Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 5.6.2006, 14:52   #201
milann
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

A da moja baba ima cohones bila bi deda!

Sta se bunite - te nepregledna te sarena te ovo te ono...?
Ako vam je trojka najbolja, pa igrajte je i dalje. Niste valjda ocekivali da ce igra koja izlazi 2006. godine izgledati kao neka koja je izasla pre skoro deset godina?

BTW, igram Heroje vec toliko godina, i potpuno mi je normalno da i ova fransiza napreduje u skladu sa vremenom.
milann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 16:41   #202
Viper
Član
 
Član od: 30.10.2005.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 455
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 82 puta na 66 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Znači tebi se napredak svodi na šminku ?
Ništa priča, ništa atmosfera, a igrivost...
Jesi li nekad gledao film koji ima nelogičnosti i/ili neke velike gluposti,
koliko puta si rekao - ja ovo neću da gledam- a koliko puta si progutao sve i nastavio, i još na kraju zaključio da je film super ?
Benefit Of The Doubt se to zove, kada svi ostali parametri koji određuju...hmm... količinu uživanja preovladaju, kada ti greške izgledaju smisleno ili si voljan da ih previdiš, kada ih ni ne primetiš dok ti neko ne ukaže...H5 nemaju to što je potrebno, ne još, imaju priču ali atmosfera je kamerna ...

Treba li spomenuti gomilu bagova i raznoraznih gluposti koje se pojavljuju, posebno u scenarijima... Borba je sjajna, ali svi koje znam imaju isti problem, na dužim bitkama komp počne da koči, da se guši...
Kada rotiraš onu predivnu mapu, imaš li problema, ne čini li ti se uostalom da su mape male i relativno prazne... Gde su neutralni gradovi ?

Ovo više liči na betu nego na kompletno rešenje. H3 je od prvog izdanja imao sve što je potrebno, logično razmeštene dugmiće pre svega, predivne mape, bili su teži, ako se dobro sećam, imali su progresivne kampanje, gde biraš još jednog heroja da preneseš, sećaš li se, ali je zato i neprijatelj bio daleko jači.

Ali, kada sada pokreneš H3 izgledaju kao crtani film, smešno, tako su izgledali i posle četvorke, sada je razlika još veća, ljudi žele da sve to izgleda lepo i H5 im nudi, realno, upravo to...ali na tako pogrešan način...
Jedva čekam peč

Pozdrav !!!
Viper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.6.2006, 17:18   #203
milann
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Pazi, petica ce pravi test da dozivi tek sa mojim ocem... On covek sa svojih 59 godina neprestano GODINAMA igra sve moguce HEROJE do sada. Videcemo kako ce njemu da se dopadne... Jedino sto prvo mora da kupi novi komp., kod mene ne moze da dodje na red od mene i mog klinca.
milann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 10:51   #204
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Jedna stvar u prilog onima koji kazu da je igra previse laka.

Imam drugara koji je prilicno povrsan i mrzi ga da cita i provaljuje neke stvari. On je kampanje poceo pre mene. Ja sam igrao sa infernalima i bio odusevljen gatingom. Kad sam mu pricao kako je to dobra stvar on mi je samo rekao da nije ni znao za to, nego da je kampanju zavrsio normalo, kao da gating nije ni postojao.
Marko Belsak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 11:43   #205
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Heroes 5!

Ne znam, inferno kampanja na Heroic me je prilično namučila, naročito Conquest i zadnji scenario. A ja sam znao za gating.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 12:21   #206
milann
Član
 
Član od: 3.3.2006.
Poruke: 58
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Citat:
Corwin kaže:
Ne znam, inferno kampanja na Heroic me je prilično namučila, naročito Conquest i zadnji scenario. A ja sam znao za gating.
Takodje
milann je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 6.6.2006, 22:36   #207
Vlaad
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes 5!

Izasao je patch (v. 1.1), mada gomilu stvari nisu popravili.
Vlaad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 11:07   #208
Marko Belsak
Član
 
