Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 12.12.2011, 15:08   #101
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

@bokela i dragomix

Ima necega u vasoj tezi, ali na kraju ona ipak pada na nos. Razlog je u tome sto Batman nema nikakvu interakciju sa okolinom (skupljanje trofeja i neke mini igre ne racunam), niti sa NPC-evima, a to je po meni srz nekog RPG-a (uz izbor i posledice, koje iako nisu previse zastupljene, itekako postoje u Deus Ex-u, Witcheru, Mass Effectu). Nema loot-a, ekonomije. Progres se svodi kao i u svakoj akcionoj avanturi.. dodjes na odredjeno mesto, pocinje cut scena, usled cega sledi zamisljeni gameplay. Setite se jednog provedenog dana u Witcheru, svega sto ste radili u Hengshi u HR-u, Citadeli u ME-u.. Da li je moguce to replikovati u Batmanu? Naravno da NE!!

P.S. Itekako je moguce resavati dijalozima neke stvari u HR-u (pa zar ste malo dijalog duela imali u toku igre), Witcheru (ovde ima mnogo primera, ali ajde da pomenem celu onu situaciju sa Stanisom), Mass Effectu (Wrex, onaj ludi fan..). Batman je odlicna akciona avantura, ali pokusati to dovesti na istu ravan sa ovim igrama (sto se RPG ugodjaja tice), pogotovu sa Witcherom i Deus Ex-om, je u krajnju ruku smesan.

P.P.S. Moze ova tema da bude kao neki chat, u kome ce se pricati opste o igrama, ukljucujuci tu i recenziranje u SK-u..

Poslednja ispravka: nameless1 (12.12.2011 u 15:16)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 15:19   #102
Bascelik
Starosedelac
 
Član od: 19.5.2009.
Poruke: 2.501
Zahvalnice: 884
Zahvaljeno 1.169 puta na 629 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

@taXicity
Odgovor na tvoje pitanje(kuda ide svet igara) je nigde. Autor odigra igru, lupi neku ocenu i to je to ,uvek bilo i bice. Ne znam tacno,ali neko je ovde rekao da je skyrim dobio oko 80, pogledas onda prethodne dve BS igre,F3 je dobio ocenu 96, Oblivion ,od drugog recezenta 93.
Poenta je da se bavis nebitnim stvarima Realno koga je briga koja je igra dobila kakvu ocenu od ne znam ni ja koga...ali ako ti je za utehu , batman nema nikakve sanse kad bude bilo glasanje na forumu.
Bascelik je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 15:42   #103
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Skyrim je dobio 88, a opis je radio Dinić.

BTW i u Skyrimu neke questove mogu da završim sa Persuade i Intimidate i izbegnem direktnu konfrontaciju, ako je Speechcraft dovoljno visok.
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 16:04   #104
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

@nameless: Ma gde da ga izdižemo na taj nivo, jesi ti normalan Ko je to rekao!?

Naravno da si u pravu za stvari koje si naveo, pa nisam ja ni rekao da je Betmen na tom polju u nivou sa ovim igrama ili da je bolji, čak šta više sam lepo napisao da ima skriptovane dijaloge itd... Moja poenta je samo bila da čak i kao takva igra, i iz tog žanra ume da ponudi i dozu rpg elemenata u jednom aspektu ("upgrade" lika) koji je veoma zanimljiv čak i u tom okruženju ne kasni za ovim drugim naslovima.

Kao aspekt role-play elementa - uživljavanja u ulogu nekog lika iz igre koji predefinisan kao što je adam jensen, geralt ili shepard ništa mnogo ne zaostaje ni betmen. Jer ipak je full rpg iskustvo u igrama kao što su Fallout, BG, NWN, Kotor itd...

Poslednja ispravka: bokela (12.12.2011 u 16:12)
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 16:17   #105
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Kako niko do sada nije spomenuo da i Batman ima RPG elemente, ništa manje ozbiljnje od načine upgrade-a karaktera kao u ME2, Deus EX HR, pa čak i Witcher. Čak i u Arkam Azilumu Hahah kako će da me najure sad po forumu, ali ako budete realni videćete da sam upravu.

