Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Run > Operativni sistemi
Uputstvo Članstvo Kalendar Današnje poruke Pretraži

Operativni sistemi Windows, Mac OS, DOS...

Tema zaključana
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 11.6.2012, 22:18   #1041
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Nije sve do Microsoft-a, ima nešto i do proizvođača softvera.
I njihovi sopstveni programi od Microsoft-a su mi pravili manje probleme ..na obe mašine na x86 sve radi kao sat što sam bacio na njega
Update su znali da blokiraju restart po sat vremena ih adaptuje i jedino sam mogao ručno da restartujem
Stavio sam čak zadnji bios od prizvodjača koji je baš izašao zbog win 8 ..ali win 8 x64 mi pravi probleme potpuno isto ..
Bukvalno nijedan problem na x86 i na kraju se odlučio za njega pošto mašina ima 4 gb nije neki gubitak ali zanimljivo da sam na obe mašine imao ozbiljne problema na x64
DAKINS je offline  
Stara 11.6.2012, 22:32   #1042
Sass Drake
V.I.P. Zaštita
 
Član od: 30.9.2007.
Lokacija: Hypnos Control Room, Tokyo Metropolitan Government Building
Poruke: 5.914
Zahvalnice: 1.181
Zahvaljeno 1.320 puta na 1.094 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
DAKINS kaže: Pregled poruke
I njihovi sopstveni programi od Microsoft-a su mi pravili manje probleme ..na obe mašine na x86 sve radi kao sat što sam bacio na njega
Update su znali da blokiraju restart po sat vremena ih adaptuje i jedino sam mogao ručno da restartujem
Stavio sam čak zadnji bios od prizvodjača koji je baš izašao zbog win 8 ..ali win 8 x64 mi pravi probleme potpuno isto ..
Bukvalno nijedan problem na x86 i na kraju se odlučio za njega pošto mašina ima 4 gb nije neki gubitak ali zanimljivo da sam na obe mašine imao ozbiljne problema na x64
Sačekaj onda RTM.
Sass Drake je offline  
Stara 11.6.2012, 22:41   #1043
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sass Drake kaže: Pregled poruke
Sačekaj onda RTM.
To sam i nameravo dotle neka na ovoj mašini stoji win x86 a na drugoj win 7 x64 bit pošto druga ima 6 gb ..
I ovako su najavili neka poboljašanja u RTM ..samo sam ukazao da je očigledno x86 bolje ispeglan u ovom trenutku..nemam problema ni sa jednom funkcijom win 8 na x86 a sve mi je uključeno..mrzi me da sad reinstaliram sve da bih pokušao rešenja koja su predložena..
DAKINS je offline  
Stara 12.6.2012, 8:41   #1044
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom

Evo kako se to radi. Ja sam zapanjen !!
Koliko slicnosti sa iOS-om a i dalje je ostao desktop varijanta. Oni su sa iCloud-om resili donekle kao taj neki sync da su stalno povezani sa desktop kompom,ubacili par programa iz iOS-a,notifikacije i cao... Mislim ima tu podosta sta su izmenili ali to je ono glavno. Ne znam dal neko ima ios i os x pa da vidi slicnosti.
Zamolio bih da pogledate kako su odradili ...
I onda uporedite metro i ovo . Smesno je
http://events.apple.com.edgesuite.ne...ent/index.html


Sent from my iPhone using Tapatalk
Starface je offline  
Stara 12.6.2012, 10:37   #1045
Apostrof
Veteran
 
Član od: 27.11.2007.
Lokacija: Segmentum Solar
Poruke: 1.124
Zahvalnice: 351
Zahvaljeno 388 puta na 197 poruka
Slanje poruke preko Skypea korisniku Apostrof
Određen forumom Re: Windows 8

Kom kompletnom kretenu je pao na pamet taj metro, i zasto neko smatra da je prakticnije da juris sta ti treba preko celog ekrana, tacnije skrolujuci preko celog ekrana levo desno bez ikakve organizacije umesto klasicnog start menija? Ovo je toliko neprakticno da mi sad ama bas uopste nije jasno sta ti ljudi rade. Kao da Gnome3 nije bio pokazatelj da ovakav UI na desktopu nece dobro proci. Magarci.

Postoji li neki reg hack da se vrati start meni ili ostajem na sedmici do daljnjeg? Koja kompletna glupost jbt. Barem je CentOs ostao na Gnome2 mada i oni nece dugo.
Apostrof je offline  
Stara 12.6.2012, 11:10   #1046
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Apostrof kaže: Pregled poruke
Kom kompletnom kretenu je pao na pamet taj metro, i zasto neko smatra da je prakticnije da juris sta ti treba preko celog ekrana, tacnije skrolujuci preko celog ekrana levo desno bez ikakve organizacije umesto klasicnog start menija? Ovo je toliko neprakticno da mi sad ama bas uopste nije jasno sta ti ljudi rade. Kao da Gnome3 nije bio pokazatelj da ovakav UI na desktopu nece dobro proci. Magarci.

