Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Strateške igre
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Strateške igre Potezne i real-time strategije...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 14.10.2008, 13:53   #121
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
Shlaymara kaže: Pregled poruke
I ja imam taj baner, doduse jos ga nisam pazario ali cim ustekam para eto ga. Takodje sam Paladin a kod mene se nalazi u Skoli magije (ili kako se vec zove), ona zgrada gde se regrutuju pristovi i arhmagovi (u Grinvortu). Tamo je bio od samog pocetka.

@Corwin
Auto combat je ocajan, meni su neki slabici potamanili pola vojske (mnoooogo jace) dok sam ja obavljao neke duznosti u kupatilu.

Inace, na pamtim kada sam igrao ovoliko zaraznu igru. Ne mogu da se odlepim od monitora, cak sam i Nikopol zapostavio.
Ista priča. Žena opet prijeti razvodom.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 14:19   #122
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Daj joj neka proba da igra i ona. Podelite užitke, neka vas spoje umesto da razdvajaju

Ja samo čekam da prođe ručak da krenem da igram, mada me smorila težina i broj protivnika na ostrvima preključe, samo sam plovio okolo i sakupljao stvari dok slučajno nisam ubo glavni quest i vratio se kući... Što je previše previše je, borim se sa jednim i moram svu vojsku da popunjavam iznova, ubiše me skroz... a nisam slab uopšte...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 14:57   #123
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Jel pricas o western i eastern island-ima? Ako pricas o njima ne znam kako su ti jaki, tu ocigledno nesto nije u redu Ja sam ocistio oba ostrva skroz , pogotovu ako imas rage-ove, a verovatno imas ako si dospeo do tamo

Inace, dok su mi prva dva rage-a odlicna, ona ledena kraljica (koja me neodoljivo potseca na Shiva-u iz Final Fantasy serijala) mi je skroz beskorisna, bar za sad, posto imam samo 2 njene magije. Ne znam kako je za dalje, ali od reaper-a ocekujem najvise

Poslednja ispravka: muki85 (14.10.2008 u 15:06)
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 15:17   #124
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
Corwin kaže: Pregled poruke
Ista priča. Žena opet prijeti razvodom.
Obavezno uzmi svoje artifakte pre nego shto zapali

...Probao sam sinoc autoplay, i bio je quick load chim sam se vratio sa kafom
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 15:53   #125
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Jel pricas o western i eastern island-ima? Ako pricas o njima ne znam kako su ti jaki, tu ocigledno nesto nije u redu Ja sam ocistio oba ostrva skroz , pogotovu ako imas rage-ove, a verovatno imas ako si dospeo do tamo
Sve zavisi kad dodjes do njih.
Ako brzas sto pre dodjes do tog dela naravno da ce protivnici biti teski (jer ova igra nema nikakvo skaliranje ala Oblivion).
A ako osnovno ostrvo radis na tenane onda ce biti mnogo lakse (mada i onda ce imati stakova koji su dosta teski).

Ja kad sam dosao do tih ostrva nisam igubio ni jednog vojnika u borbi za kornjacom.


P.S.
Naravno uvek treba biti pametan i ne biti se ako bi to dovelo do gubitka dosta vojske. Lepo prvo grickaj teritoriju po teriroriju kolko mozes i skupljaj sto ima (bi samo weak i very weak armije, eventualno jace ako vodi do bas dobre nagrade). Tako skupljas pare i iskustvo sa minimumom gubitaka. Takodje treba znati kako izbegavati borbe koje su nepotrebne.

I naravno nije nekad lose i promeniti po koju jedinicu ako ne odgovara za tip mape. Na primer, na tim ostrvima ima mnogo ljudskih protivnika, pa vukovi mogu da posluze.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 16:19   #126
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Sve zavisi kad dodjes do njih.
Ako brzas sto pre dodjes do tog dela naravno da ce protivnici biti teski (jer ova igra nema nikakvo skaliranje ala Oblivion).
A ako osnovno ostrvo radis na tenane onda ce biti mnogo lakse (mada i onda ce imati stakova koji su dosta teski).

Ja kad sam dosao do tih ostrva nisam igubio ni jednog vojnika u borbi za kornjacom.


P.S.
Naravno uvek treba biti pametan i ne biti se ako bi to dovelo do gubitka dosta vojske. Lepo prvo grickaj teritoriju po teriroriju kolko mozes i skupljaj sto ima (bi samo weak i very weak armije, eventualno jace ako vodi do bas dobre nagrade). Tako skupljas pare i iskustvo sa minimumom gubitaka. Takodje treba znati kako izbegavati borbe koje su nepotrebne.