Isti princip ista mehanika upgrade-a i otključavanja novih abilitija, perkova, komboa, novih gedžeta i oružja. Takođe dobijate jednog lika da vodite bez mogućnosti biranja, klase, rase itd... i spekovanja atributa isto kao i u gore pomenutim igrama (osim ME2). Tako da Batman, može da prođe kao solidan akcioni rpg. On svakako da koristi drugačiji princip i u drugačijem je okruženju i univerzumu u odnosu na ostale igre, ali suštinski se ne razlikuje mnogo. Naravno da nema opcije izbora, i dijaloga, pored naravno predefinisanih skriptovanih i to je naravno po meni najveća mana u odnosu na ostale igre. Ali iskren da budem nije baš ni Deus EX, pa ni ME2, i po malo Witcher 2, oduševio po pitanju izbora i opcija u dijalogu

Samo sam hteo da istaknem kako i u ovoj "platformici / tabačini" i običnoj konzolnoj igri, postoji mnogo više "kvaliteta" nego što na prvi pogled deluje, i što je pod žanrom i tipskom podelom igre zanemareno. Čak može da ponudi sličan ugođaj kao i ove druge "RPG" koje se u poslednje vreme predstavljaju kao punokrvni RPG-ovi što zapravo i nisu. Tako da jedino ostaje Skyrim da ponudi stvarno nešto više. Veličina igre, razvijeniji svet, ali koliko vidim i on je zakazao po pitanju RPG elemenata u odnosu na predhodne delove i mogućnosti razvoja lika.
Ipade sad svaka igra koja ima neku vrstu nadogradnje RPG!! Aj ne mlatite vise da vas zamolim!

Poslednja ispravka: r0nIn (12.12.2011 u 16:28)
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 12.12.2011, 16:31   #106
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Tako da Batman, može da prođe kao solidan akcioni rpg. On svakako da koristi drugačiji princip i u drugačijem je okruženju i univerzumu u odnosu na ostale igre, ali suštinski se ne razlikuje mnogo. Naravno da nema opcije izbora, i dijaloga, pored naravno predefinisanih skriptovanih i to je naravno po meni najveća mana u odnosu na ostale igre.

Samo sam hteo da istaknem kako i u ovoj "platformici / tabačini" i običnoj konzolnoj igri, postoji mnogo više "kvaliteta" nego što na prvi pogled deluje, i što je pod žanrom i tipskom podelom igre zanemareno. Čak može da ponudi sličan ugođaj kao i ove druge "RPG" koje se u poslednje vreme predstavljaju kao punokrvni RPG-ovi što zapravo i nisu. Tako da jedino ostaje Skyrim da ponudi stvarno nešto više. Veličina igre, razvijeniji svet, ali koliko vidim i on je zakazao po pitanju RPG elemenata u odnosu na predhodne delove i mogućnosti razvoja lika.
Vidis, sve je to lepo, ali ovde ne prepoznajes jednu vaznu granicu, koja razdvaja Batman i ostale igre, a ja sam ti je lepo napisao u prethodnom postu. Po meni, ugodjaj ne moze nikada biti isti; U Witcheru ustajes ujutru, silazis u tavernu, obaras ruke sa patuljkom za pare, razgovaras sa Zoltanom koji je malo poranio, odlazis na pijacu malo u pazar, naidjes na nekog NPC-a pa preuzmes kvest sto stvara dodatnu pricicu, odlazis u sumu da beres bilje.. dakle postoji interakcija sa svetom, dok u Batmanu samo lebdis po krovovima, trazis trofeje, mlatis se sa ludacima, i kad hoces da napravis progres u prici odes na zakazano mesto i gledas cut scenu, dakle svet je statican, kao i svakoj akcionoj avanturi..

A Dragomix-ov post tek da ne citiram, jer je ponovo napisao gomilu nebuloza.

Citat:
bokela kaže: Pregled poruke
Kao aspekt role-play elementa - uživljavanja u ulogu nekog lika iz igre koji predefinisan kao što je adam jensen, geralt ili shepard ništa mnogo ne zaostaje ni betmen. Jer ipak je full rpg iskustvo u igrama kao što su Fallout, BG, NWN, Kotor itd...
Moj Jensen je bio dobrica u prvom prelazu, koji je tesio onog jadnika u policijskoj stanici, stvorio vezu sa Malikovom, ubio je samo kada je morao, bezuslovno slusao svoga sefa, nije zeleo da nervira Frensisa, naseo na sweet talk onog Faggarda, pa nije hteo da pristane na Sarifovu namestaljku..

