Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Pregled rezultata glasanja: Da li je realno da se okupi ekipa ljudi i napravi jednu online igricu i da pritom zaradi?
Da! 4 10,81%
Moguce je! 8 21,62%
Tesko, ali ostvarljivo! 15 40,54%
Ne! 10 27,03%
Glasova: 37. U ovom glasanju ne možete da učestvujete

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.5.2011, 15:18   #1
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Smile Pravljenje online igrice

http://travian.rs/
Sta vi mislite koliko ej vremena i truda potrebno uloziti u pravljenje jedne online igrice...? Imam savrsenu ideju koja bi mozda uspela... Koliko je vremena potrebno napraviti ovakav jedna sajt kao travian?
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 15:24   #2
SirDuck
Deo inventara foruma
 
Član od: 27.4.2006.
Lokacija: Iznad KST-a
Poruke: 5.384
Zahvalnice: 821
Zahvaljeno 2.075 puta na 1.080 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

A misliš sam da napraviš?
SirDuck je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 15:30   #3
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
SirDuck kaže: Pregled poruke
A misliš sam da napraviš?
Ne sam naravno... To je neizvodljivo... Da se okupi ekipa i da se napravi neka igra i da se mozda zaradjuje na tome...
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 15:39   #4
Sun Tzu
Starosedelac
 
Član od: 10.8.2007.
Lokacija: Temples of Syrinx
Poruke: 2.193
Zahvalnice: 417
Zahvaljeno 1.006 puta na 568 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Glupo pitanje. Naravno da je realno, čim postoji Travian i slične igre. E sad, da li je realno ti i neka ekipa da uradite to? Čim pitaš to ovde ovako, nije.
Sun Tzu je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 15:39   #5
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
nikola1belgrade kaže: Pregled poruke
http://travian.rs/
Sta vi mislite koliko ej vremena i truda potrebno uloziti u pravljenje jedne online igrice...? Imam savrsenu ideju koja bi mozda uspela... Koliko je vremena potrebno napraviti ovakav jedna sajt kao travian?
Travian se unapredjuje godinama, kad bi pogledao kako je travian izgledao na pocetku, za otprilike takvu igru bi ti trebalo pola godine do godinu dana osmisljavanja i realizovanja, ali ako radis sa ljudima koji znaju. Ako se okupi ekipa koja nema pojma onda nema nista od toga. Vec su na ovom forumu pokusavali da naprave brauzer igru i nije ispalo nista od toga.
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 16:40   #6
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
DavidovicN.S kaže: Pregled poruke
Travian se unapredjuje godinama, kad bi pogledao kako je travian izgledao na pocetku, za otprilike takvu igru bi ti trebalo pola godine do godinu dana osmisljavanja i realizovanja, ali ako radis sa ljudima koji znaju. Ako se okupi ekipa koja nema pojma onda nema nista od toga. Vec su na ovom forumu pokusavali da naprave brauzer igru i nije ispalo nista od toga.
A kakvu brauzer igru su pokusavali da nprave i zbog cega je propala ideja? Bas me zanima
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 16:43   #7
DonCorleone91
Starosedelac
 
Član od: 5.7.2008.
Lokacija: Munze Konza
Poruke: 2.105
Zahvalnice: 225
Zahvaljeno 658 puta na 339 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DonCorleone91
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Da okupis ljude sa foruma? Ne izvodljivo!
DonCorleone91 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 16:48   #8
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
DonCorleone91 kaže: Pregled poruke
Da okupis ljude sa foruma? Ne izvodljivo!
Nisam mislio samo sa foruma, mozda neki koji imaju volje i znanja tako nesto raditi... Neizvodljivo se pise zajedno
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 16:57   #9
Bujosh
Starosedelac
 
