Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Run i PD kutak

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 8.8.2007, 20:11   #1
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Thumbs down Error Safe > ne isprobavati!

U poslednjem broju SK predstavljen je na strani 68 program Error Safe koji navodno sluzi kao alatka za odrzavanje "kondicije" racunara ...Cisti kao registry bazu , proverava hard disk ...bla.bla...Ne znam da li je i ko stvarno testirao ovaj program...morao je da primeti da je prepun adaware , spyware ,malware..itd ! Inace on se nalazi na listi potencijalno opasnih aplikacija !!!

http://research.sunbelt-software.com...threatid=42636

Error Safe je inace isto sto i WinFixer !
Prilikom instalacije program povlaci preko www.softwareprofit.com razne reklame koje ne mozete odbiti i spreciti da se instaliraju na vasem racunaru !

Toplo preporucujem SVIMA da ne instaliraju ovo Djubre od programa !
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 9 korisnika se zahvaljuje korisniku Srki na korisnoj poruci:
<Enter> (13.8.2007), Alek92 (13.8.2007), I-vendo (13.11.2007), Lord (15.8.2007), Master Of The Air (26.8.2007), NjegovaWisost (14.8.2007), oluja (8.8.2007), Orvel (9.8.2007), zoran845 (8.8.2007)
Stara 8.8.2007, 20:16   #2
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Uf, ko da je to prvi program. Koliko sam puta ja skinuo neki program opisan u sk-u da bi po instalaciji bio bombardovan nod-ovim upozorenjima o potencijalnoj aplikaciji koja sadrži adware 3rd party software.
Uglavnom se napiše da li neki program sadrži bilo kakav malware, a nekad se desi propust pa je to verovatno i ovde slučaj.
A možda onaj ko je testirao program nije ni primetio adware komponentu?
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.8.2007, 21:28   #3
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Citat:
ForceWare kaže: Pregled poruke
Uf, ko da je to prvi program. Koliko sam puta ja skinuo neki program opisan u sk-u da bi po instalaciji bio bombardovan nod-ovim upozorenjima o potencijalnoj aplikaciji koja sadrži adware 3rd party software.
Uglavnom se napiše da li neki program sadrži bilo kakav malware, a nekad se desi propust pa je to verovatno i ovde slučaj.
A možda onaj ko je testirao program nije ni primetio adware komponentu?
100 % Se slazem sa tobom ! Samo mislim da casopis takvog renomea ne bi smeo sebi da dopusti da posveti skoro pola stranice nekom anonimusu od programa a pritom da nije do kraja proveren ... pogotovo sto ja licno mislim da je preko 60% citalaca totalan laik u poznavanju racunara tako da mnogi mogu da zapadnu u grdne nevolje posle instalacije ...naravno ne uzimam im ovo za neko veliko zlo ali ipak bi trebalo malo vise paznje i profesionalizma bas zbog obicnih ljudi ...
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 13:28   #4
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Obratite više pažnje na rubriku Laki pingvini, pa takve anomalije nećete više nikada doživljavati

Poslednja ispravka: urke (9.8.2007 u 14:02) Razlog: ispravljeno "i" --> "pa"
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 13:42   #5
ForceWare
Starosedelac
 
Član od: 16.5.2006.
Poruke: 2.080
Zahvalnice: 555
Zahvaljeno 617 puta na 284 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Citat:
urke kaže: Pregled poruke
Obratite više pažnje na rubriku Laki pingvini, pa takve anomalije nećete više nikada doživljavati
Ej sad posle 5god na prozorima da idemo na free OS Ne ide.

Poslednja ispravka: urke (9.8.2007 u 14:02) Razlog: "i" --> "pa" u citatu
ForceWare je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 14:01   #6
urke
ex Laki pingvin
 
Avatar korisnika urke
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Kragujevac (Srbija)
Poruke: 2.559
Zahvalnice: 478
Zahvaljeno 880 puta na 488 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

@ForceWare: Taman ćeš za 5 godina biti kao ja
urke je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 15:37   #7
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