U drugom delu, bice rambo psihopata, koji ce prvo svakom ko ga pita kako se oseca zalepiti pesnicu u vugla, i poslace masovni ubica, sto se Malikovoj nece svideti, pa ce da me iznervira, tako da joj necu pomoci u vezi one drugarice i necu se truditi da je spasem. A tak cu Sarifa iznap*sav*ti..

Kakvu ti slobodu u uzivljavanje uloge imas u batmanu? Da biras da li ces da preletis neku zgradu, ili ces da hodas? Da li ces da bezis od ludaka, ili ces da ih izmlatis?

Poslednja ispravka: nameless1 (12.12.2011 u 19:39)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
Asmodeus (12.12.2011), bokela (12.12.2011), Skenderevo (12.12.2011)
Stara 12.12.2011, 16:41   #107
r0nIn
Banned
 
Član od: 17.1.2007.
Poruke: 2.388
Zahvalnice: 1.520
Zahvaljeno 1.007 puta na 520 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
nameless1 kaže: Pregled poruke

Si ti pio nesto?! Moj Jensen je bio dobrica u prvom prelazu, koji je tesio onog jadnika u policijskoj stanici, stvorio vezu sa Malikovom, ubio je samo kada je morao, bezuslovno slusao svoga sefa, nije zeleo da nervira Frensisa, naseo na sweet talk onog Faggarda, pa nije hteo da pristane na Sarifovu namestaljku..

U drugom delu, bice rambo psihopata, koji ce prvo svakom ko ga pita kako se oseca zalepiti pesnicu u vugla, i poslace masovni ubica, sto se Malikovoj nece svideti, pa ce da me iznervira, tako da joj necu pomoci u vezi one drugarice i necu se truditi da je spasem. A tak cu Sarifa iznap*sav*ti..
Ma to mozes isto i u Betmenu... Sustinski se ne razlikuju mnogo.
r0nIn je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku r0nIn na korisnoj poruci:
Asmodeus (12.12.2011), nameless1 (12.12.2011)
Stara 12.12.2011, 19:07   #108
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Nasi postovi nisu govorili o tome kako Betmen jeste RPG, nego kako su smesni postali RPG-ovi danasnjice! Sve sto smo napisali stoji! Nema vise pravih RPG-ova, gde je sve podlozno promeni i do cilja se moze doci na bezbroj nacina, punih zanimljivih NPC-ova...

Ja bi kao najsvetliju tacku modernih RPG-ova naveo Fallout NW! Vecina vas ce reci da sam mozda i lud, ali to je jedini RPG u poslednjih 6 i vise godina u kom sam ladnije od leda mogao da idem i bez oruzija! Ubedjivao sam ljude, pa sam skoro svaki konflikt izbegao, imao sam dva saputnika koji su i vise nego dobro obavljali zadatke kada je trebalo nesto ili neko da se rokne, imao sam osecaj da mogu bukvalno da radim sta god hocu, a da to pak ima uticaj na celokupni sistem unutar igre! Kad sam zapoceo da igram Skyrim uvideo sam da su ubacili neke elemente, ali vrlo brzo sam shvatio da je to nista drugo do estetika i da sam i dalje zakucan na jednom putu koji vodi u isti prokleti tunel, ma koliko taj tunel imao odvoda za kanalizaciju, kraj tunela uvek vodi na istu stranu brda! E sad razlika zasto fallout NW jeste takav kakav jeste a Skyrim nije je ta sto je Fallout pravio Obsidian Entertainment a ne Bethesda, koja ocigledno nema pojma da napravi igru (Fallout 3 je djubre koje treba spaliti, nije vredno tog legendarnog naziva, na Oblivion ne treba trositi reci, mada je i dalje veci RPG od Skyrima)!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku dragomix na korisnoj poruci:
bokela (12.12.2011), High life (12.12.2011)
Stara 12.12.2011, 19:17   #109
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Pa dobro, mogli ste o tome da pricate, a ne da pravite nekakve paralele, koje su zaista nelogicne.

