Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Web razvoj
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Web razvoj Sve u vezi sa razvojem Internet sajtova: programi, dizajn, usluge hostinga, administracija...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 1.7.2012, 12:45   #1
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa sajtom

Imam problema sa stranicom koju odrzavam vec neko vreme, da odmah pojasnim da nisam ekspert za veb stranice, odnosno veb dizajn, da nisam ni pravio taj sajt vec da ga je pravio lik koji je sad u americi, a mene je poducio taman toliko da ga azuriram.Najme, problem se pojavljuje vec par dana i to u vidu upozorenja da je sajt napadnut :Reported Attack Page!

Rusio sam sajt preko Filezile i vracao ga nazad, ali svaki put bi mi ispisao istu gresku, odnosno upozorenje.
Sajt je hostovan kod VeratNet-a i oni mi kazu da je sajt hakovan, no nisu mi rekli koje je resenje da se sad sve popravi i vrati na normalu.

Inace u pitanju je prezentacija jedne opstine.

Svaki savet je dobrodosao...

Poslednja ispravka: Iris (1.7.2012 u 18:04)
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 1.7.2012, 12:50   #2
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Šta god da je, bolje nađi pomoć hitno... Moj savet za sad jeste da bekapuješ bazu podataka i obrišeš sve, a postaviš samo privremeni index.html gde će pisati da će sajt biti dostupan uskoro... Bolje tako nego da ostaneš u "danger zone" predugo.

Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2012, 10:19   #3
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Pokusavam to i da uradim, no nije mi jeasno kad ce se ovo upozorenje skloniti, da li i njega treba ja da uklonim (i kako) ili da kontaktiram nekoga??
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2012, 12:30   #4
vsakos
Novi član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

http://www.google.com/safebrowsing/d...vacrnja.org.rs
tu mozes da odes na google webmaster tools, da ubacis svoj sajt i da ga ponovo skeniras sa googlebot-om
vsakos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2012, 14:12   #5
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Klasična "injection" zaraza za koju su u 99% slučajeva krive neadekvatne dozvole na serveru. U prevodu, ukoliko na serveru imaš foldere sa 777 dozvolama ("pišljivo od strane svih korisnika na sistemu") bilo koji nalog na tom računaru, uključujući i neki sa potencijalno već zaraženim sajtom, može da piše po tvojim fajlovima.

Drugi najčešći razlog zbog kojeg se ovo dešava je zaraza računara na kojem se takođe nalaze pristupni podaci za tvoj nalog (FTP, MySQL, cPanel itd.) Ovo je ubedljivo najčešći previd kad se traži razlog za injekciju jer nikome ne pada na pamet da je neko drugi u stvari odgovoran za pružanje pristupa serveru.

Evo šta treba da uradiš da bi Google prestao da te "deronžira":

1) Ukoliko imaš backup kopiju sajta za koju si 101% siguran da nije zaražena obriši kompletno sadržaj svih fajlova na serveru i uploaduj tu staru verziju.

2) Ukoliko nemaš backup (kladim se u dinar da ga nemaš) moraš da downloaduješ i ručno očistiš sve fajlove. Ako nisi vičan ovom poslu daj da ti to odradi neko ko jeste inače rizikuješ da obrišeš validan kod ili ostaviš maliciozan.

3) Ako ti sajt koristi bazu (kladim se u još jedan dinar da je Joomla u pitanju, možda Wordpress) moraš da proveriš da kojim slučajem zaraza nije dospela u bazu ("couchtarts. com" to hoće i ume!). U tom slučaju proceduru ručnog brisanja koda ponavljaš i u bazi.

4) Kad postaviš čist kod online zatraži reevaluaciju sajta od strane Googlebot-a (to radiš u svom Webmaster Toolkit nalogu). Vodi računa da ako nateraš Google da ti skenira sajt na ovaj način i on opet nađe zarazu sledeći put će te staviti na listu neprioritetnih zahteva pa ćeš se načekati dok ne odluči da ti konačno ponovo skenira sajt.

5) Kad sve to završiš ostaje ti da sačekaš. U međuvremenu promeni sve šifre za FTP, MySQL, cPanel naloge i pobrini se da ti budeš jedini koji ih zna.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2012, 14:20   #6
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

U brate, hvala ti na savetima ali 50 posto ovoga nisam razumeo (imas jedan dinar od mene, za drugi nisam ni ja siguran).

Iskreno, bez obzira sto koristim AVG zastitu, cinimi se da moze biti i do racunara, odnosno da sam preneo neku zarazu na host pa mi zato blokira.Pokusacu sa drugog racunara nesto.

Inace, sa hosta sam sve poobrisao jos pre par dana (sve podatke pre slanja filezilom na server ja ostavljam na racunaru, tako da sto se sadržaja tiče, sve mi je ostalo na rcunraru, nisam siguran samo da li je nesto drugo, a sto je bilo na serveru, nisam smeo da prisem ili uklonim???

Imali li vajde da zovem ove iz Verat neata pa da ih zamolim da mi oni urade back-up (cuo sam da oni to cesto rade, pa neka mi vrate od poslednjeg back-upa)??

Hvala svima sto pokusavate da mi pomognete...
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2012, 14:32   #7
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Citat:
backo87 kaže: Pregled poruke
Imali li vajde da zovem ove iz Verat neata pa da ih zamolim da mi oni urade back-up (cuo sam da oni to cesto rade, pa neka mi vrate od poslednjeg back-upa)??
Ništa te ne košta da probaš ali veća je šansa da pucketanjem prstiju promeniš galaktičku gravitacionu konstantu nego da ti hosting provajder odradi nešto za šta u većini slučajeva nije plaćen.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 2.7.2012, 15:37   #8
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Piše im na sajtu "backup" pod "prednosti":



Ali to kod nas može da znači i "možete sami praviti backup kad god poželite"
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 1:18   #9
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Ako stvarno ne znas sta radis plati nekom da to uradi.