I naravno nije nekad lose i promeniti po koju jedinicu ako ne odgovara za tip mape. Na primer, na tim ostrvima ima mnogo ljudskih protivnika, pa vukovi mogu da posluze.
Pa mislim da nisi u pravu Ja sam na ostrva dosao sa levelom 10, a posle ostrva u odlasku u zemlju dwarf-ova sam bio izmedju 14-15 sto govori o tome koliko sam bio jak kao i moja vojska Znaci rage + npr ice snake, ubije skoro trecinu protivnika pre nego sto je borba i pocela, da ne pricam orc shamanima + evil beholders + invizitori. Znaci nema te vojske koja moze da se meri, ostale dve jedinice su nebitne. Sve je stvar stila
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 18:14   #127
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Ja sam danas nabavio igru i pravi mi probleme: cim pokusam da rotiram kameru iskljuci se sa ili bez BSoD. Jel imao neko od vas slicne probleme?
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 18:24   #128
krchak
Član
 
Član od: 21.7.2007.
Poruke: 48
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno 4 puta na 4 poruka
Određen forumom Re: Kad stiže Kings Bounty - The Legend

Cek da dodjes do orkova da ti sekire baci 250 shamana
kome je tesko, neka krene sa magom, fireball pomaze u startu mnogo. Ja krenuo sa paladinom al sto kazes ne znam zone i toliko sam ginuo jer sam napadao sve u zoni. Ako trosis pare non stop na vojsku ne valja jer nece biti para. Posle sam krenuo sam magom i preso igru, mada bilo je pri kraju malo gusce. Sad opet idem sa paladinom al posto imam iskustvo sad je druga prica. Paladin je level 11 statovi 7 21 13 krenuo sam ostrva i mogu da kazem da skoro da ne gubim nista jedino sam izgubio vojsku kad sam napo onaj zamak orkova to ocigledno treba malo kasnije. Inace preziveo sam sa 10 swordsmena.
krchak je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 18:43   #129
shrafko
Starosedelac
 
Član od: 5.8.2007.
Lokacija: Podunavlje
Poruke: 1.801
Zahvalnice: 1.577
Zahvaljeno 1.322 puta na 598 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku shrafko
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Jos jedna MOC paladina je da vidi koliko jedinica ima energije (mala skala ispod svake jedinice) kao i koja je po redu, i koja je na potezu - mala brojka zute boje pored skale za energiju Elem, srafko definitivno si pogresio sto nisi uzeo paladina Jes boga mi shamani su vrh, pored svega sto si rekao, imaju jak difens, i veliku energiju.
Da citiram Kelis - "I hate you so much right now"... Praviš mi zazubice. Teraš me da igru obrnem još jedared kao paladin. Nisi fer
Bedak bre.. ispostavi se da taj paladin uopšte nije toliki šonjavi smutljivac koliko se u prvi mah činilo... (ili bar koliko sam ja zaključio dok sam gledao njegov skill tree.. iz warrior perspektive).

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Daj joj neka proba da igra i ona. Podelite užitke, neka vas spoje umesto da razdvajaju
Naravno Corwine, lepo ti kaže Eniaroyah. Daj joj KB da malo uđe u fazon, pa se posle bacite na pravi role-playing... npr žena ti u realu u jednom trenutku izigrava human-Faenoru i daje ti +3 na intelligence dok ti citiraš fraze velikih mislioca sve u 16, dok se u drugom trenutku pretvara u žaba-Faenoru dajući ogroman bonus tvojoj zmiji (isto kao i u igri..)
Može biti ekstra zabavno


Citat:
muki85 kaže: Pregled poruke
Ne znam kako je za dalje, ali od reaper-a ocekujem najvise
I gadno ćeš se razočarati....

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Ja kad sam dosao do tih ostrva nisam igubio ni jednog vojnika u borbi za kornjacom.
Svaka čast, meni je zgulila oko 20% trupa, a trudio sam se da maksimalno napredujem & štitim vojsku.

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Naravno uvek treba biti pametan i ne biti se ako bi to dovelo do gubitka dosta vojske. Lepo prvo grickaj teritoriju po teriroriju kolko mozes i skupljaj sto ima (bi samo weak i very weak armije, eventualno jace ako vodi do bas dobre nagrade).
Tačno tako, ta ostrva su dušu dala za skupljanje svega i svačega dok neprijatelji ne skontaju tvoje prisustvo. Samo im se iskrcaš iza leđa (tj iza vidnog polja), pokupiš šta ti treba i nastaviš dalje... pa posle dođeš da se mlatiš kad malo ojačaš... poseban gušt je kad posle 10 levela onim jadnim piratima na crtu izvedeš kiklope i džinove



Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
I naravno nije nekad lose i promeniti po koju jedinicu ako ne odgovara za tip mape. Na primer, na tim ostrvima ima mnogo ljudskih protivnika, pa vukovi mogu da posluze.
Meni je koristilo da vodim gomilu trupa koje se mogu lako replenishovati u neposrednoj blizini... štedi me smaranja po drugim zonama. Na Freedom Islands sam vodio stackove pirata, kod patuljaka vodim dwarfove.. jest da izgine dosta ali ja za 2 minuta opet imam max. broj trupa.
shrafko je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku shrafko na korisnoj poruci:
muki85 (15.10.2008)
Stara 14.10.2008, 20:33   #130
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
shrafko kaže: Pregled poruke
Tačno tako, ta ostrva su dušu dala za skupljanje svega i svačega dok neprijatelji ne skontaju tvoje prisustvo. Samo im se iskrcaš iza leđa (tj iza vidnog polja), pokupiš šta ti treba i nastaviš dalje... pa posle dođeš da se mlatiš kad malo ojačaš...
LM, pa to sam i uradio, niste dobro pročitali. Obišao sam sva ostrva brodom, iskrcao se gde god sam mogao, pokupio sve živo što je bilo, ali se nisam puno tukao već gde sam baš morao, završio main quest i vratio se... Samo sam rekao da ko dođe tu sa lvl 9 kao ja ne može da napada sve redom, već mora u Thief fazonu da zaobiđe stražare i pokupi šta može...

Evo sad sam lvl 11 i opet sam na ostrvima, prvo sam uspešno očistio 100% i vodim sad ork šamane koji su mi postali omiljena jedinica... pogotovo sa onim totemima za lečenje...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 20:46   #131
caine
Deo inventara foruma
 
Član od: 24.2.2006.
Lokacija: Nis
Poruke: 3.038
Zahvalnice: 723
Zahvaljeno 946 puta na 594 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Kako da nahranim Sleema jajima? Imam ''venomous spider eggs'', piše da bi trebalo da mogu da ga nahranim njima, ali ne znam kako...
caine je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 21:02   #132
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
Nash Knight kaže: Pregled poruke
Ja sam danas nabavio igru i pravi mi probleme: cim pokusam da rotiram kameru iskljuci se sa ili bez BSoD. Jel imao neko od vas slicne probleme?
E resio sam problem, samo sam instalirao najnovije drajvere za graficku i sve shljaka ok. A da vi malo manje pricate o detaljima u igri a malo vishe o utiscima? Ova tema je spremna za ciscenje..
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 14.10.2008, 22:58   #133
Eni
Banana
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: _Cloud
Poruke: 6.106
Zahvalnice: 697
Zahvaljeno 2.628 puta na 1.354 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
caine kaže: Pregled poruke
Kako da nahranim Sleema jajima? Imam ''venomous spider eggs'', piše da bi trebalo da mogu da ga nahranim njima, ali ne znam kako...
Ja sam imao zmije u ekipi i pojeo je njih... Dakle, moraš da imaš zmije ili da otvoriš jaja za njega (staviš zmije u ekipu iz njih) da ih pojede...
Eni je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Eni na korisnoj poruci:
caine (15.10.2008)
Stara 15.10.2008, 0:11   #134
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Evo sad sam lvl 11 i opet sam na ostrvima, prvo sam uspešno očistio 100% i vodim sad ork šamane koji su mi postali omiljena jedinica... pogotovo sa onim totemima za lečenje...
Uhhh... Ja sam se prvo pitao dal mi se uopste isplatilo "osvojiti" onu ork "ambasadu". Imao sam tu nadprosecne gubitnke. Ali zato to je u mom slucaju "okljucalo" kupovinu orkovskih katapultova. Veoma fina jedinica. Prvo moj fireball, pa oni... dobra kombinacija.

Plus kad sam sredio zmaja u podrumu dobio sam veoma finu masku (+7% health svim trupama od 1-3 nivoa).


P.S.
Jedina trupa na koju sam se navukao pa je doturam iz mocvare su Royal Snakes. Nema retaliacije na njihove napade, plus mogu da napadnu "preko" jednog polja. Uz to nabavih jedne cisme koji im povecavaju kretanje i iniciativu. A imam i jedan prstem kome raste moral sto vise moje zmije biju protivnike. Videcu sta ce biti kad dodje na 100%.

Poslednja ispravka: player1 (15.10.2008 u 1:19)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2008, 0:12   #135
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
Eniaroyah kaže: Pregled poruke
Ja sam imao zmije u ekipi i pojeo je njih... Dakle, moraš da imaš zmije ili da otvoriš jaja za njega (staviš zmije u ekipu iz njih) da ih pojede...
Mogu i pauci. U mom slucaju bilo je doboljno da mu dam oko 35 pauka.