Član od: 12.12.2005.
Poruke: 134
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 16 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Citat:
Corwin kaže:
Ne znam, inferno kampanja na Heroic me je prilično namučila, naročito Conquest i zadnji scenario. A ja sam znao za gating.
Mislim da je on igrao na default nivou. Ja sam igrao na nivou iznad ( mislim da to ipak nije heroic ) i nisu mi bile teske poslednje misije. Jedino sam morao da ponavljam onu misiju gde prvi put osvajate druidske gradove. Desilo se da se posle 2 meseca pojavi njegov najjaci heroj sa mnogo jacom vojskom nego sto sam ja mogao da sakupim. Nije mi preostalo nista do da krenem citavu misiju od pocetka. U toj misiju u inferno gradu nisam mogao da gradim najjace jedinice, pa sam resio da se preorijentisem na sylvan gradove i pravim samo njihove jedinice.
Kada sam se posle dva meseca borio protiv kompjutera imao sam dosta jacu vojsku nego da sam je skupljao iz inferno grada.
Sad, ono sto me je najvise iznerviralo je to sto je, u toj ponovljenoj misiji, za isto vreme kao i pre restartovanja protivnik uspeo da sakupi dosta slabiju vojsku. Imao je samo 3-4 zmaja, za razliku od 15 koliko ih je imao prosli put. A proslo je isto vreme od pocetka partije, i imali smo iste gradove kao i prosli put, hocu reci, nisam osvajao teritoriju nasta brze nego ranije.
Cudan neki AI..

Ali, valjda smo se navikli da AI nikad i nije bio jaca strana Heroja. Nervira me samo sto sam morao da ponavljam 2-3 sata igre koja mi koci i secka.
Marko Belsak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 11:46   #209
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Heroes 5!

P ato je Conquest!
AI je, meni se čini, napredovao u odnosu na trojku. Više početničke gluposti ne pravi, a pristojno me je zaj**** par puta (npr. gdje će imperial griffini da udare)
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 15:40   #210
priest (of_the_moon)
Član
 
Član od: 4.3.2006.
Lokacija: grad u oblacima
Poruke: 288
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 5 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Na taktičkim bitkama AI je solidan, ali na mapi sveta je bruka. Skoro da je kao onaj iz četvorke. Nećemo ni pomenuti AI iz dvojke i trojke koji su 14 puta bolji. Jedino je izazovan iz razloga što ima bukvalno limitless resursa pa može ponekad da iskoči odjednom sa 170 paladina, 60 arhanđela.
A sad najbolja situacija. Ostavim ja jedan grad nebranjen i komp sa nekom besnom vojskom (lots devila, horde pit lordova...) krene u njegovom pravcu. Nisam imao ništa kinte, i u gradu kupim 3 war dancera. I u sledećem potezu, komp koji je bio pred vratima, okrene se nazad i na kraju se vrati u svoj grad!!!

U vezi grafike... ne bunim se ja što je ona 3d mega ultra, nego što je nepregledna. Postoje igre sa lepom (boljom) grafikom koje su mnogo preglednije. Pošto nastavak najverovatnije neće izaći skoro, da li će ta grafika izgledati lepo za 3-4 godine? Ne. Grafika će postati beznačajna, a nepreglednost će ostati. Razumem ja vas koji imate previše slobodnog vremena (i naštrebate ono malo mapa) pa se ne bunite, ali stvari ne stoje baš tako...

Prva kampanja je mnogo smorena, stigao sam do četvrte misije i nisam imao živaca da igram dalje. I voice acting + likovi kojima se ne otvaraju usta = katastrofa.

Blood Fury je najbolja lvl2 jedinica.
priest (of_the_moon) je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 18:39   #211
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Poceo sam!
Prvi utisci su mi veoma pozitivni (osim za nedostatak lipsinc-a). Nisam veliki Heroi(ni)car, trojku sam igrao kad sam bio mali pa nisam znao igrati, a cetvorka me brzo smorila (po meni nije mogla ni da prismrdi Disciples 2-u), ali me petica jos uvek drzi kod pete misije! Sa tehnicke strane igra je adekvatna, dopadljiva grafika, dobra muzika, i umerenija tezina od cetvorke (za sada). Dizajn stvorenja mi see isto svidja. Ono sto me nerviralo je da u prve 2-3 misije uopste nisam imao spellove, a kad sam dobio, uzeli mi kraljicu! Sada bi je rebalo da spasavam, nekih saveta za tu misiju?
Ne kontam sta vam je nepregledno? Mislite na to da se ponekad neke stvari ne vide ako ne okrenete mapu? Po meni nije nista strasno...ono sto me nervira je da ne objasnjava nigde special ability-e. Mislim ok, battledive cini damage, ali koliki?
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 19:55   #212
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Citat:
darthmajor kaže:
Poceo sam!
ono sto me nervira je da ne objasnjava nigde special ability-e. Mislim ok, battledive cini damage, ali koliki?
Pa moras nesto i sam da skontas, ne moze sve da bude nacrtano... Ako bas sve matematicki prikazu, malo se gubi poenta jer se svodi na zakomplikovani sah... Po meni je i greska sto su ubacili initiave bar
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 21:06   #213
darthmajor
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 1
Zahvaljeno 6 puta na 6 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Pa cekaj, zar strategije ne trebaju biti zakomplikovani sah? Tvoje je da znas sve osobine tvojih jedinica i da smislis taktiku koja ce pobediti protivnika slicnih mogucnosti...initiative bar bas produbljuje ovaj nivo, posto bolje mozes unapred planirati...kao u sahu
darthmajor je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 21:48   #214
Rene
Banned
 
Član od: 10.2.2006.
Lokacija: Šid
Poruke: 321
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Exclamation Re: Heroes 5!

