Forum Sveta kompjutera

Nazad   Forum Sveta kompjutera > Test Play > Konzole

Konzole Konzole i softver za njih...

Odgovor
 
Alatke vezane za temu Vrste prikaza
Stara 3.2.2021, 13:57   #521
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Ja sam onda definitivno jedan od tih koji ne vide te greške...

Da je igra nešto najbolje na svetu, nije... nije čak ni najbolja igra na svetu, ali ne kapiram šta je to u TLOUII toliko patetično! Slažem se da je igra možda predugačka mnogima i da ima tu svega, tj. da su se mnoge teme tu ubacile, iz ovog ili onog razloga, propagande njene ili njegove, ali glupa i šuplja priča, površna priča i jako glupi karakteri... zaista ne razumem...

Niko ovu igru nije proglasio najboljom igrom ikada niti je rekao da je izvođenje revolucionarno i sveto pismo gejminga, ja sam samo rekao da je igra, pored svega što sam odigrao, ostavila najjači utisak na mene prošle godine.

Ghost je isto objasnio, prvenstveno što se tiče atmosvere, borbe i priče ali je bio i fizikalija prilična.Prosto drugačija igra...

Spoiler za 90% price:
Ono što se desilo Joelu je za mene bio najteži momenat u jednoj igri, pogotovo što sam prvi deo odigrao tek par meseci pre drugog dela.Elina želja za osvetom je bila i moja želja za osvetom.Ebi mi je bila odvratna do pred sam kraj igre, kada je ipak bila manje odvratna ali i dalje vredna dobrog batinanja (od strane druge ženske osobe, da ne ispadne da propagiram nasilje), samo zato što sam imao priliku da vidim ono što se njoj dešavalo paralelno i smatram da je to bio i cilj.Na meni ostaje na kraju da li ću na kraju da je mrzim, volim ili šta god.Meni je čak i Elino izvođenje "Take on me" od A-HA dovoljno da igru stavim pre mnogih drugih.Jednostavno pozdravljam takve momente u igri.Nekima je to verovatno patetično i bljutavo.I tako dalje, i tako dalje
... Ne znam šta si ti očekivao od jedne igre, kakav scenario i kakvu režiju i kakve ti to igre igraš a uzimaju nagrade po najnezavisnijim umetničkim festivalima pa ti je ovo šuplje i glupo, patetično i površno, ali za mene, kao oca jedne devojčice, recimo, je ovo bilo zaista nesvakidašnje iskustvo prošle godine.

Poslednja ispravka: m1aden (3.2.2021 u 15:01)
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 3 korisnika se zahvaljuje korisniku m1aden na korisnoj poruci:
djuras (3.2.2021), ezenkiel (3.2.2021), Mandragora (7.2.2021)
Stara 3.2.2021, 14:55   #522
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Jos kada bi smanjili sa spojlerima, igra je izasla tek pre par meseci, mnogi ovde jos nisu stigli ili imali priliku da je odigraju. Poslednji komentar u ovoj temi je bukvalno spojlovao 90% price.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2021, 15:02   #523
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Izvinjavam se... ako možeš zaboravi...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 3.2.2021, 15:13   #524
Leonida
Deo inventara foruma
 
Član od: 31.7.2007.
Lokacija: filpan=oldSKULhardcoreALFA
Poruke: 3.977
Zahvalnice: 2.952
Zahvaljeno 2.018 puta na 1.040 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Meni licno nisi nista spojlovao, igru sam presao jos kada je izasla, ali znam par njih sa foruma koji cekaju PS5 verziju za prvi prelaz. Naucio sam odavno da vise ne ulazim na teme za igre koje me zanimaju dok ih prvo ne predjem.
Leonida je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 11:32   #525
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
m1aden kaže: Pregled poruke
ali ne kapiram šta je to u TLOUII toliko patetično!
Pa eto na primer skoro svaki momenat kada igras sa Ebi, samo scena kada ulazi u onaj kao muzej i kada krene ona sentis muzikica da se javlja, pa onda kada se onako ona "jadna" igra sa plasticnim lukom i strelom, pa se dobacuje sa psom, pa scene seksa... Sve to i da ne nabrajam dalje.
Spoiler za 90% price:
Taj najtezi momenat u igri je mogao da se vidi iz aviona, tacno se moglo predpostaviti da ce Dzoul da pogine u drugom delu, to nije bilo nesto neocekivano. Svidja mi se kako je to sve prikazano, uz one fantasticne kat scene i animacije, ali je problem u pejsingu/tajmingu, kada se to desilo, sled dogadjaja koji je doveo do toga... Imali su dobru premisu ali je nisu sproveli na nacin na koji bi to bilo mnogo efektinije i smislenije.

