Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Internet > Internet tehnologije
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Internet tehnologije Komunikatori, pretraživači, servisi i protokoli...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 27.4.2006, 0:46   #1
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom MSN i privatnost

cao
prijateljica mi se zali da joj se na MSN messengeru stalno javlja neki lik iako ga je blokirala, i jos kaze da moze da joj cita poruke, i sl.... ukratko hackovao joj komp nekako, ona kaze da on pominje neki CE-DE stealer, code stealer, ili tako nesto.... zna li neko od vas o cemu se radi, i da li je to moguce, i ako jeste, kako se odbraniti od toga, odnosno, sta konkretno uraditi?
hvala
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2006, 0:57   #2
IceMan
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 229
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: MSN i privatnost

Pa nek ga pita koje su zadnje poruke koje je napisala.Ne verujem da je moguce da se uhakuje komp preko MSN messengera.Mislim da taj neko laze,a ako ne odgovori na pitanje,laze 100%.
IceMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2006, 1:01   #3
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: MSN i privatnost

pa i ja sam joj to rekao, bas cu je pitati za detalje... ali kaze da sigurno ne moze da ga blokira, odnosno, nikako da prestane dobijati poruke
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2006, 1:03   #4
Miloš
Veteran
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Beograd/Herceg-Novi
Poruke: 1.135
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 15 puta na 11 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku Miloš Slanje poruke preko Skypea korisniku Miloš
Određen forumom Re: MSN i privatnost

Da, nek proba ovo što je IceMan rekao i obavezno da ima Uključen Antivirus, Antispyware i Firewall. Možda stvarno laže, ali čudno je to što kaže da ga je blokirala, a on se i dalje javlja.
Miloš je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 27.4.2006, 1:10   #5
IceMan
Član
 
Član od: 3.12.2005.
Poruke: 229
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: MSN i privatnost

Pa mozda je nasao lazljivac nacin da to zaobidje,kako bi plasio ljude.Ali kazi joj da ga pita za zadnje poruke.
IceMan je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 28.4.2006, 14:54   #6
bebeys
Član
 
Član od: 3.1.2006.
Poruke: 148
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 2 puta na jednoj poruci
Određen forumom Re: MSN i privatnost

ko ce ga znati, ali kaze da je vise ne uznemirava, mozda je od neke trece strene dobio informacije pa glumi hakera, u svakom slucaju hvala na odgovorima
bebeys je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2006, 0:25   #7
ATI`
Banned
 
Član od: 7.4.2006.
Poruke: 282
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Slanje poruke preko ICQ-a korisniku ATI` Slanje poruke preko MSN-a korisniku ATI` Slanje poruke preko Skypea korisniku ATI`
Određen forumom Re: MSN i privatnost

Citat:
bebeys kaže:
cao
prijateljica mi se zali da joj se na MSN messengeru stalno javlja neki lik iako ga je blokirala, i jos kaze da moze da joj cita poruke, i sl.... ukratko hackovao joj komp nekako, ona kaze da on pominje neki CE-DE stealer, code stealer, ili tako nesto.... zna li neko od vas o cemu se radi, i da li je to moguce, i ako jeste, kako se odbraniti od toga, odnosno, sta konkretno uraditi?
hvala
Taj "stealer" sluzi za cupanje slika korisnika iz cache-a msn messengera
ATI` je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.5.2006, 18:47   #8
Branislav Gavric
Banned
 
Član od: 11.4.2006.
Poruke: 385
Zahvalnice: 67
Zahvaljeno 32 puta na 19 poruka
Određen forumom Re: MSN i privatnost

Ljudi, cuvajte se HOAKS-a odnosno "tekstova" ili poruka koje imaju za cilj da ZAPLASE nekoga u pogledu sigurnosti ili slicno na Internetu. Moje licno misljenje je da je ovaj slucaj bio upravo to mada antivirusna zastita jeste preporucljiva u svakom slucaju!

Ja imam jedan drugi problem i ne ide mi u glavu kako je to moguce, naime: kad god se konektujem na internet i startujem MSN messenger, uvek mi MSN javi o novoj GOMILI ljudi i to uglavnom 90% iz BRAZILA kako zele da se "dodaju" na moju listu "prijatelja" u msn-u. Ja uvek idem na BLOCK this person ali uvek neki drugi se u tom slucaju kasnije pojave. Nigde narocito javno nisam objavljivao svoj msn mail nalog tako da mi nije jasno odkuda im moj msn mail??? U dodatku, kad god na tom hotmail nalogu odem da proverim postu vidim da imam gomilu spama kao i gomilu novih primljenih i GOMILU POSLANIH mailova??? Iste u zivotu nisam poslao, posto su isti POSLATI mailovi u inboxu odnosno u folderu "sent mail" pisani (gle cuda???) na PORTUGALSKOM JEZIKU???) A u zivotu ne znam "beknuti" tri ciste na tom jeziku!!!

Menjao sam mail sifru ovog naloga 10.000.000 puta sa raznih racunara sto kucnih sto "public" i nista nije pomoglo. Povecao sam Spam settings na hotmailu na maksimalan i opet nista. Jel moguce da hotmail kao mail provajder "brlja" moj nalog sa jos necijim ako su npr. slicne mail adresse recimo mail1@hotmail.com sa mail2@hotmail.com ili STA MOZE BITI RAZLOG ovom problemu?

Jedino se nisam setio da otvorim DRUGI nalog na hotmailu i NJEGA da koristim... Ovo mi nije ni toliko bitno jer retko koristim hotmail uopste mada mi je interesantna situacija.

Ah, da, svi ti silni mailovi koje vidim u "sent mail" folderu nemaju po kontekstu (koliko mogu da skontam strani jezik) ista u vezi MENE naime, niko se nije obracao MENI (kao da pratim tudje konverzacije) i ni jedan nije imao virus u attachmentu ako bi attachment nekad bio u pitanju...???

Napominjem da to 100% jeste MOJ mail nalog!!!

Poz. ako ko ima pametan komentar u vezi ovoga BAS BIH voleo cuti???
Branislav Gavric je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.7.2006, 0:53   #9
kinteC
paparazzo
 
Član od: 24.12.2005.
Lokacija: Zip fajl!
Poruke: 1.165
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 601 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: MSN i privatnost

Citat:
ATI` kaže:
Taj "stealer" sluzi za cupanje slika korisnika iz cache-a msn messengera
potrazih na netu taj "staler", ali, izgleda da tu nesto nije bas cisto...Naime, nod32, antivirus, detektuje ga kao virus, ili sta, sve u svemu, brise ga. Dakle, da li je taj program opasan po racunar, ili je jednostano na listi alata za hakovanje, pa ga zato brise...?
Kod:
http://www.sherv.net/MSN_CE_DP_Stealer.html
kinteC je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 9:23.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com