Postoji li neki reg hack da se vrati start meni ili ostajem na sedmici do daljnjeg? Koja kompletna glupost jbt. Barem je CentOs ostao na Gnome2 mada i oni nece dugo.
Jok,ne postoji,a i Microsoft ce da ukloni kod iz windowsa u finalnoj verziji tako da ne mogu da se instaliraju drugi start meni programi.
Sasa012 je offline  
Stara 12.6.2012, 11:40   #1047
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

MA oni su se za*****i sa svim tim opasno po meni.Sto menjaju nesto sto savrseno radi posao ??

Ove primer uspesne tranzicije sa desktopa na tablet.

Apple je ceo svoj iWork (ms office) prebacio na tablet sa editom,pravljenjem novih,animacije,fontovi itd. Time su koliko toliko obezbedili ljudima pun pristup i edit Office fajlova, razlog vise znaci da uzmu tablet.
Naravno da neko ko treba da pise esej ce pre sesti za desktop nego na tabletu jer je ugodnije a i nekih opcija koje nisu dostupne na tabletima.

iCloud;time su obezbedili automatsko pohranjivanje podataka sa vaseg desktopa na tablet i obrnuto cime su hteli da priblize korisnicima pojam KOMPATIBILNOSTI i da ga osete u punom smislu. Znaci kad uradite nesto na desktopu (office dokumenti,slike,muzika,beleske,kalendar),automatsk i se skladisti na iCloud i prebacuje na tablet. Uzmete talbet sa sobom,doradite nesto malo na poslu ili gde vec,dodjete kuci i nastavljate tamo gde se zavrsili na tabletu...

Apps: manje vise skoro sve app za vas tablet imaju i za vas dekstop racunar. Nema kovertovanja,nema trazenja slicnih programa !

iTunes U: kljucna stvar ! Oni su nasli PRIMENU tabletima i kao takve ih i reklamiraju. iTunes U je aplikacija sa koje skidate knjige u elektronskoj formi kao i video lekcije,i to ne od nekih levih salabajzera vec sa Stanforda i drugih zvucnih univerziteta. Sa tableta ljudi uce u skolama jer im je isplativije da uloze u to nego da kupuju knjige svakome. Takodje digitalna publikacija je jeftnijija ...

Eto,kad imate takav tablet i takvu podrsku od Desktop OS-a onda imate broj 1 tablet u svetu!

Da ne prepricavam sve,pogledajte gore sa linka kako su prilagodili desktop os i tablet os.

Ja ne kapiram kako ce kad izadje novi Cubase da radi na tabletu ili neki ozbiljniji program kad bude bio pravljen za isti OS!
Starface je offline  
Stara 12.6.2012, 14:36   #1048
NIx Car
Deo inventara foruma
 
Član od: 28.12.2006.
Lokacija: New Now
Poruke: 3.641
Zahvalnice: 1.743
Zahvaljeno 921 puta na 518 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku NIx Car Slanje poruke preko Skypea korisniku NIx Car
Određen forumom

And then they call me a fanboy...


Sent from my iPod touch using Tapatalk
NIx Car je offline  
Stara 12.6.2012, 14:44   #1049
Starface
Starosedelac
 
Član od: 8.5.2008.
Poruke: 1.304
Zahvalnice: 85
Zahvaljeno 96 puta na 61 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
NIx Car kaže: Pregled poruke
And then they call me a fanboy...


Sent from my iPod touch using Tapatalk
Samo se vodim cinjenicom da imaju br 1 tablet u svetu sto se tice prodaje , a oni su jedini pandan MS da imaju i desktop OS i mobile OS koji dobro funkcionise. Ja nisam cuo da ima Google OS za desktop

Nit ih mrzim nit ih volim nesto preterano
Starface je offline  
Stara 12.6.2012, 17:31   #1050
vasiljevic
Starosedelac
 
Član od: 21.4.2006.
Lokacija: Beograd
Poruke: 1.678
Zahvalnice: 15
Zahvaljeno 624 puta na 388 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Sve je to lepo napisano, te tranzicija programa sa desktopa na tablet, te sinhronizacija podataka između desktopa i tableta, te iste aplikacije za obe platforme .... Jedino što fali da se napiše je da Apple nije probao da pretvori desktop u tablet i da to proglasi najpametnijim rešenjem na svetu.