@Srki
Hvala na informaciji,mada u ovu svrhu koristim AceUtilities i program je po mom misljenju totalno OK.Ima sve,Registry cleaner,Cookie manager,sigurno brisanje podataka,pronalazenje duplih fajlova,odrzavanje i analizu hard diskova,brisanje trasha sa sistema i odrzava Windows svjezim.
Probaj Ace Utilities,zakon je.
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 16:05   #8
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
@Srki
Hvala na informaciji,mada u ovu svrhu koristim AceUtilities i program je po mom misljenju totalno OK.Ima sve,Registry cleaner,Cookie manager,sigurno brisanje podataka,pronalazenje duplih fajlova,odrzavanje i analizu hard diskova,brisanje trasha sa sistema i odrzava Windows svjezim.
Probaj Ace Utilities,zakon je.
Hvala LoneWolf isprobacu ovu tvoju preporuku (AceUtilities) ja duze vreme koristim Error Repair Professional isto je sjajan program ....nego me neki djavo natera da isprobam ovaj "trash" ErrorSafe !
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 9.8.2007, 16:42   #9
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Ne znam zasto ljudi uopste koriste ove manje all in one programe za optimizaciju i ciscenje sistema, pa 95% njih su obicno djubre krcato virusima (cast renomiranim izuzecima). Kombinacija Ccleanera, Registry Mechanica i programa za oslobadjanje memorije je tri puta djelotvornija i korisnija od ovoga Error Safea, i plus potpuno cista od virusa. Jbg, kod nekih "programa" i dzabe varijanta ima svoju cijenu.
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Dimo na korisnoj poruci:
ForceWare (9.8.2007)
Stara 10.8.2007, 21:07   #10
Maximuss
Član
 
Član od: 3.11.2005.
Poruke: 45
Zahvalnice: 6
Zahvaljeno jedanput na jednoj poruci
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Ljudi štio se tih 1000000000 in one programa, Tune Up Utilities 2007(2006) je za sad najbolji koji sam koristio, super je, stabilan, konfigurabilan, lak za korišćenje, ozbiljan....

Što se same teme tiče, sećam se kada je jedan lik pitao Qzmu da postane saradnik SK-a i ovaj mu odgovorio da su sad(onda) zaposleni braća, sestre, tetke, strine, šira i dalja rodbina.....

....e pa kad takvi rade review programa, nije ni čudo.
Stvarno se ponekad začudim kako ljudi umeju da nahvale neko djubre....skoro sam ja probao neki juke box-fazon program(ne sećam se tačno kako se zove) koji su nahvalili kako je zamena dostojna winampa, extra, nikad da ne poželite Winamp da koristite posle toga. Stvarno sam instalirao program, na silu ga držao skoro mesec dana, dok je pucao kao lajsna bar jednom u tri dana i toliko je bagovit da to nije normalno...naravno obrisao sam ga, a textove dotičnog autora više ne uzimam za ozbiljno....da ga Qzma ne strelja
Maximuss je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 1:11   #11
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Ne znam zasto ljudi uopste koriste ove manje all in one programe za optimizaciju i ciscenje sistema, pa 95% njih su obicno djubre krcato virusima (cast renomiranim izuzecima). Kombinacija Ccleanera, Registry Mechanica i programa za oslobadjanje memorije je tri puta djelotvornija i korisnija od ovoga Error Safea, i plus potpuno cista od virusa. Jbg, kod nekih "programa" i dzabe varijanta ima svoju cijenu.
Zasto koristiti 3,4,5 ili vise programa umjesto da se sve koristi "u paketu"..?
Samo se nepotrebno preopterecuje memorija i najgori problemi se javljaju kod backup-a (vracanja "na staro") jer dodjes u situaciju da imas 5 razlicitih programa i pitas sam sebe "gdje li mi je backup od ovoga..?"
U daljem nastavku ovog posta ima detajno objasnjenje,savjetujem da procitas iako pretpostavljam da znas sve to.

Citat:
Maximuss kaže: Pregled poruke
Ljudi štio se tih 1000000000 in one programa, Tune Up Utilities 2007(2006) je za sad najbolji koji sam koristio, super je, stabilan, konfigurabilan, lak za korišćenje, ozbiljan....
Zaista OK komad softvera.

Jedna mala preporuka za neiskusnije korisnike koji zele da se zastite,iako vec postoje mnoge teme o zastiti i "tretmanu" Windowsa :

- trazite paket "sve u jednom",tipa AceUtilities ili Tune Up Utilities
(jer oni sadrze zaista veliki izbor alata za odrzavanje sistema),i ne morate da ih instalirate odvojeno,nego imate sve na jednom mjestu.