P.S. Cak ni najbolji stariji RPG-ovi nemaju toliku slobodu da mozes da kazes da je sve podlozno promeni; u F2 koji je po meni najbolji RPG, uvek ces na kraju zavrsiti u Enclave bazi..

Poslednja ispravka: nameless1 (12.12.2011 u 19:38)
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku nameless1 na korisnoj poruci:
bokela (12.12.2011)
Stara 12.12.2011, 21:54   #110
bokela
Veteran
 
Član od: 15.11.2008.
Lokacija: Čačak
Poruke: 1.175
Zahvalnice: 2.781
Zahvaljeno 833 puta na 389 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Hehe ronin, pa znas li ti da je meni BioShock akcioni RPG (tako čak piše i na stimu kao žanr), Asmodeus me nonstop ubeđuje da nije, ja ne popuštam

Znam šta hoćeš da kažeš, nije problem. Onda i Asasin Krid ispada je RPG

Nego da ne spamujem više, i da se ponavljam kako nisam ja rekao ovo i ono, a vi ste shvatili ovako i onako. Samo htedoh da istaknem da ima RPG elemente, a imati to ne znači da je full rpg i nikako mi nije bila namera da prozivam i "spuštam" ove druge igre, samo sam ih uzeo kao primer da istaknem neke njihove elemente i uporedim sa betmenom - ništa više. Nije baš da sam mešao babe i žabe majku mu

Rekoh već da kao takva igra betmen ima šta da ponudi i nije baš toliko strašno što je izabran za igru meseca. Ima svoj razvijen svet, imerziju i atmosferu, interesantne likove, priču i tu opciju razvoja lika. I kao takva mi je veće oduševljenje npr nego Skajrim, koji je po meni samo još jedna TES igra uz naravno svo dužno poštovanje. Ne ovim nisam želeo da kažem da je Betmen BOLJI od Skajrima, nego samo iskazujem subjektivno mišljenje o ove dve igre, a verovatno ću ih odigrati obe i uživati u obe u svakoj na svoj način. Ali ne treba gurati sada pod tepih novog betmena zato što je nekako nekome stao na crtu sa skajrimom Jer ako ćemo da ulazimo u sitna crevca vidim da je skajrim podbacio po pitanju full rpg aspekta kao igra koja se za to predstavlja u odnosu na predhodne.

Poslednja ispravka: bokela (12.12.2011 u 22:03)
bokela je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 13.12.2011, 1:20   #111
DeCoy
Intel Inside
 
Avatar korisnika DeCoy
 
Član od: 1.11.2005.
Lokacija: From the murky depths I come...
Poruke: 28.356
Zahvalnice: 1.625
Zahvaljeno 10.987 puta na 7.034 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

O tempora, o mores!
DeCoy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku DeCoy na korisnoj poruci:
Anaxander (16.12.2011), Budimir_Trajkovic (13.12.2011)
Stara 22.12.2011, 16:09   #112
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
mvasic kaže: Pregled poruke
Iako mi se svidja kako Kuzma pise, ipak mi se cini kao bleda kopija tekstova aktuelnog GLOD-a, koji je apsolutno najbolji autor u SK ikad (ti tekstovi su me navukli da pratim SK, u konkurenciji Mog Mikra, Galaksije, Racunara...).

Elem, ako bi se g. GLOD udostojio odgovoriti, kakve su sanse da opet citamo njegove tekstove, bilo kao kolumnu, bilo kao opis?
Hvala na lepim rečima

Bila su to neka lepša i bezbrižnija vremena, pa sam i ja imao više inspiracije... Ne uspevam da nađem u sebi dovoljno duha i vrcavosti danas, da bih pisao tako, kao nekada... A ne želim da objavljujem tekstove koji su ispod nekog nivoa koji sam sâm sebi zacrtao. Bili bi to samo patetični pokušaji usiljene "duhovitosti" po svaku cenu, što mi se gadi. Kako kaže Prljavi Hari, "Čovek mora znati granice svojih mogućnosti"...