Član od: 4.1.2011.
Lokacija: Guča
Poruke: 1.946
Zahvalnice: 548
Zahvaljeno 171 puta na 144 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bujosh
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

a sto ne bi bilo moguce?samo ne mogu to bilo kakvi ljudi...
Bujosh je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 17:12   #10
miša topola
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.4.2009.
Lokacija: MMO Bay
Poruke: 8.310
Zahvalnice: 1.028
Zahvaljeno 1.400 puta na 1.155 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku miša topola Slanje poruke preko AIM-a korisniku miša topola Slanje poruke preko MSN-a korisniku miša topola Slanje poruke preko Yahooa korisniku miša topola Slanje poruke preko Skypea korisniku miša topola
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
nikola1belgrade kaže: Pregled poruke
http://travian.rs/
Sta vi mislite koliko ej vremena i truda potrebno uloziti u pravljenje jedne online igrice...? Imam savrsenu ideju koja bi mozda uspela... Koliko je vremena potrebno napraviti ovakav jedna sajt kao travian?
Koliko vremena - pa mogu ti reći da za to treba mnogo više vremena nego što ti misliš. Ne misliš valjda napraviš igru i da si završio sa radom?

Koliko truda - mnogo, ali baš mnogo. Da ne govorim koliko treba strpljenja i kafe

Imaš savršenu ideju ali nemaš predstavu kako je to kad praviš brauzer igru. Nigde ne vidim pitanje - koliko će me koštati početak ovakvog projekta? Ne misliš valjda da će ti ljudi raditi za džabe.

Kompaniji koja je napravila Travian je trebalo 7 godina da naprave ovakav sajt i igru.

I da, kaže se igra ne igrica
miša topola je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 17:20   #11
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
miša topola kaže: Pregled poruke
Koliko vremena - pa mogu ti reći da za to treba mnogo više vremena nego što ti misliš. Ne misliš valjda napraviš igru i da si završio sa radom?

Koliko truda - mnogo, ali baš mnogo. Da ne govorim koliko treba strpljenja i kafe

Imaš savršenu ideju ali nemaš predstavu kako je to kad praviš brauzer igru. Nigde ne vidim pitanje - koliko će me koštati početak ovakvog projekta? Ne misliš valjda da će ti ljudi raditi za džabe.

Kompaniji koja je napravila Travian je trebalo 7 godina da naprave ovakav sajt i igru.

I da, kaže se igra ne igrica
Ma sve za dzabe ) Salim se... Koliko bi moglo kostati bar pocetak pravljenja online igre...? I naravno ne mislim d aje posao gotov kada se napravi igra Treba posle biti non-stop tu i za popravljanje bagoa i za pomoc drugima
I hvala na ispravci za igru
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 17:39   #12
Game fever
Starosedelac
 
Član od: 3.4.2007.
Lokacija: London
Poruke: 1.330
Zahvalnice: 2.477
Zahvaljeno 283 puta na 198 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Game fever
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Jako dobrom programeru bi trebalo pola godine da iskopira 1:1 travian. A da smisljas nesto novo treba ti barem 2 godine. Prvo bi morao da nadjes tog jako dobrog programera i da mu platis nesto unapred, niko ne radi za dzabe. Ili da pocnes sam da ucis PHP, JavaScript, HTML, AJAX...
Game fever je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 17:42   #13
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
Game fever kaže: Pregled poruke
Jako dobrom programeru bi trebalo pola godine da iskopira 1:1 travian. A da smisljas nesto novo treba ti barem 2 godine. Prvo bi morao da nadjes tog jako dobrog programera i da mu platis nesto unapred, niko ne radi za dzabe. Ili da pocnes sam da ucis PHP, JavaScript, HTML, AJAX...
Znam HTML, CSS i PHP... I nisam mislio sma da radim
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.5.2011, 20:35   #14
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
nikola1belgrade kaže: Pregled poruke
A kakvu brauzer igru su pokusavali da nprave i zbog cega je propala ideja? Bas me zanima
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=30604
Pa evo kako je islo, imali su ideju, imali su znanje, ali izgleda da im je ponestalo motivacije na kraju. Jer ipak je zahtevan projekat, pa ako se jos i za dzabe radi onda ponestane motivacije. Mislim da su ukapirali da je teze nego sto su ocekivali pa su na kraju odustali, nisu dali bas neko obrazlozenje.
Ako si spreman da isfinansiras to lepo onda moze i da se izgura do kraja projekat, ali je rizicno ulagati pare u to, kad je internet vec pun tih igara i sve ideje su vec prezvakane vise puta. primer> Travian mu dodje medju browser igrama kao sto je facebook medju socijalnim mrezama, sad razmisli da li bi ulagao pare u razvijanje nove socijalne mreze, kad je vec facebook toliko zaziveo? Ideja bi morala da bude ekstremno dobra i privlacna da bi se dovoljno ljudi resilo da predje sa face-a na nesto novo i nepoznato.