Ovde će biti vrlo interesantno videti kako će gospoda iz MSa da se izbore sa korisnicima. Sa jedne strane imaće Apple, sa druge strane celu paletu proizvoda baziranih na Andoridu, a to su dve platforme koje su već dovoljno zrele i koje imaju već ime i gomilu zadovoljnih korisnika. I tu treba sada da se ubaci MS sa proizvodom koji tek treba da se dokaže, uz gomilu starih korisnika kojima se neće ni malo dopasti nametanje novog koncepta. Jer bez obzira kako ko bi da govori, Start deo je uvek bio start deo kod korisnika, jeste bilo promena ali one nisu bile drastične i uvek je postojala mogućnost korišćenja starije verzije. Tako se lakše progutalo i prilagodilo. Ovde toga nema, ili uzmi ili ostavi. A to nikada nije bila dobra logika rada.
vasiljevic je offline  
Stara 12.6.2012, 20:59   #1051
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
vasiljevic kaže: Pregled poruke
Sve je to lepo napisano, te tranzicija programa sa desktopa na tablet, te sinhronizacija podataka između desktopa i tableta, te iste aplikacije za obe platforme .... Jedino što fali da se napiše je da Apple nije probao da pretvori desktop u tablet i da to proglasi najpametnijim rešenjem na svetu.

Ovde će biti vrlo interesantno videti kako će gospoda iz MSa da se izbore sa korisnicima. Sa jedne strane imaće Apple, sa druge strane celu paletu proizvoda baziranih na Andoridu, a to su dve platforme koje su već dovoljno zrele i koje imaju već ime i gomilu zadovoljnih korisnika. I tu treba sada da se ubaci MS sa proizvodom koji tek treba da se dokaže, uz gomilu starih korisnika kojima se neće ni malo dopasti nametanje novog koncepta. Jer bez obzira kako ko bi da govori, Start deo je uvek bio start deo kod korisnika, jeste bilo promena ali one nisu bile drastične i uvek je postojala mogućnost korišćenja starije verzije. Tako se lakše progutalo i prilagodilo. Ovde toga nema, ili uzmi ili ostavi. A to nikada nije bila dobra logika rada.
Sta ces,bez Bilijevog nadzora firmu ce da zadesi ista situacija kao i sa Vistom.Stim sto je prvu vistu napravio Stevan B.,a sad drugu vistu Stevan B i S.Sledecem windowsu (ma kako se on zvao) ce Bili opet da da zeleno svetlo,bas kao sto je uradio i sa windows 7 i xp.
Sasa012 je offline  
Stara 12.6.2012, 21:29   #1052
flamingos
Deo inventara foruma
 
Član od: 5.2.2007.
Lokacija: Dubai
Poruke: 11.657
Zahvalnice: 1.354
Zahvaljeno 2.410 puta na 2.255 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Starface kaže: Pregled poruke
Samo se vodim cinjenicom da imaju br 1 tablet u svetu sto se tice prodaje , a oni su jedini pandan MS da imaju i desktop OS i mobile OS koji dobro funkcionise. Ja nisam cuo da ima Google OS za desktop

Nit ih mrzim nit ih volim nesto preterano
A sta je onda Chrome OS?
flamingos je offline  
Stara 14.6.2012, 8:11   #1053
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Nova "aero-metro" tema za desktop u finalnoj verziji.
Sad su je stvarno unistili.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	af7d0860cd7b898ec112a7618f4733b93.jpg
Viđeno:	108 puta
Veličina:	58,4 KB
ID:	43428   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	afad44fb1eea45dbe949e43e408ed8332.jpg
Viđeno:	102 puta
Veličina:	58,0 KB
ID:	43429   Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	ba27517409871bdcc6c0c8535db1d90f5.jpg
Viđeno:	101 puta
Veličina:	58,5 KB
ID:	43430  
Sasa012 je offline  
Stara 14.6.2012, 9:14   #1054
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sasa012 kaže: Pregled poruke
Nova "aero-metro" tema za desktop u finalnoj verziji.
Sad su je stvarno unistili.
Jesu to oni vratili xp taskbar ili šta su uradili sa njim?
Što se tiče aera mene baš briga nego sad opet sile ljude prosto su trebali ostaviti aero temu,pošto je ukinuta zbog baterija niko je ne bi ni uključivao na tabletu i sad će da im počne kuknjava što nema aera a već su ukinuli stari start meni.. pa su uveli da košta 85 $ windows RT na ARM tabletama ...Android je free pa oni sabotiraju sami sebe...