Ja nigde ne mogu da nabavim HEROES 5
Ubicu se
Rene je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 7.6.2006, 22:00   #215
Mrmot
Veteran
 
Član od: 14.1.2006.
Lokacija: Amestelredamme
Poruke: 883
Zahvalnice: 20
Zahvaljeno 64 puta na 26 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

heroji 5 nisu vrh... jos uvek
polazem nadu u poboljsanja putem patcheva, ekspanzije i level editora (makar i random)... ako sve ispadne kako treba, bice vrh
Mrmot je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 17:28   #216
fat_cat
Novi član
 
Član od: 29.11.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Ljudi, sta je sa RANDOM MAP GENERATOROM??? Koliko sam ja saznao, treba da uskoro izadje neki patch koji ce imati MAP EDITOR, ali to nije to! Pa petica nece doziveti ni kraj godine ako se pod hitno ne resi najvazniji, tj. zastitni znak heroes serijala- RANDOM MAP GENERATOR!!! Nadam se da ce barem u nekoj expanziji da se to uvede, plus jos neki zamak...
P.S. Dungeon rules!!! Shadow matriarch...
fat_cat je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.6.2006, 20:28   #217
Vlaad
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 114
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Heroes 5!

Patch je samo ispravio nekoliko bugova i uveo easy nivo tezine. Editor stize tek krajem jula, a RMG tek posle toga.
Vlaad je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 22:59   #218
komunista
Član
 
Član od: 26.10.2005.
Lokacija: BG
Poruke: 88
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

dajte mi adresu gde mogu da skinem PATCH za H5. i dda lineko zna vise nesto o tome sta ispravlja.


Suma sumarum:
igra je vise nego dobra, grafika bruka dobra, preglednost losa, multyplay neodradjen kako treba po pitanju mapa, i prokleto im nedostaje W(wait) ali zato jedinice, zamak, borba, magije....BRUKA DOBROu interfaceu. ako neko zna gde ima da se skine manual u PDF formatu recite voleo bih da imam odstampano.
komunista je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 23:40   #219
Sarmatian
Starosedelac
 
Član od: 6.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 2.885
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 812 puta na 454 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

Citat:
komunista kaže:
dajte mi adresu gde mogu da skinem PATCH za H5. i dda lineko zna vise nesto o tome sta ispravlja.


Suma sumarum:
igra je vise nego dobra, grafika bruka dobra, preglednost losa, multyplay neodradjen kako treba po pitanju mapa, i prokleto im nedostaje W(wait) ali zato jedinice, zamak, borba, magije....BRUKA DOBROu interfaceu. ako neko zna gde ima da se skine manual u PDF formatu recite voleo bih da imam odstampano.
Pa ima wait, pritisnes w na tastaturi. Jel moze neko nesto da mi objasni, ona inicijativa mi nije bas najjasnija. Ucinilo mi se da neke jedinici sa vecom inicijativom igraju dvaput dok neke sa jako malom stignu samo jednom da odigraju. Ne znam da li sam se natripovao, mozda je to samo zato sto ne znas kada je tacno zavrsen krug.
Sarmatian je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.6.2006, 23:42   #220
voodoo_
V.I.P. GNU/Linux
 
Avatar korisnika voodoo_
 
Član od: 1.11.2005.
Poruke: 11.166
Zahvalnice: 2.086
Zahvaljeno 4.923 puta na 2.859 poruka
Određen forumom Re: Heroes 5!

http://www.gamershell.com/download_14181.shtml

Znači EVROPSKA verzija (ne US i ne evropska collector's edition), i nakon toga ti treba mini image koji možeš skinuti you-know-where.
voodoo_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Heroes of Might & Magic IV Vlaad Strateške igre 15 18.2.2014 19:35
Heroes 3.5 - In the Wake of Gods mod Vlaad Strateške igre 99 27.2.2012 20:21


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 8:29.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com