- neiskusniji korisnici,prije "cackanja" po registry bazi napravite obavezno backup,jer svaki program "pretpostavlja" da znate sta radite.
Cesto se desava da korisnik "slucajno" obrise neke od esencijalnih komponenata Windowsa,ili neki registry key koji je neophodan.

- uz dobar program za "odrzavanje windowsa zdravim" (odaberite jedan od 2 gore pomenuta),instalirajte dobar antivirus i firewall i necete imati problema ni sa offline zastitom (svakodnevni rad),ni sa online zastitom (kad ste na internetu).
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 10:51   #12
Srki
Član
 
Član od: 15.3.2006.
Lokacija: > U drugoj dimenziji
Poruke: 409
Zahvalnice: 7
Zahvaljeno 72 puta na 51 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Maximuss kaze : ....skoro sam ja probao neki juke box-fazon program(ne sećam se tačno kako se zove) koji su nahvalili kako je zamena dostojna winampa, extra, nikad da ne poželite Winamp da koristite posle toga.

Mogu da ti preporucim JET AUDIO ja ga koristim vec godinama ! Veruj mi ovaj program je 1000% bolji od Winamp-a a sjajan je i za reprodukciju DVD filmova ...
Sto se tice losih rewiew-a softwera ne bi me zacudilo da brljaju po netu i opisuju koje kakve programe samo da bi ispunili kvote i uzeli kintu (po tekstu) ....
Srki je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 17:12   #13
Dimo
Starośeđelac
 
Avatar korisnika Dimo
 
Član od: 28.10.2005.
Lokacija: Nikšić
Poruke: 5.592
Zahvalnice: 410
Zahvaljeno 923 puta na 695 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Dimo Slanje poruke preko Skypea korisniku Dimo
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Citat:
LoneWolf kaže: Pregled poruke
Zasto koristiti 3,4,5 ili vise programa umjesto da se sve koristi "u paketu"..?
Samo se nepotrebno preopterecuje memorija i najgori problemi se javljaju kod backup-a (vracanja "na staro") jer dodjes u situaciju da imas 5 razlicitih programa i pitas sam sebe "gdje li mi je backup od ovoga..?"
U daljem nastavku ovog posta ima detajno objasnjenje,savjetujem da procitas iako pretpostavljam da znas sve to.
Napomenuo sam cast renomiranim izuzecima, gdje Ace Utilities i Tune Up spadaju. Glavna prednost kod njih je sto zaista rade svoj posao i imas konkretnu korist. Program gore o kome pricamo ispostavilo se da moze samo da nanese stetu (kao i mnogi toga tipa, a anonimnog proizvodjaca).
Dimo je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 11.8.2007, 19:09   #14
LoneWolf
Deo inventara foruma
 
Član od: 9.1.2006.
Lokacija: Kafana
Poruke: 7.665
Zahvalnice: 1.612
Zahvaljeno 2.006 puta na 1.418 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku LoneWolf
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

Citat:
Dimo kaže: Pregled poruke
Napomenuo sam cast renomiranim izuzecima, gdje Ace Utilities i Tune Up spadaju. Glavna prednost kod njih je sto zaista rade svoj posao i imas konkretnu korist. Program gore o kome pricamo ispostavilo se da moze samo da nanese stetu (kao i mnogi toga tipa, a anonimnog proizvodjaca).
Dakle,neiskusniji korisnici,uvijek se prije instalacije nekog programa posavjetujte sa iskusnijima.
@Dimo,nije bilo upuceno tebi direktno,nego neiskusnijim korisnicima,iz zelje da im pomognem da ne nabavljaju smece od softvera nego softver koji je testiran od strane iskusnijih korisnika foruma
LoneWolf je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.8.2007, 0:31   #15
Garson
Deo inventara foruma
 
Član od: 12.2.2006.
Lokacija: Across The Sky
Poruke: 6.252
Zahvalnice: 269
Zahvaljeno 544 puta na 343 poruka
Određen forumom Re: Error Safe > Ne Isprobavati !

jv16 Power Tools 2007 je shto se mene tice tata-mata za reg. cleaning i slicne stvari. Ne bi bilo loshe kad bi bio opisan u SKu.
Program ima 21 alatku za odrzavanje sistema, reg. cleaner je ubedljivo najbolji od svih koje sam probao a probao sam ih zaista mnogo.Pomenuti Registry Mechanic (koga takodje imam) mu nije ni do kolena.

Garson je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno



Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 2:20.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com