Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Tekstovi u SK

Tekstovi u SK u rubrikama Test Play, Net Play itd.

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 21.4.2007, 21:29   #41
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Ma mogao je C64 i bolje,
ali već tada su programeri neke poslove samo otaljavali,
čisto da pokriju svaki deo tržišta.

Isto kao sada kad izdaju neke zvučne naslove za mobilne telefone,
npr. vožnje koje su rađene po nekim poznatim licencama,
a na mobilnim telefonima su prava sramota.
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 0:41   #42
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Pa cekajte, jel' na kraju neko nasao taj opis SF2 sa automata iz '92.?
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.4.2007, 0:51   #43
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Verovatno jesu, ali je opis previše užasan
da bi se uspešno skenirao
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 14:07   #44
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

jao, imam ja, ali treba da nadjem, osim ako nije neko bacio...
taj tekst predstavlja neverovatnu misteriju i da, bilo bi lepo da to neko razjasni, ako je tako nesto uopste objasnjivo. mislim, opis nema veze sa igrom, a na screenshotu su honda i chun li, tera te da se zapitas
to je legendarni opis, kako niko nema, potrudicu se da nadjem...
inace, secam se dosta...
blanka je opisan kao 'zeleno cudoviste murdok'))
zangief je 'andrei lyermontov' a njegova pozadina je 'divni beli planinski vrhovi'
honda je 'hivochity iachima'
chun li je normalno napisano, ali je zato u pitanju 'karatistA' koji se bori 'iskljucivo na podijumu', a slaba tacka su mu noge)))))
guile je 'derek finnegan'
eto, stao mi mozak, inace sam znao napamet, tekst je stvarno fascinantan))
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 15.5.2007, 14:30   #45
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
jao, imam ja, ali treba da nadjem, osim ako nije neko bacio...
taj tekst predstavlja neverovatnu misteriju i da, bilo bi lepo da to neko razjasni, ako je tako nesto uopste objasnjivo. mislim, opis nema veze sa igrom, a na screenshotu su honda i chun li, tera te da se zapitas
to je legendarni opis, kako niko nema, potrudicu se da nadjem...
inace, secam se dosta...
blanka je opisan kao 'zeleno cudoviste murdok'))
zangief je 'andrei lyermontov' a njegova pozadina je 'divni beli planinski vrhovi'
honda je 'hivochity iachima'
chun li je normalno napisano, ali je zato u pitanju 'karatistA' koji se bori 'iskljucivo na podijumu', a slaba tacka su mu noge)))))
guile je 'derek finnegan'
eto, stao mi mozak, inace sam znao napamet, tekst je stvarno fascinantan))
Jeste, jeste, to je to!
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 0:23   #46
_DLC_
Član
 
Član od: 10.12.2005.
Lokacija: Г.М. Србија
Poruke: 212
Zahvalnice: 2
Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Citat:
Doolio kaže: Pregled poruke
jao, imam ja, ali treba da nadjem, osim ako nije neko bacio...
taj tekst predstavlja neverovatnu misteriju i da, bilo bi lepo da to neko razjasni, ako je tako nesto uopste objasnjivo. mislim, opis nema veze sa igrom, a na screenshotu su honda i chun li, tera te da se zapitas
to je legendarni opis, kako niko nema, potrudicu se da nadjem...
inace, secam se dosta...
blanka je opisan kao 'zeleno cudoviste murdok'))
zangief je 'andrei lyermontov' a njegova pozadina je 'divni beli planinski vrhovi'
honda je 'hivochity iachima'
chun li je normalno napisano, ali je zato u pitanju 'karatistA' koji se bori 'iskljucivo na podijumu', a slaba tacka su mu noge)))))
guile je 'derek finnegan'
eto, stao mi mozak, inace sam znao napamet, tekst je stvarno fascinantan))
Ajde nadji tooo!! Ne budi pussy!
_DLC_ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 13:09   #47
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

Citat:
_DLC_ kaže: Pregled poruke
Pa cekajte, jel' na kraju neko nasao taj opis SF2 sa automata iz '92.?
STREET FIGHTER II - THE WORLD WARRIOR

STREET FIGHTER - THE WORLD WARRIOR, nastavak nekad veoma popularnog "Capcomovog" automata, kod nas je veliki hit. Nastavak, kao i što sami pretpostavljate, ima istu ideju - proći desetak zemalja sveta i dokazati da ste upravo vi glavni tata. Pri tom koristite dva sredstva: pesnice i noge.

Pored ofucane ideje, drugi deo će u vama ostaviti utisak prilično dobro urađene igre, pošto je u tehničkom smislu automat na zavidnom nivou. Posebno treba obratiti pažnju na grafiku, koja je čista i jasna, sa obiljem boja. Isto se odnosi i na pozadinu, tako da će vas svaka sledeća scena oduševiti novom prekrasnom i detaljno urađenom scenografijom.