Poslednji odsev tog mog nekadašnjeg duha koji pominješ video se u pismima koje sam slao iz Afrike, 2000-2001. godine. Primaoci tih pisama su komentarisali da se baš videlo kako mi je trebala promena ambijenta... Ali, vidiš, tu onda imamo dilemu - ako ja opet odem negde odavde, ko će onda da se stara o Svetu kompjutera, tj. Svetu igara?
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku Nenad Vasovic na korisnoj poruci:
DBrave (22.12.2011), mvasic (26.12.2011)
Stara 22.12.2011, 16:16   #113
Nenad Vasovic
Član
 
Član od: 22.8.2005.
Poruke: 277
Zahvalnice: 121
Zahvaljeno 511 puta na 59 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

I, da ponovimo...

Citat:
Nenad Vasovic kaže: Pregled poruke
Kako su ukusi razliciti i nemoguce je izabrati uvek igru koja ce se bas svima dopasti, ponekad se nas izbor razlikuje od ocekivanja odredjenog broja citalaca. Trudimo se da budemo objektivni i da licne zelje stavimo po strani. U sezoni zimskih praznika, kada softverske kuce naveliko izbacuju na trziste svoje najbolje naslove, bude puno favorita za razlicite tipove igraca. Tada su i najcesca ova razmimoilazenja sa ocekivanjima nekih citalaca.

Ipak, nema nikakvog razloga za zestinu u reagovanju na nas izbor Igre meseca.
To je samo nase skromno misljenje, a u redakciji jos uvek nismo zaposlili nijedno bozanstvo, nepogresivo po prirodi...
http://www.sk.rs/forum/showthread.php?t=10520
Nenad Vasovic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 19:31   #114
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Баш тако, признајте да сте погрешили
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Miki1987 na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (26.12.2011)
Stara 23.12.2011, 22:49   #115
dragomix
Deo inventara foruma
 
Član od: 1.9.2006.
Lokacija: MIRA
Poruke: 5.037
Zahvalnice: 437
Zahvaljeno 1.113 puta na 716 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Баш тако, признајте да сте погрешили
Joj, jedva se otkljuca tema i opet pocinju gluposti! Prema svakom od nas se dogodilo barem jedanput da je SK pogresio po izboru igre meseca.

Nego ajmo lepo ljudi malo da pomognemo nasem voljenom casopisu sa nekakvim predlozima i razumnim kritikama!
dragomix je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2011, 23:19   #116
Mpane
Novi član
 
Član od: 23.12.2005.
Poruke: 8
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Evo razumne kritike.

Voleo bih da prilikom izbora osobe koja radi recenziju igre se obrati pažnja da osoba gaji određenu strast prema istoj (franšizi, žanru i slično).

Loš primer je Kuzmin opis Deus Ex-a i opis Skyrima - oba napisana kao da je sve jedno da li je igra izašla ili ne.

Dobrih primera ima gomila, ipak je ovo najbolji časopis o računarima u Srbiji. Greota je samo što su ove 2 igre npr bile jedne od najboljih ove godine, i to boli

Ili u prevodu, ako kreneš da pišeš opis igre, samo da bi ga napisao, bolje nemoj da pišeš, ispunite lepo tu stranu reklamama pa barem idite na more.

I evo da budem potpuno jasan ako npr imate recenziju HOMM6, čitaoci bi trebalo da osete da je recezent zaljubljenik u serijal, da je pratio pomno svaki screenshot i trailer koji je izašao pre-release, da će preneti na čitaoca njegov lični hype pre izlaska igre i obasuti ljubavlju ili kamenjem opis igre ukoliko je igra ispala genijalna ili totalni promašaj. Hoću da posle čitanja osetim potrebu da ili odmah igram tu igru ili da je spalim u dvoristu.

Eto, moje skromno mišljenje, nisam stručan za sve ovo, samo prenosim svoje osećanje.