Pa evo recimo jedan samo detalj - da se ti nadjes u takvoj nekoj situaciji, kao sto su se Dzoul i njegov brat nasli (imaj na umu svet u kome se sve to desava, svoju proslost i stvari koje si uradio toj da kazem vojnoj grupaciji) da li bi se ti tako nekoj ekipi nepoznatih i naoruzanih ljudi predstavio imenom i prezimenom? Mozda i bi da si naivan i neiskusan, da si seprtlja i debil - ali posto nasi karakteri u igri Dzoul i njegov brat nisu takvi debili i seprtlje, vec iskusni i prekaljeni ratnici apokalipse, e kada oni krenu tako odjednom da se ponasaju netipicno za njihov karakter onda je to lose napisan scenario. Jednostavno je tako, ne mogu da trazim opravdanje za takve stvari, ipak se igra trudi da bude ozbiljno shvacena, pa zato takve nelogicnosti samo kvare dozivljaj i srozavaju kvalitet narativa.


Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
Resident Evil 1 nije ni blizu sličan, igraš istu igru s drugim likom uz neke minimalne razlike, ovde je svaka polovina priča za sebe, pretpostavljam da i većina tih ostalih "koliko hoćeš" takođe nema nikakve veze sa ovim.
Sto se tice Residen Evil 1 to sam skroz zaboravio o cemu se radi, moja greska ako je tako, ali dvojka je pravi primer ovakve vrste narativa - prica ispricana iz vise uglova sa razlicitim karakterima. Tako da jeste, ima koliko hoces takvih igara verovao ili ne. Probaj da odigras neku od tih koje sam naveo ili makar pogledaj negde gameplay.

Poslednja ispravka: Vlajk@ (5.2.2021 u 12:11)
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 12:06   #526
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

RE je jedna te ista priča kroz koju možeš da prođeš sa dva različita lika
nije urađena na način kao što je to u tlou
pacsle je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 12:12   #527
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
pacsle kaže: Pregled poruke
RE je jedna te ista priča kroz koju možeš da prođeš sa dva različita lika
nije urađena na način kao što je to u tlou
Da, zaboravio sam. Jako sam ga malo igrao i mislio sam da je na foru dvojke.
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 12:21   #528
Bryan Fury
Deo inventara foruma
 
Avatar korisnika Bryan Fury
 
Član od: 2.12.2005.
Lokacija: Novi Sad
Poruke: 5.619
Zahvalnice: 49
Zahvaljeno 1.521 puta na 1.054 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
Pa eto na primer skoro svaki momenat kada igras sa Ebi, samo scena kada ulazi u onaj kao muzej i kada krene ona sentis muzikica da se javlja, pa onda kada se onako ona "jadna" igra sa plasticnim lukom i strelom, pa se dobacuje sa psom, pa scene seksa... Sve to i da ne nabrajam dalje.
Spoiler za 90% price:
Taj najtezi momenat u igri je mogao da se vidi iz aviona, tacno se moglo predpostaviti da ce Dzoul da pogine u drugom delu, to nije bilo nesto neocekivano. Svidja mi se kako je to sve prikazano, uz one fantasticne kat scene i animacije, ali je problem u pejsingu/tajmingu, kada se to desilo, sled dogadjaja koji je doveo do toga... Imali su dobru premisu ali je nisu sproveli na nacin na koji bi to bilo mnogo efektinije i smislenije.

Pa evo recimo jedan samo detalj - da se ti nadjes u takvoj nekoj situaciji, kao sto su se Dzoul i njegov brat nasli (imaj na umu svet u kome se sve to desava, svoju proslost i stvari koje si uradio toj da kazem vojnoj grupaciji) da li bi se ti tako nekoj ekipi nepoznatih i naoruzanih ljudi predstavio imenom i prezimenom? Mozda i bi da si naivan i neiskusan, da si seprtlja i debil - ali posto nasi karakteri u igri Dzoul i njegov brat nisu takvi debili i seprtlje, vec iskusni i prekaljeni ratnici apokalipse, e kada oni krenu tako odjednom da se ponasaju netipicno za njihov karakter onda je to lose napisan scenario. Jednostavno je tako, ne mogu da trazim opravdanje za takve stvari, ipak se igra trudi da bude ozbiljno shvacena, pa zato takve nelogicnosti samo kvare dozivljaj i srozavaju kvalitet narativa.