Ekran u toku igre (tj. borbe) statičan je, sa standardno smeštenim podacima o životima, kreditima, energiji itd. Inače, na ovom automatu je moguće naknadno ubacivanje žetona i nastavak ugre od mesta gde ste izgubili poslednji život, tokom 10 sekundi dok stoji poruka "Continue".

Birate jednog od osam boraca. Svaki od njih ima svoje karakteristike, a mi preporučujemo Jima Hayesa (u crvenom kimonu), ili zeleno čudovište Murdoka. Zatim birate od koje ćete zemlje početi, pucanjem na odgovarajuću ikonu (nalaze se na mapi sveta). U svakoj od njih čeka vas po jedan protivnik, s kojim se sukobljavate sve dok jedan od vas ne pobedi. Pored toga što je svaki protivnik različit, tu je i karakteristična pozadina za zemlju u kojoj se nalazite.
  • USA - Derek Finegan (zar to nije pisac "Nindža" romana?). Loš borac, a najslabije tačke su mu grudi i glava. Sačekajte ga sa par iznenadnih udaraca i pobeda će sigurno biti u vašim rukama. Borba se odvija ispred statue Kipa sobode, pred razularenom masom koja navija (nije jasno za koga...).
  • Velika Britanija - Jeff the Punker. Jako visok, sa nakostrešenom kosom i minđušom na levom uvetu, izgleda poprilično strašno. On je inače velika "tuka", pošto samo mlatara rukama okolo bez ikakvog cilja. Treba samo odmeriti pravi trebnutak i udariti ga jednom mae-gerijem u njegovu slabu tačku - glavu.
  • Indija - El Zangiej. Prilično težak borac koji ima sposobnost da izdužuje nogu i tako vam zada uradarac sa pola ekrana! To znači da je protiv njega borba najsigurnija u vazduhu (mae-geri) ili nisko na podijumu (udarac nisko nogom). Borba se odigrava u Budinom hramu, uz prekrasno urađenu pozadinu pununu cveća i raznih Budinih statua. Ovo je svakako jedan od najlepših (ali i najtežih) nivoa.
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
meca dobric (7.6.2010), Oggy (16.3.2010), Rocky (21.9.2007)
Stara 18.5.2007, 13:20   #48
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

(nastavak)
  • Kina - Chung Lee, karatista, napada vas isključivo na podijumu. Najslabije mesto - noge!
  • Japan - Hivochitu Jachima (sumo rvač). Skačite okolo, odarajte gde god stignete, ali nemojte nikako da dozovolite da vas uhvati u ruke! Ako se to dogodi, on će vas prvo stegnuti, pa udariti o tlo, a zatim baciti visoko u vazduh. Na kraju će osoblje samo da pokupi deliće...
  • Brazil - Manuelo Gomez. S njim ćete lako izaći na kraj, samo ga što više držite na odstojanju (može se dogoditi da vas "uhvati u mašinu").
  • Tajland - Mentsun Ho. Ubedljivo najteži protivnik! Kao poznavalac tajlandskog boksa (slično ful-kontaktu), on će vam zadati najviše muka. Potencijalno (ali ne baš najsigurnije) slabo mesto - glava.
  • Egipat - Alben Yusuf. Lak, neće predstavljati veliki problem. Za ovaj nivo je, inače, karakteristična pozadina - odlično nacrtane piramide.
  • Indonezija - Kim Sanga. Nije protivnik već protivnica, ali to ne mumanjuje njenu borbenost. U principu, malo je jača od Alben Yusufa.
  • Rusija - Andrei Lyermontov. Posle Mentsun Hoa, najteži protivnik. Slaba tačka - noge (udarac nisko nogom, ili iz stajaćeg stava). Pozadina na ovom nivou je fenomenalna (u daljini se vide veliki beli planinski vrhovi).
Muzika i zvučni efekti su prisutni, a posebno su dobro urađeni sintetizovani zvuci (urlici boraca, na primer).

Tekst i fotografije:
Nebojša TOMČIĆ

Igrometar
Žanr: borilačka simulacija
Platforma: arkadni automat
Grafika: 10
Zvuk: 8
Primamljivost: 10
Atmosfera: 9
Ukupno: 9.00
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku VojaM na korisnoj poruci:
meca dobric (7.6.2010), Oggy (16.3.2010), Rocky (21.9.2007)
Stara 18.5.2007, 13:26   #49
VojaM
Ad Ministrator
 
Avatar korisnika VojaM
 
Član od: 19.8.2005.
Lokacija: Beograd, SK
Poruke: 7.280
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 3.041 puta na 1.544 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

Što se tiče prethodnog opisa iz daleke 1992, imajte u vidu da je to verzija igre sa arkadnih mašina, a ne sa kompjutera ili konzola, tako da se neki likovi drukčije zovu, a verovatno su i neke pozadine drukčije.

