Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.6.2012, 16:02   #1
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Pinnacle Studio 14-PITANJE???

Pozdrav svima.Zanimam me da li u programu Pinnacle Studio 14 moze da se uradi background video u pozadini i ako je moguce kako to moze da se napravi?
Da se uradi nesto ovako slicno: http://www.youtube.com/watch?v=sT0lC...hannel&list=UL

Ja se isto bavim muzikom i hteo bih nesto tako da uradim.Da sviram a iza mene da bude neka ovako pozadina.Pozdrav i unapred zahvalan!
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 17:05   #2
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Pinnacle Studio 14-PITANJE???

Efekat se zove chroma key i podrazumeva da te snimaju sa plavom ili zelenom pozadinom, a posle se u montaži ta pozadina zameni nekom drugom slikom, statičnom ili dinamičnom.

Veoma je važno da se pri snimanju svetlo postavi tako da ravnomerno osvetljava tebe i da dovoljno dobro osvetljava pozadinu, kao i to da ti ne nosiš boju pozadine (plavu ili zelenu) niti bilo kakav nakit koji daje odsjaj.

Od podešavanja efekta u programu obično postoje dve komande - podešavanje boje pozadine (zove se, recimo, hue ili slično) i podešavanje nivoa odsecanja, tj. čistoće figure koja je ispred pozadine (clipping, slice i slično).

Ako se snima DV kamerom, zbog načina rada tog tipa kamere često se dešava da isecanje pozadine bude krzavo i tu u principu nema mnogo pomoći. Međutim, ništa te ne sprečava da probaš, ako ništa drugo, bar da vidiš kako to ide i kako cela stvar funkcioniše.

E sad, najvažnija stvar, da li Pinnacle Studio ima hroma ki efekat? Ne bih znao da ti kažem, ali sada kada znaš kako se stvar zove i kako se piše na engleskom, moći ćeš i sam da proveriš, i eventualno da nađeš neki drugi program koji to može da uradi. Inače, može da se desi da efekat ne može da se postigne u realnom vremenu već program mora nešto da računa (renderuje).
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 17:06   #3
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Pinnacle Studio 14-PITANJE???

Ima, veoma se lako upotebljava.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 17:08   #4
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pinnacle Studio 14-PITANJE???

@Eni
Mozes da mi kazes gde se nalazi i da mi sve to objasnis,jer nisam uspeo da nadjem?
@VojaM
Hvala puno na odgovoru.Znaci to mora u nekom studiu da se uradi?
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 17:10   #5
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Pinnacle Studio 14-PITANJE???

evo ga...



Ne mora u studiju, kupi npr. 4 drečavo zelena hamera, zalepi ih na zid tako da se ne vidi selotejp sa prednje strane (pravi "jastučiće" i malo preklapaj hamere da nema pukotina) a onda gledaj da stojiš najmanje metar ispred "zelenog zida". Osvetli zid sa 2 kineske lampe koje će stajati u tvojoj ravni, tako da kad osvetliš sebe sa 1-2 koje stoje još ispred tebe, ne baciš senku na "zeleni zid", pa neće biti problema sa hromiranjem...

U zavisnosti šta radiš i koji kvalitet ti je potreban, možeš da koristiš i bolju web kameru (pogotovo ako imaš neki noviji Logitech model sa HD mogućnostima), ali što bolja kamera i svetlo (softbox se preporučuje, naravno) - bolji rezultati.

Googlaj za više informacija kako napraviti green wall ili softbox kod kuće.
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 25.6.2012, 17:19   #6
aca1
Član
 
Član od: 11.11.2009.
Lokacija: Tu sam!!!
Poruke: 173
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Re: Pinnacle Studio 14-PITANJE???

Hvala Eni!
aca1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Teoretsko pitanje - konfa do 100 evra :) Eni Šta da kupim? 50 7.12.2012 14:47
Stručno pitanje vezano za monitor FiresnakE Kvarovi 11 10.5.2010 10:10
Pitanje u vezi telekom ADSL-a i lokalne mreze NinoJovic Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 28.4.2010 12:38
Pitanje za rubriku I/O PORT nesto nece herrnikolic O SK-u uopšte 5 14.12.2009 22:14
Konkretno pitanje (AL ili...) dekili ŠDK - Zvuk na računaru 2 19.6.2006 22:40


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 3:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com