Sto se tice Residen Evil 1 to sam skroz zaboravio o cemu se radi, moja greska ako je tako, ali dvojka je pravi primer ovakve vrste narativa - prica ispricana iz vise uglova sa razlicitim karakterima. Tako da jeste, ima koliko hoces takvih igara verovao ili ne. Probaj da odigras neku od tih koje sam naveo ili makar pogledaj negde gameplay.

I RE1 i Re2 sam odigrao čim su izašli, ti se tada verovatno još nisi bio ni rodio.
Bryan Fury je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 13:18   #529
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Bryan Fury kaže: Pregled poruke
I RE1 i Re2 sam odigrao čim su izašli, ti se tada verovatno još nisi bio ni rodio.
Bravo!
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 16:50   #530
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Spoiler za supljina:
Bato ako je tebi prica suplja zato sto je Dzoel, nije Dzoul, posle bitke koju je jedva preziveo i posle jedine horde zombija koja je bila u obe igre, ekipi kojoj ga je dovela devojka kojoj su malo pre spasili zivot, rekao ime, zaista nemamo o cemu da pricamo. Uhvatio si se za RE kao homofob za Elinu seksualnu orijentaciju, a kada ti ovde kazu da ti poredjenje nema apsolutno nikakvog osnova onda si kao senilan ko i mi stariji ovde...

Poslednja ispravka: m1aden (5.2.2021 u 18:01)
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 5.2.2021, 23:40   #531
Vlajk@
Veteran
 
Član od: 16.3.2015.
Lokacija: epicentar
Poruke: 813
Zahvalnice: 830
Zahvaljeno 246 puta na 155 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

"Bato, nemamo o cemu da pricamo, homofob, senilan, mi stariji, ti si bio u pelenama, nemas pojma... ". SKforum starter pack.

ps. Svi preko 40 banki a rasprava na nivou osnovaca. Svaka cast!
Vlajk@ je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku Vlajk@ na korisnoj poruci:
White Ripper (8.2.2021)
Stara 6.2.2021, 1:42   #532
m1aden
Starosedelac
 
Član od: 2.12.2012.
Poruke: 1.543
Zahvalnice: 175
Zahvaljeno 417 puta na 270 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

A sad ces na tu kartu da igras...
m1aden je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 8.2.2021, 10:19   #533
White Ripper
Deo inventara foruma
 
Član od: 21.5.2008.
Poruke: 4.916
Zahvalnice: 1.072
Zahvaljeno 1.096 puta na 715 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
Vlajk@ kaže: Pregled poruke
"Bato, nemamo o cemu da pricamo, homofob, senilan, mi stariji, ti si bio u pelenama, nemas pojma... ". SKforum starter pack.

ps. Svi preko 40 banki a rasprava na nivou osnovaca. Svaka cast!
Ma si čuo vlajko, ima da se oduševljavaš pričom bre!
White Ripper je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku White Ripper na korisnoj poruci:
Vlajk@ (8.2.2021)
Stara 9.2.2021, 10:58   #534
maska
Starosedelac
 
Član od: 25.8.2006.
Lokacija: Levo od Albukerkija pa pored ludnice
Poruke: 1.205
Zahvalnice: 403
Zahvaljeno 241 puta na 173 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Cekaj ja sad ne razumem, jel se isplati da mi matori igramo ili je bas bas pateticna igra. Pitam zbog svog psihickog stanja?
maska je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 17.3.2021, 0:44   #535
ogisha
Veteran
 
Član od: 25.4.2008.
Poruke: 996
Zahvalnice: 314
Zahvaljeno 299 puta na 197 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

^^ Ima momenata na koje možeš tako gledati ali meni definitivno nije pokvarilo utisak... ni blizu toga.


Btw počeo sam igru na srednjem nivou težine i shvatio da je dosta lakša u odnosu na prvi deo - u prvom delu mi je na svakom koraku falilo municije, često sam morao da idem u stealth, dok sam ovde praktično bio pun već na samom početku i mogao sam da roštiljam koga sam hteo. Igra srećom nudi različite nivoe težine za različite stvari u igri, tako da preporučujem za ove koji nisu igrali da u startu povećaju težinu za pronalazak item-a na hard ili više (da se ređe pojavljuju). I pored toga što je ta stavka bila na hard (i još jednu stavku sam otežao), opet sam imao dovoljno municije da se većina deonica praktično pređe napucavanjem, bez neke potrebe za stealthom.


