Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Programiranje > Pravljenje igara
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Pravljenje igara Programski jezici, tehnike, alatke u službi pravljenja igara...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 25.3.2011, 16:20   #1
IcaRakijica
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 121
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 137 puta na 55 poruka
Određen forumom Simulacija tenka

Hteo sam da napravim fizički model vozila sa gusenicama, kompletno vođen fizikom bez animacija gusenica itd. Za sada imam samo test model u obliku kocke ali u budućnosti mislim da ubacim model pravog tenka. Da bi ovaj demo bio malo zanimljiviji dodao sam mogućnost kidanja gusenica.

- Kontrole -
W - Napred
S - Kočnica / Nazad
A - Levo
D - Desno

- Web Demo -
http://dl.dropbox.com/u/20429633/Tan...WebPlayer.html

- Screenshot 1 -


- Screenshot 2 -
IcaRakijica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku IcaRakijica na korisnoj poruci:
allokin (31.3.2011)
Stara 26.3.2011, 20:20   #2
fingerprint
Veteran
 
Član od: 5.11.2006.
Lokacija: Dark Side Of The Moon
Poruke: 1.121
Zahvalnice: 394
Zahvaljeno 594 puta na 222 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku fingerprint Slanje poruke preko Yahooa korisniku fingerprint
Određen forumom Re: Simulacija Tenka

Mislim da bi bilo bolje da izbacis mogucnost kidanja gusenica, ili makar da uradis da pucaju dosta teze, jer je prilicno bezveze sto gusenice cesto pucaju :S

Kao demo ako te ne mrzi, a verujem da ti ja samo par minuta posla, ubaci jos malo nekakvih kvadrova i eventualno sfera, sto fiksnih, sto slobodnih, pa nam daj da se igramo malo

Inace, cini mi se da radi sjajno
fingerprint je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.3.2011, 22:22   #3
IcaRakijica
Član
 
Član od: 25.10.2009.
Poruke: 121
Zahvalnice: 17
Zahvaljeno 137 puta na 55 poruka
Određen forumom Re: Simulacija Tenka

Da, gusenice se suviše lako kidaju, to poprilično nervira ukoliko se pokidaju na samom početku igre pa moraš ponovo da učitaš stranu. Gusenice će teže da se kidaju a treba da dodam i Reset dugme ukoliko puknu tako da možeš nastaviti igru. Nisam mislio ništa da menjam pre nego što napravim osnovu simulacije. Trenutno radim na simulaciji traktora i prikolice, posle toga razmišljam da dodam još neka vozila kao što su kamioni, automobili, radne mašine, dizalice, autobusi itd. Da bi sve to bilo zanimljivije igra bi trebala biti tipa prebaci neki tovar od tačke A do tačke B a da ga ne izgubiš. Imam još nekih ideja ali pošto sve radim sam jedini problem mi je vreme. Započeo sam oko 20-ak projekata tako da nisam siguran kada bi kompletna simulacija vozila mogla biti završena. Čim izmenim ove sitnice koje si pomenuo postavljam novi demo.
IcaRakijica je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Rigs of Rods (besplatna open-source simulacija vozila) Stranger2 Simulacije vožnje 2 11.11.2012 2:23
Simulacija motora Milos Darmanovic Simulacije vožnje 24 3.5.2011 13:03
Najrealnija simulacija voznje ikada!? Master_Touch Simulacije vožnje 32 14.2.2011 0:12
Simulacija vozova (preporuka) dido Simulacije vožnje 7 26.1.2008 2:10
Šta mislite, koja je najbolja Formula 1 simulacija? Kostarum Rex Persia Simulacije vožnje 4 11.1.2006 3:20


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:59.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com