Ajmo trolovi, udrite po postu, vidite da mi izvučete nešto iz konteksta
Mpane je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Mpane na korisnoj poruci:
Asmodeus (25.12.2011)
Stara 24.12.2011, 20:08   #117
Pinball Wizard
Član
 
Član od: 18.4.2006.
Poruke: 181
Zahvalnice: 113
Zahvaljeno 78 puta na 43 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

SK 01/2012, igra godine Portal 2, poklon uz casopis: maramica.Naravno legendary kvaliteta i enchantovana.

Sto se tice kvalitetnih recenzija sa puno shmeka, najveci deo nestao je odlaskom Slobe Macedonica i Viktora Todorovica.No hard feelings redakcijo.

Poslednja ispravka: Pinball Wizard (24.12.2011 u 20:31)
Pinball Wizard je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Pinball Wizard na korisnoj poruci:
Nenad Vasovic (26.12.2011)
Stara 26.12.2011, 16:10   #118
mvasic
Starosedelac
 
Član od: 3.12.2005.
Lokacija: Bryn Mawr, PA
Poruke: 2.037
Zahvalnice: 1.230
Zahvaljeno 847 puta na 505 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
Nenad Vasovic kaže: Pregled poruke
Hvala na lepim rečima

Bila su to neka lepša i bezbrižnija vremena, pa sam i ja imao više inspiracije... Ne uspevam da nađem u sebi dovoljno duha i vrcavosti danas, da bih pisao tako, kao nekada... A ne želim da objavljujem tekstove koji su ispod nekog nivoa koji sam sâm sebi zacrtao. Bili bi to samo patetični pokušaji usiljene "duhovitosti" po svaku cenu, što mi se gadi. Kako kaže Prljavi Hari, "Čovek mora znati granice svojih mogućnosti"...

Poslednji odsev tog mog nekadašnjeg duha koji pominješ video se u pismima koje sam slao iz Afrike, 2000-2001. godine. Primaoci tih pisama su komentarisali da se baš videlo kako mi je trebala promena ambijenta... Ali, vidiš, tu onda imamo dilemu - ako ja opet odem negde odavde, ko će onda da se stara o Svetu kompjutera, tj. Svetu igara?
Hvala na odgovoru

I danas volim da procitam tekstove iz tog vremena. I jos uvek me nasmeju (sa distance od 20+ godina).
mvasic je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2011, 16:38   #119
Miki1987
Veteran
 
Član od: 19.11.2005.
Poruke: 992
Zahvalnice: 584
Zahvaljeno 296 puta na 148 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
dragomix kaže: Pregled poruke
joj, jedva se otkljuca tema i opet pocinju gluposti! Prema svakom od nas se dogodilo barem jedanput da je sk pogresio po izboru igre meseca.

Nego ajmo lepo ljudi malo da pomognemo nasem voljenom casopisu sa nekakvim predlozima i razumnim kritikama!
Није ствар о томе да се појединцу не свиђа нешто, већ маси људи.

Када изађе легендарна игра посао не сме да се отаљава. Људи нису више тако млади, понестаје им ентузијазма, можда је и то проблем. Многи сигурно имају и друге послове поред писања у СК. Мислим да је циљ текста да после читања имаш жељу да одиграш игру, наравно ако она бар мало вреди. Ако не вреди не треба ни да буде описана, можда само назначити да је изашла. Треба се позабавити и објективним недостацима, али не тако да ти они покваре цео текст и дају му други тон.
Miki1987 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 26.12.2011, 16:55   #120
nameless1
Deo inventara foruma
 
Član od: 19.8.2009.
Poruke: 6.769
Zahvalnice: 3.089
Zahvaljeno 4.935 puta na 2.298 poruka
Određen forumom Re: Kuda ide Svet igara?

Citat:
Miki1987 kaže: Pregled poruke
Када изађе легендарна игра посао не сме да се отаљава.
nameless1 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Svet Igara N Radunovic O SK-u uopšte 5 6.7.2009 14:41
Kuda ide ovaj svet Djordje Turjacanin Brbljaonica 19 28.1.2009 6:11
Sta se to desava i kuda ide ovaj svet? steve89 Brbljaonica 16 4.11.2007 17:26
Svet Igara DJ_MY_SOUL Tekstovi u SK 29 17.3.2007 21:02
Glasanje: Svet igara Aleksandar O SK-u uopšte 76 22.9.2006 10:41


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 1:55.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com