Voleo bih da je igra kraća nekoliko sati, pogotovo deo sa Abi (neke stvari su preterano odužili). Takođe, igra me iznenadila brutalnošću, nisam očekivao niti bio spreman na još jedan Game of Thrones tretman likova


U svakom slučaju - preporuka. Laganih 9.5/10 (više ka 10) od mene.
ogisha je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Stara 22.3.2021, 3:43   #536
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Evo da i ja dam svoje utiske o ovoj igri. Nakon odigranog prvog dela i fantasticnog utiska koji je ta igra ostavila na mene, sa ovim drugom delom nisam bas odusevljen, ali nisam ni preterano razocaran.

Gameplay:
Gejmplej je manje vise isti kao i u prvom delu, jedine novine su kerovi, skrivanje u travi i izbegavanje udaraca. Kraftovanje i skilovanje su sveli na minimum sto itekako pozdravljam jer stvarno ne volim igre u kojima jedva upamtim kako da nesto kraftujem (npr. prvi witcher), a takodje ne volim ni ganjanje XP-ova radi budzenja skilova. Ovde su jednostavno sveli na to da se zavlacis po zatucanim sobama i skupljas stvari i to je za svaku pohvalu. Nekom ce mozda smetati sto gejmplej nije dozive neke narocite promene, ali meni licno se to dopada i sto se mene tice i u trecem delu moze da ostane ovakav (ako ga bude, a nadam se da nece).

Grafika:
Mislim da je ovo definitivno najlepsa igra koju sam do sada igrao (P.S. jos nisam probao Cyberpunk i RDR2 sa RTX3090 ). Grafika kao grafika blista, ali ono sto me je izuzetno odusevilo jesu animacije i katscene. Toliko su dobro uradjene da se covek moze u potpunosti uziveti u likove i videti im na licu kako se osecaju i kakvu emociju ispoljavaju.

Prica:
E sad prica. Nisam gledao trejlere za ovu igru, niti sam pratio njen razvoj pa sam imao skroz druga ocekivanja nakon odigranog prvog dela. Na stranu gejmplej, ali ono sto je mene kupilo kod prvog dela jeste prica i razrada likova. Joel je na pocetku hladna osoba, koja zali za izgubljenom cerkom, prihvata posao da prebaci devojku preko cele amerike i na nju gleda kao i na svaku drugu "robu", ali na tom putu na tu devojku pocinje da posmatra kao na cerku i toliko mu prirasta srcu da cini sve kako bi je spasao i sacuvao, a taj odnos izmedju Joel-a i Eli je bio maestralno uradjen. Za razliku od prvog dela, koji je bio pun emocija u ovom drugom delu sve je usmereno ka osveti. Drugo, ne znam jesu li amerikanci toliko prolupali kada u svakom filmu/seriji/igri moraju da ubace neki gej par. Npr. mogli su spojiti Eli sa Dzesijem, a da joj Dina bude najbolja prijateljica ili nesto na taj fazon. Drugi problem je sto nikako ne mogu da se otmem utisku da je trajanje igre vestacki produzeno za jedno 6-7h. Jednostavno mogli su nakon 8-9h da napravi neki duzi cutscene i da tako zavrse igru, a ne da provedem narednih 7h igrajuci sa likom kojeg sam u prvih 9h lovio i da bi za tih 6-7h trebao da se sazalim na tog lika jer je uradio par dobrih stvari. Jednostavno ova igra nema ono sto je imala prva, a to je upravo taj odnost izmedju Joel i Eli, a ocekivao sam da ce drugi deo ici u tom pravcu. Mada i razumem zasto su ljudi toliko pljuvali igru sa aspekta price, iskren da budem i ja sam izuzetno bio iznerviran nakon 2h igranja.