Da sam na tvom mestu ulagao bih pare samo u nesto novo sto nije vec vidjeno. Znaci trazi ideje za nesto jedinstveno, nemoj da pokusavas da smislis nesto sto vec postoji, nema leba od toga.
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 0:09   #15
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
Da sam na tvom mestu ulagao bih pare samo u nesto novo sto nije vec vidjeno. Znaci trazi ideje za nesto jedinstveno, nemoj da pokusavas da smislis nesto sto vec postoji, nema leba od toga.
Potpuno si u pravu za ovo Samo treba smisliti nesto novo, ali pokusacu
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 8:48   #16
Patton
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Patton
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: Silent Hill
Poruke: 4.647
Zahvalnice: 157
Zahvaljeno 904 puta na 493 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Patton Slanje poruke preko MSN-a korisniku Patton Slanje poruke preko Yahooa korisniku Patton
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
DavidovicN.S kaže: Pregled poruke
Da sam na tvom mestu ulagao bih pare samo u nesto novo sto nije vec vidjeno. Znaci trazi ideje za nesto jedinstveno, nemoj da pokusavas da smislis nesto sto vec postoji, nema leba od toga.
Eeee... Facebook?

A ako hoces browser based game primer... O-Game.
Patton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 13:23   #17
Todors
Član
 
Član od: 16.4.2010.
Lokacija: Pančevo
Poruke: 462
Zahvalnice: 41
Zahvaljeno 68 puta na 63 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

O-game je već premator i zastareo koncept. Updejtima su samo oterali mnoge korisnike, koji se sada broje hiljadama (a bilo ih je neuporedivo više). Po meni budućnost browser igrica leži u WebGL-u, odnosno 3D igricama. Lep primer za to je quake, koji je portovan u ovaj framework i svakim danom ima sve više korisnika.
Todors je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Todors na korisnoj poruci:
chaami (9.5.2011)
Stara 9.5.2011, 17:09   #18
siv0nja
Član
 
Član od: 21.2.2010.
Lokacija: Subotica
Poruke: 85
Zahvalnice: 37
Zahvaljeno 31 puta na 17 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Moj odgovor: Ako imas kako kazes "savrsenu" ideju , onda nemoj da posustajes , nemoj da slusas druge , vecina ljudi na ovom forumu nista ne radi i samo voli da filozofira , vecina njih ovde nesto zapocne pa to ne zavrsi do kraja (ta vecina ce se sad osecati prozvanim ,tako da me ceka paljba uskoro ,sa njihove strane ,ali nema veze , imam pravo na svoje misljenje) , znaci nas narod kaze "use i u svoje kljuse" , postaviti glasanje takvog tipa na forumu i nije bas najbolje resenje , time samo pokazujes nesigurnost , a to ne valja , na taj nacin si vec odbio nekolicinu ljudi koji su bili voljni da ti pomognu , ukoliko zelis nesto da stvoris ,moras da budes izuzetno: uporan,istrajan i odlucan , prave ideje uvek urode plodom , ali je pitanje samo sta ocekujes ? , novac , slavu , licnu satisfakciju , iskustvo vise ? , ukoliko do sad nisi nikad radio nesto slicno pravo vreme je da to pocnes da radis , bez obzira na sve ishode PUNO ces dobiti , a od postavljanja ovakvih threadova na frumu ces MALO dobiti.
siv0nja je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku siv0nja na korisnoj poruci:
FrankRibery (10.5.2011), nikola1belgrade (28.2.2012)
Stara 9.5.2011, 20:18   #19
DavidovicN.S
Član
 
