere u objektu pomocu DVR Viewera koristim hostname koji je firma koja mi je radila video nadzor registrovala.... nesto tipa a22878.webdvr.net
Jeli imao neko slican problem ili mozda zna kako da resim ovaj moj?
almirk je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
 

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Rotiranje video fajla? bosibosi Video/TV softver 5 18.8.2008 21:59
Kako spojiti video klipove sa različitim Sample rates-om Suad Novic Video/TV softver 3 9.8.2008 5:35
Kako napraviti internet tv olujnik Video/TV softver 4 11.6.2008 19:19
Winamp i VP6 Flash Video Suad Novic Audio softver 0 26.5.2008 9:40
Koja video kompresija? Kokan Video/TV softver 8 3.4.2006 19:30


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 15:49.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com