E sad, što naš drug Nebojša Tomčić nije znao da se kineska borilačka veština slična karateu zove kung-fu... Bože, pitam se šta li je s tim čovekom? U jednom trenutku samo je nestao netragom. Doduše, to je bila i godina ratova i sankcija...
VojaM je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 18.5.2007, 14:51   #50
Jaguar
Član
 
Član od: 7.11.2005.
Poruke: 303
Zahvalnice: 27
Zahvaljeno 39 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
Što se tiče prethodnog opisa iz daleke 1992, imajte u vidu da je to verzija igre sa arkadnih mašina, a ne sa kompjutera ili konzola, tako da se neki likovi drukčije zovu, a verovatno su i neke pozadine drukčije.

E sad, što naš drug Nebojša Tomčić nije znao da se kineska borilačka veština slična karateu zove kung-fu... Bože, pitam se šta li je s tim čovekom? U jednom trenutku samo je nestao netragom. Doduše, to je bila i godina ratova i sankcija...
E hvala ti k'o bratu za tekst.

Verujte, čovek je jednostavno izlupao gluposti,
nisu to različiti likovi i pozadine. Ne postoji ni jedna verzija SF2
u kojoj se pojavljuje npr. visoki panker iz Britanije... to je lik iz SF1.
Tu je i "El Zangiej iz Indije", postoji lik koji se zove Zangief, koji je iz Rusije,
odnosno Dhalsim iz Indije. U stvari, gotovo ništa nije na mestu.

Sećam se da je Nebojša Tomčić još gomilu drugih tekstova upropastio
glupostima, ali legenda je ostala
Jaguar je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Jaguar na korisnoj poruci:
Rocky (21.9.2007)
Stara 18.5.2007, 17:18   #51
Roronoa Zoro
Starosedelac
 
Član od: 5.12.2005.
Lokacija: Mihajlovac City
Poruke: 2.490
Zahvalnice: 0
Zahvaljeno 241 puta na 181 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Roronoa Zoro
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

Jeste da ovo nema neke veze sa temom, ali pošto se vodila polemika SF vs MK, bacite pogled na ovaj flash. Jeste malo veći, ali vredi.
Street Fighter VS Mortal Kombat 2
Roronoa Zoro je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 3:48   #52
Doolio
Starosedelac
 
Član od: 15.5.2007.
Poruke: 1.291
Zahvalnice: 379
Zahvaljeno 401 puta na 272 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

Citat:
Jaguar kaže: Pregled poruke
E hvala ti k'o bratu za tekst.

Verujte, čovek je jednostavno izlupao gluposti,
nisu to različiti likovi i pozadine. Ne postoji ni jedna verzija SF2
u kojoj se pojavljuje npr. visoki panker iz Britanije... to je lik iz SF1.
Tu je i "El Zangiej iz Indije", postoji lik koji se zove Zangief, koji je iz Rusije,
odnosno Dhalsim iz Indije. U stvari, gotovo ništa nije na mestu.

Sećam se da je Nebojša Tomčić još gomilu drugih tekstova upropastio
glupostima, ali legenda je ostala
word.
pogotovo mi je zanimljivo to sa visokim pankerom, posto, ko sto si vec rekao, to je lik iz keca, cini mi se birdie? valjda su ga vratili posle u onim alpha izdanjima...mislim, ostaje misterija na osnovu cega je napisan tekst, posto, neke stvari su i pogodjene (npr. 'zeleno cudoviste murdok' je ocigledno blanka), a opet, neke su skroz carske, a ima i tripova kao sto je visoki panker iz britanije, koji je bio u kecu...stvarno mindboggling
Doolio je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Doolio na korisnoj poruci:
Oggy (16.3.2010)
Stara 20.5.2007, 7:03   #53
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

hahahaha, kao sto rekoh secam se tog opisa, ali tada jos nisam video SF da provalim da je pogresno napisano
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.5.2007, 21:11   #54
Aegon the Conqueror
Član
 
Član od: 19.5.2007.
Poruke: 41
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 12 puta na 7 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 sa arkadne mašine, SK 5/92, str. 69