Spoiler za Kraj igre [NE CITAJ AKO NISI PRESAO]:
Nakon zavrsene igre razumem zasto je Eli pustila Abby. Abby je imala priliku da ubije i Dinu i nju, ali to nije ucinila i mislim da je to razlog zasto ju je Eli pustila. A mozda je u odnosu Abby-Lev, videla sebe i Joela. Kraj mi se ne svidja jer je Eli napustila Dinu, otisla da ubije Abby, a vratila se kuci i ostala bez dva prsta i bez porodice. Po meni bi mnogo bolje bilo da su igru zavrsili sa onim scenama sa farme i da su tu stavili tacku na ceo ovaj serijal. Eli je dobila porodicu, srecna je i to je to. Ovako su preterali sa temom osvete.


Sve u svemu:
Gameplay - 10/10
Grafika - 10/10
Prica - 6.5/10
Sveukupno - 8/10

I sto se mene licno tice, bolje da ne prave treci deo, samo ce ukaljati ime.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledećih 2 korisnika se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
Vlajk@ (5.4.2021), White Ripper (22.3.2021)
Stara 22.3.2021, 15:22   #537
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

^^^
IIIII

I ja joj dajem vrlo visoku ocjenu, s tim da mi čak ni priča nije toliko loša, pogotovo što sam maksimalno spustio kriterijume pošto sam sa svih strana bio spojlovan. Maltene šta god da si tražio vezano za igru, od pitanja gdje je najjeftinije da se kupi, do pitanja ima li + mod, uvijek je iskakala neka pljuvačina po priči. U prevodu, bolja mi je nego što sam očekivao.

Ako ništa drugo, priča ima jaku poruku, pokazuje sav besmisao osvete, beskonačnog lanca mržnje, boli, patnje, mučenja i žrtvovanja i sebe i svih oko sebe, i onih koje voliš i onih koje mrziš, da bi postigao nešto što te na kraju ne usrećuje a izaziva sličnu reakciju kod nekog sljedećeg u tom lancu. A svi su zajedno u istoj katastrofalnoj situaciji, džaba ih na realnost podsjećaju klikeri, stalkeri, bloateri, milioni runnera. Stvarno me podsjeća na sadašnju kovid situaciju i čime se sve ljudi bave usred realne katastrofe.

A što se tehnikalija tiče - vrhunske su. Od vrhunske "šminke" (izrazi lica, ugrade oružja, protivnici se dozivaju po imenima, urlaju tvoju lokaciju kad te primijete) do situacija kad se stvarno "u**r*š u gaće npr. kad se na tebe zaleti mali milion runnera ili kad u totalnom mraku osvijetliš stalkere koji se razbježe a onda skoče na tebe iz zaklona kad prođeš pored njih, ili borbe protiv ogromnog bloatera. Ako nekom smeta priča, mislim da je može izanemariti, i ostaje odlično igračko iskustvo.
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
MasterChief2 (25.3.2021)
Stara 22.3.2021, 16:43   #538
MasterChief2
Veteran
 
Član od: 20.9.2013.
Poruke: 1.114
Zahvalnice: 541
Zahvaljeno 180 puta na 140 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
A što se tehnikalija tiče - vrhunske su. Od vrhunske "šminke" (izrazi lica, ugrade oružja, protivnici se dozivaju po imenima, urlaju tvoju lokaciju kad te primijete) do situacija kad se stvarno "u**r*š u gaće npr. kad se na tebe zaleti mali milion runnera ili kad u totalnom mraku osvijetliš stalkere koji se razbježe a onda skoče na tebe iz zaklona kad prođeš pored njih, ili borbe protiv ogromnog bloatera. Ako nekom smeta priča, mislim da je može izanemariti, i ostaje odlično igračko iskustvo.
Ovo su najjaci aduti igre. Animacije su toliko dobro uradjene da se covek ponekad zapita da li je ovo igra ili film.

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
Ako ništa drugo, priča ima jaku poruku, pokazuje sav besmisao osvete, beskonačnog lanca mržnje, boli, patnje, mučenja i žrtvovanja i sebe i svih oko sebe, i onih koje voliš i onih koje mrziš, da bi postigao nešto što te na kraju ne usrećuje a izaziva sličnu reakciju kod nekog sljedećeg u tom lancu. A svi su zajedno u istoj katastrofalnoj situaciji, džaba ih na realnost podsjećaju klikeri, stalkeri, bloateri, milioni runnera. Stvarno me podsjeća na sadašnju kovid situaciju i čime se sve ljudi bave usred realne katastrofe.
Upravo to i jos pokazuje da je covek coveku najveci neprijatelj. Pored sve katastrofe koja je zadesila svet, ljudi i dalje ratuju jedni protiv drugih i medjusobno se ubijaju. Meni kod price ne smetaju te gej stvari i sve to, ali jednostavno nema razrade likove i nema emocija kao sto je to u prvom delu bilo. Dzesi mi je npr. bio jako zanimljiv lik i donekle me je podsecao na Joela. Voleo bih npr. da su vise paznje njemu posvetili nego Abby. Ali mislim da je vecina ljudi pljuvala igru zbog Abby i zbog samog pocetka.
MasterChief2 je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku MasterChief2 na korisnoj poruci:
ezenkiel (24.3.2021)
Stara 22.3.2021, 16:47   #539
pacsle
Starosedelac
 