Član od: 30.9.2007.
Poruke: 203
Zahvalnice: 106
Zahvaljeno 80 puta na 40 poruka
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
siv0nja kaže: Pregled poruke
Moj odgovor: Ako imas kako kazes "savrsenu" ideju , onda nemoj da posustajes , nemoj da slusas druge , vecina ljudi na ovom forumu nista ne radi i samo voli da filozofira , vecina njih ovde nesto zapocne pa to ne zavrsi do kraja (ta vecina ce se sad osecati prozvanim ,tako da me ceka paljba uskoro ,sa njihove strane ,ali nema veze , imam pravo na svoje misljenje) , znaci nas narod kaze "use i u svoje kljuse" , postaviti glasanje takvog tipa na forumu i nije bas najbolje resenje , time samo pokazujes nesigurnost , a to ne valja , na taj nacin si vec odbio nekolicinu ljudi koji su bili voljni da ti pomognu , ukoliko zelis nesto da stvoris ,moras da budes izuzetno: uporan,istrajan i odlucan , prave ideje uvek urode plodom , ali je pitanje samo sta ocekujes ? , novac , slavu , licnu satisfakciju , iskustvo vise ? , ukoliko do sad nisi nikad radio nesto slicno pravo vreme je da to pocnes da radis , bez obzira na sve ishode PUNO ces dobiti , a od postavljanja ovakvih threadova na frumu ces MALO dobiti.
Ako cemo vec da se bavimo stereotipima, ti si verovatno od one vrste koja voli da napada druge zato sto ima kompleks vise vrednosti. Jel ti nije palo na pamet da je covek trazio savet i da mu svi odovaraju svojim misljenjima. Ako covek prati samo tvoje misljenje kako mu savetujes u svom postu, aludiranjem na to da su svi osim tebe glupi i nerealni, i ulozi pare u nesto, a posle propadne i izgubi sve ulozene pare, krivica ce da bude samo tvoja
Niko ovde nece da namerno osteti coveka pogresnim informacijama, ovde se samo iznose misljenja.

Citat:
Patton kaže: Pregled poruke
Eeee... Facebook?

A ako hoces browser based game primer... O-Game.
Mozda nije savrsen primer, sad kad razmislim svi su sa myspace-a presli na face, iako su slicni servisi, ali mislim da kapirate poentu onoga sto sam ispricao...
DavidovicN.S je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.5.2011, 20:19   #20
nikola1belgrade
Član
 
Član od: 7.5.2011.
Lokacija: Beograd
Poruke: 28
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Slanje poruke preko Skypea korisniku nikola1belgrade
Određen forumom Re: Pravljenje online igrice

Citat:
DavidovicN.S kaže: Pregled poruke
Mozda nije savrsen primer, sad kad razmislim svi su sa myspace-a presli na face, iako su slicni servisi, ali mislim da kapirate poentu onoga sto sam ispricao...
Treba potrefiti nesto sto ce se svima svideti, da se razglasi i mozda moja igra ( sa celim timom koji se trazi ) postane glavni hit
nikola1belgrade je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Fifa 11 WU TANG CLAN Sportske simulacije 4770 30.5.2017 17:32
online anti virus scan wog326 Zaštita 11 4.9.2010 18:33
King's Bounty Online DylaN MMORPG igre 2 9.7.2010 16:18
Online igranje... dzambo O igrama uopšte 7 28.12.2005 0:57


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:15.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com