Citat:
VojaM kaže: Pregled poruke
(nastavak)
  • Kina - Chung Lee, karatista, napada vas isključivo na podijumu. Najslabije mesto - noge!
  • Japan - Hivochitu Jachima (sumo rvač). Skačite okolo, odarajte gde god stignete, ali nemojte nikako da dozovolite da vas uhvati u ruke! Ako se to dogodi, on će vas prvo stegnuti, pa udariti o tlo, a zatim baciti visoko u vazduh. Na kraju će osoblje samo da pokupi deliće...
  • Brazil - Manuelo Gomez. S njim ćete lako izaći na kraj, samo ga što više držite na odstojanju (može se dogoditi da vas "uhvati u mašinu").
  • Tajland - Mentsun Ho. Ubedljivo najteži protivnik! Kao poznavalac tajlandskog boksa (slično ful-kontaktu), on će vam zadati najviše muka. Potencijalno (ali ne baš najsigurnije) slabo mesto - glava.
  • Egipat - Alben Yusuf. Lak, neće predstavljati veliki problem. Za ovaj nivo je, inače, karakteristična pozadina - odlično nacrtane piramide.
  • Indonezija - Kim Sanga. Nije protivnik već protivnica, ali to ne mumanjuje njenu borbenost. U principu, malo je jača od Alben Yusufa.
  • Rusija - Andrei Lyermontov. Posle Mentsun Hoa, najteži protivnik. Slaba tačka - noge (udarac nisko nogom, ili iz stajaćeg stava). Pozadina na ovom nivou je fenomenalna (u daljini se vide veliki beli planinski vrhovi).
Muzika i zvučni efekti su prisutni, a posebno su dobro urađeni sintetizovani zvuci (urlici boraca, na primer).

Tekst i fotografije:
Nebojša TOMČIĆ

Igrometar
Žanr: borilačka simulacija
Platforma: arkadni automat
Grafika: 10
Zvuk: 8
Primamljivost: 10
Atmosfera: 9
Ukupno: 9.00
Laughed my ass off. Ovo je genijalnije od one papazjanije sa skrivenim likovima u MK2.
Aegon the Conqueror je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 21.11.2009, 12:38   #55
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Znaci ne mogu da verujem, ne secam se kad sam se poslednji put ovoliko smejao. Ne znam na kojim je drogama bio Nebojsha ali hocu i ja malo!
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 19.12.2010, 6:07   #56
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

bump
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 10:14   #57
Carnex
Veteran
 
Član od: 15.1.2006.
Poruke: 865
Zahvalnice: 29
Zahvaljeno 221 puta na 145 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Dakle sa svim svojim širokim znanjem tabačina nema ničega što liči na ovaj opis... Dakle bwahahahah. Najbolje od svega je što sam u to vreme, kada je izašao opis, aktivno i kometitivno igrao SF2 na Banjici
Carnex je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 20.12.2010, 21:04   #58
Oggy
C64 Legend
 
Avatar korisnika Oggy
 
Član od: 27.10.2005.
Lokacija: Beograd
Poruke: 2.616
Zahvalnice: 2.204
Zahvaljeno 661 puta na 457 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku Oggy Slanje poruke preko Skypea korisniku Oggy
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

Evo i punog skena opisa: http://pc.sux.org/SK/1992/05/SK_92_05_069.jpg

Nazalost nedostaje jedan deo teksta (i to na cudan nacin)

Ne znam sta bih jos dodao osim sto sam se slatko ismejao kada sam ponovo procitao tekst. Probao sam da nadjem na netu nesto o ovim izmisljenim likovima, ali bez uspeha. Takodje je impresivno kako Nebojsa Tomcic samouvereno pise o nepostojecim stvarima, osim ako nije odnekud pribavio pogresne informacije, od druga, iz stranog casopisa, mada kao sto rekoh na netu o stvarima iz ovog opisa nema nalaza.

Poslednja ispravka: Oggy (20.12.2010 u 21:34)
Oggy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2010, 10:36   #59
Willy
Veteran
 
Član od: 10.9.2010.
Poruke: 506
Zahvalnice: 141
Zahvaljeno 159 puta na 92 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

A evo i jednog friskog članka o igri, za koji znam da se Oggy ne slaže u potpunosti

http://gameblobs.blogspot.com/2010/1...ak-kombat.html
Willy je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 23.12.2010, 22:08   #60
Nash Knight
Banned
 
Član od: 23.10.2005.
Lokacija: Nish
Poruke: 2.503
Zahvalnice: 1.059
Zahvaljeno 821 puta na 447 poruka
Određen forumom Re: Opis igre STREET FIGHTER 2 u SK

lol ova recenzija je jos gluplja od ove gore. Ko god da je pisao ovo nema pojma ni o SFu ni o MK, a definitivno ne ume da igra nijednu od igara iz oba serijala
Nash Knight je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
The Encyclopedia of Game.Machines (kratak opis)... aLti Stare igre 4 1.1.2008 12:01
Najbolje igre 2006. godine Nenad Vasovic Tekstovi u SK 73 1.7.2007 16:22
G-thing program za LG(imam U8180) za java igre trazim gde ima? besplatno?trial? Ilic Marko Programi za mobilne telefone 1 9.2.2006 14:09
Jos neku avanturicu... dzambo Avanturističke igre 9 12.12.2005 16:32


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 11:48.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com