Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Video/TV softver

Video/TV softver Video programi, formati, kodeci, konvertori, DVD/TV softver, satelitski/DVB programi, DivX i sl.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 6.2.2009, 16:00   #1
Dragan Stankovic
Novi član
 
Član od: 7.10.2008.
Poruke: 4
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 0 puta na 0 poruka
Određen forumom Kako da zamrznem sliku u Vegasu 9?

Kako da zamrznem sliku u vegas 9 i recite mi molim vas koji je program praktican *ali da je u grupu profesionalnih programa) za pravljenje DVD menije (recimo pesme na koncertu gde link vodi direktno na odredjenu pesmu)
Dragan Stankovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.2.2009, 14:19   #2
srlle
Član
 
Član od: 6.11.2005.
Poruke: 279
Zahvalnice: 5
Zahvaljeno 20 puta na 20 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku srlle Slanje poruke preko Yahooa korisniku srlle
Određen forumom Re: Kako da zamrznem sliku u Vegasu 9?

Export still frame ili tako nesto u svim provfi nonlinear editorima postoji neka takva opcija ( pa i u tom vegasu).Stavis kursor na timeline na frejm koji zelis da zamrznes i exportujes slicicu.Posle tu istu uvezes ubaci na mesto koje ti treba i razvuzi koliko ti treba po duzini.Tako je najprostije.
srlle je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.2.2009, 12:12   #3
Bolton
Član
 
Član od: 16.6.2006.
Lokacija: Surčin
Poruke: 434
Zahvalnice: 19
Zahvaljeno 117 puta na 89 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Bolton
Smile Re: Kako da zamrznem sliku u Vegasu 9?

Što se tiče pravljenja DVD menija, zašto ti je bitno da program spada u grupu, kako kažeš, "profesionalnih programa"? Da li ćeš koristiti takav program ili ne zavisi pre svega od tvog znanja iz oblasti autoringa DVD-a. Postoje mnogo jednostavniji programi za izradu menija, ali ako imaš gotov koncert i želiš samo da napraviš meni sa izborom pesama, onda za to možeš da koristiš Photoshop sa kojim ćeš napraviti meni i subpicture (odnosno oblasti na tom meniju koja će predstavljati tastere), MuxMan kojim ćeš takav meni muxovati, zatim VobBlanker sa kojim ćeš definisati poglavlja (ako to već nisi ranije uradio) i ubaciti muxovan meni, i na kraju PgcEdit kojim ćeš u meniju definisati linkove za svaki taster. Zvuči komplikovano, ali je mnogo brže u slučaju kada imaš gotov koncert, tako da ne moraš da ga demuxuješ, pa da ga uvoziš u DVD autoring program i da tamo praviš menije, i na kraju da ga kompajliraš. Ako te ovo interesuje, onda ti mogu malo detaljnije objasniti kako da to uradiš.
A što se tiče profesionalnih programa, možeš da biraš: DVD Arhitect, Encore, DVDLab, DVD Maestro, Sonic Scenarist.
Bolton je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Koji je sud nadležan za sporove, kako se postaje vlasnik sajta... rebelmouse Web razvoj 3 11.3.2009 17:55
Kako menjati boju automobila u photoshopu? freeminder Grafički softver i radovi 16 31.10.2007 17:03
Kako napravit sto vecu sliku draft Grafički softver i radovi 11 29.9.2007 17:38
Deljenje kablovskog interneta: Kako povezati TP-Link TL-WR541G i Thomson Cable Modem? gosn.prirodni Komunikacioni uređaji i umrežavanje 1 31.7.2007 10:41
kako da napravim sljedece (portal za vijesti): alx.iznogood Internet usluge 3 20.5.2007 4:13


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 17:34.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com