Poslednja ispravka: Iris (5.7.2012 u 11:49)
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 13:55   #10
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Verifikacija sajta

Ttrebalo bi da sajt (kao vlasnik) verifikujem preko google webmaster-a, odradio sam prvi deo verifikacije (napravio nalog, dobio kod), ali ndalje ne znam sta treba (gde treba taj kod da unesem da bi mi uspela verifikacija), inace sajt je radjen preko Dreamweaver CS4 (prilicno staro ali datira jos od 2007 ili 2008).

Ako neko ima iskustva sa DW CS4 (posebno sa verifikacijom sajta ) neka mi objasni gde ubacujem taj google code.

Unapred HVALA

Poslednja ispravka: Iris (5.7.2012 u 11:51)
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 15:51   #11
vsakos
Novi član
 
Član od: 7.4.2009.
Poruke: 15
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Verifikacija sajta

najlakse ti je da ubacis html meta tag na sajt
znaci krenes da verifikujes sajt preko webmastertoolsa, biras alternative i tamo 2. (html metatag). taj kod koji dobijes samo upises u source sajta - nzm kako se radi to u dw, ali najlakse je da otvoris sajt sa notepadom i izmedju <head> </head> kopiras taj kod koji ti je google dao.
vsakos je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 4.7.2012, 16:57   #12
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Verifikacija sajta

Možeš i da skineš fajl (isto ti G nudi opciju), pa ga ubaciš u public_html folder na hostingu.
JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2012, 15:31   #13
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

A gde mogu taj fajl da skinem?
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.7.2012, 16:26   #14
JohnnyNT
Deo inventara foruma
 
Član od: 15.4.2006.
Lokacija: Srbija
Poruke: 4.037
Zahvalnice: 1.298
Zahvaljeno 1.396 puta na 948 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Kad kreiras novi nalog, pa pod 1:

JohnnyNT je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.7.2012, 11:54   #15
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Neverovatno, sajt mi je bio funkionalan jedan dan i ponovo su pronasli nekakvu gresku (spominje se i Marvel), i ponovo je sajt blokiran.Ovako u krug mogu do besvesti, nevidim neko drugo resenje sem da kreiram novi sajt na novom hostu (ne znam da li postoji mogucnost da se ovaj host detaljno ocisti od strane mene ili provajdera), sad cu krenuti da ga radim preko joomle (ako mi host podrzava MySQL i PHP)...
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 1:06   #16
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Mozes da ga ocistis sam, obrises sve fajlove sa hosting (uveri se da si obrisao i skrivene fajlove) i obrisi sve iz baze podataka.
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.7.2012, 1:09   #17
Neutrino
Deo inventara foruma
 
Član od: 17.6.2011.
Poruke: 7.336
Zahvalnice: 94
Zahvaljeno 3.334 puta na 2.010 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

Plati nekoga ko ima više iskustva sa takvim stvarima da ti to uradi kako treba i za ubuduće nauk da se bez podrške za projekat koji treba da održavaš ne hvataš u kolo.

Tako ćeš bar imati koga da hvataš za gušu ako nešto ponovo krene naopako.
Neutrino je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 11:04   #18
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Problem sa sajtom

Neko vreme mi sajt nij radio zbog navodnih virusa, zaraza, u nekoliko navrata i zato sto je bio hakovan, ali na kraju sam uspeo da ga vratim u zivot zahvaljujuci backup verziji jos od maja ove godine koja provereno nije ni zarazena niti kompromitovana.Google mi je posle scena skinuo blokadu i sajt je neko vreme radio bez problema, no od sinoc nece da mi se otvaraju sve stranice na sajtu posto avg pronalazi nove pretnje, nekakve " Exploit Blackhole Exploit kit 2315 ".

Vec sam nekoliko puta brisao host i rusio sistem na racunaru, menjao antiviruse, radio svea moguca skeniranja (cak je i google odradio svoj scen i potvrdio da je sve cisto), i sad opet ovo se pojavljjue i nije mi uopste jasno kako da se toga resim, ako je neko imao slicnih problema i uspeo da resi neka mi pomogne.


unapred hvala

Poslednja ispravka: Iris (7.8.2012 u 16:55)
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.8.2012, 21:24   #19
AlekBGD
Član
 
Član od: 15.12.2008.
Lokacija: Beograd, Zemun
Poruke: 254
Zahvalnice: 23
Zahvaljeno 19 puta na 17 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku AlekBGD
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

To znaci da imas poprilicnu rupu na sajtu.
AlekBGD je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2012, 12:36   #20
backo87
Član
 
Član od: 22.10.2010.
Poruke: 74
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Problem sa sajtom

u kom smislu rupu, ako mozes preciznije...
Postojili nacin da se to upozorenje ukloni?
backo87 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Nokia e71 i problem sa USB konekcijom PsyDuck Aparati i oprema 5 1.12.2010 15:17
Problem sa bootovanjem sa DVD-a za iATKOS S3 v2 toology Operativni sistemi 0 9.9.2010 2:03
Veoma cudan problem sa jednim sajtom youngster Kvarovi 7 20.8.2010 17:10
WBR-3408 11g Wireless Broaband Router- Problem sa umrežavanjem Hich Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 19.2.2010 9:42
HP DeskJet f4180 - problem sa instalacijom vanila Ostale komponente 3 12.3.2009 19:22


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:06.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com