Član od: 7.12.2012.
Poruke: 1.760
Zahvalnice: 75
Zahvaljeno 210 puta na 178 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Citat:
ezenkiel kaže: Pregled poruke
^^^
IIIII



Ako ništa drugo, priča ima jaku poruku, pokazuje sav besmisao osvete,
da,s tim da pri tome lišiš života trocifren broj ljudi.

najveća zamerka posle pređene igre i to sad posle par meseci kako sam je odigrao,kada se sve sleglo,je to što je jednostavno bila preduga.
udavili su,realno.

ostalo može da se svari. nekome se nešto sviđa,nekome ne sviđa,subjektivnost.
pacsle je sada online   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku pacsle na korisnoj poruci:
ezenkiel (24.3.2021)
Stara 24.3.2021, 12:51   #540
ezenkiel
Veteran
 
Član od: 22.12.2005.
Lokacija: Podgorica
Poruke: 567
Zahvalnice: 1.572
Zahvaljeno 524 puta na 179 poruka
Određen forumom Re: The Last Of Us Part II

Apsolutno se slažem za razradu likova.

Jedino, nemam zamjerku za razradu lika Eli. Nakon svega što joj se izdešavalo (u prvoj igri) apsolutno mi ima smisla da je brutalna i puna mržnje. Iskreno, ubijte me sad, ali mi nekako ima smisla i to da je postala lezbejka, nakon što je kao djevojčica izgubila blisku prijateljicu Rajli (a maltene zajedno sa njom i volje za životom) a i nekako mi se čini da agresivnost, krv, brutalno ubijanje pretežno muških vojnika i bandita (koji su isto tako bili brutalni prema njoj) i slično na što je sve bila natjerana kao ista ta djevojčica - potiče "alfamužjačko ponašanje" i neki vid suparništva i mržnje prema muškarcima, da tako kažem. Nisam psiholog, samo neka moja razmišljanja.

E, i ja smatram da su ostali likovi prilično loše razrađeni - zapravo, nisu ni oni toliko loši u odnosu na neke druge igre, ali su realno mnogo manje razrađeni nego Eli i Džoel. Kad je na maltene pola igre fokus prešao sa Eli na te nove likove, bukvalno se osjeća naglo emotivno pražnjenje, nekako je prešlo na čisto mehaničko igranje (doduše, dosta kvalitetno)
ezenkiel je offline   Odgovor sa citatom ove poruke
Sledeći korisnik se zahvaljuje korisniku ezenkiel na korisnoj poruci:
MasterChief2 (25.3.2021)
Odgovor

Bookmarks sajtovi

Alatke vezane za temu
Vrste prikaza

Vaš status
Ne možete postavljati teme
Ne možete odgovarati na poruke
Ne možete slati priloge uz poruke
Ne možete prepravljati svoje poruke

BB kod: uključeno
Smajliji: uključeno
[IMG] kod: uključeno
HTML kod: isključeno


Slične teme
tema temu započeo forum Odgovora Poslednja poruka
Harry Potter And Deathly Hallows Part 2 GATTUSO88 Akcione igre 3 12.7.2011 13:56
ASUS ENGTX460 nv4_disp.dll Infinite Loop (Graficka kartica riknjava part 2) Shlaymara Kvarovi 7 24.11.2010 18:09
defrag C part. HDa cime i kako??? Levčanin Aplikativni softver 2 30.3.2010 14:52
5000+ i igranje na vazduhu, part I mad_skillz Overklok 74 22.10.2007 20:16
Kako da instaliram part magic? cages Aplikativni softver 11 29.9.2006 20:04


Sva vremena su po Griniču +2 h. Sada je 10:16.


Powered by vBulletin® verzija 3.8.7
Copyright ©2000–2024, vBulletin Solutions, Inc.
Hosted by Beograd.com