Poslednja ispravka: DAKINS (14.6.2012 u 9:22)
DAKINS je offline  
Stara 14.6.2012, 9:51   #1055
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

@Dakins-Nesto slicno,ali je definitivno losije resenje od xp-ome teme.
XP luna je lepsta tema u poredjenju sa ovim.
Priložene slike
Kliknite na sliku za veću verziju

Ime:	Windows_XP.jpg
Viđeno:	71 puta
Veličina:	63,0 KB
ID:	43431  
Sasa012 je offline  
Stara 14.6.2012, 10:04   #1056
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Lutaju potpuno ovakve promene izmeću RC i RTM nikad nisam video..ustvari ne znaju šta hoće ,mislim da su iskonbinovali xp i win 7 taskbar..
Evo još jednog primera lutanja
http://www.engadget.com/2012/06/11/v...press-desktop/

Sad su uprskali izgled prosto je ružan mada to meni nije bitno ali mnogima jeste plus aero je tu od viste mnogi su navikli na njega ..opet besmisleno pa samo da ostave da uključi ko hoće

Meni je indikativno da apple zadržava u mount lion osx pravi deskop .. a oni nastapaju sa ovim hibridom .Apple je tu bitan indikator jer greši skoro nikad..

Ne mogu intelove tablete da se mere sa ARM po trajanju baterija zato su i izbacili windows RT a sad je cena 85$ za njega bez kompatibilnost sa x86 programima a android ima bolju bazu i free je..
Trebali su sesti i videti šta hoće prvo sad su zvanično su blizu fijaska
DAKINS je offline  
Stara 14.6.2012, 10:25   #1057
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Od srca im zelim da im ovaj OS toliko lose prodje i da izgube veliki udeo na trzistu pa ce da vidimo posle da li ce da prave gluposti kao sto je Windows 8 ...Ovo je totalni idiotizam
neddd je offline  
Stara 14.6.2012, 10:25   #1058
Sasa012
Član
 
Član od: 14.4.2011.
Poruke: 149
Zahvalnice: 3
Zahvaljeno 58 puta na 35 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Sad mislim da ce i korisnici tablicnih racunara cekati windows 9,posto ovo ne lici ninasta.
Sasa012 je offline  
Stara 14.6.2012, 10:41   #1059
neddd
Veteran
 
Član od: 18.8.2007.
Poruke: 525
Zahvalnice: 57
Zahvaljeno 33 puta na 27 poruka
Određen forumom Re: Windows 8

Zasto da cekaju oni Microsoft da se smiliju i napravi OS kako treba kad imaju IOS i Android koji su provereni sistemi za tablete i ljudi su upoznati sa njima a ne ovo cudo da koriste od 8...
neddd je offline  
Stara 14.6.2012, 10:48   #1060
DAKINS
Starosedelac
 
Član od: 19.7.2009.
Lokacija: novi sad
Poruke: 2.277
Zahvalnice: 274
Zahvaljeno 368 puta na 310 poruka
Slanje poruke preko MSN-a korisniku DAKINS
Određen forumom Re: Windows 8

Citat:
Sasa012 kaže: Pregled poruke
Sad mislim da ce i korisnici tablicnih racunara cekati windows 9,posto ovo ne lici ninasta.
Zašto da čekaju pored Ipad i androida..

windows RT za ARM samo izgleda kao win 8 a ustvari je potpuno zasebna linija microsoftovog operetivnog sistema i ide sa ugradjenim office sa istim mogućnostim kao office stundent and home samo sa verzijom office 2013 za ARM i to im je adut ali ARM neće ići na deskop računare već tablete a objektivno koliko je office zaista potrebno tamo . Jedino što će raditi na Windows RT su metro aplikacije koje su kompatibilne i na win 8-.Cena od 85 $ je nečuvena..To sa preteranim čačkanjem sa windows 8 u izgledu može sad značiti fijasko i na deskop i tablet tržištu..

Ostaju sada sa intelovim tabletam faktički uz to sa uklanjajem aera i ovim ružnim izgledom će gotovo sigurno dovedu do toga da otpor kod deskop/laptop korisnika bude nesavladiv... Sad moraju da se adaptiraju na ružniji os koji nije nimalo više funkcionalan kao što je bio slučaju u win 95..
DAKINS je offline  
Tema zaključana

Bookmarks sajtovi

Tagovi
fail, nefunkcionalno, ruzno, surface, tablet, windows


Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Windows Live Messenger? mick Aplikativni softver 532 19.11.2012 20:36
Windows 7 (64) problem!!! Hitno!!! Nastaaki98 Operativni sistemi 4 9.7.2012 14:05
Windows 7 BETA Mr.Eco Operativni sistemi 2277 20.2.2010 8:58
Windows 8 saleSK Operativni sistemi 37 19.8.2009 11:40
Windows services se ne pokreću 4th Dimension Operativni sistemi 4 15.3.2008 14:07


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 20:36.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com