EDIT:
Onaj inteligentni prsten (+1 INT) kad je dosao na moral 100% se unapredio u prsten kralja zmija. Sada je +3 INT i +3 na damage svih zmija (suuuper).

Poslednja ispravka: player1 (15.10.2008 u 1:21)
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2008, 10:54   #136
purposemaker
Član
 
Član od: 1.7.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 186
Zahvalnice: 73
Zahvaljeno 23 puta na 13 poruka
Slanje poruke preko Yahooa korisniku purposemaker
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
player1 kaže: Pregled poruke
Onaj inteligentni prsten (+1 INT) kad je dosao na moral 100% se unapredio u prsten kralja zmija. Sada je +3 INT i +3 na damage svih zmija (suuuper).
Nisam ni znao da moze da mu raste moral???
Ja sam ga dao Fenori i skoro zaboravio na njega, a sinoc sam se borio protiv keepera i unapredio ga - ice snake ftw
To je bio razlog da skoknem do mochvare i kupim royal zmije i alhemichare umesto guardsman-a i bowsman-a a kupio sam i par cannonera. Nadam se da ce biti vidljiv pomak shto se tiche snage vojske jer bi trebalo da krenem da chistim ostrva
purposemaker je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.10.2008, 12:13   #137
muki85
Starosedelac
 
Član od: 14.1.2007.
Lokacija: Čubura
Poruke: 2.415
Zahvalnice: 862
Zahvaljeno 514 puta na 347 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku muki85
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Znaci sinoc sam naisao na najtezu borbu do sada, u onoj zemlji dwarf-ova i to u gornjem nivou do koga se moze doci samo preko podzemlja, ako me razumete

Inace, mora se doci sa maksimalnom vojskom, da bi quest uopste proradio, tacnije svi slotovi za jedinice moraju biti popunjeni do kraja, i onda u se u prvom pokusaju borite protiv sebe, s' tim sto vase drugo ja ima 1,5 puta vise jedinica od vas. Znaci poprilicno me je namucio, ostalo mi je zivo samo 22 orc shaman-a od svih jedinica, ali sam zato skocio 2 nivoa Najteza borba do sada sa najvecim gubitcima, a sledeci quest kod istog lika nisam ni zeleo da probam

@shrafko:

Sto se tice paladina, kada sam na pocetku birao klasu, vidim lepo da pise da je nesto izmedju mage-a i warrior-a, pa rekoh: ovaj mora da je za*eban Ima i biceps, a moze i da rokne po koju magiju, tako da sam se vrlo jednostavno odlucio
muki85 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku muki85 na korisnoj poruci:
shrafko (16.10.2008)
Stara 15.10.2008, 12:18   #138
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Citat:
purposemaker kaže: Pregled poruke
Ja sam ga dao Fenori i skoro zaboravio na njega, a sinoc sam se borio protiv keepera i unapredio ga - ice snake ftw
E vidis to je fora.
Prsten mozes da unapredis milom ili silom.

Ili mu povecas moral na 100 (tako sto imas zmije u trupama i ubijsas neprijatelje, ali pazi ubijanje neprijateljskih zmija smanjuje moral).

Ili pobedis ogromnu keeper armiju.

Mislim da isto vazi za sve predmete koji mogu da se unapredjuju.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2008, 9:33   #139
Corwin
Starosedelac
 
Član od: 18.1.2006.
Lokacija: Underlittleforest
Poruke: 1.647
Zahvalnice: 279
Zahvaljeno 366 puta na 142 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Corwin
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Jedno pitanje. Na prvoj mapi, u šumi nedaleko od zamka kralja Marka se nalazi šator u kojem se mogu kupiti Knightovi i Konjanici. Međutim, ima ih samo po 16 na prodaju. Gdje kupiti još?
Dalje, gdje ste našli kiklope, džinove i ork šamane? Obišao sam Freedom Islands, ali sam uglavnom krao iteme i kukavički bježao pred drugim vojskama.
Corwin je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 16.10.2008, 9:57   #140
player1
V.I.P. Test Play
 
Član od: 5.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 14.772
Zahvalnice: 5.416
Zahvaljeno 4.101 puta na 2.675 poruka
Određen forumom Re: Kings Bounty - The Legend

Ja sam samane nasao u ork "ambasadi".
Mada... u igri ima radnom elementa, pa sto je bilo u mojoj partiji ne mora da bude i u tvojoj.
player1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Legend of Zelda DeCoy Stare igre 14 14.12.2019 19:07
Legend Hand of God bojanh Role-Play 20 5.5.2009 10:21
Legend of Dragoon duschan Konzole 12 5.6.2007 22:35


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 5:57.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com